Mali – Nigéria 1:4 (vége) | Burkina Faso – Ghána 1:1 (bűnt. vége)
bűntető vége
Burkina Faso
1:1 (0:1)
Ghána
szerda 06.02.2013, 19:30 • Mbombela Stadium (Nelspruit) • Afrikai Nemzetek Kupája

Burkina az új Zambia! (22:18:24)

Drámai meccsen Burkina Faso óriási győzelmet arat Ghána felett, akiknek Elefántcontparttal együtt megint nem sikerült! Burkina pedig a döntőben a sérült Alain Traoré mellett majd Pitroipát is nélkülözni lesz kénytelen a csoportellenfele, Nigéria ellen, akikkel a csoportban 1-1-et játszottak! Érdekes meccseknek nézünk elébe!

EZ ELKÉPESZTŐ! Diakité kivédte Agyemang-Badu tizenegyesét!!!! Vége van, Burkina Faso a döntőben!

Bancé áll oda és belövi!!!! Félig Panenkával, gyengén beemeli! 3-2 Burkinának!!! Ghánának be kell rúgnia most!

Clottey is mellérúgja!!!!!! Ez elképesztő!!! Ugyanoda, ahova Vorsah!!! MEgint előnyben lehet Burkina!

Koulibaly, akit kétszer ki lehetett volna állítani, kihagyja!!!! Pocsék tizenegyes, Dauda fogja! Egál újra!!!

Afful is berúgja a jobb alsóba! 2-2, lépéselőnyben Burkina!

D. Koné berúgja! 2-1! Csapattársának, Daudának rúgta!

Atsu berúgja! Diakité mellett-alatt haladt be, rossz tizenegyes volt! De 1-1!

Bakary Koné berúgja, 1-0 Burkinának! A bal alsót választotta!

Ezt nagyon-nagyon mellérúgta!

Vorsah állt oda és mellérúgja egy eszméletlen pocsék mozdulattal!!!!!

Büntető lövés kezdete.

Ennek mindenképpen dráma lesz a vége. De kié?

Vége a ráadásnak is, Ghána mintha pályán sem lett volna a hosszabbításban, Burkina több tucat helyzetet puskázott el, nem kapott meg tizenegyeseket, a gólvonalról mentett Ghána, majd Pitroipa jogtalan kiállítása után emberhátrányba került, így egyik legjobbja kihagyja a következő meccset, most pedig tizenegyesrúgások következnek! Elképesztő dráma a meccsen!

Befejeződött a 2.hossz..

121
    A túloldalon Bancé ellöki védőjét, befordul, lő, a védő blokkol, szöglet! Hihetetlen volt ez is, ezt nem fújta le Jedidi! A szöglet azonban rossz!

121
    1 a ráadás! Koulibaly adta vissza a tizenhatoson belül Clotteynak, aki Koné lábára passzolja vissza!

120
    Ráadásull Pitroipa kihagyja a bronzmeccset vagy a döntőt!

119
    Atsu cselei után bead, Asamoah Gyan lehetetlen módon fejeli mellé!!! Borzasztó nagy helyzet!!!!

119
    Még egyszer megnézhettük, Pitroipát egyértelműen felrúgták!

118
    Innentől Burkina Faso beáll bekkelni, ez biztos, és reménykedik, hogy a tizenegyeseknél ők lesznek a szerencsések!

117
    Nakoulma szépen teszi le Pitroipának, aki két csel után elesik, műesésért sárga lap, piros. Ez is tiszta tizenegyes volt!!! Jeddii kiejti Burkina Fasot!

116
    A szögletet most Dauda húzza le!

115
    Asantét állítja meg Koulibaly, majd felviszi, a szép akció végén Koulibaly lő, Dauda védi!!!

114
    Asante is földre kerül, Panandétiguiri azonban nem áll meg, szépen cselez, de a harmadik ember megállítja!

113
    Henri Traoré adja be, Koné fejesét is blokkolják közel a gólvonalhoz!

112
    Ez elképesztő!!!!! Hihetetlen!!!!! Afful ment a gólvonalon Bancé izomerős lövésénél, ami már Dauda mellett rég elment, miután letették Bancénak!

111
    Bancé szépen húzogat, majd lő, Dauda véd nagyot, szöglet!

111
    Koulibaly talppal előre ugrott fel Asamoah Gyannak, ezt is megússza.

109
    Bakary Konét gyönyörű szóló után Agyemang-Badu szereli.

108
    Panandétiguiri, Nakoulma, Pitroipa, majd Bancé a labda útja, ő azonban jó helyzetből iszonyatosan fölélő!

108
    Asamoah Gyan volt lesen.

107
    Burkina azonban folytatja a nyomást!

106
    Ehelyett azonban vége a hosszabbítás első félidejének, sőt már megy is a második...botrányos!

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

Befejeződött az 1.félid.hossz..

105
    Jedidi semmisíti meg a burkinai gólt! Ez hihetetlen! Nakoulma Kwadwo Asamoahval harcol, miközben várják a kapust, Nakoulma átemeli Daudát, ez gól lett volna, de lefújta Jedidi! Újabb teljesen szabályos gól! Elképesztő!

104
    A gyenge, de tizenegyest jól rúgó Wakaso lejön, helyén Clottey!

103
    Bancééé! Boyet és Vorsahot is kicselezi egy indítás után, majd tiszta helyzetben erővel fölélő! Te jó ég!

103
    Atsu távoli lövése Koulibalyt találja el.

102
    Asamoah Gyan biciklicselei után hosszan ad középre.

100
    Bakary Koné az ötösről föléfejel! Teljesen tisztán fejelhetett!

100
    Afful ment szögletre Bancé elől!

99
    19-16 a faultok aránya!

98
    Szép akció végén Henri Traoré nem tud középre tenni egy labdát védője alól.

97
    Húú! Dauda szed le egy szép ívelést, egy hosszú labdát tett be egyből középre Kaboré!

95
    Asamoah Gyan elől éppen Koné szabadít fel, de Affulhoz pattan, aki éles szögből lő, Diakité véd! Szöglet, azt Asante veszi le rosszul.

95
    Panandétiguiri esett el a saját lábában futás közben.

94
    Egyelőre nem volt még helyzet a hosszabbításban!

92
    Gyan esett el, nincs tizenegyes!

91
    Folytatódik tehát!

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Jedidi lefújta a második félidőt, jöhet a hosszabbítás! Burkina újra hosszabbításra kénszerül, mégpedig egy parádés meccsen, hiszen mindkét csapat kitesz ma magáért! Fantasztikus 30 perc vár még ránk!

Vége a második félidőnek.

93
    Sok ghánai szabadrúgás utáni ívelés érkezik most a burkinai tizenhatosra, egyelőre nincs gól.

92
    Koffi helyett Henri Traoré tehát!

91
    Megható! Koffi a hordágyon imádkozik!

91
    3 a ráadás. Közben Koffi a földön, valószínűleg csere lesz belőle.

90
    Nagyon jó ez a meccs, nincs állás, mindenki küzd, rengeteg a helyzet!

88
    Atsu Baduhoz telejsen üresen, de rossz a beívelés.

87
    Pitroipa ad jó labdát D. Konénak, ő azonban már rosszul teszi Bancéhoz.

87
    Burkina még nem cserélt, egyrészt szól ez a hosszabbításnak is, de szerintem inkább a borzasztó rövid padnak. Nehéz lesz így!

86
    Asamoah Gyan esik el saját cselében.

84
    Atsu lövését hatalmas bravúrral védi Diakité, de kijön a labda, Badu teszi vissza középre, ahol előbb csukafejest, majd ollózást is blokkolnak, a kontrából Pitroipa lódul meg, de utolérik, cselez, leteszi csapattársának, aki elveszti, nincs kontra!

83
    Pitroipa cselez, Bancénak teszi, aki körülményesen veszi át, nincs gól.

82
    Koffi ér bele, szöglet. Veszélytelen.

82
    Az elmúlt 5 perc labdabirtoklása 62-38%!

81
    Nakoulma egy kényszerítő, két kényszerítő - másodszorra feleslegesen, Piroipa nem is számított rá, ez is helyzet volt!

80
    Afful adja oda Nakoulmának, ai vezethette volna a védelemre, de rossz labdát ad!

78
    Pitroipa gólhelyzetben pocsékul vett le egy labdát, majd belecselezte védőjébe, elképesztő!

77
    Hoppá! Koulibaly az iménti fejes után fektében érzékeny pontján izomból megrúgta Asamoah Gyant, Gyan fetreng, Koulibaly végül sárgát kap! Ez azonnali piros kellett volna, hogy legyen, műhiba!

76
    A szöglet nem veszélyes, de a visszaívelést Asamoah Gyan centikkel fejeli fölé!

75
    Atsuba rúgja bele társa, majd beviszi, de későn rúg, Koné odaért, szöglet!

75
    14-13 a faultok aránya.

74
    Bancé fetreng, ápolják, majd visszatér.

73
    Asante veszti el Koffival szemben, majd pompás passzt ad Bancéhoz, aki végül műesik, nem kap szabadot.

72
    25-ről lőtt Bancé, erős lövése mellészáll.

71
    Pitroipa lódu meg, Boateng hátulról fellöki, sárga!

70
    Wakaso gyorsan elvégzett szabadrúgása után Koulibaly kis híján öngólt rúg!

69
    Asante labdáját Bakary Koné keresztezi életmentően.

67
    Az eddigi meccseken szenzációsan játszó Pitroipa ma nagyon gyenge, most kézzel vesz le egy labdát, sárgát kap érte.

67
    Nem veszélyes, a lepattanót Boye lövi Diakité kezébe.

67
    Koffi szereli Asantét szögletre.

66
    Kaboré Bancéhoz ível, aki kapásból visszateszi Pitroipához, ő pedig egyből lő, de miért? Tolhatta volna, akkor sokkal nagyobb helyzet! Így mellé!

65
    Jelentem, nem állt vissza Burkina, most Nakoulma gyönyörű kényszerítő után majdnem behúzta az ötösre, az utolsó pillanatban Boye életfontosságúan mentett!

63
    Ez most gyökeresen megváltoztathatja a meccset, Burkina hátrébb állhat, Ghána feljebb jöhet. Ennek ellenére hiba lenne a zöldektől, hiszen sokkal jobbak voltak eddig.

62
    Kaboré, jó lövés, bedobás. Hátrébb, mint a lövés helye.

60
    Burkina Faso gólt szerzett!

GÓÓÓÓL!! Burkina Faso egyenlít! Agyemang-Badu vesztette el a saját térfél közepén, egy húzásból Bancé jut helyzethez, rosszul lő, középre, de a kapus elvetődött a másik irányba és el is csúszott, így 1-1!

60
    Pitroipa ad rossz labdát Kaborénak, kirúgás.

58
    Hoppá! A semmiből egy ghánai helyzet! Gyan borzasztó nagy kapufát lő Atsu passzából!

54
    A kontrából majdnem gólt kapott Burkina, de aztán már Bancé harcolt a ghánai alapvonalon és benntartotta a labdát hatalmas küzdelemben. A kiharcolt szabadrúgásból nem lett veszély.

53
    Hatalmas védés! Dauda a gólvonalon állította meg Bancé fejesét a szöglet végén! Hihetetlen védés, centiken múlt a gól!

53
    Pitroipa beadását Afful fejelte szögletre.

51
    Burkina taktikája egyértelműen az, hogy hosszan felívelik az óriási termetű Bancéhoz, aki mellel vagy fejjel leveszi és legurítja az érkezőknek.

50
    Atsu B. Koné mellett biciklicselekkel indul el, majd a beadás rossz.

48
    Kétszer is szépen kavargat Asante oldalán a burkinai támadósor, de elbohóckodják.

46

Boye szép mentésével ér véget az első félidő. Wakaso tökéletesen jogtalan tizenegyesgóljával a gyengébben játszó Ghána vezet a meglepően jó Burkina Faso ellen!

47
    Most nem tud mit kezdeni fölényével Burkina.

46
    2 a ráadás az indokolt minimum 4 helyett.

45
    Koné szerel életmentően Badu elől!

44
    6-5 a faultok aránya.

43
    Az utóbbi percekben feljebb jött Ghána, de alapvetően még mindig Burkina Faso irányítja a meccset, Ghána kontráz.

42
    Mnden ghánai vissza tud térni.

41
    Egyre-másra fekszenek a ghánaiak, majd' mindenkit kellett már ápolni.

38
    Kwadwo Asamoah forgatja be Nakoulmát, beteszi, Asante lövésébe közelről belelép D. Koné! Óriási mentés, szöglet, azt meg kifejelik!

37
    Bancé mellel tette le Pitroipának, Boye azonban felszabadít az ex-hamburgi elől.

36
    57-43% a labdabirtoklás aránya.

35
    Nakoulma negyedik lövése is elkerüli a kaput.

34
    Koulibaly mellett Agyemang-Badu esik el a tizenhatoson belülm ez nem tizenegyes Jedidinél...

34
    Koulibaly passzolta emberébe, megússzák.

31
    A túloldalon Nakoulma indul el Koffi hosszú indításából, de csúnyán fölébombáz ziccerben!

31
    Gyönyörű védés! Asamoah Gyan ugrik ki Koné mellől, és vezetheti a kapusra és a kapura, Diakité felkínálta a sarkot, amit Gyan meg is evett, de visszaért a kapus, szöglet! A szögletből Vorsah fejese megy mellé.

30
    Pitroipa szép csellel indul el, szerelik.

29
    Bancé ugrik ki, Boye elhozza előle, bedobásra ment.

28
    Bancé és Nakoulma szenzációs összjátéka után utóbbi lő mellé. Sokkal-sokkal jobb Burkina Faso!

26
    60-40% a labdabirtoklás!

25
    A szöglet megint nem veszélyes, de Nakoulma egy szép lövéssel próbálkozik távolról, mellé.

24
    Kaboré labdája Rabiu fején megcsúszik, Rouamba nem tud fejelni, szöglet!

24
    Bancé testi erejét kihasználva vesz le egy labdát, majd faultolják, jó helyről szabad!

23
    Wakaso lövését fogja Diakité!

22
    Kaboré lőtte be, a labda visszakerült hozzá, másodszorra sem volt jó.

21
    Nakoulmat rántja le Rabiu, sárga! Ezt most a burkinai játszotta el, kompenzálni akar a spori.

20
    Pitroipa már másodszor indul lesről.

18
    Afful sérül meg, pontosabban Pitroipa labdával rúgta meg, szöglet.

16
    Koulibaly Atsu elől emel ki egy labdát.

15
    Ráadásul ezek után Panandétiguiri nem tudom, hogy mer majd védekezni. Jogos a felháborodása.

13
    Ghána gólt szerzett!

Wakaso újabb tizenegyesgóljával 0-1! Elképesztő játékvezetői baki, ami megpecsételheti Burkina Faso sorsát, főleg, hogy ők meg jogosan nem kaptak meg egy jogos tizenegyest!

12
    Érthetetlen tizenegyes! Jedidi befújt egy érthetetlen büntetőt! Panandétiguiri elől fejelte el Atsu, akihez alig ért hozzá a védő, mégis tizenegyes!

11
    Wakasonak lép oda Rouamba.

10
    A sérült Pantsil helyén Asante.

11
    Koulibalyhoz történt az ívelés a túloldalra, ő kapásból, bedőlve lő, nem is rosszul, de mellé!

10
    Bancé elől Vorsah fejel szögletre!

10
    9 emberrel Ghána, de Rabiu hamarosan visszatérhet!

9
    Rabiut bombázták fejbe, ő is elhagyja a pályát egyelőre.

8
    Már hordágyon is van, csere jön!

7
    Pantsil fájdalomtól vonaglik, ebből nem biztos, hogy lesz folytatás! Nem bántották, futás közben sérült meg.

6
    Pitroipa zanyál a tizenhatoson belül, Boye pedig egyértelműen szabálytalanul löki fel, tizenegyes járt volna Burkina Faso javára! Jedidi óriásit hibázott!

5
    Óvatos tapogatózás az elején.

4
    Ahogy azt sejteni lehetett, Alain Traoré ma sem áll a burkinai kapitány, Put rendelkezésére - ő lenne a csapat egyik legnagyobb sztárja.

3
    A másik elődöntőn Nigéria nagyon simán, 4-0-ás vezetésről végül 4-1-re verte meg Mali csapatát.

2
    Kezdősor:

Burkina Faso: Soulama - Panandétiguiri, P. Koulibaly, Bakary Koné, Henri Traoré - Koffi, Kaboré, Rouamba, Pitroipa, Nakoulma - Bancé

Ghána: Dauda - Pantsil, Vorsah, Afful, Boye - Kwadwo Asamoah, Wakaso Mubarak, Rabiu, Agyemang-Badu - Asamoah Gyan, Atsu

Játékvezetők: Jedidi - Hassani, Hmila.

1
    A zöld mezes Burkina Faso kezdte a második elődöntőt!

1

Burkina Faso Ghánával találkozik az idei ANK elődöntőjében. Burkina maradt az egyetlen meglepetéscsapat-szerűség a tornán, miután Zöld-foki-szigetek is búcsúzott a negyeddöntők során. Kiejtője nem más, mint a mostani ellenfél, Ghána, akik - bár nem a legerősebb keretükkel jöttek el - a torna legfőbb esélyeseinek tekintendők. Burkina azonban Pitroipa vezérletével szeretné megmutatni, hogy nem véletlenül vannak ott, ahol - ezt támasztja alá az is, hogy a csoportban megelőzték a negyeddöntők során Elefántcsontpartot búcsúztató Nigériát.
    Hogy akkor most hányadán állunk? Megtudjuk fél 8-tól!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 - kor kezdődik.