S. S. Lazio
2:1 (0:0)
Juventus FC
kedd 29.01.2013, 20:45 • Stadio Olimpico, Róma • Olasz Kupa

A Lazio lesz ott elsőként a májusi Olasz Kupa döntőjében Romában, miután hazai pályán 2:1-re legyőzte a tavalyi döntős Juventus együttesét!
    Amilyen rossz első 70-80 percet láthattunk, olyan jó és izgalmas befejezése lett ennek a párharcnak.
    A torinói 1:1 után itt az 53. percben Gonzalez egy közeli csukafejessel előnyhöz juttatta a Laziot, aki egészen a 92. percig nyeregben érezhette magát. Ekkor ugyanis jött Vidal, aki egalizált, ezzel álltak a csapatok 2:2-es összesítésre. Következhetett volna a 2x15 perc hosszabbítás, csak hogy még nem volt vége, jött a csereként beállt Floccari, és a hazaiak első szögletéből gólt fejelt. Ezzel összesítésben 3:2-re módosult az eredmény, ünnepeltek is a hazai szurkolók. Ám következhetett volna a slussz poén utáni záró akkord, de Marchisio 3 méterről az üres kapu mellé lőtt! Ha bemegy, a Juventus jut a fináléba, de nem ment be!
    Azért annyit mindenképpen meg kell jegyeznünk, hogy a Juventus egyetlen percig sem állt ma továbbjutásra!

95
    Hihetelen helyzet marad ki! Giovinco lőhet 100%-os ziccerben, Marchetti bravúrral véd, a labda Marchisioelé pattan, aki három méterről, a teljesen üres kapu mellé lő! Elképesztő jelenet!

94
    Túlzott gólörömért Floccari kap sárgát

94
    Összesítésben 3:2 a Lazionak

93
    A Lazio gólt szerzett!

GÓÓÓL! Nem lesz hosszabbítás! Az első Lazio szögletből SERGIO FLOCCARI fejel gólt! Újra a hazaiak állnak továbbjutásra! Hihetetlen, milyen hosszabbítást látunk!

93
    Az első Lazio szöglet a mérkőzésen

92
    A Juventus gólt szerzett!

GÓÓÓL! Egyenlít a Juventus a 92. percben! Pirlo teszi ki a labdát balra, ahonnan beadás jön, ARTURO VIDAL estében lekezeli a labdát és az ötösön belülről, ballal gólt rúg!

91
    Ledesma szerel szépen, jöhet a Lazio, már ha akar

90
    6 perc lesz a hosszabbítás!

90
    Giovinco szögleténél szabálytalanság bent, szabadrúgást ítél a játékvezető kifelé

79
    A Lazio már az idővel is játszik, teheti, hiszen 2:1-es összesítéssel ők állnak továbbjutásra

76
    Utolsó vendég csere, középpályás helyett csatár: Giaccherini le, Quagliarella be

73
    Vidal használja a kezét, ami nem megengedett a mezőnyjátékosoknál, szabadrúgás kifelé

66
    Giovincot rántják le a tizenhatoson belül, elmarad a büntető!

62
    Valószínűleg a lassítás alapján esés közben elveszítette az eszméletét, reméljük nem lesz komolyabb baja!

61
    Tiszta vér a hordágy, biztosan csere fog következni

60
    Hernanest kell ápolni, összefejelt Marronevel, nagyon vérzik!

59
    Pirlo vetkőzik, a Juventus nem fogja feladni a mérkőzést

58
    Vucinic ugrik ki 100%-os gólhelyzetben, de lesen van!

57
    Konko ívelése esik a kapu mögé

56
    Isla szabálytalankodik, vigyáznia kell, már van egy sárgája

55
    A Juventusnak az egyenlítés csak a hosszabbításhoz lenne elég, a Lazio ezek után még jobban fog védekezni

54
    Talpon az egész stadion

53

GÓÓÓL! ALVARO GONZALEZ fejes góljával vezet a Lazio! Ledesma remek ívelése a védővonal mögé, Gonzalez pedig csukafejessel, négy méterről védhetetlenül juttatja hálóba a labdát! Peluso és Padoin aludt el a gólnál!

51
    Vidal buta szabálytalansága miatt ha a Juve továbbjut, nem játszhat a döntőben! Micsoda felelőtlenség!

50
    A Juventus birtokolja többet a labdát a második félidőben, de mezőnyfölényről azért nem beszélhetünk

49
    Gonzalez lő fordulatból, de nem tud eléggé rádőlni, így nagyon fölé megy a kísérlet

48
    Marrone követ el taktikai szabálytalanságot a felező vonalnál

47
    Givinco teszi bele a lábát egy előrevágott labdába, a játékszer Marchetti kezében landol

Labdabirtoklás: 41% - 59%

Gól nélküli első félidőt láthattak a nézők a Stadio Olimpico-ban.
    Nagy taktikai csata folyik a pályán, a Lazio kőkeményen védekezik, és őrzi a 0:0-át.
    Két jogos büntető maradt el az első játékrészben, Vucinic és Klose ellen szabálytalankodtak a védők. Ezen kívül azonban a Juventusnak volt két nagy helyzete, így elmondhatjuk, ők tettek többet az első 45 percben.
    Nem szabad elfelejteni, hogy a torinóiak kispadján ott ül többek között Pirlo, Matri, Quagliarella vagy éppen De Ceglie

48
    Giovinco lövését fogja Marchetti!

47
    Hamarosan vége a félidőnek

46
    Vucinic kemény lövését Marchetti védi bravúrral!

45
    2 perc lesz a hosszabbítás

41
    Marrone hosszú labdája elérhetetlen Vucinic számára, a labda a hazai kapusnál pihen meg

34
    A Lazio kezdi átvenni az irányítást a mérkőzésen, vagy csak a torinóiak tudatosan hagyják nekik mindezt

33
    Szabadrúgás a Juvénak, Giovincot darálják be a kezdőkörben

31
    Konko okosan éri el, hogy kirúgás következzen a hazaiaknak

30
    A ciklámen mezben tevékenykedő Bantinak nem ez lesz élete mérkőzése, két jogos büntetőt nem adott meg. Egyet ide, egyet oda

29
    Konko taktikai faultot követ el Giaccherinivel szemben

29
    Klose esik el a tizenhatoson belül, a hazaiak büntetőt reklamálnak! A lassítás alapján ez is büntető lett volna!

28
    Újraindult a játék, mintha a Lazio az elmúlt percekben kezdene kijönni a szorításból

20
    A játék képe nem változott: A Juve támadásokat épít, a Lazio meg ráérősen figyeli az eseményeket, és nagy ritkán próbál kontrázni. Egyenlőre megtehetik, ők állnak továbbjutásra

19
    A stadionban a vendég szurkolók hangját hallani, a hazai nézők hangos füttykoncerttel válaszolnak

18
    Isla sérül meg, de azzal a lendülettel meg is gyógyul

18
    Vidal törleszt, de elmarad a lap

17
    Vidal ugratja ki Vucinicot, aki középre teszi a labdát, de kifejelik a hazai védők

15
    Egyenlőre erőlködik a Juve, a Lazio pedig kivárásra és kontrákra játszik

14
    Szabadrúgás a vendégeknek, de nem ívelik fel a labdát, inkább járatják a játékszert

14
    Klose szabálytalankodik Vidallal szemben

13
    Hernanes esik el a tizenhatos vonalánál, Banti ezúttal sem fúj a sípjába, a játékos ezúttal nem is reklamál, az előbb Vucinic hevesen tiltakozott