KHL
Traktor Cseljabinszk – Avtomobilist Jekatyerinburg 3:1 (vége) | Barisz Asztana – Dinamo Moszkva 4:2 (vége) | Jugra Hanti-Manszijszk – SZKA Szentpétervár 2:3 (vége)
Vityaz Csehov – HC Dinamo Minszk 2:4 (vége) | Atlant Mityiscsi – HK Szibir Novoszibirszk 2:3 (szétlövés után) | MHK Szpartak – HC Slovan 3:4 (hosszabbítás vége)
HC Donbassz Donyeck – CSZKA Moszkva 1:2 (szétlövés után) | Dinamo Riga – Lev 1:3 (vége)
hosszabbítás vége
MHK Szpartak Moszkva
3:4 (0:0, 2:3, 1:0)
HC Slovan Bratislava
szerda 13.02.2013, 16:30KHL

Nagy harc után végül a Slovan gyözedelmeskedett 3:4 arányban. Oroszorságbólmár úgy utazhtank haza, hogy biztos helyük van a play offban. Mindkét csapat szerzett pontot, a Slovan 2 a hazaiak 1 pontot.

További szép estét kívánok önöknek. (19:02:42)

Kapuralövések 24:20.

62:00
    A Slovan gólt szerzett!
    Vége mérközésnek, MILAN BARTOVIČ góljával 3.4 re megnyerte a mérközést a Slovan Bratislava és így biztos a szereplése a play offban. Aszisztáltak: Mário Bližňák,Tomáš Mojžíš .

58:33
    Slovan edzöje Rostislav Čada pihenö idöt kért.

58:33
    Slovan a meccs végéig elönyben játszik.A hazai Ankudinov 2 perces kiállítást kapott.

57:30
    Sigalet távolról lött, ami Ölveckyhez pattant, de Lašák kapujába nem tud értékesíteni.

55:47
    A pozsonyi cserepad pihenö idöt kér.

54:31
    Medvedev lött, de meglehetösen pontatlanul.

53:14
    Kytnár nyomakodott elöre, de befejezni nem tudott.

52:26
    Tabaček lövése Lašák kezébe köt ki.

51:50
    Nagy a hajtás , jó tempó. A csapatok próbálják megszerezni a vezetö gólt.

49:47
    Mindkét oldalon helyzetek. Ölvecký hibázott Lašák elött.

49:03
    Želdakov gólt szerzett, de érvénytelen. A kapu elcsúszott helyére és a játékvezetök érvénytelenítették a gólt.

48:50
    Pugolovkinkét emberen is áttcselezte magát, de a befejezés nem sikerült.

47:30
    Ölvecký lövése kissé fölé száll.

46:28
    Radivojevič lövését Švarný blokkolta.

45:57
    Az újabb Slovan támadást Vondrka vihette, de rosszul passzolt és eladta a labdát.

45:22
    Miklík került jópozícióba, de a jobb oldali lövést Lašák állította meg.

44:06
    Bližńák újra a pályán , kiegészültek a vendégek.

43:24
    Vendégek játszanak emberhátrányban, de mégis ök támadnak.

42:30
    Kozlov passzolt kapu elött Suglobovnak, de a korongot nem találta el.

42:05
    Vendégek emberhátrányba játszanak. Mário Bližňákot kiállították akasztásért 2 percre.

40:50
    MHK Szpartak gólt szerzett!
    Rossz Slovan kezdés. VJAČESLAV KOZLOV kiegyenlített közelröl. A gólban aszisztált Grigorij Želdakov, Branko Radivojevič.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Még mozgalmasabb harmadot láthattunk ,mint az elsö. Az eredmény 2:3 a favorit Slovan javára,aki a mérközésen immáron harmadszor vezet. Lövés a 2. harmadban 9:5 , egész meccsen - 14:14.

40:00

39:25
    Jaroslav Obšut fantasztikus lövése a vendég kapuja fölé szállt.

38:25
    Medvěděv indítani akarta Michailovt, de nem érte el a korongot.

36:25
    Harmadszor is vezet a Slovan. JURAJ MIKÚŠ csúsztatott Lašák kapujába Martin Štajnoch, Ivan Švarný passza után.

35:00
    Slovan teljes létszámmal a jégen.

33:42
    Vasiljev lövése Janusról a vendég védökhöz kerül.

33:00
    A pozsonyi Tomáš Mikúš kerül két percre a büntetöpadra.

32:47
    Bušujev harcolt Bližnákkal szemben, de Bližnák nem hagyta magát.

31:24
    Másik oldalon szélröl Bartovič lövését Lašák fogja meg.

30:18
    Medvěděv jobbról , de Janus kiütötte.

29:33
    Villámgyors egyenlítés ismét. Andrej Andkudinov szerezte meg a korongot és adta tovább ANATOLIJ NIKONCEVnak a korongot, aki közelröla kapuba lött.

28:57
    MILAN BARTOVIČ találatával újra vezet a Slovan. Jan Tabaček adta a gólpasszt.

27:30
    Vendégek fellelkesedtek , de az újabb helyzetet nem használták ki.

27:10
    A hazaiak kihasználtak az emberelönyt és kiegyenlítettek. ALEXANDER SUGLOBOV ütött a kapuba és így 1:1. A gólban segítkezett Branko Radivojevič, Vjačeslav Kozlov.

25:58
    A vendégeskedö Kitnár kap 2 perces büntést.

25:30
    Vondrka jó pozícíóban találta meg Miklíkot, de Lašák a mamuttal fogta meg a korongot.

25:07
    Obšut a kék vonalról kapufa mellé lö.

24:14
    Újra nagy lehetöség a vendégeknél. Juraj Mikúš nem tudott értékesíteni Lašák elött.

22:57
    Bližňák távolról ,denem találta el a kaput.

22:31
    A gólra Michailov válaszolhatott, de Janust nem lepte meg.

21:15
    Ján Tabaček áttadása után ROMAN KUKUMBERG célzott a kapuba és így Slovan megszerezte a vezetést a második harmad elején.

20:40
    Vendégek szerezték meg a korongot.

20:01

Csapatok között eddig döntetlen az állás. A két szlovák kapus jól véd, nem sikerült bevenni egyik kaput sem. Lövések száma 5:9, tehát a Slovan többször veszélyeztetett.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:14
    Bobrov adta átt Michailovnak, de lövése csak a hátsó palánkot találta el.

17:55
    Kulik lövése nem találta el a célt.

16:45
    Jobb k6rböl Lašák Bakoš igyekezett sikertelenül.

16:19
    Daňo korcsolyázott a támadóharmadba, de nem talált csapattársat a korong.

15:36
    Kozlov lötte ki Janust, de a lepattanó korongot Bobrov nem tudta a gólvonal mögé küldeni.

14:34
    Nagy lehetöség a hazai kapuelött. Vomdrka került Lašák elé, de éles szögböl nem sikerült a lövés.

13:20
    Šefer támadását Janus akadályozta meg.

12:54
    Palánkról próbálkozott Michailov, de nemjött össze.

11:16
    Jobbról tört be Suglobov, de az utolsó pillanatban egy Slovan védö megállította.

10:00
    Az elsö 10 perc Slovan elönnyel folytatódik, érik nekik a gól.

9:45
    Újabb vendég lövés. Sersen lövését Lašák fogja.

9:15
    Kukumberg távolról lö, de Lašák jó helyen.

8:34
    Bobrova passzoltl Michailovnek, de a lövésbe nem kellett beavatkoznia Janusnak.

7:57
    Kytnár lövését ismét a felkészült Ján Lašák védte.

7:17
    Ölvecký és T. Mikúš adogatott szépen Lašák elött, de a kapus szépen védekezett.

6:00
    Amérközés nagyon jó iramban kezdödött.

4:30
    Suglobov adta volna átt a korongot csapattársának, de a pozsonyiek megszereztékés ellentámadással jöhetnek.

3:50
    Mikúš akcióját a remek védö Zeldakov szakította meg.

3:14
    Pugolovkin lövését Janus védte.

2:50
    Szabálytalanul szabadított fel a Slovan.

2:27
    A kékek teljes létszámban újra.

1:30
    Slovan vezethetett végig egy támadást, de Lašák hárrított.

0:26
    Vondrka elszenvedte az elsö kiállítást a vendégek oldalán.

00:01

A mérközés kicit késöbb kezdödött, mert Borise Majort köszöntötték fel születésnapja alkalmából.

Spartak Moskva:

HC Slovan Bratislava:

Spartak az elmúlt 6 meccsen háromszor gyözedelmeskedett és háromszor szenvedett vereséget.

A pozsonyi Slovan szintén ugyanígy, 3 alkalommal nyert és 3 alkalommal kapott ki (mindháromszor hazai pályán).

Egymás ellen a csapatok idei bajnokságban kétszer találkoztak. Egy barátságos és egy KHL meccsen, barátságos meccsen a Slovan nyert 3:1 , a bajnokságban szintén a Slovan hosszabbítás után. Tehát ideje visszavágni az Orosz fövárosiaknak.

Mindkét csapat a nyugati konferenciában vadászik a pontokra. Moszkva csapata a 13. helyen áll 48 ponttal, míg a Slovan a 6. helyen 74 ponttal tanyázik.

Az összetett KHL táblázatban a Szpartak a 23. Slovan pedig a 13. helyet foglalja el. Egyébként egyelöre a St. Petersburg csapata vezeti a tabellát 110 ponttal.

A kontinentális jégkorong liga mai fordulójában a MHK Szpartak Moszkva - HC Slovan Bratislava összecsapást követhetjük végig.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 28. Alexander Suglobov (Branko Radijevič, Vjačeslav Kozlov), 30. Anatolij Nikoncev ( Andrej Andkudinov), 41. Vjačeslav Kozlov (Grigoj Želdakov, Branko Radivojevič) - 22. Roman Kukumberg (Tabaček), 29. Milan Bartovič (Jan Tabaček), 37. Juraj Mikúš (Martin Štajnoch, Ivan Švarný), 62. Milan Bartovič ( Mário Bližňák, Tomáš Mojžíš)

MHK Szpartak Moszkva: Lašák (Šestjorkin) - Vasiljev, Obšut, Šefer, Želdakov, Mamkin, Kulik, Demidov - Suglobov, Kozlov, Radivojevič - Nikoncev, Bušujev, Želdakov - Michailov, Bobrov, Medvěděv - Pugolovkin, Deněžkin, Voronin - Jerdakov.
    HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Sersen, Sigalet, J. Tabaček, Mojžíš, Švarný, Štajnoch - Miklík, J. Mikúš, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Bartovič - Bakoš, Kytnár, L. Hudáček - M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš - Preisinger, A. Šťastný

Játékvezetők: Gašilov, Cyplakov - Michajevič, Nestěrov