RSC Anderlecht – Sporting Charleroi 2:0 (vége)
RSC Anderlecht
2:0 (2:0)
Sporting Charleroi
péntek 15.02.2013, 20:00 • Constant Vanden Stock Stadium, Anderlecht • Jupiler Pro League

Az első félidőben megszerzett kétgólos előnyét az Anderlecht a második játékrészben magabiztosan őrizte. A játék képe alapján teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. A belga bajnokság e párharcán papírforma eredmény született. (22:00:13)

84
    Növelni szeretné előnyét az Anderlecht, aktívabb ellenfelénél.

83
    Támadásban az Anderlecht csapata.

82
    Ohayon-t Satli váltja.

81
    Sifakis mentett Mbokani elől. Jól jött ki a vendégek portása.

80
    Tíz perc van hátra a mérkőzésből, valamit ki kell találniuk a vendégeknek.

79
    Veszélytelen a Charleroi támadójátéka.

78
    Bruno labdáját juttathatta volna kapuba a cserként beállt Kanu, azonban közelről fölé bombázott.

77
    Proto-t végre foglalkoztatták! Pollet lövését védte a hazai kapus.

76
    Kljestan jön le, De Zeeuw megy be.

75
    Annak ellenére, hogy az Anderlecht vezet, mégis ők játszanak támadófelfogásban, a vendégek támadójátéka eléggé vérszegény.

74
    Kljestan lőtt nagy helyzetben Sifakis kapuja mellé!

72
    Biglia lövését lábbal hárítja Sifakis. Szöglet következhet.

71
    A hazaiak irányítják a mérkőzést.

70
    Biglia tíz méterről a kapufát lövi telibe!

65
    Kanu passzolt Deschacht-hoz, akinek lövése centiméterekkel zúdult el a kapufa mellett.

63
    Közepen járatja a labdát a vendéglátó csapat.

59
    Szabadrúgást reklamálnak a hazaik, a bíró azonban továbbot int.

57
    Az Anderlecht bal oldala ma meglepően passzív, középről vagy jobbról vezetik támadásaikat.

56
    Nem tud változtatni játékán a vendégcsapat.

55
    Az Anderlecht sehová sem siet, biztosan őrzi előnyét.

53
    A játék tempója nem eget verő, közepes a tempó.

51
    Vállalkozókedvűek lettek a vendégek, most Diandy tüzelt kapu mellé.

50
    Rögtön a félidő első támadása góllal fejeződhetett volna be, azonban Pollet kapu mellé durrantott.

49
    Fölényben játszik a hazai együttes, a vendégek tejesen veszélytelenek.

48
    Vargas tette próbára Sifakis figyelmességét.

47
    Szabadrúgáshoz jut az Anderlecht csapata.

46
    Változatlan felállásban folytatják a csapatok a második játékrészt.

46

Magabiztos előnyt szerzett az Anderlecht csapata. Az első félidő alapján teljesen megérdemelt a kétgólos vezetés. A vendégek az első játékrész utolsó 15 percében kezdtek el focizni.

45+1
    Vargas lőtt magasan kapu fölé.

45
    1 percet hosszabbít a játékvezető.

44
    Deschacht próbálkozását védte bravúrosan Sifakis.

42
    Mbokani-t állította meg a játékvezető lesen.

40
    Az Anderlecht gólt szerzett!

MASSIMA BRUNO növelte az előnyt a hazaiaknál, miután közelről kilőtte a sarkot.

39
    Bedobás az Anderlecht javára.

38
    A középpályán járatják a labdát a vendégek.

36
    Az első szögletet rúghatják a vendégek.

35
    Az első 20 perc után kicsit leült mérkőzés, a hazaiak a vezetés birtokában megnyugodtak.

34
    Kirúgással jöhet a vendégcsapat.

32
    Ezekben a percekben egyértelműen a Sporting Charleroi lép fel kezdeményezőbben.

31
    A Sporting támadójátéka egyértelműen feljavult.

30
    Szemmel láthatóan megnyugodtak a vendégek a kezdeti megilletődés után.

29
    A bekapott gól után kezd magához térni a Charleroi.

28
    Szabálytalanság után szabaddal jöhetnek a vendégek.

26
    A pálya közepén küzdenek a felek a labdáért.

25
    Szögletet rúghat az Anderlecht.

24
    Bal oldalon vezeti támadását az Anderlecht.

23
    A hazai védők kényelmessége miatt a tizenhatos vonaláról próbálkozott lövéssel a vendégek támadója, de lövését az utolsó pillanatban blokkolták.

22
    Az Anderlecht kapusa szed fel egy lecsorgó labdát.

20
    A hazaiknál Mbokani próbálkozott lövéssel. A 18 méterről megeresztett lövése azonban elkerülte a kaput.

18
    A Charleroi a kezdőkört se tudja átlépni, a hazaiak a pály közepén megszerzik már a labdát.

17
    Az Anderlecht támadója esett el a tizanhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

15
    Az Anderlecht kapusának az első 15 percben még nem akadt dolga.

14
    Már a meccs kezdetén magukhoz ragadták a kezdeményést a kékek.

12

DIEUMERCI MBOKANI góljával vezetnek a hazaiak. Jobb oldali beadást követően a támadó 10 méterről talált a kapuba.

11
    Bedobással jöhetnek a vendégek, néhány másodperc szünethez jutva ezzel.

10
    Az első 10 percben egyértelmű a hazaiak fölénye, bár ez eddig inkább csak meddő mezőnyfölény.

9
    Bedobással jöhet a Charleroi csapata.

8
    Az Anderlecht már a pálya közepén letámadja a vendégeket.

7
    Nem sikerül a labdatartás a vendégeknek.

5
    A hazaiak körbeadogatják az ellenfél tizenhatosát, majd bal oldalról sikerül beadni a labdát, de Mbokani lövése elkerüli a kaput.

4
    Apró szabálytalanság a pálya közepén, jöhetnek a vendégek. De csak másodpercekig tudják megtartani a labdát.

3
    Tetszetős támadás a jobb oldalon, majd beadást követően a fejes elkerülte a vendégek kapuját.

2
    Az első támadásból rögtön szögletet harcolnak ki a hazaiak.

Az Anderlecht kezdte a mérkőzést.

1

Kezdősor:

RSC Anderlecht: Proto – Gillet, Kouyaté, Nuytinck, Deschacht – Kljestan, Biglia – Bruno, Praet, Vargas – Mbokani

Sporting Charleroi: Sifakis – Ohayon, Martos, Bojović, N'Ganga – Milicević, Kudemor, Diandy, Kaya – Pollet, Badibanga

Játékvezetők: Bourdouxhe - Berbiers, Stallaert.

A belga bajnokság listavezetője a tizenegyedik Charleroi csapatát fogadja. Ebben a szezonban az Anderlecht még csak két fordulóban maradt pont nélkül, míg a vendégek huszonöt meccsükből tizennégyet elvesztettek, természetesen a többségét idegenben. Így nagy meglepetés lenne, ha a Charleroi akár csak egy pontot is tudna szerezni az Anderlecht otthonában. De ha a hazaiak elbízzák magukat, akkor még minden előfordulhat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Gólok: 12. Mbokani, 40. Bruno

Lapok:   60. N'Ganga (CHA), 88. Martos (CHA), 90+2. Kaya (CHA)

RSC Anderlecht: Proto – Gillet, Kouyaté, Nuytinck, Deschacht – Kljestan (76. De Zeeuw), Biglia – Bruno, Praet, Vargas (61. Kanu) – Mbokani
    Sporting Charleroi: Sifakis – Ohayon (82. Satli), Martos, Bojović, N'Ganga – Milicević, Kudemor (66. Ederson), Diandy, Kaya – Pollet, Badibanga (66. Escoe)

Játékvezetők: Bourdouxhe - Berbiers, Stallaert