FK Anzsi Mahacskala – Hannover 96 3:1 (vége) | Zenit – Liverpool F.C. 2:0 (vége) | AC Sparta Praha – Chelsea F.C. 0:1 (vége)
Ajax Amsterdam – FCSB 2:0 (vége) | SSC Napoli – FC Viktoria Plzen 0:3 (vége) | Levante – Olympiacos FC 3:0 (vége)
Dynamo Kijev – Girondins Bordeaux 1:1 (vége) | Bayer Leverkusen – Benfica 0:1 (vége) | BATE Boriszov – Fenerbahçe 0:0 (vége)
Internazionale – CFR Cluj 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Olympique Lyon 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – S. S. Lazio 3:3 (vége)
Atlético Madrid – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Newcastle United – Metalist Harkov 0:0 (vége) | VfB Stuttgart – KRC Genk 1:1 (vége)
FC Basel – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:0 (vége)
Borussia M'gladbach
3:3 (1:0)
S. S. Lazio
csütörtök 14.02.2013, 21:05 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Európa liga

Fordulatos mérkőzést játszottak a csapatok, és a játék képe alapján elmondható, hogy igazságos a döntetlen.

Kicsit váratlanul szerzett vezetést a Borussia az első félidőben, és a Lazio hiába próbálkozott, nem tudott gólt lőni a szünetig.

A szünet után aztán húsz perc alatt megfordította az eredményt, viszont a Borussia két 11-est is lőhetett, amiből csak egyet használt ki, azzal sikerült egyenlíteniük. A vezetést kicsit szerencsés gólnak köszönhették, hiszen Arango labdája megpattant a sorfalon, így a hosszabbítás utolsó percében szerzett Lazio gól tulajdonképpen igazságot szolgáltatott.

Ezzel viszont egyértelműen a római csapat várhatja nyugodtabban a visszavágót, a játékerejük alapján odahaza esélyesek a továbbjutásra. (23:04:02)

94
    A Lazio gólt szerzett!
    Hernanes a jobb szélről csodálatosan ível LUBOMIR KOZAK fejére, aki a kétségbeesetten vetődő ter Stegen mellett a kapu bal oldalába bólint! 3:3

VIharos hajrával fordította meg a meccset a Mönchengladbach

90
    4 perc a hosszabbítás

90
    Arango sárgul be

88
    A Mönchengladbach gólt szerzett!
    JUAN ARANGO egy 30 méterről megítélt szabadrúgást nagy erővel lő kapura, kicsit irányt változtat a sorfalon, ennyi már elég, hogy Marchetti ne érje el a kapu közepébe vágódó labdát! 3:2

88
    Csere a Lazionál: lemegy Lulic, bejön Ciani.

87
    A szöglet veszélytelen

86
    Dominguez lő 25 méterről, Marchetti nagy bravúrral tudja csak szögletre tolni a jobb alsó sarok elől

84
    THORBEN MARX nagy erővel a jobb sarokba zúdítja a labdát, Marchettinek esélye sem volt, a másik irányba indult. 2:2

83
    Cana a lerántásért kap sárga lapot

82
    Ismét 11-est kap a Borussia, Cana rántja le De Jongot!