FC Augsburg – Norimberk 1:2 (vége) | Bayern München – Fortuna Düsseldorf 3:2 (vége) | FC Schalke 04 – Borussia Dortmund 2:1 (vége)
SC Freiburg – VfL Wolfsburg 2:5 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen 1:0 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – 1899 Hoffenheim 0:3 (vége)
Borussia M'gladbach – Werder Bremen 1:1 (vége)
SC Freiburg
2:5 (1:3)
VfL Wolfsburg
szombat 09.03.2013, 15:30 • MAGE SOLAR Stadion, Freiburg • Bundesliga

Izgalmas, látványos mérkőzést játszott a két csapat.

A Freiburg góllal kezdett, de húsz perc múlva már a Wolfsburg vezetett 3:1-re, ezt az előnyt megtoldották a második félidő elején, és a hazaiak szépítő góljára is volt válaszuk.

Szép gólokat szereztek a wolfsburgi játékosok, taktikusabban is játszottak, egyszóval ilyen arányban is megérdemelten nyertek. (17:32:06)

93
    A Wolfsburg gólt szerzett!
    DIEGO szerez labdát a kezdőkörben, a 16-osig vezeti a labdát, és két védő között a kapu jobb sarkába gurít! Baumann nem háríthatott. 2:5

90
    3 perc a hosszabbítás

90
    Schuster ível be jobbról, elsuhan a labda a támadók előtt

89
    Cserél a Wolfsburg: lemegy Fagner, bejön Josué.

88
    Schafer ad vissza az alapvonalról Arnoldnak, a 15 méteres lövést Baumann lábbal hárítja

Támad a Freiburg, de a kapura nem jelentenek veszélyt

85
    Krusénél lát kezezést a bíró, aki reklamál, a földhöz vágja a labdát, sárgát kap érte

84
    Cserél a Freiburg: lemegy Rosenthal, bejön Terrazzino.

Ezekben a percekben a pálya közepén zajlik az eseménytelen játék

81
    Olic kap jó beadást a bal szélről, 6 méterre a kaputól nem találja el jól a labdát, de lest jelez a játékvezető

80
    Arnold kap indítást a bal szélen, a védők lekapcsolják a labdát

78
    Diego hátulról buktatja ellenfelét, sárgával bűnhődik

77
    Csere a Freiburgnál: lemegy Schmid, bejön Mujdza.

77
    Caligiuri indítja Gintert, aki az ötös közelében csinál egy visszahúzós cselt, jobbal lő, de éppen Benaglio kezébe

Tizenöt perce maradt a hazaiaknak, hogy befogják a Wolfsburgot, de úgy tűnik, hiányzik az átütő erő, kevés az igazi helyzetük

75
    Arnold lépne ki középen, Diagne szereli az utolsó pillanatban

72
    Rosenthal ível be jobbról, kivágják a védők

71
    Krusét szereli nagyon keményen Vierinha - szabálytalanul az alapvonalnál, a szabadrúgás után Benaglioé a labda

70
    Cserél a Wolfsburg: lemegy Kyrgiakos, bejön Schafer.

69
    Olic ellen szabálytalankodnak a védők a kezdőkör közelében, egyből kapura ívelik a szabadrúgást, mellé meg a labda

67
    Vierinha két csel után lő jobbról 28 méterről, Baimann üggyel-bajjal tud védeni

66
    Trasch ad be jobbról szögletre pattan a védőkről a labda

65
    A Freiburg gólt szerzett!
    Makiadi kap jó emelést a 16-oson belül, az ötös sarkán húzza vissza a labdát, és JOHANNES FLUM elé tálal, aki egyből a jobb sarokba továbbít! 2:4

60
    Makiadi elé pattan a labda, az ötösön belülről lőhet kicsit kisodródva, Benaglio óriási bravúrral véd szögletre

56
    Szabadrúgással jön Freiburg az oldalvonal mellől, nem ívelnek, de két passz után elveszítik a labdát

55
    Nagyon jól alkalmazza a letámadást a Wolfsburg, Vierinha szerez labdát, de felrúgják a jobb szélen

54
    Sorg lő 25 méterről, Kyrgiakos blokkolja a labdát

52
    Olic ad vissza egy labdát Arnoldnak a 16-oson belül, de a csereember nem tudja átvenni, oda a helyzet

Ezzel az újabb wolfsburgi góllal nagyon nehéz helyzetbe került a hazai csapat

49
    Fagner ível be a jobb oldalról, az ötösön IVIC OLIC ugrik fel és a jobb sarokba fejel! Baumann csak beleérni tud a labdába, védenie nem sikerül. 1:4

48
    Diego beadását kifejelik a védők

Mindkét csapat cserélt a szünetben, a Freiburg taktikai okokból, a Wofsburg Perisic sérülése miatt

46

46
    Csere a Wolfsburgnál is a szünetben, Perisic marad az öltözőben, a helyén Arnold.

46
    Cserél a Freiburgnál a szünetben: Krmas helyén Flum.

Remekül kezdett a Freiburg, a második percben már vezettek, ám a Wolfsburg 20 perc alatt gyönyörű gólokkal nem csak hogy fordított az eredmény állásán, de el is húzott két góllal.

Ezután is volt komoly helyzete a vendég csapatnak, a Freiburg egy-két lövéssel próbálkozott, de igazi gólveszélyt nem tudtak teremteni a vendég kapu előtt.

47
    Rodriguez lő 35 méterről, a meglepett Baumannról szögletre pattan a labda, de ezt már nincs idő elvégezni

47
    Diegót szereli a jobb szélen Diagne

46
    Olic szabálytalankodik a jobb szélen Rosenthallal, a bíró sípja néma marad

45
    2 perc a hosszabbítás

44
    Olic lő középre a bal szélről, kivágják a védők a labdát.

43
    Trasch lódul meg a jobb szélen, középre ad Diegónak, aki 17 méterről kevéssel lő a jobb felső sarok fölé

42
    Perisicet kell ápolni a Schmiddel történt összecsapás után

41
    Hazai szöglet után Schmid szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé

40
    Olic lép ki Schmid mellett, gólhelyzetbe kerül, de kezezést látnak nála a játékvezetők

34
    Olic lép ki középen, 20 méterről lő, a kimozduló Baumann óriási bravúrral, lábbal véd

33
    A jobb oldalon kínlódik egy támadással a Freiburg, háromszor szerelnek bedobásra a védők

AZ első fél óra remek játékot, és gyönyörű gólokat hozott, vajon mennyi van még ebből a csapatokban?

30
    Kruse szöglete után Schuster 22 méterről kevéssel lő a bal felső sarok mellé

29
    Kyrgiakos szerel szögletre a bal oldalon

27
    Perisic lép ki nagy helyzetben a 16-oson belül, már csak Baumannal áll szemben, de a kapus lábát találja telibe, a védők felszabadítanak

Gyönyörű gólokkal 10 perc alatt elhúzott a Wolfsburg, a Freiburgot láthatóan lebénították az események

22
    Rodriguez cselezget a bal szélen, majd beível, az IVICA OLIC nagyszerű ollózó mozdulattal hanyatt vetődve az ötösről lő a bal sarokba! 1:3

21
    Caligiuri lép ki a balösszekötő helyén, Kyrgiakosszal fut versenyt, a görög védő nyert, szerel

19

18
    Fagner csúnya szabálytalansága az oldalvonal mellett, örülhet, hogy megússza sárga nélkül

16
    Diego ível egy szabadrúgást a kapu elé, kifejelik a védők, éppen a kaputól 20 méterre tartózkodó VIERINHÁHOZ, aki kapásból zúdít óriási bombát a bal felső sarokba! Óriási gól volt! 1:2