KHL
Traktor Cseljabinszk – Avtomobilist Jekatyerinburg 3:1 (vége) | Barisz Asztana – Dinamo Moszkva 4:2 (vége) | Jugra Hanti-Manszijszk – SZKA Szentpétervár 2:3 (vége)
Vityaz Csehov – HC Dinamo Minszk 2:4 (vége) | Atlant Mityiscsi – HK Szibir Novoszibirszk 2:3 (szétlövés után) | MHK Szpartak – HC Slovan 3:4 (hosszabbítás vége)
HC Donbassz Donyeck – CSZKA Moszkva 1:2 (szétlövés után) | Dinamo Riga – Lev 1:3 (vége)
szétlövés vége
HC Donbassz Donyeck
1:2 (0:0, 0:1, 1:0)
CSZKA Moszkva
szerda 13.02.2013, 17:00 • Arena Druzsba, Donyeck • KHL

A CSZKA hosszabbításos győzelme megérdemelt, a mérkőzés egészében jobban játszottak, a Donbassz a záró harmadban sokat tett az egyenlítésért, sőt a győzelemre is volt ekkor esélyük, de kimaradtak a helyzetei.

Kaput találó lövések aránya: 28-33 (19:31:36)

65:00
    A CSZKA gólt szerzett!
    ALEKSZANDER RADULOV egy csellel elküldi Lacót, és a hálóba emel!

64:15
    Kaspar lőhet kétszer egymás után, az első a védőkről, a második a kapusról vágódik le.

63:05
    Kondratyev kap vissza egy korongot lövésre, jó helyzetből lő csúnyán a kapu mellé.

57:30
    Varlamov kerül helyzetbe Kagarlitszkij korongjával, Stana véd ismét!

56:50
    Kocsetkov kerül helyzetbe, csaknem szemben a kapuval lőhet, Stana véd!

54:50
    A Donbassz gólt szerzett!
    Kagarlitszkij a kék vonalon egy gyönyörű csel után szép koronggal hozza ziccerbe PETTERI WIRTANENT, aki nagy erővel lő Stana kapujába! 1:0 Assziszt: Kagarlitszkij

53:25
    Nedoroszt jól húzza meg a jobb szélen, a kapu elől ad vissza Kasparnak lövésre, lepattan a védőkről a korong

51:50
    Varlamovot a lövés pillanatában kibillentik, így Stana könnyedén hárít

50:50
    Nedoroszt visz be a támadó harmadba a korongot, ketten is érkeznek lövésre, közéjük adja a korongot...

49:15
    Varlamov jó cseleket mutat be a kék vonalnál, de nem tudja átfűzni a védőkön a korongot

A hazaiak nagy erőket mozgósítanak az egyenlítésért, de a CSZKA jól védekezik, az élükön Stanával

44:50
    Kocsetkov indul meg középen egy korongra, Stana messze kijön a kapujából, így tud hárítani előle

Elkezdődött a harmadik harmad.

A CSZKA nagyon megnyomta ezt a harmadot, az első soruk sok helyzetet kialakított, végül Prohorkin távoli lövésével jutottak vezetéshez, ezt eddig meg is őrizték, a Donbasz csak helyzetekig jutott.

Az ukránok a záró harmadot előnyben kezdhetik, lesz idejük kitalálni, hogyan is szeretnék bevenni a nagyon jól védő Stana kapuját.

40:00

39:53
    Wilson kapja a korongot Pohradszkijtól a bal szélen, 10 méterről rátűzi, lepattan Stanáról.

38:58
    Prohorkin áll ki a vendégektől 2 percre, bottal ütésért

37:15
    Pohradszkij szorongatott helyzetből húzza kapura a korongot, Stana oldalra üti

35:18
    Hazaiak teljes számban.

A Moszkva nem különösebben erőlteti a támadásokat, egy lövést jegyezhetünk fel, azt Laco könnyedén hárítja

33:18
    A hazaiak ismét elcserélték magukat, 2 perces kiállítás az ára, előnyben a vendégek

A hazaiak nem túl acélos próbálkozásait követhetjük most

32:30
    Nedoroszt indul meg ki középen, a mögötte érkező Dadonovot hozná helyzetbe, de a védők megelőzik! Ez egyenlítési lehetőség volt.

26:50
    NYIKOLAJ PROHORKIN szinte a kék vonalról ereszt meg egy nagy lövést, takarásból, mire Laco észlelné a korongot, az kiköt a bal alsó sarokban. 0:1 Assziszt Monya és Rilov.

25:50
    Laco véd egy távoli lövést, majd a kipattanóból Rilov korcsolyázza körbe a kaput, visszahúzza, Laco fekszik rá a korongra

24:00
    A CSZKA első sora nagy nyomás alatt tartja az ukránok kapuját

23:20
    Laco véd nagyot, Alekszander Radulov küldte rá a korongot távolról

21:10
    Kolar kap vissza egy korongot nagyszerűen, jobbról lő, Stanáról nem jön ki a korong

20:55
    Nedoroszt kapna jó helyzetben a kapu előtt egy korongot, kicsit érkezik csak mögé.

20:01

Óriási iramot diktálnak a csapatok, ilyenkor egy dolog hiányzik a teljes élvezethez: a gól, amit a vendégek 15, a hazaiak 8 kísérletből sem tudtak megszerezni.

A CSZKA veszélyesebbnek tűnik, de ez semmit nem jelent, a Donbassznak éppen elég jó játékosa van ahhoz, hogy eldöntse az ilyen mérkőzéseket.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:15
    Varlamov hatalmas lövése Stanat is érintve a kapuvasról pattan ki, a kapu is elmozdul, technikai szünet

18:55
    Varlamov kis híján korongot szerez a kék vonalon, az utolsó pillanatban eszmélnek a védők

17:10
    Gyors kontrával próbálkoznak a hazaiak, de pontatlan a korong Kasparnak

16:50
    Kondratyev messziről, takarásból lő, telibe lövi Lacót.

16:10
    Ismét Zsarkov lő, blokkolják a védők

15:50
    Kaspar próbálkozik kétszer is közelről, a kapusról jön ki a korong, a támadók elől kiütik a korongot

15:10
    Laco egymás után két lövést véd, a másodikat Zsarkovét bravúrral

11:25
    Nedoroszt majd Varlamov kerül lövőhelyzetbe, lepattannak a lövéseik

10:20
    Dadonov kap jó korongot a jobb oldalon a palánk mellett, megiramodik, megkerüli a kaput, és a visszahúzott korongját bravúrral védi Stana

09:00
    Nagy az iram, de ezekben a percekben helyzet nélkül zajlik a játék

06:40
    Wilson ereszt meg egy lövést, Stana a helyén, eddig nagyon jól véd a vendégek kapusa!

Kezdősor:

HC Donbassz Donyeck: Laco – Pohradszkij, Wilson, Terescsenko, Bartulis, Kolar, Peretyagin, Puistola – Dadonov, Kiiskinen, Nedoroszt – Kaspar, Robitaille, Kagarlatszkij – Varlamov, Kocsetkov, Wirtanen – Kvicsenko, Nyikiforov, Matoušek.

CSZKA Moszkva: Szinjagin – Rjaszenszkij, Morrison, Markov, Denisov, Ozsiganov, Gimajev, Buravcsikov – Radulov A., Persson, Radulov I. – Sirokov, Kozlov, Kvasa – Prohorkin, Monya, Grigorenko – Kugrisev, Zsarkov, Sprukts.

Játékvezetők: Ogyinsz, Romasko – Balodisz, Putyilin.

A Nyugati főcsoport két tagja közül a Donbassznak vannak komoly tennivalói még, ha szeretnének a rájátszásba jutni.

Ehhez nem lesz ideális ellenfél a CSZKA, hiszen a moszkvaiak a húsz legutóbbi idegenbeli mérkőzésükből csak négyet veszítettek el.

A Donbassz egyik jellemzője, hogy a nála jobb csapatoktól odahaza is vereséget szenved, így lesz izgulni valójuk most is.

Tavaly szeptemberben a CSZKA megszenvedett a pontokért Moszkvában, az utolsó tíz percben sikerült a maguk javára fordítaniuk a mérkőzést, előtte kétszer is a vendégek vezettek.

Most is nyílt összecsapásra számíthatunk, ahol a Donbassznak a legjobb tudását kell nyújtania, ha nyerni szeretne.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 55. Wirtanen (Kagarlitszkij) - 27. Prohorkin (Monya, Rilov), 65. Alekszander Radulov (bünt.)

HC Donbassz Donyeck: Laco – Pohradszkij, Wilson, Terescsenko, Bartulis, Kolar, Peretyagin, Puistola – Dadonov, Kiiskinen, Nedoroszt – Kaspar, Robitaille, Kagarlitszkij – Varlamov, Kocsetkov, Wirtanen – Kvicsenko, Nyikiforov, Matoušek.
    CSZKA Moszkva: Stana – Rjaszenszkij, Morrisonn, Kondratyev, Markov, Denisov, Ozsiganov, Gimajev, Buravcsikov – Radulov A., Persson, Radulov I. – Sirokov, Kozlov, Kvasa – Prochorkin, Monya, Grigorenko – Kugrisev, Žsarkov, Sprukts.

Játékvezetők: Ogyinsz, Romasko – Balodisz, Putyilin