Algéria – Elefántcsontpart_dup 2:2 (vége) | Togó – Tunézia 1:1 (vége)
Togó
1:1 (1:1)
Tunézia
szerda 30.01.2013, 18:00Afrikai Nemzetek Kupája

Nagyon izgalmas meccsen 1:1es döntetlen után Togó jutott tovább csoportmásodikként a "D" jelű csoportból!

A 13. percben Gakpé révén szereztek vezetést a Togóiak, Adebayortól kapott egy kiváló passzt és nem hibázott. Nem sokat kellett várni a válaszra, a 30. percben Bennett játékvezető büntetőt ítélt Tunézia javára, amit Mouelhi értékesített. Az első félidő elején egyébként Togó játszott jobban, ez után szedték magukat össze a Tunéziaiaik.

A második félidő teljesen kiegyenlített volt, mindkét csapatnak nagyjából ugyanannyi lehetősége nyílt a gólszerzésre. Tunézia kapott Bennett játékvezetőtől egy újabb tinezegyes, azonban ezúttal Mouelhi a kapufát találta, el így nem tudott változtatni az eredményen. Az utolsó percekben is voltak nagy helyzetek itt is - ott is de gól már nem született, így 1:1 lett a végeredmény.

Meg kell említeni Bennett játékvezetőt aki a meccs második félidejében gyakorlatilag bemutatta, hogyan nem szabad vezetni egy meccset. Következetlen volt, rossz embereknek osztogatta a sárgákat, olyankor ítélt büntetőt amikor nem feltétlen kellett volna, és olyankor nem ítélt amikor egyértelmű volt a szituáció.

Mindent egybe vetve igazságos eredmény született, küzdöttek a Tunéziaiak, azonban nem nyújtottak sokkal jobb, vagy egyáltalán jobb teljesítményt a Togóiaknál, így az 1:1-es döntetlen után jobb gólkülönbségével Togó jutott a legjobb nyolc közé. Togó a nyolcaddöntőben majd Burkina Fasóval küzd meg az elődöntőbe jutásért. (20:03:16)

92
    Ben Youssef a kapu torkából nem tudta a hálóba juttatni a labdát! Ismét óriásit védett Agassa

91
    Mamah rosszul csúsztatott egy labdát, óriási védekezési hibát követett el, és ezzel óriási helyzetbe hozta Ben Youssefet, akinek a lövését bravúrral, és kis szerencsével védte Agassa! Szöglet következik

91
    Eladják a labdát a Togóiak, jöhet Tunézia

90
    Öt perc a ráadás!

90
    Nagy harc alakult ki a tizenhatoson belül a szöglet következtében, szabadrúgás kifelé az ítélet

90
    A Tunéziaiak harcolnak kki egy szögletet

89
    Ouro-Akoriko váltja F.Ayitét a Togói csapatban

88
    Gyors togói kontra végén J. Ayite lőtt a kapu fölé, mellé kiszorított helyzetből

78
    Kimaradt a büntető, Mouelhi a kapufát találta el! Továbbra is Togó áll továbbjutásra! Igazi dráma ez, paródiába illő játékvezetéssel fűszerezve

76
    Adebayor, Ayite, és Agassa sárgul be! Csak a szabálytalanságot elkövető Nibombe nem kap lapot!

76
    Újabb érdekes húzás Bennett játékvezetőtől, Nibombe ért hozzá Khalifához a tizenhatoson belül aki elesett, büntető következik

75
    Az első gól szerzőjét, Gakpét váltja J.Ayite

74
    Tunéziai szabadrúgás jöhet, ~35 méterre a Togói kaputól

73
    Darragi eresztett el egy lövést ~28ról, Agassa kint volt a kapujából így nem volt rossz elképzelés, azonban mellé ment

71
    Adebayort buktatta Ben Chérifia, egyértelműen szabálytalanul. az ítélet: szöglet. Nevetséges a játékvezetés

70
    KAPUFA! Adebayor találta fejjel telibe a keresztlécet! Nagy szerencséje volt most Tunéziának!

70
    Nem alakult ki helyzet de a labda marad Togónál

69
    Mamahot rántották le, togói szabadrúgás következhet

67
    Msakni próbálkozott ~18ról, Agassáról először kipattant, ám utánaugrott, és megfogta a labdát

66
    Darragi lövését Agassa védi ki, a labda még Tunéziánál

65
    Nibombe kap sárgalapot, amiért Msaknit buktatta egy csapattársa. Érdekes

63
    Adebayor készített elő gyönyörűen egymagában egy óriási helyzetet, majd Ayitéhez passzolt, aki viszont nem tudta ~6 méterről eltalálni Ben Chérifia kapuját

59
    Ayite került óriási helyzetbe, ám megremegett a lába, és nem tudta gólra váltani a kínálkozó alkalmat! Szöglet

58
    Újabb gyanús szituáció, Adebayort rántotta le Hichri a tizenhatoson belül a bíró azonban nem ítélt semmit

50
    Újabb büntetőgyanús szituáció! A togói kapu előtt passzolgattak a Tunéziaiak, és Bossou buktatta Darragit! A visszajátszásokból kiderült hogy egyértelműen büntetőt kellett volna ítélnie a játékvezetőnek, ám nem fújt a sípjába, így mehet tovább a játék!

46

A két csapat jelenlegi állás szerint 4-4 ponttal áll Elefántcsontpart mögött a csoportban, ám ez Togónak kedvez, ugyanis ők jobb gólkülönbségük miatt előrébb vannak, így jelenleg továbbjutásra állnak. Tunézia csak úgy juthat tovább ha megnyeri ezt a meccset, azonban az első félidő alapján nem lesz túl könnyű dolguk.

Az első félidő első felében a Togóiak irányítottak, sokkal nagyobb kedvvel, sokkal jobban játszottak. A 13. percben egy Adebayor-Gakpé összjáték végén meg is szerezték a vezetést, űgy tűnt nem lesz itt gondjuk. A Tunéziaiak nem mutatták semmi jelét ebben az időszakban a továbbjutási vágynak, ám a 30. percben egy szöglet után kaptak egy büntetőt, amit Mouelhi értékesített, és az ezután következő bő 15 percben már irányították a mérkőzést, és ismét kétesélyessé tették a találkozót! Reméljük fent tudják tartani az izgalmakat a csapatok, és látunk még gólt, gólokat ezen a meccsen.

43
    Agassa megfogja az érkező labdát, majd előrevágja Adebayorhoz, aki kiharcol egy szabadrúgást

42
    Feléledt Tunézia, újabb támadás után szögletet végezhetnek el

40
    Khalifa kapott egy nagyszerű labdát, amit gyönyörűen vett át, Mamah viszont a tizenhatoson belül, első látszatra kézzel elsodorta mellette a labdát és elrúgta. A játékvezető nem ítélt semmit

39
    Msakni is besárgul

38
    A Tunéziaiak támadását kellett megállítania Bennett játékvezetőnek, Khalifa volt lesen

Tunézia gólt szerzett!

KHALED MOUELHI értékesíti a megítélt büntetőt, ezzel egyenlít Tunézia!

30
    Nibombe a földre rántotta Hicherit, a szöglet után, a játékvezető pedig büntetőt ítélt!

29
    Szép támadást vezettek a tunéziaiak, Djene tisztázott Msakni elől, egy balról belőtt labda után. Szöglet

28
    Tunéziai szabadrúgás jöhet a félpályáról

27
    Nincs helyzet az utóbbi percekben, mezőnymunka annál több

24
    Djené próbálta beívelni a tizenhatoson belűlre, de elég gyenge próbálkozás volt. Ben Chérifia küldheti előre

23
    Khalifa volt lesen, szabadrúgás kifelé, Togó javára

21
    Nagy helyzetet alakítottak ki a togóiak! Adebayor passza után Gakpé indult el a jobb szélen, felvitte a tizenhatosig, majd visszapasszolt Adebayorhoz, aki kapásból próbált kapura lőni, azonban nem sokkal célt tévesztett

20
    Togói les miatt már szabadrúgás Tunézia javára

19
    Szépen állítják meg a tógói védők a tunéziai támadást, jöhet a kontra

18
    Traoui buktatta Adebayort a félpályánál. Togói szabadrúgással folytatódhat a meccs

16
    Msakni vezette fel a labdát 2 védő szorításában a Togói tizenhatosig, nagyon szépen elvitte a védők mellett a labdát, viszont a lövésre már nem maradt ereje, így Agassa kezében kötött ki a labda

13
    Togó gólt szerzett!

Óriást lépést tett Togo most a továbbjutás felé, Adebayor adott egy tökéletes passzt, SERGE GAKPÉNAK aki bevitte a labdát a tizenhatoson belűlre, és Ben Chérifiának esélyt sem hagyva kilőtte a bal alsót!

12
    Mouelni csúnya becsúszás után megkapja a meccs első sárgalapját

10
    Nagy helyzet alakult ki a Tunéziai kapu előtt, Ayite lőtt éles szögből, Ben Chérifiáról visszapattant hozzá a labda, újra próbálkozott, ezúttal a labda lepattant egy védőről Adebayor elé, aki a jobb alsó sarokba próbálta lőni a labdát, viszont egy fél méterrel célt tévesztett

9
    Támad Tunézia, Kelifa beadása után Nibombe tisztázott! Jöhet Togo

9
    Ayitét buktatták a félpályánál. Togoi szabadrúgással folytatódhat az összecsapás

7
    Nem alakult ki veszély a szögletből, távoli lövéssel zárták le a támadást a Togoiak, ám jócskán mellé ment. Kirúgás

6
    Togoi támadás után következhet a meccs első szöglete. Ayite elől tisztáztak

3
    Elég passzívan kezdenek a csapatok, az első három percben említésre méltó helyzetet egyik fél semdolgozott ki, mezőnyharcból van edig a legtöbb

1

Kezdősor:

Togó: Agassa - Nibombe, Akakpo, Mamah, Djene - Bossou, Amewou, Ayite, Romao, Gakpé - Adebayor

Tunézia: Ben Chérifia - Hicheri, Chemmam, Abdennour, Hammami - Msakni, Khazri, Traoui, Mouelhi - Khalifa - Darragi

Játékvezetők: Bennett - Range, Thusi Siwela.

Az Afrikai Nemzetek Kupájában ma dől el az utolsó továbbjutó hely sorsa, vagyis az, hogy ki jut Elefántcsontpart mellett a legjobb 8 közé a "D" jelű kvartettből. Ennek a helynek a sorsa pedig éppen ezen a mérkőzésen fog eldőlni, Togo és Tunézia egyaránt 3-3 ponttal áll, azonban jelenleg Togot sorolják előrébb, jobb gólaránya miatt. Emiatt a tény miatt pedig úgy áll a helyzet, hogy ma mindenképpen nyernie kell Tunéziának, amennyiben tovább szeretne jutni, Togonak egy döntetlen is tökéletes, azzal már biztos továbbjutók lennének. Ezáltal a mai meccs kérdése az, hogy melyik csapat tudja érvényesíteni akaratát, tud e nyerni Tunézia, vagy Togonak esetleg sikerül szereznie továbbjutást jelentő pontot, pontokat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.