HK Szibir Novoszibirszk – Avangard Omszk 2:5 (vége) | Szalavat Julajev – Metallurg Magnyitogorszk 2:3 (vége) | Barisz Asztana – Traktor Cseljabinszk 2:3 (vége)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk – AK Barsz Kazany 2:3 (hosszabbítás vége)
Barisz Asztana
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Traktor Cseljabinszk
kedd 26.02.2013, 14:00 • Sportpalota Kazahstan, Astana • KHL

A mérkőzést a Barisz kezdte jobban, de a második harmadban már fölényben játszott a Traktor, akkor egyenlítettek két gólos hátrányból is, a záró harmadban aztán a győztes gólt is megszerezték, ráadásul egy kettős emberhátrányt is kivédekeztek.

(Az összesített kapura lövési arány: 31:34 a Cseljabinszk javára.)

58:58
    Időt kér a Barisz, vajon mit találnak ki az utolsó percre?

58:20
    Beszorulnak saját kapujuk elé a vendégek

57:40
    Alekszandrov ad középre a palánk mellől, nem jutnak lövéshez belőle Szpiridinovék

51:05
    Kiegészül a Traktor Cseljabinszk, ez komoly fegyvertény volt, kivédekezték a kettős hátrányt is!

A Traktor gólt szerzett!
    Karpov a jobb oldalon a palánk mellett csinál egy cselt, és jól ad a kapu elé, ahol JEGOR DUGIN közelről a kapuba kotorja a korongot! 2:3 Assziszt: Karpov. Videóbírós gól volt, nem sokon múlott, de a visszajátszás alapján érvényes volt.

45:40
    Kuznyecov korcsolyázik végig a Barisz harmadán, elzárást is kap, de a lövését így is kitolja Jeremejev

Elkezdődött a harmadik harmad.

Ezt a harmadot is jól kezdte a Barisz, a kétgólos előny magabiztosnak tűnt, de a Traktor tudott újítani, nagy nyomást gyakoroltak a hazaiak kapujára, Bjelov szépített, és büntetőből egyenlítettek a játékrész derekán, és az utolsó két percben egy emberhátrányt is kivédekeztek.

Kaput találó lövések aránya: 6:15 a Traktor javára.

40:00

38:45
    Előnyben a hazaiak, de nem tudnak felállni, Rudenkót indítanák, összezárnak előtte a védők, átesik rajtuk

35:10
    Boyd kerüli meg a Cseljabinszk kapuját, a visszahúzást blokkolják, Garnett fogja a korongot

34:45
    Karpov visszahúzza a korongot a védője mellett, kapura teszi, Jeremejev fogja

34:30
    Sztarcsenko korcsolyázik Garnett kapujára, egy csel után közelről lő, de már túl közel van a kapushoz, kijön róla

Troscsinszkij áll ki két percre, előnyben a vendégek

Ezzel visszatértek a vendégek reményei, mert jól is játszottak az utóbbi percekben

26:30
    Komoly nyomást gyakorol a vendégek második sora a Barisz kapujára, VAJCSESZLAV BJELOV távolról szánja el magát lövésre, a korong utat talál a védők között Jeremejev kapujába! 2:1 Assziszt: Kuznyecov

24:41
    A Barisz gólt szerzett!
    Egy perc telik el a kiállításból, amikor NIGEL DAWES kap jó átadást, közelről lő Garnett hálójába! 2:0

23:35
    Rjabkin áll ki ismét, kiütötte a korongot a pályáról

23:12
    Kiegészülnek a vendégek

22:50
    Beljakov a jobb oldalról kap egy jó korongot, átveszi és az üres kapura húzza, de a visszanyúló Garnett bravúrral állítja meg a korongot!

21:12
    Rjabkint állítják ki durvaságért, előnyben a hazaiak

20:55
    Boyd lövése jön le a védőkről

20:01

Az első harmad egyértelműen a hazaiaké volt, megérdemelten szereztek vezetést, és hiába került a az első negyedóra után fölénybe a Cseljabinszk, a helyzeteik kimaradtak, az emberelőnyt sem sikerült kihasználniuk.

18:22
    Nicsuskin lép ki egy koronggal középen, Troscsinszkij akadályozza, így is kapuig viszi, de Jeremejev hárít

11:50
    Krasznoszlobodcev korcsolyázik kapura, jó lövést ereszt meg, most már bravúrra van szüksége Garnettnek a mentéshez

Az első harmad felénél megállapíthatjuk, hogy az Asztana jobban játszik, több helyzetük van, a vezetésük is megérdemelt.

07:45
    Kuznyecov lövése felperdül Jeremejeven, de a kapus elkapja a korongot, mielőtt lecsaphatnának rá a vendég támadók

05:45
    Szpiridonov ad be középre nagyszerű korongot FJODOR POLISCSUKNAK, aki kapura fordul és 3 méterről lő Garnett hálójába! 1:0 Assziszt: Szpiridonov