KHL
Traktor Cseljabinszk – Avtomobilist Jekatyerinburg 3:1 (vége) | Barisz Asztana – Dinamo Moszkva 4:2 (vége) | Jugra Hanti-Manszijszk – SZKA Szentpétervár 2:3 (vége)
Vityaz Csehov – HC Dinamo Minszk 2:4 (vége) | Atlant Mityiscsi – HK Szibir Novoszibirszk 2:3 (szétlövés után) | MHK Szpartak – HC Slovan 3:4 (hosszabbítás vége)
HC Donbassz Donyeck – CSZKA Moszkva 1:2 (szétlövés után) | Dinamo Riga – Lev 1:3 (vége)
Barisz Asztana
4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Dinamo Moszkva
szerda 13.02.2013, 14:00 • Sportpalota Kazahstan, Astana • KHL

Nem volt egy emlékezetes mérkőzés, amelyen a hazaiak elérték a céljukat, nyertek. A dolgukat különösebben nem nehezítette meg a Dinamo.

A vendégek csak a második harmadban játszottak tudásukhoz méltóan, de gólt már csak akkor tudtak szerezni, amikor már eldőlt a mérkőzés. (16:24:50)

60:00

59:59
    A Dinamo gólt szerzett!
    Az utolsó másodpercekben ILJA GOROCSOV kap a kapuval szemben egy korongot, senkitől sem zavartatva lő a hálóba 8 méterről4:2 Assziszt: Jalasvaara, Gorovikov

59:54
    Trochinski áll ki fogásért

58:45
    Granak egy megpattanó korongot tesz ALEKSZEJ CVETKOV elé, aki közelről lő a hálóba! Assziszt: Granak

A hazaiak megint szereztek egy könnyű gólt, nem maradtak kérdések a meccs végére.

56:24
    A Barisz gólt szerzett!
    Jobb oldalon vezetik fe a hazaiak a korongot, a rosszuk tolódó védelem hibájából, TALGAT ZAJLAUOV teljesen üresen kapja a korongot, és könnyedén helyez a vendégek kapujába! 4:0 Assziszt: Krasznoszlobodcev, Poliscsuk

52:25
    Szép kombináció végén Krasznoszlobodcev lőhet közelről, kipattan Sarjcsenkovról, éppen vissza elé, de nem tud ismételni a hazai támadó

51:58
    A vendégek kiegészülnek

50:55
    Litvinyenko lövése is kijön a védőkről

50:35
    Zajlauov közelről lő a vendégek kapusa a helyén

Most végleg bebiztosíthatnák a győzelmüket a hazaiak...

49:58
    Cvetkov áll ki a vendégektől két percre, akadályozásért

49:15
    Hutchinson távoli próbálékozását Sarjcsenko fogja

48:45
    Knajzevnak alakítanak ki helyzetet, szemben a kapuval lőhet, Jeremejev ezt is foja

47:40
    Távoli lövés pattan Sarjcsenkóról, de aztán fogja a korongot, mielőtt veszély lehetne belőle

46:32
    Bochenski lövését hárítja Sarjcsenko

46:22
    Ügyes támadást kezdeményez a Barisz, de elég egy rossz ütemű passz és les miatt fúj a bíró

44:30
    Petruzalek közelről próbálkozik, kijön a korong a kapusról, többen próbálják megszerezni, össznépi összeborulás után Jeremejevé a pakk.

44:15
    Gorocsov lövését fogja Jeremejev

43:02
    KONSZTANTYIN RUDENKO indul el a felező vonalról, egy jó lövőcsel után elpattan tőle a korong, de utána indul, és 5 méterről Sarjcsenko hálójába lő! Assziszt: Rahmanov

40:32
    Kvapil szúrja rá a jobb oldalról félmagasan a korongot, fogja Jeremejev

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban a Dinamo volt aktívabb, de az előnyüket sem tudta kihasználni. A kaput találó lövések aránya 8-7 volt a javukra, de ezzel semmire nem mentek, egy eléggé potyaízű góllal még növelte is az előnyét a Barisz.

40:00

39:55
    Sztarcsenko vezetheti a kapura a korongot, 3 méterről lő, Sarjcsenkov mammutjáról jön ki a koorng

A Barisz nem szakad meg egy újabb gólért, ezt kivédekezik a vendégek

37:30
    Starcsenko kerül rögtön helyzetbe, a lövését a vendégek kapusa hárítja, a kipattanót nem sikerül megszerezni

37:22
    Knajzev áll ki bottal ütésért, most a hazaiak vannak előnyben két percig

36:04
    Hazaiak teljes számban.

A hazaiak feltűnően jól védekeznek hátrányban, nem kevés energiába kerülhet nekik, de eddig működik

35:15
    Granak próbálkozik távolról, kijön Jeremejevről

34:04
    Alekszandrov áll ki a hazaiaktól bottal akasztásért

Ebben harmadban jóval aktívabbak voltak a vendégek, egy elég ártalmatlan helyzetből azonban a Barisz növeli az előnyét

32:15
    BRANDON BOCHENSKI Hutchinsontól kap jó ütemű passzot, belépve a vendégek harmadába, egyből ellövi, takarásből, a meglepett Sarjcsenkov mellett a hálóba talál! 2:0 Assziszt: Hutchinson

A kiállítás letelte után is a vendégek maradnak támadásban, de teljesen veszélytelenek a kapura

29:01

28:15
    Kétszer is felállnak a vendégek, lövéshez nem igazán jutnak

27:01
    Grigorjev áll ki a hazaiaktól bottal ütésért, ez már a harmadik előny a vendégek előtt

26:39
    Cvetkov megfordulós csel után a kaput is megkerülve húzza rá a korongot, Jeremejevről kipattan, de nem tudja megfogni, a védők ütik ki a harmadból

25:45
    Sztarcsenko lő jobbról, Sarjcsenkov üggyel-bajjal, másodszorra fogja a korongot

24:25
    Kvapil lő tíz méterről nagy erővel, Jeremejevről kipattan, de nyomban össze is szedi a korongot a támadók elől

20:01

Nincs óriási iram a mérkőzésen, a lényegesen aktívabb hazaiak az első előnyüket kihasználták, és azzal a góllal vezetnek. A vendégeknek két emberelőnyös helyzet is kevés volt, hogy igazán nagy gólhelyzetet alakítsanak ki. Kaput találó lövések aránya: 6-3

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Négy a négyben sem kerülnek veszélybe a kapuk

19:03
    Páros kiállítás, Dawes a hazaiaktól akadályozásért, Pestunov a vendégektől szándékos durvaságért áll ki két percre