FC Augsburg – 1. FSV Mainz 05 1:1 (vége) | SC Freiburg – Fortuna Düsseldorf 1:0 (vége)
FC Augsburg
1:1 (0:1)
1. FSV Mohuč 05
vasárnap 10.02.2013, 15:30 • SGL Arena, Augsburg • Bundesliga

Szalai gólja egy kiegyenlített mérkőzésen a vendégeket hozta előnybe, de a rögtön utána következő kiállítás egyoldalúvá tette az addig változatos mérkőzést. A második félidő folyamatos hazai nyomással telt, de csak egy gólra futotta erejükből emberelőnyben. A Mainz taktikája a második félidőben félsiker, mert a vereséget megúszta a sündisznófocival, de egy gólt azért beküzdöttek a hazaiak. Ha nincs a kiállítás, bizonyára érdekesebb, változatosabb második félidőt láthattunk volna. (17:25:38)

92
    Távoli lövés, de sokkal mellé a hazaiaktól, Weitklo időt húz.

90
    2 perc a hosszabbítás.

90
    Parkhurst kap kezezésért sárgát.

90
    Utolsó perc, újabb ívelés, de kezdi hitét veszteni az Augsburg.

88
    De nem sokáig van náluk, már jön is vissza a vendégtérfélre.

88
    Rossz bedobás, a Mainznak adja a játékvezető a labdát.

88
    Koo, majd parkhurst a labda útja, de a középre passzt kivágják a védők.

87
    Az imént beállt Hain kapja a hazaiak első sárgáját.

87
    Hain lövése elakad 11 méterre a kaputól.

85
    Haint tüntetik el a 16-oson belül, de előtte lesen volt, így kifelé szabad.

84
    Weitklo tisztáz a 16-oson kívül a hazai ellentámadásból.

84
    Komoly veszély nincs a beívelésből.

83
    Ritka alkalom! A Mainznál a labda! Szabadrúgással jönnek az oldalvonaltól, beívelés várható.

82
    Caligiuri szerez labdát a kezdőkörben, a kontra végén Risse lő 1-2 méterrel mellé.

81
    Egy kósza mainzi előreívelés a 16-osra, Callsen-Bracker tisztáz.

80
    Utolsó csere, Werner helyett Hain.

79
    Folytatódik a macska-egér harc, a mainz csk kivagdossa a labdákat.

79
    A szöglet után Ji lövését blokkolják.

78
    Werner távoli lövését menti szögletre Weitklo.

78
    Újra a hazaiak adogatják körbe a mainzi térfelet.

77
    Az ívelés a 16-osre veszélytelen.

77
    Kicsit kiszabadulnak a vendégek, szabadrúgás az Augsburg térfelén.

76
    Még negyedórája van a hazaiaknak kicsikarni a győzelmet a csak védekezésre képes Mainz ellen.

75
    Koo távoli lövése pár méterrel mellé megy.

74
    De Jong nagy bedobását Baumgartlinger fejeli ki.

73
    Moravek helyett Vogt a hazaiaknál.

73
    Pospech hazaadását majdnem egy hazai csatár éri el, a kapus kivágja.

72
    Szalai nem tudja megtartani az előrevágott labdákat, nagyon egyedül van.

71
    Parkhurst beívelése ezúttal hosszú, de a bedobás után újra a haaiaknál a labda.

70
    Folytatódik a hazai nyomás, a Mainz gyakorlatilag nem megy át a félpályán.

69
    Ivanschitz helyett Caligiuri a vendégeknél.

68
    Zabavnik ment szögletre egy újabb beadást.

67
    Parkhurst 10 méterről oldalról alig lő mellé.

67
    Körbeadogatják a 16-ost a hazaiak, végül Mölders ellen ítél a játékvezető egy ívelés után.

66
    Kis szöglet, a beadást tisztázzák.

66
    Újabb szöglet a mainzi védelem zavara után,.

65
    Parkhurst újabb beadása megpattan, a kapusé.

64
    Folyamatos augsburgi beadások, a védők kivagdossák.

62
    A szögletből Callsen-Bracker lő kapásból, Weitklo fogja!

61
    Soto helyén Risse!

60
    Noveski fejel szögletre! Augsburgi szöglet!

59
    Baier emelése pattan meg, Weitkloé.

57
    Az Augsburg gólt szerzett!
    Gólszerző MÖLDERS.
    A sokadik beadás, ezúttal balról, de Jongtól, Mölders tisztán fejelhet, szép gól.

56
    Folyamatosan támad az Augsburg.

55
    A szöglet után Koo elől tisztáznak a védők.

55
    koo szöglete uán Ji fejel, újabb szüglet.

55
    Hazai szöglet egy újabb Parkhurst beadás után.

54
    nagy hazai fölény, de egyelőre igazi ziccer nélkül.

53
    Mölders fejel kapura egy szép beívelés után, de gyengére sikerül, a kapus véd.

52
    Időhúzásért figyelmezteti a játékvezető Weitklot, egyelőre szóban.

51
    Parkhurst beadását tisztázzák a védők.

50
    Koo lőtt gyengén az ötös sarkáról a kapus véd. Kis híján elérte rendesen a kiugratást.

49
    Most vendégkirúgás egy hasonlóan hosszú labda után.

48
    Hazai kirúgás egy Szalainak hosszú ladda után.

47
    Az Augsburg lép fel kezdeményezőleg, de egyelőre csak labdabirtoklásban jelentkezik.

46

A félidőben cserél a Mainz, Diaz helyén Zabavnik.

Ez a kiállítás visszahozhatja a meccsbe a megzavarodott Augsburgot! Elképesztő butaság! A félidőben Szalai góljával vezet a Mainz Augsburgban, de innentől felpöröghet a meccs!

46
    A 46. perc legvégén egy piros! Shawn Parker nagyon-nagyon buta szabálytalansága, egy labdára nagyon magas lábbal érkezik, Parkhurstöt csaknem fejberúgja, Stieler pedig kiállítja! Micsoda hiba!

46
    1 a ráadás!

45
    A gól leőtt Kirchoff rántotta le Koo-t a mainzi labdaszerzésnél!

44
    Majdnem két gólos a Mainz előnye! Ivanschitz üresen kap labdát, de mellégurít! Nagy helyzet!

43
    A Mainz gólt szerzett!

Csapás csapás után az Augsburgnál! Magyar gól, Szalai jobb lábbal, belsővel a jobb felsőbe helyezi egy beadás után, amibe Ivanschitz nem tud belecsúsztatni!

43
    Az eddig a mezőny legjobbja, Philp helyén Parkhurst!

41
    A szabadrúgást kifejelik.

39
    Philp beadása után elesik és fájdalmas arccal fetreng, Schüller beintette a faultot, Díaz pedig sárgát kap!

37
    Ivanschitz gurította le okosan Parkernak, aki kiváló helyzetből lőhetett volna, de szinte luftot rúg, a labda a kapu felé sem megy...pedig ebből gól lehetett volna!

37
    Ivanschitz kap szabadrúgást ígéretes helyről, 18 méterről!

36
    Voltak helyzetek, sőt (nem)lesgól is szép számmal, de most leült a meccs.

34
    Philp beadását fejeli ki Noveski.

33
    Kevesebb a helyzet ezekben a percekben.

30
    Ji tűnik el a szabadrúgásnál, a koreai nagyon intenzíven reklamál, kishíján tömegjelenet alakul ki.

29
    de Jong esik össze Szalai mellett.

28
    Mindkét csapat előtt akadtak már jócskán lehetőségek!

27
    Mölders szerzett labdát, rávezette a középhátvédekre, ellőtte köztük, a pattogós lövést Weitklo másodszorra fogja.

25
    Manninger nagy védése! Parker lőtt a tizenhatos vonaláról, az osztrák kapus szépen véd!

23
    Soto visszatett labdája sem jó, nincs veszély.

20
    Lesgól! Parkertől vettek el egy teljesen szabályos gólt! Kiugrott, Klavan pedig bentmaradt, de Walz mentette meg az Augsburgot!

19
    Manninger jött ki pocsékul, az alapvonalról beívelték mellette, Parker visszafejelte, de Ivanschitz nem tudta az üres kapura tenni!

16
    de Jong lövése pattant meg saját csatárán és így centikkel mellément! Jó lövés volt!

15
    Werner beadása mindenki előtt elúszik, Díaz hagyja is, hogy elmenjen, de a túloldalon az Augsburgé, majd egy fault Koo-n.

14
    Ez sem volt veszélyes.

13
    de Jong szerel Szalai elől szögletre.

12
    Soto passzolt el egy labdát a középpályán, megakasztva saját kontrájukat.

11
    Koo szögletét nagy nehezen kifejelik, majd a visszatett labdát Klavan fejelte kapura, Weitklo bravúrral hárított!

10
    Wernert rúgja fel Kirchoff, végül az előnyszabály után szögletet kap az Augsburg.

9
    Parker rúg oda Philpnek.

8
    Ivanschitz Baier lekönyökléséért kap sárga lapot.

7
    A szögletet semlegesítik.

7
    Majdnem öngól! Szalai lőtte be középre a labdát, Callsen-Bracker pedig majdnem saját kapujába szerencsétlenkedi a labdát, Manninger hatalmasat véd, így szöglet!

6
    Philp beadása rossz.

6
    -5 Celsius fok a hőmérséklet.

5
    Érdekesség, hogy Szalai és Varga sérülés miatt kihagyták a hétközi, Fehéroroszország elleni barátságos meccset, tegnap és ma pedig mindketten kezdők klubcsapatukban, sőt Varga tegnap végig is játszotta a meccset.

4
    Soto lába nyomán jön bedobással az Augsburg.

3
    Az Augsburgban csak csere a horvát válogatott Klasnic.

2
    A Mainz piros-fekete szerelésben lépnek pályára.

1
    A fehér mezes Augsburg kezdte a meccset.

1

Szalai 11 gólja csak öttel kevesebb, mint az Augsburg összes gólja, 16.

Jönnek ki a csapatok a gyepre!

Az utolsó előtti, a tisztán bennmaradó helytől tetemes lemaradásban lévő Augsburg a meglepően jól, 6. helyen álló Mainzot fogadja a Bundesliga 21. fordulójában. Győzelme esetén mindkét csapat előreléphet, az Augsburg a 16., osztályozós helyről taszíthatja le a Hoffenheimet, míg a Mainz visszaelőzheti a hétvégén a Dortmundot lesimázó Hamburgot.
    Első blikkre egyértelmű a vendéggyőzelem, de a Mainz helyezése ellenére sem az a csapat, amelyik feltétlenül erőssége alapján jó helyen áll.
    Az ANK miatt hiányzója csak az Augsburgnak van, Bancé elvesztése azonban nem feltétlen érinti érzékenyen a hazaiakat, hiszen a burkina fasoi csatár idén 15 meccsen egyetlen gólt sem jegyzett (igaz ebből a 15-ből 11-szer be, 2-szer lecserélték, összesen csak 609 percet töltött a pályán).
    Ugyanakkor figyelemre méltó, hogy az Augsburg utóbbi négy meccsén nem kapott ki, döntetlent játszott az utolsó Fürth ellen, majd legyőzte a Düsseldorfot idegenben, aztán újabb két iksz következett a Schalke, majd a Wolfsburg ellenében.
    A Mainz legutóbb sima, 3-0-ás vereséget szenvedett a Bayern Münchentől.
    A találkozó 15:30-kor kezdődik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.