FK Anzsi Mahacskala – Hannover 96 3:1 (vége) | Zenit – Liverpool F.C. 2:0 (vége) | AC Sparta Praha – Chelsea F.C. 0:1 (vége)
Ajax Amsterdam – FCSB 2:0 (vége) | SSC Napoli – FC Viktoria Plzen 0:3 (vége) | Levante – Olympiacos FC 3:0 (vége)
Dynamo Kijev – Girondins Bordeaux 1:1 (vége) | Bayer Leverkusen – Benfica 0:1 (vége) | BATE Boriszov – Fenerbahçe 0:0 (vége)
Internazionale – CFR Cluj 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Olympique Lyon 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – S. S. Lazio 3:3 (vége)
Atlético Madrid – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Newcastle United – Metalist Harkov 0:0 (vége) | VfB Stuttgart – KRC Genk 1:1 (vége)
FC Basel – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:0 (vége)
SSC Napoli
0:3 (0:1)
FC Viktoria Plzen
csütörtök 14.02.2013, 19:00 • San Paolo Stadion, Nápoly • Európa liga

A második félidőben mindent egy lapra tett fel a hazai csapat. Remek támadásokkal veszélyeztették a vendégek kapuját, de nem sikerült a góllövés. A vendégeknek volt két helyzetük és ügyesen kihasználták. Ezen a mérkőzésen is bebizonyosodott, hogy a focit gólra játsszák. (21:04:04)

90+4
    Hejda kap sárga lapot

90+3
    Várják a csapatok a meccs végét. Nagy hazai csalódás.

90+2
    Négy percet hosszabbít a játékvezető

90+1
    Cserél a Plzen Kolár megy le, és Hejda jön be

90
    A Plzen gólt szerzett!
    TECL STANISLAV kap tiszta helyzetben labdát és ellövi 10m-ről a kapus mellett.

89
    Tartják a vendégek a labdát, fogy az idő.

88
    Plzen szöglet

87
    Plzen végezhet el szabadrúgást

86
    Hamsík kemény lövése a kapu fölött suhan el.

85
    Cserél a Plzen, Rajtolar megy le, és Fillo jön be.

84
    Dzemaili kemény lövése pattan le megint egy vendég védőről

82
    Óriási hazai nyomás, több lövés is lepattan a hazai védőkről. A szerencse a vendég csapat mellett ál az egész félidőben.

81
    Újabb hazai rohamok. Pandev passza pattan szögletre.

80
    A hazai Inler kap egy sárgát

80
    Hideg zuhany ez a hazai csapatnak

79
    RAJTOLAR FRANTISEK kap tiszta helyzetben az ötös sarkán egy kiváló passzot, ügyesen átemeli a kapust és már kettővel vezet a Plzen.

78
    Mindent megtesz a hazai csapat az egyenlítésért

77
    Eljut a Plzen a vendég kapuig, de szabálytalankodnak, fordulhat újból a Nápoly.

76
    Hamsík lövésébe lép be jól Darida

75
    Hamsík cselezget, majd szerelik , és indulhatnak a vendégek

74
    Továbbra is Nápolyi fölény. Zuniga jó helyzetben közelről ki lövi a labdát a stadionból.

72
    Cserél a hazai csapat Donadel ment le, és Imler jött be.

66
    Tanácskoznak a bírók egy Rajtolar gól után, és végül lest ítélnek.

65
    Kétszer egymás után dobhatott most a Plzen

64
    A vendégek először jutnak el ebben a félidőben egy gyors támadással a hazai kapu elé, de csak egy pontatlan lövésre futja.

57
    Megint egy jó hazai beadás, de pontatlan a vége. Kirúgás következik.

56
    Minden hazai akció Hamsíkon keresztülmegy, és veszélyt jelent.

55
    Cavani veszélyes fejese az ötösről a kapu fölé megy.

54
    Ha így folytatja a hazai csapat, akkor hamarosan kiegyenlít. Nagyon nagy most a nyomás a vendég kapura

53
    Nagyon aktív a hazai csapat. Hamsík mindenkit kicselez, és a kapusba rúgja a ziccert.

52
    Cavani kerül helyzetbe, és centiméterekkel ment csak el a labda kapufa mellett.

51
    Szabálytalanság a fél pályán. Plzen végezhet el szabadrúgást.

50
    Felébredt a hazai csapat. A csereként be ált Hamsík nagyon aktív.

49
    Gyors vendég kontra egy rossz beíveléssel végződik

48
    Zuniga lő egy nagyot, de lepattan a lövés

47
    A hazaiak próbálkoznak egy lövéssel, szöglet következik.

46
    Cserélnek a hazaiak. Hamsík jön be, és Gamberini megy le.

46

Nagyon gyenge hazai teljesítmény az első félidőben. A Plzen okosan és bátran játszott, kihasználta egyetlen helyzetét, és megérdemelten vezet egy góllal. Hamarosan folytatjuk a második félidővel.

45
    Zuniga tör be a 16-os ba, majd elesik és kifelé ítél a bíró.

44
    A vendégek dobnak és már de Sanctis birtokában a labda

43
    Britos pontos beadása Cavani fejére. A hosszú sarok mellett megy el a labda.

39
    Harc a vendég szögletzászlónál a labdáért. Plzen dobhat.

38
    Kolár vágja föl Pandevet

37
    Cavani a jobb oldalon egyedül megy el, majd cselezgetni kezd és elveszti a labdát.

36
    Végre egy gyors hazai kontra, de sikertelenül végződik ez is.

35
    Vendégek dobhatják be a labdát.

34
    Nápolyi gurigázás a pálya közepén, lassú támadásépítés a hazaiaktól.

28
    DARIDA VLADIMIR pontos védhetetlen ballábas lövése a fölső sarokba. Vezetnek a vendégek, és mondhatjuk, hogy megérdemelten.

23
    Darida szépen ívelte be az ötösre, veszélyes szituáció. Szöglet következik.

22
    Bakos jó helyzetben, de végül nem sikerül a lövés

21
    Rezník elrontja a támadást, fordulhatnak a hazaiak

20
    A szöglet után a Plzen indulhat újra. Beívelik a labdát és a hazai védők kivágják oldlalra.

19
    De most rám cáfoltak Zuniga helyzetben, szöglet lett csak a vége.

18
    Eddig csalódás a Nápoly támadó játéka, nem tudnak mit kezdeni a vendégek hátvédsorával.

17
    A 16-os sarkától végezhet el szabadrúgást a Plzen

16
    A Plzen passzolgat a 16-os előtt. Majd egy beadással próbálkoznak, de pontatlanra sikeredik.

15
    Kozácik kapus húz le egy beadást, és egy hosszú kidobással már indít is.

14
    A hazaiak dobhatnak az oldalvonalról

13
    A vendégek birtokolják többet a labdát, de nem tudnak kidolgozni veszélyes helyzetet

12
    Fölvágják Rezníket, de lest int a partjelző. Kifelé következik a szabadrúgás.

11
    Nem változik a játék képe, sok a pontatlanság a középpályán.

10
    Lassú vendég labda felhozatal, majd elveszítik a labdát, indulhat a Nápoly.

9
    Most egy szép hazai kontra végén, Cavani majdnem ziccerbe került

8
    A szöglet után támadnak a vendégek

7
    Első veszélyes hazai lövés. Pandev lövését tolja ki bravúrral szögletre Kozácik.

6
    Jól zavarják a vendégek a hazaiakat, már a labda felhozatalnál.

5
    Többnyire a középpályán folyik a játék, elég sok a pontatlanság mindkét oldalon

4
    Támadó szabálytalanság, a Nápoly végezhet el szabadrúgást.

3
    Egy hazai beívelés után a 16-os ba a Plzen indulhat újból előre. Bátran játszanak a vendégek.

2
    A vendégeknél a labda. Baloldalon indítanak támadást, de egy hazai bedobás lett a támadás vége.

1
    A Plzen végzi el a kezdő rúgást

1

Kezdősor:

SSC Napoli: De Sanctis - Gamberini, Rolando, Britos - Donadel, Dzemaili - Maggio, Zuniga - Kaddouri - Pandev, Cavani

FC Viktoria Plzen: Kozácik - Rezník, Cisovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtolar, Kolár, Kovarík - Bakos

Játékvezetők: P.Van Boekel - Simons, Langkamp..

Nápolyban ma az Európa Liga legjobb 16 közé jutásért csap össze a helyi SSC a Plzen ellen.

A Napoli csapata az esélyesebb a mai mérkőzésen a győzelemre annak ellenére, hogy gyengén kezdték az idei Európa Liga csoportmérkőzéseit, és csak a második helyről sikerült a továbbjutás a legjobb 32 közé. Az olasz SerieA bajnokságban hét mérkőzésen sorozatban nem kaptak ki és a Juve mögött a második helyett foglalják el.

Európa egyik legismertebb sör városa a Plzen, meglepetésre megnyerte csoportját az esélyesebb Atletico Madrid előtt, de annak ellenére a több nemzetközi rutin és kupa szereplés dönthet az SSC Napoli mellett.

A hazai bajnokságban remekel a Plzen és a legutóbbi öt bajnokit megnyerte és vezeti a táblázatot. Ha a bajnoki formáját tudja ebben a kétmérkőzéses párbajban kamatoztatni, akár még a továbbjutásban is gondolkodhat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok: 28. Darida, 79. Rajtolar, 90. Tecl

Lapok:   39. Rolando (NAP), 80. Inler (NAP), 90+4. Hejda (NAP)

SSC Napoli: De Sanctis - Gamberini(46.Hamsik), Rolando, Britos - Donadel(72.Inler), Dzemaili - Maggio, Zuniga - Kaddouri(59.Calaio) - Pandev, Cavani
    FC Viktoria Plzen: Kozácik - Rezník, Cisovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtolar(85.Fillo), Kolár(90+1), Kovarík - Bakos(59Tecl).

Játékvezetők: P.Van Boekel - Simons, Langkamp.