Algéria – Elefántcsontpart_dup 2:2 (vége) | Togó – Tunézia 1:1 (vége)
Togó
1:1 (1:1)
Tunézia
szerda 30.01.2013, 18:00Afrikai Nemzetek Kupája

Nagyon izgalmas meccsen 1:1es döntetlen után Togó jutott tovább csoportmásodikként a "D" jelű csoportból!

A 13. percben Gakpé révén szereztek vezetést a Togóiak, Adebayortól kapott egy kiváló passzt és nem hibázott. Nem sokat kellett várni a válaszra, a 30. percben Bennett játékvezető büntetőt ítélt Tunézia javára, amit Mouelhi értékesített. Az első félidő elején egyébként Togó játszott jobban, ez után szedték magukat össze a Tunéziaiaik.

A második félidő teljesen kiegyenlített volt, mindkét csapatnak nagyjából ugyanannyi lehetősége nyílt a gólszerzésre. Tunézia kapott Bennett játékvezetőtől egy újabb tinezegyes, azonban ezúttal Mouelhi a kapufát találta, el így nem tudott változtatni az eredményen. Az utolsó percekben is voltak nagy helyzetek itt is - ott is de gól már nem született, így 1:1 lett a végeredmény.

Meg kell említeni Bennett játékvezetőt aki a meccs második félidejében gyakorlatilag bemutatta, hogyan nem szabad vezetni egy meccset. Következetlen volt, rossz embereknek osztogatta a sárgákat, olyankor ítélt büntetőt amikor nem feltétlen kellett volna, és olyankor nem ítélt amikor egyértelmű volt a szituáció.

Mindent egybe vetve igazságos eredmény született, küzdöttek a Tunéziaiak, azonban nem nyújtottak sokkal jobb, vagy egyáltalán jobb teljesítményt a Togóiaknál, így az 1:1-es döntetlen után jobb gólkülönbségével Togó jutott a legjobb nyolc közé. Togó a nyolcaddöntőben majd Burkina Fasóval küzd meg az elődöntőbe jutásért. (20:03:16)

92
    Ben Youssef a kapu torkából nem tudta a hálóba juttatni a labdát! Ismét óriásit védett Agassa

91
    Mamah rosszul csúsztatott egy labdát, óriási védekezési hibát követett el, és ezzel óriási helyzetbe hozta Ben Youssefet, akinek a lövését bravúrral, és kis szerencsével védte Agassa! Szöglet következik

91
    Eladják a labdát a Togóiak, jöhet Tunézia

90
    Öt perc a ráadás!

90
    Nagy harc alakult ki a tizenhatoson belül a szöglet következtében, szabadrúgás kifelé az ítélet

90
    A Tunéziaiak harcolnak kki egy szögletet

89
    Ouro-Akoriko váltja F.Ayitét a Togói csapatban

88
    Gyors togói kontra végén J. Ayite lőtt a kapu fölé, mellé kiszorított helyzetből