Pécsi MFC – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Egri Fc – Diósgyőri VTK 0:1 (vége)
Egri Fc
0:1 (0:1)
Diósgyőri VTK
péntek 01.03.2013, 19:00 • Váci Városi Stadion, Vác • OTP Bank Liga

Nagyon visszaálltak a diósgyőriek a második félidőre, az egrieknek volt több lehetőségük is az egyenlítésre, de nem tudtak élni vele, így a fehér mezesek begyűjtötték a három pontot.
    A miskolciak ezzel a győzelemmel átmenetileg feljönnek a 4. helyre, az Eger továbbra is 15. az NB1-ben (20:57:46)

91
    Mecinovic sárgul be, jó helyről jöhet szabadrúgással a vendég együttes!

91
    3 perc lesz a hosszabbítás

90
    Utolsó vendég csere: Gosztonyi helyén Gallardo folytatja

90
    Albert szabadrúgása 2 méterrel megy mellé, a kapus azért rajta volt!

89
    Szabadrúgás az Eger javára jó helyről, a távolság 25 méter lehet!

89
    A Diósgyőr az egy gólos előnyét őrzi a kiesőjelölt Egerrel szemben!

88
    Veszélytelen egri sarokrúgás

87
    Németh Norbert 16 méterről óllózik, Ribánszki bravúrral hárít szögletre!

87
    Ribánszki egészen alacsony pozícióból öklözi ki a labdát!

87
    Szabadrúgás az Eger javára az oldalvonal mellől

86
    Kádár fejel ki egy felívelést oldalra, bedobással jöhet az Eger

85
    Vidovics beadása az oldalhálóban köt ki, nem okozott különösebb gondot Ribánszkinak

81
    Mit hagy ki Gosztonyi! A szöglet utáni kontrát egyszerűen eltotojázza a vendégek játékosa, szerencséjük a fehérváriaknak, hogy eligazolt tőlük! Érthetetlen! Szöglet következik egyébként!

79
    Vidovics lőtt passzát Németh nem tudja jól lekezelni, szerencséjük volt a vendégeknek

79
    Ribánszki rúgja ki kézből a labdát

78
    Változtatnia kell a Diósgyőrnek

77
    Albert lő a tizenhatos vonaláról, mellé megy, de érik már a haza találat!

72
    Gosztonyi nagyon csúnyán eladja a labdát, de Lasimant nem tud élni a kínálkozó lehetőséggel

72
    Az élesen kapu elé lőtt labda majdnem becsorog egy védő lábáról, szöglet jön!

67
    Albert vágja fel Luque-t a felező vonalnál, Kassai felmutatja a lapot az egri játékosnak

65
    Támadásban az Eger, a Diósgyőr érthetetlen módon visszaáll!

64
    Albert és Németh Norbert játszik össze, majd végül az utóbbi játékos 19-ről ballal kapura lő, nem sokkal ment mellé!

59
    Sikerül kapu irányába fejelni a beívelést, de ez minden pozitív, ami erről az akcióról elmondható

57
    Gosztonyi centerezik Tiszához, aki nem tud egyből kapura fordulni, oda a lehetőség

56
    Gosztonyi passzát Luque lőtte laposan kapura, de a középre tartó labdát Sztankó magabiztosan fogta

55
    Piller bal oldali beadását kicsúsztatják a miskolciak

54
    Bátrabban játszanak az egriek, meglátjuk, milyen eredményt hoz ez majd a számukra

53
    Luque lövi fölé a szabadot, nem volt veszélyes

52
    Szabadrúgás a miskolciaknak a tizenhatos csücskétől nem messze, a pálya közepe irányába. Lőni is, beívelni is lehet

51
    Ribánszki dobja játékba a labdát

50
    Kérdés, az Eger mennyire fogja felvállalni a támadásokat az egyenlítés érdekében

49
    Vadász fejeli haza a labdát Ribánszkinak

49
    Gosztonyi harcolna ki szögletet, de csak kirúgás lesz belőle

48
    A játék képe eddig nem sokat változott az első félidőhöz képest, támadásban a fehér mezes alakulat

47
    Mindkét csapat cserélt tehát a félidőőben

46

Cserélnek az egriek is a szünetben: Farkas Á. le, Vidovics be

Cserél a szünetben a vendég csapat: Elek Ákos le, Nagy Tamás be

Egy alacsony színvonalú első félidőt követően, a 17. percben kihasznált sorozatos védelmi hibának köszönhetően, Tisza góljával megérdemelten vezet a Diósgyőr az Eger vendégeként Vácon.
    A mérkőzés képe egyértelmű miskolci dominanciát mutat, nagyot kéne fordulnia a világnak a szünetben, hogy az egriek ponttal vagy pontokkal mehessenek haza.
    Kíváncsian várjuk a második félidőt!

45
    Nem lesz hosszabbítás

44
    Luque talpalja le csúnyán ellenfelét az egri tizenhatos előtt, erre igaz a mondás, hogy teljesen fölösleges volt a spanyol játékos megmozdulása

41
    Minkét oldalon volt már 1-1 műesésünk, a játékosok biztos példát vettek Pedro keddi, el Clásicón mutatott viselkedéséről

37
    Nem sokat birtokolták az egriek a labdát, máris a Diósgyőr szövögetheti türelmes támadásait

37
    Vági tisztáz bedobásra

36
    Elek Ákos dobja ki a labdát balra Góhérnak, aki ívelésnek nem nevezhető beadással próbálkozik

35
    Rudolf a második védőt már nem tudja kicselezni, tisztáznak az egriek

34
    Németh Norbert ad pontatlan labdát, Ribánszki gyakorolhatja akirúgásokat

33
    Újabb szöglet helyett kirúgással folytatódik a játék, hiába reklamálnak az egriek

32
    Szöglet az Eger javára! Meg kell becsülni ezt a lehetőséget!

31
    Kirúgással jöhet a Diósgyőr, így legalább Ribánszki is labdához érhet

30
    Dobhat az Eger a miskolci térfél közepéről, már ez is eredmény a piros-feketék számára

28
    Nem tudnak labdát szerezni az egriek, így nagyon nehéz dolguk lesz

27
    Levágódik a sorfalról a labda

27
    Rudolfot tartják fel, Piller sárgul be, jó helyről jár szabadrúgás a vendégeknek

26
    A keményen belőtt labdát Elek elől sikerül kifejelniük a "hazaiaknak"

25
    Szabadrúgás a vendégeknek az oldalvonal mellől, a tizenhatos vonalának magasságából

24
    Bedobással jöhet a DVTK az egriek térfeléről

23
    Hátul passzolgatnak a miskolciak, aki természetesen előnyük birtokában nem rohamoznak olyan túlságosan

A DVTK gólt szerzett!

GÓÓÓL! Vezet a Diósgyőr! Rudolf remekül zárja el az utat Sztankó elől, aki csak felütni tudja a labdát, amit röviden fejelnek ki a védők, a vércseként lecsapó TISZA TIBOR pedig kihasználja az egriek ügyetlenkedését, és 5 méterről a hálóba lő!

17
    Jöhet a második miskolci sarokrúgás!

16
    Németh Norbert hagy ki óriási helyzetet egy vendég védelmi hiba után! Most már az egrieknek is volt helyzetük!

15
    Rudolf dobja fel magát a tizenhatos vonalánál, járt volna a sárga műesésért!