Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:5 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 2:3 (vége) | SZKA Szentpétervár – Szeversztal Cserepovec 4:1 (vége)
CSZKA Moszkva – Dinamo Moszkva 2:1 (vége)
Avangard Omszk
0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Traktor Cseljabinszk
péntek 08.03.2013, 11:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Traktor Cseljabinszk javára! Folytatás holnap, ugyanebben a csarnokban! (13:17:32)

Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját:
    Kapura lövések: 33:33
    Emberelőnyös helyzetkihasználás: 1/0 illetve 5/3
    Kiállítások: 10 illetve 2 perc
    Buli elhozatal: 37 (64%) - 21 (36%)

Nem úgy indult a harmadik harmad, hogy kiütéses Traktor sikert láthatunk! Az első 5 percben Garnettnek többször is nagy bravúrt kellett bemutatnia, majd a vendégek szép fokozatosan magukra találtak, és az 55 másodperc alatt ütött 2 góljukkal eldöntötték a párharc első mérkőzését. A kegyelemdöfést Kontiola második gólja jelentett az 59. perc elején.

A Traktor gólt szerzett!

GÓÓÓL! Ezt az emberelőnyüket is kihasználják a vendégek! A végletekig kijátszott akció végén PETRI KONTIOLA lő az üres kapuba egészen könnyedén! Ma dupláz a vendégek játékosa!

Gólpassz: Andrei Kostitsyn és Maxim Yakutsenya

57:40
    Feláll a Traktor a hazai harmadban

56:53
    Emberelőnyben a vendégek: Kalinin (Avangard) megy ki 2 percre bottal akasztásért

56:40
    Az utóbbi percekben nem forogtak veszélyben a kapuk

55:45
    Beszorul a korong a hazai harmadban a palánk mellé, sokáig nem tudnak vele mit kezdeni a csapatok

54:36
    Panov tör be a hazai harmadba, de végül szerelni tudják a bekkek

53:30
    Becsületből még mennek előre a hazaiak, de ezt a meccset már elveszítették, ezt ők is tudják

52:15
    Teljesen elhalkult a csarnok, mindenki arcán a döbbenet a felfedezhető

50:19

GÓÓÓL! Összeomlottak a hazaiak! Nagy kavarodás után egy lövés kipattan Ramo mamutjáról, a kicsorgó korong lövésre kínálja magát, de Quint remek meglátással oldalra teszi ki a pakkot, ahol KUZNETSOV nagyon éles helyzetből gólt üt, igaz, a kapus kint állt a kapujából! Az eddigi legokosabb gól a mérkőzésen! Emberelőnyös gól volt!

Gólpassz: Deron Quint

49:48
    Pivtsakin (Avangard) áll ki 2 percre, emberelőnyben a vendégek

49:36

GÓÓÓL! Egy középre centerezett korongra Antipov érkezik középen lendületből, kapásból kapura teszi a pakkot egészen közelről, ezt még földön túli bravúrral képes védeni Ramo, de egy tizedmásodperc alatt jön az ismétlés, ugyanis ANDREI POPOV kísérte a támadást, és reflexből gólt üt!

Gólpassz: Andrei Kostitsyn és Vladimir Antipov

49:17
    Az utóbbi percekben alább hagyott a hazai nyomás, újra a Traktor a dominánsabb csapat!

48:49
    Yakutsenya remek egyéni megoldása majdnem gólt eredményez, de Ramo bravúrral véd!

48:06
    Egy eladott korongra Kuznetsov csap le, de végül szerelni tudják a hazai játékosok

47:24
    Egy élesen kapu elé betett korongra nem érkeznek hazai támadók, így oda a lehetőség

46:51
    Karpov lövését hárítja Ramo, újra buli jön a hazai kapu elől

46:30
    Ramo védi könnyedén Nichushkin próbálkozását, buli jöhet az omszki harmadból

46:05
    Folyamatos a játék, nagy nyomás alatt van a vendégek kapuja!

45:01
    Létszámazonosságnál felállnak a hazaiak a Traktor harmadában

44:12
    Hatalmas bravúrt mutat be Garnett Volkov lövésénél!

44:00
    Ha sikerülne gólt szerezni az Avangardnak, újra nyílt lehetne a mérkőzés

43:07
    Óriási helyzetek maradnak ki a vendégek kapuja előtt! Bekezdtek az omszkiak!

41:58
    Gusev húzza rá a pakkot egészen a kapu torkából, Garnett a helyén van!

Buli elhozatal: 27 (66%) - 14 (34%)

Nem született gól a második harmadban, így továbbra is 2:0-ra vezet a vendég Traktor az Avangard Omszk vendégeként.
    Helyzetekben bővelkedett a második játékrész is, igaz, ezek többnyire Ramo kapuja előtt adódtak.
    A folytatásban nagyon kell vigyázniuk a fekete mezeseknek, hiszen egy harmadik Traktor gól könnyen eldönthetné az összecsapás sorsát.
    0:2-ről várhatjuk a folytatást!

40:00

39:59
    Frolov helyzete zárja a harmadot! Garnett még mindig nem kapott ma gólt!

38:36
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 0:2, nem volt veszélyes most a Traktor emberelőnyben

35:52
    Bulis teszi középre a pakkot, Kuznetsov bele tud szúrni de Ramo könnyedén tenyerel rá a pakkra

35:00
    Lüktető a játék, mindkét csapatban benne van a gól, de talán a vendégek közelebb állnak a megszerzéséhez

34:20
    A bedobás a vendégek harmadából következhet

34:01
    Egy szóló végén Yakutsenya lő kapura, Ramo bravúrral hárít!

33:35
    Egy kapu mögül vissza tett korongot Bulis lő el kapásból, Ramo vetődve hárít!

33:15
    Most Garnett teszi ugyanezt, buli jön a vendég harmadból

32:51
    Ramo kap el a lepkéssel egy kék vonalról elengedett lövést, így buli következhet az Avangard kapuja elől

31:43
    A buli a Traktor harmadából jöhet

31:27
    Kontiola egy gyors vendég akció végén majdnem gólt szerez, Ramo tartja egyelőre meccsben az omszkiakat!

30:42
    Támadásban a vendégek

29:15
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 0:2

29:05
    Yakutsenya lopja a távolságot, majd kapura lő, Ramo véd!

27:15
    Emberelőnyben a vendégek: Anton Belov (Avangard) megy ki 2 percre testre ütésért

26:38
    Panov kap nagyszerű korongot, kapásból el is lövi, a pakk centikkel zúg el a hazai kapuvas mellett!

26:02
    Garnett véd óriásit! Alexander Popov kap remek keresztpasszt, a kapu torkából próbálja bekotorni a korongot a vendégek ketrecébe, de a kapus valahogy átér a másik oldalra!

25:20
    Alexander Popov próbálkozik a kék vonal elől, de kísérlete elkerüli a vendégek kapuját

24:50
    Eléggé folyamatos most a játék

23:04
    Garnettet dolgoztatják meg a hazaiak, felélénkült a mérkőzés!

22:54
    Andrei Popov próbálkozik kétszer is, de Ramo mindannyiszor hárít!

22:06
    Ramonak kell védeni egy közeli lövést!

20:15
    A bedobás a hazai kapu elől jöhet. Azért ha a Traktor tud szerezni még egy gólt, nagyon könnyen megnyerheti a mérkőzést

20:01

Nézzük meg az első 20 perc statisztikáját:
    Kapura lövések: 12:10
    Emberelőnyös helyzetkihasználás: 1/0 illetve 1/1
    Kiállítások: 2 illetve 2 perc
    Buli elhozatal: 16 (64%) - 9 (36%)

Erősen kezdett a Traktor: már az 5. percben vezetést szereztek egy emberelőnyös helyzetből, aztán a 9. percben Nichushkin használta ki a hazai védők figyelmetlenségét, és megduplázta a fehér mezesek előnyét.
    Az Avangard a 10-12. minutum környékén többször is szépíthetett volna, de ekkor Garnett mindig a helyén volt!

18:53
    Zaborsky próbál egészen közelről gólt ütni, de a vendégek kapusa a helyén van!

14:21
    Chistov került majdnem lövő helyzetbe, de kibillent az egyensúlyából, a korongot viszont megtartották a vendégek

11:10
    Nagyon erős lövés Alexander Popovtól, Garnett nagyszerűen véd!

10:45
    Átmenetileg felszabadul a vendég kapu

10:26
    Anton Belov próbálkozik a kék vonalról, Garnett védeni tud!

10:00
    Emberelőnyben a hazaiak: Kontiola (Traktor) áll ki 2 percre

09:53
    Hideg zuhany ez a kezdés az omszki szurkolók számára

08:28

GÓÓÓL! VALERY NICHUSHKIN ugrik ki ziccerben, amit magabiztosan kihasznál! A hazai védők kicsit bealudtak!

04:19

GÓÓÓL! Mielőtt lejárt volna a kiállítás! Egy távoli lövést még véd Ramo, azonban kijön róla a pakk, érkezik PETRI KONTIOLA, aki elhúzza a korongot a térdelő kapus mellett, és kihasználja az emberelőnyt!

Gólpassz: Vyacheslav Belov

03:55
    Ismét kicsúszik a korong az Avangard harmadából

03:27
    Átmenetileg felszabadítanak a hazaiak

02:49
    Ramo véd nagyot, Bulis ott ólálkodott a kipattanóra, de nem jön ki a korong a hazai kapusról!

02:43
    Emberelőnyben a vendégek! Pervushin (Avangard) megy le 2 percre

01:53
    Ügyesen passzolgatnak a vendégek a támadó harmadukban, de végül nem jutnak lövésig

00:45
    Frolov teszi élesen középre a korongot, de nem érkezik társ a kapu előtt

00:17
    Tilos felszabadítás (Avangard)

00:01
    Az Avangard Omszk tiszta feketében, míg a vendég Traktor Cseljabinszk fehér mezben, és fekete alsóban lép jégre

00:01

Kezdősor:

Avangard Omszk: Ramo - Lyamin, Pivtsakin, Syomin, Volkov, Frolov - Valentenko, A. Belov, Alexander Popov, Perezhogin, Zaborsky - Salmela, Pujacs, Kuryanov, Kalinin, Ivanov - Gusev, Zherebtsov, Pervushin, Kuparinen, Taratukhin

Traktor Cseljabinszk: Mezin - Quint, Ryabykin, Chistov, Bulis, Kuznetsov - Vasilchenko, V. Belov, Kontiola, Yakutsenya, Panov - Katichev, Razin, Andrei Popov, Kostitsyn, Antipov - Nesterov, Dugin, Klinkin, Nichushkin, Karpov

Játékvezetők: Belov, Kulakov - Zaharenkov, Pavlov.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 0-0.
    Mindkét gárda 7 mérkőzéses párharcon van túl. A pályaelőny az omszkiak mellett szól, meglátjuk, mennyire tudnak majd élni ezzel.
    Ebben a szezonban eddig kétszer találkoztak egymással a csapatok:
    - Traktor - Avangard 4:6
    - Avangard - Traktor 3:4 (büntetőkkel)

A Keleti Konferencia 2. helyén végző Avangard Omszk kezdheti pályaelőnnyel a 3. helyen playoff-ba jutó Traktor Cseljabinszk ellen a küzdelmet. A hazaiak az előző körben 7. helyen végzett HK Szibir Novoszibirszk gárdáját ütötték ki 4:3-as összesítéssel, míg a vendégek a 6. pozícióban záró Barisz Asztanán jutottak túl, szintén 4:3-as eredménnyel. A tét most a döntőbe kerülés keleten.

A menetrend:
    Március 8. Avangard Omszk - Traktor
    Március 9. Avangard Omszk - Traktor
    Március 12. Traktor - Avangard Omszk
    Március 13. Traktor - Avangard Omszk

Elérkeztünk a Kontinental Hockey League, azaz a KHL rájátszásának második köréhez. Az NHL mintájára megszervezett, javarészt orosz csapatokkal teletűzdelt bajnokság Nyugati és Keleti konferenciára van szétosztva. Mindkét főcsoportból a legjobb 8 került a rájátszásba, a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak, jelenleg 4-4 csapat van még versenyben mindkét főcsoportban

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:00 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 5. Kontiola (V. Belov), 9. Nichushkin (Karpov, Dugin), 50. Andrei Popov (Kostitsyn, Antipov), 51. Kuznetsov (Quint), 58. Kontiola (Kostitsyn, Yakutsenya)

Traktor Cseljabinszk: Garnett - Quint, Ryabykin, Chistov, Bulis, Kuznetsov - Vasilchenko, V. Belov, Kontiola, Yakutsenya, Panov - Katichev, Razin, Andrei Popov, Kostitsyn, Antipov - Nesterov, Dugin, Klinkin, Nichushkin, Karpov

Játékvezetők: Belov, Kulakov - Zaharenkov, Pavlov