HK Szibir Novoszibirszk – Avangard Omszk 3:0 (vége) | Barisz Asztana – Traktor Cseljabinszk 4:2 (vége) | Szalavat Julajev – Metallurg Magnyitogorszk 5:4 (vége)
Szalavat Julajev
5:4 (2:0, 3:3, 0:1)
Metallurg Magnyitogorszk
vasárnap 03.03.2013, 12:00 • Ufa-Arena, Ufa • KHL

Az utolsó meccset Március 5.-én játszák majd a csapatok, és mivel most 3:3 az állás annak a meccsnek a győztese fog továbbjutni a legjobb 8 közé! Nagy küzdelem várható azon a meccsen is, lehetetlen megmondani melyik csapat lesz akkor a jobb! (14:23:17)

Óriási küzdelem után életben tartja továbbjutási reményeit a Szalavat, miután ma otthon legyőzte a Metallurgot 5:4-re!

Nagyszerű meccs volt, a hazaiak az első harmadban elhúztak 2:0-ra majd a másodikban visszajöttek a vendégek 2:2-re, de a harmad végén már újra kettővel mentek a hazaiak, 5:3-as állásnál. Az utolsó harmad első tíz percében kevés helyzetet sikerült a vendégeknek kialakítaniuk, a hazaiak jól védekeztek, majd az 58. percben Gulas gólja után(5:4) felcsillant a remény, lehozták a kapust is az utolsó percre a vendégek, de nem jött össze az egyenlítés, így maradt az 5:4, és győzőtt a Szalavat!

60:00

59:51
    Apait-anyait bealadva támad a Metallurg

59:32
    Fél perc sincs már!

59:00
    Megkezdődik az utolsó perc is az állás: 5:4!

A Metallurg gólt szerzett!

Óriási gól!! MILAN GULAS révén ismét felcsillan a remény a vendégeknek!!! Nagyon éles szögből, balról lőtt kapura a Metallurg játékosa, és valahogy elment Tarkki lábai között a korong!!

57:00
    Nincs kiállítás az érdekes szituáció után, támadhat a Szalavat

56:51
    Atyushov lökte Gulast, ő pedig ráesik Khlystovra. Utóbbi a földön marad

56:39
    Gulas tette bele az ütőjét egy középre lőtt labdába, Tarkki gyorsan reagál és véd!

56:20
    4 Perce sincs már a vendégeknek!

54:30
    Egy perc elmegy, lövésig sem jut a Metallurg!

53:44
    Nagyon kell a gól a vendégeknek, ha nem használják ki ezt az előnyt akkor már nem lesz visszaút a meccsbe

53:30
    Mirnov(Szalavat) könyökölt, két percig hátrányban a hazaiak

53:10
    Most megkaparintják a vendégek a korongot, már mennek is előre

53:02
    A hazaiak viszik el, és továbbra is odaszögezik a vendégeket a kapujukhoz. Nehezen lesz ebből egyenlítés

52:43
    Musatov is megpróbálta, Ahonen fogta. Buli a vendég harmadban

52:25
    Kiegészülnek a vendégek

51:47
    Sorra érkeznek a távoli lövések Ahonen kapuja felé, Proshkin próbálkozott ezúttal

51:35
    Megy előre a Szalavat, de az elsődleges cél egyértelműen az, hogy ne veszítsék el a korongot

50:41
    Blatak lövését szedi ki a bal alsóból Ahonen!

50:25
    Gulas(Metallurg) kap két percet gáncsolásért!

49:22
    Igazán kitámadni nem mernek egyelőre a vendégek, egy 6. hazai gól végzetes lenne számukra

48:57
    Vészesen fogy a vendégek ideje, gyenge távoli lövéseket tudtak csak felmutatni eddig

47:42
    Nem kifejezetten a gólra mennek a Szalavat játékosai, inkább a korongot próbálják eldugni

43:36
    Platonov lőtt közvetlen közelről, de Tarkki megfogta!

42:50
    Támad a Metallurg

42:01
    Eredménytelen volt a hazai nyomás, kiegészülnek a vendégek!

40:01
    Rögtön hátrányba kerül a Metallurg! Ha most eltudnának húzni 6:3-ra a hazaiak akkor már szinte biztos meglenne nekik a meccs!

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

40:00

A gólgyártást Hodgman kezdte meg, tőle indult az akció, és ő is fejezte be, 21:37 - 2:1. Nyomott tovább a Metallurg, ennek meg is lett az eredménye, Koroljuk csapott le egy kipattanóra, 25:03 - 2:2! A Szalavat törte meg a gólcsendet bő tíz perc után, Khlystov centerezett eredményesen, 36:17 - 3:2. Gyorsan jött a válasz a Metallurgtól, Gulast ugratták ki zseniálisan a vendégek, aki nem hibázta el a ziccert, 37:17 - 3:3. Ha már egyszer megkezdték a hazaiak a gólgyártást miért is hagyták volna abba? kevesebb mint fél perccel Gulas gólja után Khlystov verte be a korongot kapásból a vendég kapuba, 37:44 - 4:3. Ezúttal nem tudtak válaszolni a vendégek a hazai találatra, Sopel gyönyörűen találta meg a rést a betömörülő vendég játékosok között, 39:13 - 5:3

6 gólos harmad után még mindig 2 góllal megy a Szalavat! Igaz, ahogy az utolsó percekben mentek az események ez közel sem életbiztosítás! A harmad első tíz percében sokkal jobbak voltak a vendégek, fel is jöttek 2:0-ról 2:2-re, de itt megállt a tudomány, nem tudtak fordítani. Helyettük a Szalavat szerezte meg újra a vezetést, amire még gyorsan tudtak válaszolni a vendégek, de ezután másfél perc alatt ütöttek újabb két gólt a hazaiak, amire már nem érkezett válasz!

Jobb volt a Metallurg érzésem szerint ebben a harmadban, de a Szalavat 3 gólt is bepakolt az utolsó 4 percben, úgyhogy nem tudták csökkenteni hátrányukat.

39:13
    A Szalavat gólt szerzett!

BRENT SOPEL eredményes, óriási gól!!! Tömörülés volt a vendég kapu előtt, egy 5 centis rés volt szabad csak a 0 fokos szögből lövő játékos előtt és ő megtalálta!!! Micsoda harmad, micsoda gólok!!!

Assziszt: Musatov, Glukhov

37:44

Zinovyev tette a jobb szélről ANDREI KHLYSTOVNAK középre a korongot, aki kapásból beverte azt Ahonen kapujába!

Assziszt: Zinovyev, Blatak

37:17

Gyorsan érkezik a Metallurg válasza! MILAN GULAST ugratták ki tanítani valóan a vendégek, aki biztos kézzel beverte a ziccert!

Assziszt: Antipin, Biryukov

36:17

Kihasználja az előnyt a Szalavat, DENIS KHLYSTOV volt eredményes centerezés után

32:41
    Szép akció végén nem sikerül bepasszírozniuk a hazaiaknak a korongot a kapuba!

32:20
    Itt a lehetőség a Szalavatnak hogy visszaszerezze a vezetést!

32:06
    Bondarev(Metallurg) áll ki két percre

31:30
    Kiegészül a Szalavat

31:02
    Elvesztették a korongot a vendégek, gyorsan eldugták azt a hazaiak, így már csak fél perc van a hátrányból

29:15
    Egyik oldalon sincs veszélyes támadás mostanság, főként mezőnyharc folyik a pályán

27:21
    Kiegészülnek a hazaiak

27:00
    Fél perc sincs már a Metallurg előnyéből, ez lesz az utolsó lehetőségük rá hogy kihasználják

26:11
    Egyelőre teljesen más a játék képe mint az első harmadban, nagyot játszanak a vendégek

25:21
    Ismét emberhátrányban a Salavat, Pihlstrom áll ki

25:03

Egy lövés után Tarkki kapusról éppen a jól helyezkedő ALEKSZANDR IVANOVICS KOROLJUK elé pattant a korong, aki a kapu torkából volt eredményes!

Assziszt: Mozyakin, Zuccarelo

24:19
    Ruzicka kap két percet, miután két vendég játékosba is belement

24:01
    Már a vendég harmadban megy a játék, elvesztették ott a Metallurg játékosai a korongot

23:15
    A vendégek viszik el, indulhat a Metallurg újabb akciója

23:10
    Buli a hazai harmadban

21:34

Feljön egy gólos hátrányba a Metallurg! JUSTIN HODGMANN vitte fel a korongot, kipasszolta szélre és bement centerezni, majd amikor visszakapta kapásból beverte Tarkki kapujába!

20:01

Az első gólnál elég nagy fejetlenség volt a kettős emberhátrányban játszó Metallurg kapuja előtt. Egy lövés után Mirnov lecsapott a lehetőségre, és megszerezte a vezetést a Szalavatnak.
    09:09 - 1:0.
    A második gól előtt gyors kontrát vezetett a Metallurg, amit megállítottak a hazaiak, így már ők kontráztak, Kaigorodov vitte be szépen a korongot Ahonen kapuja elé, és ügyesen ellőtte a Metallurg kapusa mellett!
    16:06 - 2:0

Két gólos előnyt szerzett az első harmadban a Szalavat, teljesen megérdemelten. A Metallurgnak még csak igazán veszélyes helyzetet sem sikerült kialakítania a hazai kapu előtt, még emberelőnyben sem, míg a Szalavat sokszor veszélyes volt, és többé kevésbé jól fejezték be a ziccereket

18:02
    Másfél perc már elment az emberelőnyből! Veszélyes helyzet nélkül még mindig a Metallurg

17:10
    Mindenképp kéne szerezniük egy gólt a vendégeknek ebben a harmadban, ha meccsben akarnak lenni

16:32
    Kiállitás a Salavatnál, Blatak ülhet le két percre

16:06

ALEXEI KAIGORODOV vezethette rá tisztán Ahonenre a korongot, és nem hibázta el a ziccert! 2:0

12:08
    Nem becsülték meg túlzottan a korongot a vendégek, már a Szalavat vezethet támadást