HK Szibir Novoszibirszk – Avangard Omszk 3:0 (vége) | Barisz Asztana – Traktor Cseljabinszk 4:2 (vége) | Szalavat Julajev – Metallurg Magnyitogorszk 5:4 (vége)
Szalavat Julajev
5:4 (2:0, 3:3, 0:1)
Metallurg Magnyitogorszk
vasárnap 03.03.2013, 12:00 • Ufa-Arena, Ufa • KHL

Az utolsó meccset Március 5.-én játszák majd a csapatok, és mivel most 3:3 az állás annak a meccsnek a győztese fog továbbjutni a legjobb 8 közé! Nagy küzdelem várható azon a meccsen is, lehetetlen megmondani melyik csapat lesz akkor a jobb! (14:23:17)

Óriási küzdelem után életben tartja továbbjutási reményeit a Szalavat, miután ma otthon legyőzte a Metallurgot 5:4-re!

Nagyszerű meccs volt, a hazaiak az első harmadban elhúztak 2:0-ra majd a másodikban visszajöttek a vendégek 2:2-re, de a harmad végén már újra kettővel mentek a hazaiak, 5:3-as állásnál. Az utolsó harmad első tíz percében kevés helyzetet sikerült a vendégeknek kialakítaniuk, a hazaiak jól védekeztek, majd az 58. percben Gulas gólja után(5:4) felcsillant a remény, lehozták a kapust is az utolsó percre a vendégek, de nem jött össze az egyenlítés, így maradt az 5:4, és győzőtt a Szalavat!

60:00

59:51
    Apait-anyait bealadva támad a Metallurg

59:32
    Fél perc sincs már!

59:00
    Megkezdődik az utolsó perc is az állás: 5:4!

A Metallurg gólt szerzett!

Óriási gól!! MILAN GULAS révén ismét felcsillan a remény a vendégeknek!!! Nagyon éles szögből, balról lőtt kapura a Metallurg játékosa, és valahogy elment Tarkki lábai között a korong!!

57:00
    Nincs kiállítás az érdekes szituáció után, támadhat a Szalavat

56:51
    Atyushov lökte Gulast, ő pedig ráesik Khlystovra. Utóbbi a földön marad

56:39
    Gulas tette bele az ütőjét egy középre lőtt labdába, Tarkki gyorsan reagál és véd!

56:20
    4 Perce sincs már a vendégeknek!

54:30
    Egy perc elmegy, lövésig sem jut a Metallurg!

53:44
    Nagyon kell a gól a vendégeknek, ha nem használják ki ezt az előnyt akkor már nem lesz visszaút a meccsbe

53:30
    Mirnov(Szalavat) könyökölt, két percig hátrányban a hazaiak

53:10
    Most megkaparintják a vendégek a korongot, már mennek is előre

Dávid Kiss

Gólok és gólpasszok: 10. Mirnov (Kaigorodov, Koltsov), 17. Kaigorodov (Pihlstrom), 37. Khlystov (Kaigorodov, Koltsov), 38. Khlystov (Zinvyev, Blatak), 40. Sopel (Musatov, Glukhov) - 22. Hodgmann (Gulas), 26. Koroljuk (Mozyakin, Zuccarelo), 38. Gulas (Antipin, Biryukov), 58. Gulas

Szalavat Julajev: Tarkki (Vasilevskij) - Blatak, Proskhin, Ruicka, Filatov, Zinovev - Sopel, Koltson, Slepyshev, Pankov, Kaigorodov - Zubarev, Kuteikin, Mirnov, Svitov, Pihlstrom - Atyushov, Isangulov, Khlystov, Stepanov, Glukhov.
    Metallurg Magnyitogorszk: Ahonen (Pecurskij) - Bondarev, Misharin, Succarelo, Kazionov, Koroljuk - Antipin, Biryukov, Mozyakin, Hodgman, Zdunov - Metlyuk, Bernatsky, O'Reilly, Platonov, Gulas - Khabarov, Lisin, Kosov, Yakubov

Játékvezetők: Karabanov, Anisimov - Misur, Raming