Mali – Nigéria 1:4 (vége) | Burkina Faso – Ghána 1:1 (bűnt. vége)
Mali
1:4 (0:3)
Nigéria
szerda 06.02.2013, 16:00 • Moses Mabhida Stadium (Durban) • Afrikai Nemzetek Kupája

Nigéria teljesen megérdemeltem jut be az ANK döntőjébe, története során hetedszer!
    Az első félidőben már gyakorlatilag eldőlt minden fontos kérdés, de Mali a második félidőben azért megpróbálkozott a lehetetlennel, ami ezúttal nem sikerült nekik.
    Nigéria hátradőlve várhatja az esti Burkina Faso - Ghána összecsapást, hogy megtudja, a vasárnapi fináléban ki lesz az ellenfele!
    Malira pedig a másik elődöntő vesztese vár majd a bronzcsatában! (17:53:33)

92
    Diarra lő nem sokkal fölé, pedig duplázhatott volna!

90
    3 perc lesz a ráadás

90
    Emenike már nem áll vissza, Nigéria 10 emberrel fejezi be az összecsapást

89
    Diabaté hagy ki nagy lehetőséget, 4 méterről, kicsit kiszorított helyzetből lőhet, Enyeama bravúrral véd!

88
    Enyeama vetődik ki a tizenhatos vonaláig, így sikerül felszednie az előre tett labdát

88
    Emenike sérül meg a lövést követően

87
    Emenike lő hatalmasat 18 méterről, nagyon kevés hiányzott a találathoz, bombagól lett volna!

78
    Musa ad középre egy sprintet követően, de Emenike mellé lő bevetődve!

77
    Jöhet Nigéria

76
    Még van hátra negyed óra, Mali még kozmetikázhat az eredményen

75
    Mali gólt szerzett!

GÓÓÓL! Mali szépít, megvan a becsületgól! Diabaté alapvonalról visszatett labdáját CHEIKH DIARRA értékesíti!

75
    Enyeama vágja a mezőnybe a labdát

74
    Diabaté van lesen

72
    Majdnem sikerül szépíteni: Samassa kísérletét Enyeama vetődve, bravúrral hárítja!

68
    Diabaté lő egy cselt követően, Enyeama térdelve fogja a labdát!

Nigéria gólt szerzett!

GÓÓÓL! Végled eldőlt! 4:0 Nigériának! AHMED MUSA kap remek kiugratást, ami éppen nem les, majd nemes egyszerűséggel begyalogol a kapuig, és jobbal belövi a szupersasok negyedik gólját!

60
    Ideye volt nagyon önző, leadhatta volna a labdát, ehelyett belevezeti az egyik védőbe a labdát

58
    A zöldek kontrája egészen a Mali büntetőterületig jut, majd Diawara akasztja meg az akciót

47
    Samassa beadását Keita lövi kapura kapásból, a lapos lövés nem sokkal megy a bal kapufa mellé!

46
    Nigéria nem cserélt a szünetben, közben eleredt az eső

46

Maiga helyett C. Diarra áll be a szünetben

3:0-ra vezetnek a szupersasok 45 percnyi játék után Mali válogatottja ellen az ANK elődöntőjében!
    Az első negyed órában viszonylag kiegyenlített volt a játék, majd fokozatosan átvette Nigéria a kezdeményezést. A félidő közepén jött 5 perc rövidzárlat a sárga mezeseknél, és mire észbe kaptak volna, Echiejile és Ideye találatával máris 2:0 állt az eredményjelző táblán.
    A 44. percben pedig valószínűsíthetően eldőlt a döntőbe jutás kérdése, egy legurított szabadrúgás változtatott irányt Sissoko lábán... elképesztően balszerencsés gól volt!
    Mali a második félidőben veszíteni való nélkül támadhat, nézzük, mi sül ki belőle!

46
    Gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, ki gondolta volna ezt!

45
    2 perc lesz a hosszabbítás

44

GÓÓÓL! Mekkora szerencse! 3:0 Nigériának! EMMANUEL EMENIKÉNEK gurítják le a szabadrúgást, lapos lövése megpattan Sissoko bal sarkán, a labda pedig bevánszorog a hosszú alsóba, míg Samassa elvetődik a rövid felé!

43
    Szabadrúgás Nigériának nagyon jó helyről! Majdnem középről, a kaputól mintegy 21 méterre! 5 tagú a sorfal

34
    A kontrából Onazi akarja átemelni Samassát, de a kapus résen van!

32
    Ideye lő kapura 19 méterről, Samassa vetődve hárít!

30

GÓÓÓL! 5 percen belül kettőt vágnak a szupersasok! Emenike kap remek kiugratást a jobb oldalon, majd senkitől sem zavartatva középre centerez, ahol BROWN AIDE IDEYE megelőzi védőjét, és Samassa kapus fölött a hálóba pörget!

25

GÓÓÓL! Vezet Nigéria! Moses remekül ment el a jobb oldalon, majd szép visszacsellel csapja be Tambourat, így tisztán adhat középre, ahol érkezik ELDERSON ECHIEJILE, és szinte a földről befejeli a labdát!

24
    M. Traorét vágják fel a tizenhatoson belül, nem ítél semmit a bíró, majd a Mali játékosok kétszer is kapura lőnek, mindannyiszor blokkolnak a nigériai védők

15
    Óriási Samassa védés után szöglet jön Nigériának! Ideye lövését hárította lábbal a kapus!

5
    Nigéria dominál már a mérkőzés elejétől, a Mali játékosok visszahúzódnak a saját térfelükre

2
    A mai délután kérdése: a szupersasok legyőzik a sasokat? Bő két óra múlva megtudjuk

1
    Mali tiszta sárgában, Nigéria pedig tiszta zöldben lép pályára

1

Elkezdődtek a himnuszok, először a pályaválasztó Mali játékosai tiszteletére szólal meg a zenekar

Fogadni mernék...
    Mali - Nigéria H 3.45 D 3.00 V 2.05
    Mali vagy Nigéria jut tovább 2.20 - 1.53
    2,5-nél kevesebb vagy több gól lesz 1.50 - 2.07

Nigéria válogatottját Fortuna keze a "C" csoportba helyezte. Két 1:1-es döntetlennel indították az ANK-t, előbb Burkina Faso, majd a címvédő Zambia ellen. A csoport záró fordulójában rendkívül enerváltan játszottak Etiópia ellen, de két hajrában szerzett 11-es gólnak köszönhetőn végül kiharcolták a győzelmet és a vele járó három pontot.
    A kvartettből Burkina Faso-val együtt 5-5 ponttal jutott tovább, és csak rosszabb gólarányának köszönhetően csúszott le a csoportgyőzelemről.
    A vasárnapi negyeddöntőben a nagy esélyes Elefántcsontpart együttese nézett velük farkasszemet, és óriási meglepetésre Emenike és Mba góljaival a "szupersasok" 2:1-re legyőzték Drogbáékat, önbizalomban tehát ezen az oldalon sem lesz hiány!

Mali a "B" jelű csoportba került a sorsolást követően. Az első mérkőzésén 1:0 arányban legyőzte Nigert, majd ezt követően egy nagyon gyenge produkcióval ugyanilyen arányban kapott ki Ghánától, legvégül pedig 1:1-es döntetlent ért el a Kongói DK ellen.
    A 7 pontos Ghána mellett 4 ponttal a csoport második helyén jutott be a negyeddöntőbe, a 3 pontos Kongói DK-t illetve az 1 pontos Nigert megelőzve.
    A szombati negyeddöntőben a házigazda Dél-Afrika várt a "sasokra", és egy végletekig kiélezett mérkőzésen 1:1-es rendes játékidő és hosszabbítás után büntetőkkel diadalmaskodtak.
    A házigazdát kiejtve önbizalomtól duzzadóan várhatják Keitáék a durbani mérkőzést

Január 19-én rajtolt a 2013-as Afrikai Nemzetek Kupája, és a hétvégi negyeddöntőket követően elérkeztünk a szerdai két elődöntőhöz.
    Magyar idő szerint 16.00-kor csap össze Mali és Nigéria válogatottja, hogy beverekedje magát a vasárnapi fináléba, míg a másik ágon 19.30-tól Burkina Faso - Ghána találkozót rendeznek

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 75. C. Diarra - 25. Echiejile, 30. Ideye, 44. Emenike, 60. Musa

Lapok:   39. Maiga (MAL), 69. Sow (MAL), 84. Diawara (MAL) - 27. Ambrosse (NIA)

Mali: Samassa - Diawara, Wagué, N'Diaye, Tamboura - K. Traoré, Keita, Sissoko(Diabaté, 56.) - Maiga(C. Diarra, szünetben), Samassa, M. Traoré(Sow, 67.)
    Nigéria: Enyeama - Ambrose(Yobo, 82., Oboabona, Omerou, Echiejile - Moses(Musa, 52.), Mba, Obi Mikel, Onazi - Emenike, Ideye(Uzoenyi, 72.)

Játékvezetők: Gassama - Ogbamariam, Kabanda

Nézőszám: 38000