Manchester United – Reading FC 2:1 (vége)
Manchester United
2:1 (0:0)
Reading FC
hétfő 18.02.2013, 21:00 • Old Trafford, Manchester • FA Kupa

Nagy küzdelmek árán, egy felejthető, gól nélküli első félidő után 2:1-es győzelemmel bejutott az FA Kupa negyeddöntőjébe a Manchester United!

Nagyon jól helyt állt a Reading az első félidőben, a másodikban azonban ritmust váltottak a Vörös Ördögök, és ezzel már nem tudtak mit kezdeni. Gyorsan kaptak két gólt, 3 perc alatt, ezután pedig már csak a szépítésre futotta nekik. (23:03:02)

96
    Nani lövi fölé a szabadrúgást

95
    Nem fújja le egyelőre a játékvezető, ~28 méterre a kaputól szabadrúgást végezhetnek el a vörösök

95
    Felszabadul a Manchester United kapuja, letelik a hosszabbítás közben

94
    Le Fondre marad a földön, összefejelt Smallingal. Azonban a lényeg: Szöglet következik

93
    Federici is feljön fejelni

93
    Nani lökte fel Karacant, szabadrúgást kap a Reading jó helyről

93
    Ismét tíz emberrel támad a Reading, ~15 játékos lehet a hazai tizenhatoson belül

90
    van Persie kínálta meg Welbecket egy óriási labdával, azonban az utolsó pillanatban tisztáztak előle! Szöglet!

90
    De Geánál köt ki a labda, felszabadul a hazai kapu

89
    Tíz emberrel támad most a Reading

88
    Veszélyes kontrát vezettek végig a hazaiak! Hernándezt indították aki gyorsan felvitte a labdát a tizenhatosig, majd lőtt. Federici védett, Nani pedig nem sokkal, de mellé lőtte a kipattanót!

86
    Gyorsan visszaszerzik a vendégek, izgalmas öt perc elé nézünk

86
    Valencia segít be a védekezésbe, és megszerzi a labdát

84
    Veszélyes kontrát vezethetett volna a Manchester United, 3 a 3 ellen futhattak rá a vendég védelemre, azonban Welbeck belebotlott a cselébe, így kirúgás jöhet

83
    Andersont váltja Carrick a Manchester Unitednél

81
    A Reading gólt szerzett!

Egy kapuralövés után JOBI MCANUFF elé pattant a labda, aki gyorsabban eszmélt mint védője, és közelről ellőtte De Gea mellett a labdát!

81
    A labda még mindig a Readingnél

80
    Két percnyi mezőnyharc után kétszer próbálkozhattak kapura lövéssel a vendégek, azonban mindkétszer blokkoltak a hazaiak

78
    Gyenge vendég támadás után De Gea küldheti előre a labdát

76
    Sokkal felszabadultabban játszanak most a hazaiak

75
    Hernández próbálta sarokkal visszaadni Naninak a gólpasszt, azonban kicsit hosszú volt neki a labda, így az Federicinél kötött ki

72
    A Manchester gólt szerzett!

Az imént gólt szerző Nani ívelte az ötösre a labdát, amit JAVIER "CHICARITO" HERNÁNDEZ védhetetlenül Federici kapujába fejelt! Két gólos ezzel a hazai előny, eldőlt a továbbjutás kérdése

71
    Robson-Kanu váltja McClearyt

71
    Hunt fejelte le a labdát Le Fondre elé, akinek a közeli lövését óriási bravúrral védte De Gea!

69

Valencia adott egy remek passzt NANINAK a tizenhatoson belül, aki ~9 méterről kilőtte a bal alsó sarkot!

65
    Nani ereszetett el egy lövést ~18ról, épp hogy csak mellé ment!

64
    Ashley Young helyén Van Persie hazai oldalon, és Guthrie váltja Leigertwoodot a vendégeknél

63
    Vidicről pattant Nani elé a labda, ~11ről próbált lőni a Portugál játékos, azonban mellé ment a kísérlet

63
    Újabb hazai szöglet jöhet

62
    Smalling hozta nehéz helyzetbe De Geát egy rossz hazaadással, a Spanyol kapus azonban észnél volt, és tisztázni tudott

61
    Kis szöglettel próbálkoztak a hazaiak, nem sok sikerrel

61
    Anderson éles szögből kapura küldött lövését védi Federici! Szöglet

60
    Szép támadást vezettek most a vendégek, azonban mindkét lövési kísérletet blokkolták a hazaiak

58
    Vidic fejelte kapura a szögletből érkező labdát, azonban a kapufánál álló védő kitudta vágni!

55
    Ismét Valencia passzol rossz helyre, azonban vendég szabálytalanság miatt újra a Unitednél a labda

53
    Egyelőre csak visszafele tudják járatni a labdát a Reading játékosai

53
    Valencia vesztette el a labdát saját térfelén, támadhatnak a vendégek

52
    Sokkal jobban játszanak a hazaiak a második félidőben, eddig gyakorlatilag csak ők támadtak

46
    Anderson tette középre a labdát, azonban senkinek nem volt jó, így Federici végezhet el kirúgást

46

Az első félidőben nem nagyon tudta ráerőltetni akaratát a vendégekre a Manchester United, voltak ugyan helyzeteik, de a Reading is elég sokszor nehéz helyzetbe hozta a vörösöket, közel sem lefutott még ez a meccs, nagyon jól helyt álltak eddig a vendégek, kérdés hogy meddig bírják ki a rájuk nehezedő nyomást, vagy hogy esetleg tudnak e találni egy gólt, mert lett volna már alkalmuk a vezetés megszerzésére.

46
    KAPUFA! Welbeck beadása kipattant egy védőről, Nani érkezett és kapásból rálőtte, azonban csak a kapufát találta el! Nagyszerű lövés volt

45
    Le Fondre lőtt ~20ról, De Geának kellett kiszedni a labdát a jobb alsó sarokból! Eddig ez volt a legveszélyesebb vendég kísérlet

42
    Morrison lőtt laposan kapura ~25ről, De Geának nem kellett közbeavatkoznia, simán mellé ment a labda

42
    Letámadnak most a vendégek

41
    Hunt lövését blokkolta Vidic

40
    Úgy tűnik Jones már nem is fogja tudni folytatni a meccset, Nani kezdett el melegíteni

40
    Lebicegett a pályáról a United játékosa, folytatódhat a játék

38
    Jonest kell ápolni, áll a játék

37
    Young tette ki a jobb szélre Valenciának aki középre próbálta tenni a labdát, azonban ezt blokkolta egy vendég játékos

36
    Ashley Young vágta ki a labdát egy kis dekázás után, a labda azonban gyorsan visszakerül a vendégekhez

33
    Ashely Young, Cleverley, és Valencia lövését is blokkolták sorozatban a vendég védők! Szöglet a vége az akciónak

29
    Egyik vendég játékos sem tudta kapu felé irányítani a labdát, így Vidic tudott tisztázni

28
    Buttner tisztázott szögletre

28
    Gyorsan visszaszerzik a vendégek a labdát, már ott is vannak a hazai tizenhatosnál

24
    Hunt térhet vissza a pályára az ápolás után, így már nincsenek emberelőnyben a hazaiak

23
    Nem tudnak veszélyeztetni szögletből a hazaiak

22
    Óriási hazai helyzet maradt ki Federici bravúrjainak köszönhetően! Cleverley lőtt kapura ~18ról, ezt Federici kivédte, de pont Ashley Young elé pattant a labda, aki tisztán lőhetett, azonban a vendég csapat kapusa ezt is kiütötte! Szöglet jöhet!

22
    Hunt vérzik elég rendesen, ezért leküldték a pályáról! Emberelőnyben a United pár percig

21
    Hazai bedobás jöhet a vendég térfél közepéről

20
    Szépen vitte fel a vendég tizenhatosig a labdát a Manchester United, azonban egy rossz passz miatt kudarcba fulladt az akció

18
    Vidic fejelte ki a szabadrúgást, óriásit mentett a United védője

18
    Vidic volt szabálytalan, szöglettel felérő szabadrúgást kapnak a vendégek

17
    Most is a vendégek vannak támadásban, egyelőre meglepően sokat birtokolják a labdát

16
    Kétszer is támadhatott az utóbbi két percben a Reading, de egyszer sem tudtak veszélyeset alkotni

15
    Kapu elé íveléssel próbáltak veszélyeztetni a hazaiak, azonban hosszú volt a labda mindenkinek. Kirúgás jöhet

14
    Folytatódhat a mérkőzés, a Unitednél van a labda

13
    Vidic és Hunt ütközött, mindkét oldalon ápolás szükséges, áll a játék

11
    Jones tette középre a labdát, amire Hernandez érkezett, de Federici megelőzte, így felszabadult a Reading kapuja

11
    Elvesztik a labdát a vendégek, kontrázhat a United

11
    Csak pillanatokra tudnak átjutni a vörösök a vendég térfélre, már ismét a Reading támadhat

10
    Ezúttal vendég játékosról ment ki a labda, így De Gea küldheti azt előre

9
    Kikerül a labda a hazai tizenhatosról, de még mindig a Readingnél van

8
    Smallingról ment ki a labda az alapvonalon túlra, a Reading végezheti el a meccs első szögletét

5
    Vendég szabálytalanság után saját térfelén végezhet el szabadrúgást a Manchester United

4
    Welbeck lőtt kapura estében az ötös sarkáról, Federici azonban a helyén volt és szépen védett

2
    Rögtön óriási helyzetet alakítanak ki a hazaiak, Welbeck és Hernandez játszott össze a vendég tizenhatoson belül, a majd Hernandez lőtt ~15ről. Ezt a kísérletet egy ötösön álló védő blokkolta, majd Welbeck fejelt kapura de az már nem volt veszélyes, Federici könnyedén lehúzta

1
    A United kezdi az első félidőt, nyugodtan kezdik a meccset szépen jutnak el a Reading tizenhatosáig

1

Ahogy az várható volt elég sok kulcsjátékosát pihenteti ma Ferguson, a Real Madrid elleni kezdő 11-ből csak De Geát, Jonest, és Welbecket nevezte kezdőnek erre a meccsre a skót edző

Kezdősor:

Manchester United: De Gea – Jones, Smalling, Vidic, Buttner – Valencia, Anderson, Cleverley, Young – Welbeck, Hernandez.

Reading FC: Federici – Kelly, Mariappa, Morrison, Shorey – McAnuff, Karacan, Leigertwood, McCleary – Le Fondre, Hunt.

Játékvezetők: Marriner – England, Child.

Az Angol FA-Kupában a legjobb nyolc közé jutásért a Manchester United fogadja a Reading csapatát.

A Vörös Ördögök eddig a West Hamet (2:2, 1:0) és a Fulhamet (4:1) verték ki, a Reading pedig a Crawleyt (1:3) és a Sheffield Unitedet (4:0).

A két csapat legutóbbi találkozója nagyon gólgazdag, és fordulatos volt, akkor 3:4-re győzött a United a Reading otthonában, úgy hogy mind a hét gól az első félidőben esett.

A két csapat közül a Reading játékosai a kipihentebbek, legutóbbi meccsüket 9.-én a Stoke otthonában játszották, és kikaptak 2:1-re. Ezzel szemben a Manchester United 10.-én és 13.-án is pályára lépett, az Evertont verték 2:0-ra otthon, majd a Bernabéuban játszottak egy 1:1-es döntetlent a Real Madriddal, ami egy elég kimerítő meccs volt a United számára, így kérdéses, hogy mennyire lesznek fittek a hazaiak erre az összecsapásra.

Egy nagyon izgalmas, és gólgazdag meccsre van kilátás, meglátjuk mennyire tudja megnehezíteni a Reading a vörösök dolgát a kötelező továbbjutás kiharcolásában.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.