FK Anzsi Mahacskala – Hannover 96 3:1 (vége) | Zenit – Liverpool F.C. 2:0 (vége) | AC Sparta Praha – Chelsea F.C. 0:1 (vége)
Ajax Amsterdam – FCSB 2:0 (vége) | SSC Napoli – FC Viktoria Plzen 0:3 (vége) | Levante – Olympiacos FC 3:0 (vége)
Dynamo Kijev – Girondins Bordeaux 1:1 (vége) | Bayer Leverkusen – Benfica 0:1 (vége) | BATE Boriszov – Fenerbahçe 0:0 (vége)
Internazionale – CFR Cluj 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Olympique Lyon 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – S. S. Lazio 3:3 (vége)
Atlético Madrid – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Newcastle United – Metalist Harkov 0:0 (vége) | VfB Stuttgart – KRC Genk 1:1 (vége)
FC Basel – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:0 (vége)
Levante UD
3:0 (2:0)
Olympiacos FC
csütörtök 14.02.2013, 19:00 • Ciutat de València • Európa liga

Nagyon érdekes meccsen mondhatni eldöntötte a továbbjutás sorsát a Levante, fegyelmezett játékának, és nagyon jó védekezésének köszönhetően!

Aktívabban kezdték a hazaiak a meccset, és a 10. percben Rios góljával meg is szerezték a vezetést! Az Olympiakos nem változtatott játékstílusán ezek után, kiegyenlített volt a mérkőzés. A 29. percben jött a fordulat, Pedro Lopez tolta meg a tizenhatoson belül a labdát, Abdoun csak késve ért oda, így büntető járt a Levantének, és piros lap Abdounnak! Ezt a büntetőt kihagyta Martins, azonban tíz perc múlva ismét büntetőhöz jutott a Levante, amit Barkero értékesített. A félidőre 10 emberre fogyatkozó Olympiakosnak egyértelműen az volt a célja, hogy kihúzza a meccset újabb kapott gól nélkül, tördelték a meccset amennyire tudták, de nem jött össze a terv: Martins az 56. percben beállította a 3:0-ás végeredményt! (21:02:31)

95
    A kapuban köt ki a labda, azonban szabálytalanul került oda, így érvénytelen a találat

94
    Két bravúros Megyeri védés után hazai szöglet jöhet

93
    Nem okoz gondot a szöglet a hazaiaknak, már indul is a kontra

93
    Maniatis lőtt kapura ~24ről, Navas elég sután ért a labdához, szöglet következhet

92
    Hamar felszabadul a vendég kapu, szabálytalanok voltak a hazaiak

92
    Újabb szögletet harcol ki a Levante

91
    Iborrához ívelték a szögletet, aki a tizenhatos széléről próbált lőni, azonban blokkolták a próbálkozást

88
    Djebbour elé pattant a labda, aki ~14 méterről a kapufát találta el!

88
    Úgy tűnik azért az utolsó perceket megnyomják a csapatok!

86
    Erős, bal szélről középre lőtt labdával próbáltak veszélyeztetni a hazaiak, de kivágta egy vendég védő

82
    Most az Olympiakos végezhet el szabadrúgást, a Levante térfelén, a felezővonaltól nem messze

81
    Michel küldte kapura, Megyeri magabiztosan védett

80
    Jó helyről végezhet el szabadrúgást a Levante!

79
    Veszélyes helyzet még mindig nincs egyik oldalon sem, de gyűrik egymást a csapatok rendesen!

76
    Gyenge hazai támadás után jöhet az Olympiakos

75
    Mezőnyharc folyik, nem erőlteti túlzottan már a gólszerzést a Levante

72
    Martins lőtt kapura, Megyeri védett, azonban pont Michel elé ütötte a labdát! Szerencséjére azonban nem tudta estében helyezni a labdát a Levante támadója, így az jócskán fölé ment

70
    Michel próbálkozott ~28-ról. Életerős lövés volt, nem sokkal ment mellé!

65
    Egy-egy kósza akció volt az utóbbi három percben mindkét oldalon, azonban egyik sem volt veszélyes

59
    Manolas fejese találta telibe a felsőlécet!

58
    Ügyes kombináció volt! Fejsa lőtt kapura ~16ról, azonban csak egy szöglet a vége

57
    A tizenhatos széléről végezhetnek el szabadrúgást a vendégek

58
    Garcia kap sárgát az iménti szabálytalanságért

56
    Levante gólt szerzett!!

Elvesztették a félpályánál a labdát a vendégek, Barkero elé pattant a labda, aki kiugratta OBAFEMI MARTINST, a hazai támadó pedig nem hibázott, és ügyesen ellőtte Megyeri mellett a labdát!

55
    Átlépték a felezővonalat a vendégek, azonban gyorsan gazdát váltott a labda! Jöhet a hazai kontra

55
    Békésen passzolgatnak a vendégek a középpályánál, nem nagyon próbálnak Navas kapujára törni

53
    Óriási hazai helyzet maradt ki! Diop küzdött meg a labdáért a vendég tizenhatoson belül, és meg is szerezte azt! Estében középre tette, pont Pedro Rios elé, aki viszont nem sokkal, de fölé lőtt ~8 méterről!

52
    Folytatódhat a meccs, a Levanténél van a labda

50
    Machado marad a földön egy ütközés után. Áll a játék

49
    Ismét a bal szélről próbáltak veszélyeztetni a hazaiak, és ismét Pedro Riost keresték a labdával! A hazai támadó bele is tudott kapni a játékszerbe, azonban erőt nem tudott vinni bele, így ez csemege volt Megyerinek

46
    Veszélyes hazai támadással kezdődik a második félidő, Pedro Rios épphogy csak lekéste a bal szélről érkező labdát

46
    Greco folytatja Modesto helyén

46

Nagyon érdekes első félidőn vannak túl a csapatok. Volt itt minden: hat sárga lap, egy piros lap, két büntető, egy kihagyott büntető és két gól! Jogosan vezet a Levante, jobban játszanak, és azt kell mondjam mindkét büntető teljesen jogos volt, Pedro Lopez mindkétszer nagyon jó ütemben tolta meg a labdát a védője előtt, aki már csak késve, szabálytalanul tudott odaérni rá! Az Olympiakosnak szerintem egyértelműen az lesz a célja a második félidőben, hogy ne kapjon több gólt, és megtartsa a 2:0-ás végeredményt a meccs végéig. Kérdés hogy ez sikerülni fog e nekik, ugyanis nagyon nyom a Levante, és látszik hogy már itt el akarják dönteni a továbbjutást!

47
    Próbáltak újabb helyzetet kialakítani a hazaiak, Megyeri azonban gyorsabb volt a Martinsnál, és kivágta előle a labdát

45
    Három perc a hosszabbítás

45
    Diop szabálytalankodott csúnyán, jogosan jár neki a sárga

44
    Machado takarított el két másodperc alatt két hazai játékost az útból, hazai szabadrúgás következhet

44
    Manolas kap sárga lapot egy nagyon gyenge műesésért

43
    Hátul passzolgatnak a vendégek, egyértelműen az a céljuk hogy kihúzzák ezt a félidőt újabb bekapott gól nélkül

41
    Rios lőtt messziről, de nem találta el a kaput!

40

JAVIER BARKERO belövi a büntetőt! Nem sok esélyt adott Megyerinek, bevágta a bal fölsőbe!

39
    Újabb büntetőt végezhet el a Levante, érzésem szerint ez is jogos volt. Barkero a labda mögött

33
    Holebas próbálta középre ívelni a labdát, azonban nem találta el túl jól, így kirúgás a vége a vendég akciónak

33
    Támadásban az Olympiakos

30
    Martins végezte el a büntetőt azonban kihagyta! Marad az 1:0!

28
    Abdoun kap piros lapot, amiért Lopezt buktatta a tizenhatoson belül!

28
    Modesto sárgul be, az Olympiacos csapatából

28
    Büntetőt ítél a Levante javára Gräfe játékvezető, teljesen jogosan!

27
    Elkezdtek nyomni a vendégek az utóbbi percekben, egyelőre gond nélkül viseli a Levante

25
    Djebbourt buktatta Rios. Jutalma: sárga lap

24
    Egyik csapatnak sem sikerült életképes helyzetet kialakítani az utóbbi percekben

16
    Kivágják a vendégek, majd egy gyenge kapura lövés. Kirúgás a vége a hazai akciónak

16
    Hazai szöglet jöhet

15
    Pedro Rios elől kellett tisztáznia a vendégeknek! Majdnem nagy helyzetbe került a Levante támadója!

14
    Hátul passzolgatnak a vendégek, nem nagyon látszik hogy zavarná őket az egy gólos hátrány

13
    Navas ismét jól jött ki, és kibokszolta a labdát

12
    Vendég szabadrúgás jöhet a tizenhatos széléről

10

Megszerzi a vezetést a Levante! PEDRO RIOS kapott egy nagyszerű passzt a tizenhatos előterében Barkerótól, ügyesen visszahúzta egy becsúszó védő előtt, majd bevágta Megyeri kapujába a labdát!

9
    Egyik csapatnak sem sikerült eljutni a másik kapujáig az utóbbi percekben, a középpályán folyik a harc

7
    Váratlanul, egy vendég hiba miatt megszerezték a labdát a hazaiak, és Martinst próbálták rögtön kiugratni, akinek épphogy csak hosszú volt a labda! Ha elérte volna egy az egybe vihette volna Megyerire

6
    A középpályán megy a csata a labdáért

5
    A bedobás után Rios elé pattant a labda, aki jó helyzetből ~12 méterről lőhetett, azonban nem sokkal, de célt tévesztett.

4
    Nem hozzák zavarba a vendégeket a hazaiak a gyors kontrával, gyorsan levédekezték az akciót, hazai bedobás következik

4
    Navas magabiztosan fogja a szögletet, kontrázhat a Levante

3
    Holebas lőtt kapura ~20-ről de egy védő blokkolta, így vendég szöglet következhet

2
    Szép helyzettel nyitottak a vendégek, Djebbourt próbálták kiugratni, de egy kicsit hosszú volt neki a labda, így Navas kapus kezében kötött ki

1

Kezdősor:

Levante Unión Deportiva: Navas - Lopez, Navarro, Rodas, Juanfran - Diop, Iborra - Rios, Barkero, Garcia - Martins

Olympiacos FC: Megyeri - Maniatis, Manolas, Contreras, Holebas - Fejsa, Modesto - Vlachodimos, Machado, Abdoun - Djebbour

Játékvezető: M. Gräfe‎.

Folytatódnak a küzdelmek az Európa-Ligában: a legjobb 16 közé jutásért a Levante fogadja az Olympiakost.

A Levante a spanyol bajnokság 9. helyét foglalja el, azonban borzalmas formában van. Legutóbbi tíz meccséből hármat nyert meg, hetet viszont elveszített, dacára annak, hogy a csapatban egyetlen fontos játékos sem sérült, így még csak arra se lehet fogni a jelenlegi rossz formát.

Az Olympiakos a hazaiakkal szemben nagyon jó formában van. Igaz, hogy a spanyolnál egy sokkal könnyebb bajnokságban szerepelnek, de abból magasan kiemelkednek: 21 forduló után 15 ponttal vezetik a Görög pontvadászatot, legutóbbi tíz meccsükből pedig kilencet megnyertek, és csak egyszer szenvedtek vereséget. Ezeknek tudatában kijelenthetjük, hogy ha ebben a szezonban még kihívásra vágynak a Görögök, akkor azt csak az Európa-Ligában kaphatják meg, ezért szinte biztos hogy mindent megfognak tenni a győzelem érdekében.

Mindent egybevetve nagy csatára van kilátás, mindkét csapatnak van oka odatenni magát, meglátjuk kinek sikerül majd jobban a két meccses párharc első felvonása!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.