KHL
Traktor Cseljabinszk – Avtomobilist Jekatyerinburg 3:1 (vége) | Barisz Asztana – Dinamo Moszkva 4:2 (vége) | Jugra Hanti-Manszijszk – SZKA Szentpétervár 2:3 (vége)
Vityaz Csehov – HC Dinamo Minszk 2:4 (vége) | Atlant Mityiscsi – HK Szibir Novoszibirszk 2:3 (szétlövés után) | MHK Szpartak – HC Slovan 3:4 (hosszabbítás vége)
HC Donbassz Donyeck – CSZKA Moszkva 1:2 (szétlövés után) | Dinamo Riga – Lev 1:3 (vége)
Dinamo Riga
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Lev Praha
szerda 13.02.2013, 18:30 • Arena Riga, Riga • KHL

Az utolsó harmadban mindent egy lapra tett fel a LEV Praha. Tudták nagyon jól, hogy ez a mérkőzés nagyon fontos, és ki kell használni a hazaiak lezserebb játékukat. Ez sikerült, és jó játékkal szép kombinációk után belőtték a mindent eldöntő gólokat. (20:48:44)

60:00

59:30
    Még egy utolsó Popperle védés egy jó hazai löket után.

59:01
    Elkezdődött az utolsó perc a meccsen

58:30
    Megnyeri a Riga a bulit, majd eleresztenek egy lövést, ami lepattan és kicsorog a prágai harmadból.

58:00
    Tilos felszabadítás (LEV Praha)

57:30
    Úgy néz ki hogy belenyugodtak a hazaiak a vereségbe

56:25
    Közeledik a hajrá a prágaiak próbálják tartani a pakkot és ezzel az eredményt is.

55:30
    Pavlovs fölrepült a levegőbe, kiállítás gyanús volt a helyzet, de a bírók nem fújták meg a sípjukat

54:50
    A palánknál folyik most egy nagy harc a korongért, sikerül kikotorni a pakkot, és indulhat a Lev.

53:25
    Riga támadás. Popperle vég egy lehetetlen helyzetből leadott lövést.

52:32
    Tellqvist véd egy távoli lövést. Buli a jobb oldalán.

51:45
    Folytatódnak a prágai rohamok

50:29
    A Lev gólt szerzett!
    MAENPAA MIKKO rögtön a buli után kap tiszta helyzetben egy csoda passzot és kihasználja a ziccert.

Gólpasszok: Danielsson Nicklas, Oystrick Nathan

50:22
    Hossa szóló, beviszi a pakkot, majd felvágják. Redhlins 2 percet kap gáncsolásért

49:10
    Gyors változatos a játék ezekben a percekben

48:20
    Rachunek helyzetben, de az utolsó pillanatban felemelték a botját

47:30
    Szépen húzogatott most a hazai csatár, helyzet is lett belőle, de kimaradt.

46:45
    Les helyzetbe korcsolyázik a Lev játékosa

46:00
    Dzerins kemény lövésébe ér bele Popperle, folytatódik az akció, de végül felszabadít a vendég csapat.

45:11
    Megkeverték most a hazaiak a levegőt Popperle körül. Végül megoldják a prágai hátvédek .

44:00
    Gyors hazai tamadás végén véd Popperle. Buli következik

42:40
    OYSTRICK NATHAN tiszta helyzetben a körök között keményen védhetetlenül bevágja. Újból vezetnek a vendégek.

Gólpassz: Danielsson Nicklas

42:30
    Buli után kivágja a pakkot a Riga

42:18
    Kiállítás a hazai csapatból. 2 perc Ivanans gáncsolásért

42:05
    Pontatlan szétszórt egy kissé most a játék, rendezetlen sorok a jégen.

41:15
    Dzerins hozta magát jó helyzetbe, de a végen lecsúszott a pakk az ütőjéről és könnyedén fogja Popperle

40:30
    A vendégek kapuja előtt a játék a harmad elején

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban már nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok. A Lev játszott jobban, és sokáig úgy nézet ki, hogy a hazaiakat nem érdekli a meccs, de a gól után nagyon fölpörögtek. A harmadik harmad dönthet, ha nem akkor a hosszabbítás, vagy a büntetők.

36:00
    Szárnyat kaptak a hazaiak, és most egymás után többször is veszélyeztetek a prágaiak kapuját

34:14
    A Riga gólt szerzett!
    Szép kombináció végén KARSUMS MARTINS közelről belövi a fölső sarokba a kapus mellett.

Gólpasszok: Kristaps Sotnieks, Miks Indrasis

33:30
    Megindulnak a hazaiak és az akció végén nagy helyzetben kétszer is bravúrosan véd a Lev háló őre.

33:03
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Lepistö fogásért

33:00
    A hazaiak csapatkapitánya küld éles szögből egy jó lövést Popperle kapus kesztyűjébe

32:30
    Rohamoznak a prágaiak, de sok a pontatlanság a játékukban. Most egy hiba és egy pillanatra Popperlenek akadt dolga.

31:20
    A játék képe tisztán mutatja, kinek kellenek a pontok. A hazaiak motiváció nélkül játszanak, és ez látszik is.

30:10
    Egy langyos hazai támadás végen, üt ki egy korongot Popperle. Támad a Lev.

29:00
    Tiszta helyzetbe kapott egy passzot Repík, és nagy helyzetben a kapusba lőtte a korongot.

Reklám szünet a csarnokban

28:05
    Hossa szépen korcsolyázott be a hazai kapus elé és nagy helyzetben csak a kapusba lőtte a pakkot

27:20
    Repík és Birner jól kavargattak, de szerelnek a hazaiak.

26:35
    Lavins körbe korcsolyázta Popperle kapuját, és veszélyes helyzetben bravúr kellet hogy Bukarts ne érjen el gólt.

26:00
    Továbbra is folytatódik a prágaiak támadó játéka, és többször is veszélyeztették a hazai kaput a gól óta.

24:21
    Birner ereszt el egy lövést, azt kiüti a hazai kapus , de pont VRÁNA PETR elé aki a félig üres kapuba üti a gólt.

Gólpassz: Birner Michal, Maenpaa Mikko.

23:40
    Szorongat a Lev, Oistrick kemény lövése, majd kivágják a hazaiak a harmadból a pakkot

23:08
    Kiállítás a hazai csapatból. 2 perc Ivanans durva játékért

22:00
    A Lev kapuja mögött most a pakk, de sok a pontatlanság és nem alakul ki veszély, újból a Lev támad.

21:10
    Eljutnak a hazai kapuig, de jól védekezik a Riga, és már a hazai csapat indít.

20:20
    A kezdő bulit a prágaiak hozták el és már indítanak is.

20:01

Nagyon fáradtan indult ez a meccs. A prágaiak kezdeményeztek többet. Volt egy két érdekes lövésük, de igazán nagy helyzet nélkül záródott ez a harmad. A harmad végére a Riga is felébredt, de ez kevés volt a gólhoz. Reménykedjünk a jobb folytatásban a második harmadban. Hamarosan folytatjuk.

19:25
    Kavarodás a vendég kapu előtt. Popperle kapus a jégen fekve hárít, majd újabb hazai lövések a harmad végén.

18:32
    Surový ereszt el végre egy egészséges lövést a kék vonaltól.

17:55
    Elég eseménytelen ez a harmad, egy kiállítás kevés helyzettel, ez eddig a mérleg.

17:05
    Hazaiak próbálkoztak lövéssel, de csak egy pontatlan lepattanó lett a vége, majd röviddel rá Popperle védet könnyedén.

16:00
    Sokat korcsolyáznak a csapatok, néha sok a pontatlanság, továbbra is igazi nagy helyzet nélkül a meccs

15:10
    Sokkalta aktívabb a vendég csapat

14:30
    Szorongat a Lev, most egy kicsit zavarodott a hazai védelem, de nem alakul igazán nagy helyzet

11:30
    Vrána az akinek sikerült áttörni a hazaiak védelmét, és egy szép lövés az akció vége.

10:40
    Jól védik a hazaiak a kék vonalat, tanácstalan a prágai csapat, sorra felszabadít a Riga, és újból kell indítani a támadásokat.

10:10
    Buli Popperle kapuja előtt

09:55
    Kiegészültek a vendégek

09:30
    Újabb hazai próbálkozások, de telik az idő, és eddig nincs helyzet az emberelőnyben.

08:38
    Rögtön feláll a hazai csapat, egy lövés és Popperle bravúr. Buli következik.

07:53
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Cipulis fogásért.

07:40
    A vendégek most bezárják a Rigát a saját kapujuk elé, kavarodás a kapu előtt, de felszabadít a Riga.

07:10
    Kevés helyzet egy két lövéssel , de különösebb veszély nélkül eddig a kapuk előtt.

06:30
    Eddig nagyon kevés a játék megszakítás, folyamatos a játék.

05:55
    A Lev kapuja mögött a pakk, de már indítanak is egy gyors támadást

05:10
    Pavlovs szépen húzta meg a támadást majd egy távoli lövéssel veszélyeztette Popperlet.

04:50

04:40
    Nyomást gyakorol a Lev a hazai kapura , eddig aktívabbak a prágai fiúk.

04:00
    Jobboldali kemény Lev lövést véd a hazai kapus

03:20
    Popperle tenyerel rá egy korongra és megszakítja a játékot. Buli következik

02:30
    Gyors változatos a játék, mindkét csapat támadó felfogásban kezdte a mérkőzést.

01:20
    Első veszélyes lövést a hazaiak eresztették el . Popperle kapus biztosan védet.

00:35
    Lev vezette az első támadást

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon szólnak a himnuszok

Kezdősor:

Dinamo Riga: Tellqvist (Jucers) - K. Redlihs, J. Redlihs, Indrasis, Karsums, Szczechura - Sotnieks, Galvinsh, Dzerins, Bukarts, Meija - Lavins, Cibulskis, Pavlovs, Johnson, Upitis - Ivanans, Skvorcovs, Bicevskis.

Lev Praha: Pöpperle (Stepánek) - Oystrick, Nakládal, Novotný, Rachunek, Danielsson - Nemec, Lepistö, Repik, Vrána, Birner - Mikus. Maenpaa, Surový, Cipulis, Hossa - Krejcík, Nizivijs, Cingel, Sekac.

Játékvezetők: Bukin, Zakharov - Golyak, Dedyulya.

Még három játék nap és vége a KHL alapszakaszának. Különösen fontosak ezek a napok a Lev Praha csapatának, ugyanis a maradék három játék napon fog eldőlni, hogy részt vehet e majd a Lev a rájátszásban.

A mai napon Lettország fővárosában a helyi Dinamo Riga fogadja majd a Lev csapatát. A hazaiak jelenleg a nyugati csoport utolsó helyét foglalják el, és ha már nincs is esélyük a továbbjutásra, égészen biztos, hogy a három egymást követő hazai mérkőzésükön jó játékkal akarnak elbúcsúzni a közönségtől, és az idei szezontól.

A Lev Praha jelenleg a 7-ik továbbjutó helyet foglalja el, de még három csapat is aspirál a továbbjutásra, a Minszk, Donetsk és az Atlant Mytisci. Ebből a négy csapatból kettő biztos nem lesz ott a rájátszásban. Az utolsó három játék nap választ ad majd, hogy melyik kettő csapat a felsoroltból húzza majd a rövidebbet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 35. Karsums (Sotkiens, Indrasis) - 25. Vrána (Birner, Maenpaa), 43. Oystrick (Danielsson), 51. Maenpaa (Danielsson, Oystrick)

Játékvezetők: Bukin, Zakharov - Golyak, Dedyulya