KHL
Traktor Cseljabinszk – Avtomobilist Jekatyerinburg 3:1 (vége) | Barisz Asztana – Dinamo Moszkva 4:2 (vége) | Jugra Hanti-Manszijszk – SZKA Szentpétervár 2:3 (vége)
Vityaz Csehov – HC Dinamo Minszk 2:4 (vége) | Atlant Mityiscsi – HK Szibir Novoszibirszk 2:3 (szétlövés után) | MHK Szpartak – HC Slovan 3:4 (hosszabbítás vége)
HC Donbassz Donyeck – CSZKA Moszkva 1:2 (szétlövés után) | Dinamo Riga – Lev 1:3 (vége)
Dinamo Riga
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Lev Praha
szerda 13.02.2013, 18:30 • Arena Riga, Riga • KHL

Az utolsó harmadban mindent egy lapra tett fel a LEV Praha. Tudták nagyon jól, hogy ez a mérkőzés nagyon fontos, és ki kell használni a hazaiak lezserebb játékukat. Ez sikerült, és jó játékkal szép kombinációk után belőtték a mindent eldöntő gólokat. (20:48:44)

60:00

59:30
    Még egy utolsó Popperle védés egy jó hazai löket után.

59:01
    Elkezdődött az utolsó perc a meccsen

58:30
    Megnyeri a Riga a bulit, majd eleresztenek egy lövést, ami lepattan és kicsorog a prágai harmadból.

58:00
    Tilos felszabadítás (LEV Praha)

57:30
    Úgy néz ki hogy belenyugodtak a hazaiak a vereségbe

56:25
    Közeledik a hajrá a prágaiak próbálják tartani a pakkot és ezzel az eredményt is.

55:30
    Pavlovs fölrepült a levegőbe, kiállítás gyanús volt a helyzet, de a bírók nem fújták meg a sípjukat

54:50
    A palánknál folyik most egy nagy harc a korongért, sikerül kikotorni a pakkot, és indulhat a Lev.

53:25
    Riga támadás. Popperle vég egy lehetetlen helyzetből leadott lövést.

52:32
    Tellqvist véd egy távoli lövést. Buli a jobb oldalán.

51:45
    Folytatódnak a prágai rohamok

50:29
    A Lev gólt szerzett!
    MAENPAA MIKKO rögtön a buli után kap tiszta helyzetben egy csoda passzot és kihasználja a ziccert.

Gólpasszok: Danielsson Nicklas, Oystrick Nathan

50:22
    Hossa szóló, beviszi a pakkot, majd felvágják. Redhlins 2 percet kap gáncsolásért

49:10
    Gyors változatos a játék ezekben a percekben

48:20
    Rachunek helyzetben, de az utolsó pillanatban felemelték a botját

47:30
    Szépen húzogatott most a hazai csatár, helyzet is lett belőle, de kimaradt.

46:45
    Les helyzetbe korcsolyázik a Lev játékosa

46:00
    Dzerins kemény lövésébe ér bele Popperle, folytatódik az akció, de végül felszabadít a vendég csapat.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 35. Karsums (Sotkiens, Indrasis) - 25. Vrána (Birner, Maenpaa), 43. Oystrick (Danielsson), 51. Maenpaa (Danielsson, Oystrick)

Dinamo Riga: Tellqvist (Jucers) - K. Redlihs, J. Redlihs, Indrasis, Karsums, Szczechura - Sotnieks, Galvinsh, Dzerins, Bukarts, Meija - Lavins, Cibulskis, Pavlovs, Johnson, Upitis - Ivanans, Skvorcovs, Bicevskis.
    Lev Praha: Pöpperle (Stepánek) - Oystrick, Nakládal, Novotný, Rachunek, Danielsson - Nemec, Lepistö, Repik, Vrána, Birner - Mikus. Maenpaa, Surový, Cipulis, Hossa - Krejcík, Nizivijs, Cingel, Sekac.

Játékvezetők: Bukin, Zakharov - Golyak, Dedyulya