KHL
Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:3 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 0:2 (vége)
AK Barsz Kazany
0:2 (0:1, 0:0, 0:0)
Szalavat Julajev
szombat 09.03.2013, 14:00 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

Újabb meglepetés született, másodszor is győzni tudott idegenben a Szalavat Julajev csapata. Tehát választ kaptunk a mérkőzés elején feltett kérdésre, nem tudott élni a revans lehetőségével a hazai együttes. Sőt, még nehezebb helyzetbe sodorta magát. Most két idegenbeli mérkőzés következik, kérdés, hogy ilyen vesztett állásból képes lesz-e felállni a kazanyi csapat. Meglátjuk..

Köszönöm a figyelmüket! (16:25:17)

60:00

59:37
    Barulin újra a kapuban!

59:37
    A Szalavat gólt szerzett!

SERGEI ZINOVYEV az üres kapuba passzolja a korongot ezzel el is dönti a mai találkozót!

Gólpassz: Igor Musatov

59:15
    Barulin lekorcsolyázik, kapus nélkül a hazaiak!

59:00
    Egy perc van hátra az utolsó harmadból.

58:54
    A hazaiak is kiegészültek.

58:00
    Két perc van hátra, kérdés, hogy a mérkőzésből vagy csupán az utolsó harmadból?

57:51
    Kiegészült a Szalavat Julajev.

56:54
    Nikulin (AK Barsz) kénytelen durvaság miatt két percet ülni.

55:51
    Zubarev (Szavat) magas bottal játszott, így kénytelen két percet ülni.

55:30
    Az akarattal és lelkesedéssel nincs gond a hazai oldalon, azonban a vendégeknél a kapuban egy bizonyos Tarkki áll, aki ma legyőzhetetlen.

55:00
    Öt perce maradt a hazai együttesnek, hogy valamit kitaláljon. Vészesen fogy az idő.

54:03
    Már teljes létszámban a vendégek.

53:03
    A kiállítás első felét túlélte a Julajev.

52:03
    Zinovyev (Szalavat) magas bottal való játék miatt kiáll két percre.

52:00
    Sikerült távol tartani ellenfelét a saját kapujától a Szalavatnak, a hazaiak nem tudnak mit kezdeni a szervezett vendégekkel.

51:45
    Érett, taktikus játékot játszanak a vendégek, előnyük megőrzésére törekednek.

50:00
    Egyre kevesebb az idejük a hazaiaknak és most már az idő is ellenük dolgozik.

49:15
    Megélénkült a mérkőzés, jó a tempó.

48:00
    Mindkét oldalon helyzeteket jegyezhettünk fel. Előbb Darzins próbálkozott két ízben is, őt követte Pesonen, majd a túloldalon Zubarev találhatott volna be ellenfele kapujába.

47:20
    Támad a házigazda, védekezni kényszerülnek a vendégek.

46:35
    Egy kicsit megpihenhetnek a játékosok, reklámszünet következik.

45:15
    Nagyon asszív a Szalavat, ez még visszaüthet.

44:55
    Immonen löketét védi nagy bravúrral a szenzációs formában levő Tarkki.

44:30
    A kazanyiak fokozzák aktivitásukat, egyre veszélyesebben hokiznak.

43:26
    Teljes létszámban a Szalavat Julajev.

42:40
    Ezidáig jól tartja magát emberhátrányban a vendégcsapat.

41:57
    Petrov-Tereshchenko akció végén Tarkki mentett hatalmasat.

41:26
    Zubarev (Szalavat) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

40:30
    Mindent egy lapra kell feltennie a hazai csapatnak, mert ha ma kikapnak, nehéz helyzetbe kerülnek.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmad hazai fölényt hozott, azonban ez csak mezőnyfölénnyel és helyenként veszélyeztetésekkel járt. Igazi áttörés nem történt, ez az eredményben is "megmutatkozott".

Maradjanak velünk!

40:00

39:05
    Az eddigi legnagyobb kazanyi helyzet Petrov előtt adódott, aki szemtől szemben nem tudta megverni Tarkki-t, így az eredmény változatlan marad.

39:00
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:00
    Két perc van hátra még ebből a harmadból.

37:15
    Nem talál fogást ellenfelén a Kazany.

36:30
    Nem tud újítani a házigazda.

35:45
    Tereshchenko löketét védte Tarkki kapus.

35:00
    Nem sikerül egyenlítenie a hazai együttesnek, pedig nagy szüksége lenne rá a szünet előtt.

34:15
    Nagy harc folyik a jégen, minden korongért megharcolnak a felek.

33:00
    A korong a játéktéren kívül, reklámszünet következik.

32:30
    Nyomás alatt kénytelen hokizni a Szalavat Julajev, egyre jobban támad a Kazany.

32:00
    Állandóan résen kell lennie Tarkki kapusnak, most forr a levegő a kapuja körül.

31:30
    Fokozza a tempót az AK Barsz Kazany együttese.

30:22
    Philström tüzelt kétszer is Tarkki kapujára, azonban honfitársa védeni tudott mind a kétszer.

30:00
    A mérkőzés feléhez érkeztünk.

29:00
    Pankov kihagyja a büntetőt, micsoda luxus!

29:00
    Pankov nézett farkasszemet Barulinnal, azonban szabálytalankodtak vele szemben, így büntető következik!

28:00
    Sok a pontatlanság, eladott korong, főként a hazai oldalon.

27:20
    Jól őrzi előnyét a vendégcsapat, a hazaiak nem tudnak mit kezdeni ellenfelükkel.

26:35
    A hazaiak teljesítménye nagyon szürke, valamit ki kell találniuk.

25:25
    Blaták löketét hatástalanítja Barulin kapus.

24:30
    Nem túl eseménydús egyelőre ez a harmad.

23:45
    Felváltva próbálkoznak a csapatok.

22:36
    Darzins egymás után kétszer is foglalkoztatta Tarkki kapust, azonban a finn portás a helyén volt.

21:25
    A vendégek a kezdeményezőbbek.

20:35
    Stepanov tesztelte Barulin kapust egy lövéssel.

20:03
    Kiegészült a vendégcsapat.

20:01

Némi meglepetésre vezet a vendégcsapat. A játék képe alapján a hazaiak legalább egy döntetlent érdemelnének, azonban hála a jó helyzetkihasználásnak, a Szalavat csapatánál az előny.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:15
    Morozov kínálta meg Tarkki kapust egy lövéssel.

19:00
    Egy perc van még hátra az első harmadból.

18:03
    Glukhov (Szalavat) korcsolyázik le két percre.

17:30
    Megzavarta a gól a házigazdát, pedig egyre veszélyesebben játszotta a találat előtt.

16:54

STEFAN RUZICKA némi meglepetésre megszerzi a vezetést a vendégeknek. Ez nem igazán volt benne a játék képében, aktívabbak voltak a hazaiak.

Gólpassz: Miroslav Blatak

16:30
    A Szalavat Julajev inkább a védekezésre koncentrál, biztonságos játékra törekszik.

16:00
    Fokozza a tempót a vendéglátó.

15:40
    Fokozniuk kell a tempót a hazaiaknak, különben bajban lesznek.

15:15
    Lesállás a kazanyiak részéről.

14:15
    Kulyash hatalmas löketet eresztett el Tarkki kapujára, aki csak üggyel-bajjal tudott hárítani. Nagy helyzet volt!

14:09
    Teljes létszámban a vendégcsapat.

13:09
    Letelt a kiállítás első fele, a vendégek eddig jól védekeznek.

12:09
    Glukhov (Szalavat) gáncsolás miatt áll ki két percre.

12:00
    Kiegyenlített küzdelmet követhetünk nyomon.

11:26
    Teljes létszámban a házigazda.

10:19
    Tereshchenko veszélyeztette Tarkki kapust emberhátrányban.

09:26
    Zakharchuk (AK Barsz) kénytelen két percre lekorcsolyázni.

08:57
    Philström eresztett el egy löketet, azonban Barulin a helyén volt.

08:58
    Morozov-Immonen akció után kellett védést bemutatnia Tarkki kapusnak.

07:25
    A hazaiak támadásépítéssel próbálkoztak, sikertelenül.

06:35
    Túlütés a Szalavat oldalán.

05:54
    Sokszor szakítják meg a bírók a játékot, most éppen les miatt.

04:30
    Aktívabban hokiznak a vendégek.

03:55
    Előbb Blatak, majd Zinovyev próbálkozott, azonban egyik próbálkozás sem járt eredménnyel.

02:56
    Morozov lövését védte Tarkki.

02:00
    A hazaiakon van a győzelmi kényszer terhe, a vendégek felszabadultan hokizhatnak.

01:30
    Óvatos kezdést figyelhetünk meg, egyik csapat sem esik a másiknak.

00:35
    Tilos felszabadítás a hazaiak oldalán.

00:10
    A vendégek nyerték a mérkőzés első buliját.

00:01

Kezdősor:

AK Barsz Kazany: Barulin (Garipov) - Korneyev, Nikulin, Kulyash, Medvedev, Zakharchuk, Komitsky, Yarullin - Kapanen, Zherdev, Morozov - Pesonen, Immonen, Obukhov - Darzins, Tereshchenko, Petrov - Bodrov, Golubyev, Lukoyanov, Sokolov

Szalavat Julajev: Tarkki (Vasilevsky) - Sopel, Konev, Isangulov, Atyushov, Blatak, Proshkin, Koltsov, Zubarev - Stepanov, Glukhov, Musatov - Ruzicka, Zinovyev, Filatov - Svitov, Pankov, Slepyshev - Kaigorodov, Pihlström, Mirnov

Játékvezetők: Gashilov, Ravodin - Birin, Medvedev

Kedves Hokibarátok!

Az AK Barsz Kazany csapata a Szalavat Julajev gárdáját látja vendégül. Ugyan előzetesen a párosítás egyértelmű esélyesének az AK Barsz csapatát kiáltották ki, ennek ellenére legutóbbi összecsapásukon meglepetés született, idegenben tudott nyerni a Szalavat együttese. Nyilvánvaló, hogy még egyszer ilyen botlást a kazanyiak nem engedhetnek meg maguknak. Ma nem más a tét, mint a hazaiak hitének és becsületének visszaszerzése, egyben egy csattanós revans megvalósítása.