FK Anzsi Mahacskala – Hannover 96 3:1 (vége) | Zenit – Liverpool F.C. 2:0 (vége) | AC Sparta Praha – Chelsea F.C. 0:1 (vége)
Ajax Amsterdam – FCSB 2:0 (vége) | SSC Napoli – FC Viktoria Plzen 0:3 (vége) | Levante – Olympiacos FC 3:0 (vége)
Dynamo Kijev – Girondins Bordeaux 1:1 (vége) | Bayer Leverkusen – Benfica 0:1 (vége) | BATE Boriszov – Fenerbahçe 0:0 (vége)
Internazionale – CFR Cluj 2:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Olympique Lyon 2:1 (vége) | Borussia M'gladbach – S. S. Lazio 3:3 (vége)
Atlético Madrid – FC Rubin Kazany 0:2 (vége) | Newcastle United – Metalist Harkov 0:0 (vége) | VfB Stuttgart – KRC Genk 1:1 (vége)
FC Basel – FC Dnipro Dnipropetrovsk 2:0 (vége)
VfB Stuttgart
1:1 (1:0)
KRC Genk
csütörtök 14.02.2013, 21:05 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Európa liga

Érdekes mérközést láthattunk. Elsö félidö sokkal aktívabb volt és szebb játékot is láthattunk. Stuttgart a 42. percben megszerezte a vezetést és ezt az eredményt egészen a 90. percig örizte. Nem játszottak jól a vendégek a második félidöben, de aminimumból kihozták a maximumot. Mondhatni tökéletesen cserélt a vendég Been edzö. A 84.percben beállt Joseph-Monrose okosan oldotta meg a szituációt,majd Pletnek passzolt, aki szintén csereként állt be és egyenlített.
    A visszavágóra 2.21. kerül sor. A KRC Genk ,,jó,, eredménnyel várhatja a Stuttgart csapatát.

Köszönjük figyelmüket! (23:04:20)

90
    A Genk gólt szerzett!
    67. percben csereként beállt Glynor Pet megszerezte az egyenlítö gólt. Joseph-Monrose ügyesen cselezett ,majd beadását GLYNOR PET csúsztatta nyugodtan a kapuba.

89
    Utolsó perc kezdödik, de a vendégek egyáltalán nem tudnak veszélyeztetni, pedig fontos lenne az egyenlítés és a lött gól.

Vedad Ibiševič sárgát kap, mert az idöt húzta.

86
    Holzhauser lött a kapu mellé.

85
    Sakai adta át a labdát Ibiševičnak, de befejezni nem tudott, mert a védök szerelték.

84
    Ebböl sem lett semmi, kirúgás következik.

84
    Szöglet a vendégeknek.

84
    Genk ismét cserél. De Ceulaer helyére Joseph-Monrose érkezik.

82
    Már csak percek vannak hátra, de a vendégek még a második félidöben egy veszélyesebb helyzetet sem tudtak kialakítani.

80
    Nem tartott sokáig. Megszerezték a vendégek a labdát, most nekik kellene kiokoskodniuk valamit.

79
    Labdánál a fehérbe öltöz6tt játékosok, akik igyekeznek elöre törni.

78
    Lesen a KRC Genk támadói.

77
    Szépen menetelt egyedül Boka, de felrúgták.

75
    Buffel feleslegesen felrúgja a labdát ,természetesen csapattársat sem talált a ,,passz,,.

74
    Traoré nem tudja folytatni, ezért helyére Maxim érkezhet.

74
    Másodszor cserélnek a genkiek. Kumordzi helyére Gorius érkezik.

73
    Durván , de szabálytalanul szerelt Simaeys.

72
    Az orvos segítségével bevezetik az öltözöbe. Játékfolytatódik, csere egyelöre nincs.

71
    Traore a földön fekszik az ütközés követöen.

70
    Vendégek szögletét Kumordzi magasan fölé fejeli.

68
    Ibšičevič bezsebelt egy szép kötényt Okazakitól, de végül a befejezés nem jött össze.

67
    Elöször cserélnek a vendégek. M.Been edzö lehozza csapatkapitányát Vossent és helyére Plet érkezik.

66
    A következö genki támadás alapvonalon túl végzödik .Két csapattárs nem tudott megegyezni.

65
    Szöglet nem sikerült, ugyanis Köteles kiöklözte.

64
    Traoré ívelését a védök szögletre csúsztatják.

63
    Vossen indulhatott volna egyedül kapura, de könnyen elveszíti a labdát.

62
    Beadásra gyorsan reagáltak a védök és megnyugtatták a labdát.

62
    Simaeys blokkolta a beadást, szöglet következik.

61
    Okazakit a bíró sípja állítja meg, mivel lesen állt.

60
    Hyland beadására Ulreich futott ki és kiboxolta a labdát.

60
    Szabadrúgás következhet a genkieknek.

59
    Rögtön indulhatott is a frissen beállt Okazaki, de a védelem megállította.

58
    Hazaiak ismét változtatnak. Lehozzák Harnikot és Okazaki érkezik a helyére.

57
    Jó szögböl jöhetett a szabadrúgás,de végül a kapu mögött állt meg a labda.

56
    A hazai Niedermeier kap most sárgalapot rossz becsúszásért.

55
    Ibševič indulhatott volna Traorével, de elrontotta az átadást.

54
    Buffel jól futott el jobb oldalon, de a beadás nem sikerült, mert csak az elsö védöig ért el a passz.

51
    Köteles kirúgása nem talált senkit sem,ezért a hazaiaknál ismét a labda.

50
    Boka kézzel állította meg a labdát és sárgalapos büntetést kapott.

50
    A beadás Ibšičevičet találta meg, de fejese magasan a kapu fölé szállt.

49
    Barda arcába ütöttek, mégis jöhet a szabadrúgás a vendégek ellen.

48
    Harnik indult a jobb oldalon, de Tshimanga kirúgta a labdát.

46
    Vendégek kezdtek a második félidöben, de már a Stuttgartnál a labda.

46
    Torun helyére Holzahauser érkezett a szünet után.

46

Véget ért az elsö félidö, ami érdekesen alakult. Pontatlanul kezdtek a csapatok, de végül Stuttgart tudott értékesíteni és így vezet 1:0. A vendégeknek is volt lehetöségük, de nem volt szerencséjük. Meglátjuk mit hoz a második félidö a csapatoknak, mer tmég semmi sem dölt el, hisz nagyon kiegyenlített a mérközés.

45
    Labda a hazaiaknál és így vége az elsö félidönek.

44
    Barda ügyesen cselezte át magát két védön is,majd De Ceulaernak paszsolt,aki nem tudott jól célozni. Ulreich szögletre továbbította a labdát.

43
    Hazaiak újra támadhattak, de Ibševič két védövel is találkozott egyszerre.

42
    A Stuttgart gólt szerzett!
    Sakai l6vését köteles hárítani tudta, de a labda Ibševičhez pattant , aki ismét lött. Harmadik próbálkozásra CHRISTIAN GENTNER értékesített és így vezet a hazai Stuttgart.

41
    Stuttgart játékosai adogathatnak.

40
    Boka nem érte el a hosszú passzot, így Kötelesnél a labda.

40
    Ibiševič lövése katasztrófálisan sikerült.

39
    Jobb oldalról Hyland szabadrúgása következhetett, de a labda pontosan Ulreich kezébe száll.

38
    Ezt a támadást megszkítják a vendégek, akik indulthatnak az ellentámadásba.

37
    Hazaiak saját kapujuktól indítják a támadást.

36
    Hazaiak szögletet harcoltak ki, de a röviden megjátszott beadás nem talált stuttgarti támadót.

35
    Lövéssel próbálkozott De Ceulaer is, de a gólszerzésre nem volt esélye.

34
    Az elözö helyzet után nemtörténik semmi különös. Hol az egyik csapatnál a labda, hol a másiknál.

32
    Hazai Niedermeier marad egy pillanatra a földön, de már jól is van.

31
    Igazi ellen támadás következett. Harnik messziröl, fordulatból küldte kapura a labdát, de a figyelmes Köteles védeni tudott.

30
    Genk gólt szerzett, de a játékos lesre kapta a labdát.

29
    Bardát a figyelmes védelem megállítja.

28
    Buffel testtel tartotta fel ellenfelét, aki gyorsan indulhatott volna.

27
    Ulreich kivágja a labdát kapujától, de nem talált hazai fehér mezben lévö játékost.

26
    A genki indítás túl hosszúra sikeredett , így ismét jöhet a kirúgás Stuttgart kapujától.

25
    Genk támadásának a játékvezetö véget vet, ugyanis Vossen lesen állt.

24
    Stuttgart beadását a vendég védök gond nélkül semlegesítik.

23
    Sakai csúszot be veszélyesen, de sárga lap még elmarad.

22
    Hyland csúsztatta a labdát a kapu mellé, ezért Ulreich rúghat ki a kaputól.

21
    Torun próbálkozott távoli lövéssel, de a labda a kapu mellé száll.

20
    Jól érkezett vissza a hazai Boka és így tisztán szakította meg a vendégek akcióját.

19
    Ibiševič szerette volna a labdát elérni, de a védö okosan testtel védte a labdát. Kirúgás következik.

18
    Köteles futott ki kapujából és tisztázott a hosszú indítást követöen.

16
    Beaád nem sikerült, labda a hazaiaknál.

15
    Ugyanilyen nagy lehetöség a hazaikapu elött. Barda fejelte kapu felé a labdát, de Ulreich szögletre küldte a labdát.

14
    Hatalmas lehetöség a hazaiak elött. Koulibaly adta hosszan az utolsóvédönek és a labdára Ibiševič csapott le, de a kapus nagyot hárrított.

13
    Helyzet a túloldalon, hazaiak adták be a centert, amit Koulibaly fejelt ki a tömegböl.

12
    Kumordzi lötte be a tömegbe és egy védöhöz kerül a labda.

11
    Most Niedermeiera vitte födre Bardat. Szabadrúgás a vendégeknek.

10
    Kicsit pontatlanok az áttadások.

9
    Szép akciót láthattunk a vendégektöl, de Ngcongc áttadása a lesen álló játékoshoz került.

8
    Jó iramú eddig a mérközés, vigyáznak egymásra a csapatok,de most szabálytalanul lépett közbe Boka.

7
    Ápolásra szorult, de újra apályán Vossena.

6
    A hazai kapitány Tasci kellemetlenülcsúszott be Vossenak , aki a földre feküdt.

5
    Ismét a hazaiaknál a labda és kombinálnak.

4
    Szabálytalanság után Stuttgart rúghatta a szabadrúgást, de a vendég védelem biztonságba fejelte a játékszert.

3
    Elsö kisebb veszélyeztetés a hazaiak kapuja elött. Barda próbálta indítani Hylandot , de nem tudta lekezelni a labdát.

2
    Hazaiak adogatnak a saját térfelükön.

1
    Hazaiak kezdtek egy jó hosszú felrúgással.

1

Mérközés hamarosan kezdetét veszi. Mindkét csapat játékosai már a játéktéren meleg melegítenek és várják az összecsapást.

Cserék

Vfb Stuttgart: Ziegler, Rüdiger, Holzhauser, Okazaki, Lopes, Maxim, Macheda.

KRC Genk:Joseph-Monrose, Gorius, Hamalainen, Plet, Nadson, Fernández, Van Hout.

Kezdö felállás

VfB Stuttgart:

Ulreich - Sakai, Taşçı, Niedermeier, Boka - Kvist, Gentner - Harnik, Torun, Traoré - Ibiševič. Edzö: B. Labbadia.

KRC Genk:

Köteles - Tshimanga, Koulibaly, Simaeys, Ngcongca - De Ceulaer, Hyland, Kumordzi, Buffel - Barda, Vossen. Edzö: M. Been.

Játékvezetök:

Manuel Jorge Neves Moreira de Sousa, Ricardo Santos, Rui Licinio Barbosa Tavares - Nuno Pereira (POR)

Fontos mindkét csapatnak a meccs, de föleg a hazaiaknak, mert a viszsavágót Genkben játszák majd.
    Egyébként Stuttgart a német Budesligában a 14. helyen áll. Genk pedig a belga Jupiler leagueben az elökelö 3. helyen tanyázik.

Stuttgart az elmúlt 6 meccsükön csak egyszer gyözött és 5 alkalommal szenvedett vereséget.

Genk háromszor gyözedelmeskedett és háromszor kapott ki.

Jó meccsnek nézünk elébe, Stuttgart a favorizált , de mégis a Genknek megy most jobban a szekér.

Európa liga 16 közé jutásért játszanak ma a csapatok. Február14-én 21:05 órakor a VfB Stuttgart csapata fogadja a KRC Genk csapatát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 42. Christian Gentner - 90. Glynor Pet

Lapok:   50. Boka (STU), 56. Niedermeier (STU), 0. Vedad Ibiševič (STU)

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Taşçı, Niedermeier, Boka - Kvist, Gentner - Harnik(58.Okazaki), Torun(46.Holzahauser), Traoré(74.Maxim) - Ibiševič. Edzö: B. Labbadia.
    KRC Genk: Köteles - Tshimanga, Koulibaly, Simaeys, Ngcongca - De Ceulaer(84. Joseph-Monrose), Hyland, Kumordzi,(74.Gorius) Buffel - Barda, Vossen(67.Plet). Edzö: M. Been.

Játékvezetők: Manuel Jorge Neves Moreira de Sousa, Ricardo Santos, Rui Licinio Barbosa Tavares - Nuno Pereira