Zenit – FC Basel 1:0 (vége) | FC Rubin Kazany – Levante 2:0 (hosszabbítás vége) | Internazionale – Tottenham Hotspur 4:1 (hosszabbítás vége)
Newcastle United – FK Anzsi Mahacskala 1:0 (vége) | S. S. Lazio – VfB Stuttgart 3:1 (vége) | Fenerbahçe – FC Viktoria Plzen 1:1 (vége)
Chelsea F.C. – FCSB 3:1 (vége) | Girondins Bordeaux – Benfica 2:3 (vége)
Zenit Szentpétervár
1:0 (1:0)
FC Basel
csütörtök 14.03.2013, 18:00 • Petrovszkj Stadion, Szentpétervár • Európa liga

Óriási küzdelem végén 2:1-es összesítéssel kiüti a Basel a Zenit csapatát!! Volt itt minden: piros lap, büntető, kapufa, egy szóval nagy meccs volt!

Az első félidőben próbált küzdeni a Basel a hazai nyomás ellen, de hiába védekezték le a legtöbb helyzetet, egy szöglet után Witsel a hálóba fejelt, így viszonylag gyorsan, fél óra alatt megszerezte a vezetést a Zenit. Ráadásképp a az első félidő utolsó percében megfogyatkozott egy emberrel a Basel, így már csak 10-en folytatták a második félidőt.

A második félidőben a Zenit mindent beleadott, a Basel teljesen átadta a területet, de igazán veszélyes helyzetet csak kétszer tudtak a hazaiak kialakítani, de mindkét ziccert elhibázták, valamint a megítélt büntetőt is. A vendégek minden erejükkel védekeztek, és - kellett ugyan egy jó adag szerencse is - kibírták kapott gól nélkül a második félidőt, így ők jutottak tovább az Európa Liga legjobb 8 csapata közé.

93
    Veszélytelen a hazai szöglet, kivágják

93
    Hulk robbant be a jobb szélen, továbbtette Bystrovnak, akinek a beadását viszont blokkolta egy vendég védő

92
    Az első két perc igazán veszélyes helyzet nélkül eltelik, nagyon jól védekeznek a vendégek!

91
    Három perc a ráadás!

91
    Degent váltja Steinhöfer a Baselben

90
    A meccs eddigi egyetlen góljának szerzője, Witsel hagyja el a pályát. Helyén Bukharov folytatja

90
    Nem sikerül középre játszani a labdát a hazaiaknak

89
    Sikertelen az újabb akció is, egészen Zhevnovig kivágják a vendégek

88
    Kivágják a vendégek, kezdheti elölről a Zenit!

88
    Anyukov kavar a labdával a jobb szélen

86
    Roman Shirokov büntetője kipattan Somer kapus lábáról!!!

85
    Büntetőhöz jut a Zenit!!!

85
    Joo Ho Park kap sárgalapot, amiért buktatott egy hazai játékost a tizenhatoson belűl

84
    Danny helyén Fayzulin a Zenitben

83
    Bystrov lövése csattan a kapufán!! Ismét megúszta a Basel!

82
    A bal szélen indul a hazai akció

82
    Witsel nem tudta jól lekezelni a beadást a vendég tizenhatos szélénél

81
    Tíz percre a továbbjutástól a második félidő kezdete óta emberhátrányban játszó Basel !

76
    Negyed órája van a Zenitnek a gólszerzésre, különben kiesik!

75
    Teljesen kijátszották most a Basel védelmét a hazaiak! Danny a kapu torkában kapta a labdát, egy ember sem volt a 2 méteres körzetében, de fölé lőtt! Óriási ziccer maradt ki!

74
    A vendég térfélen járatják a labdát a hazaiak, de nem nagyon tudnak a tizenhatos közelébe jutni

67
    Nem tudtak a tizenhatoson belülre jutni a hazaiak, így inkább Hulk ellőtte távolról - fölé

65
    Sauro váltja Strellert a Basel csapatában

63
    Hulk beadását kifejelte egy védő, majd Witzel tüzelt takarásból, de Sommer kapus odaért

63
    Szépen járatják a hazaiak a labdát a vendég tizenhatos előtt

62
    Nagyon szépen kijátszották a hazaiak a Basel védelmét, de nem volt jó a Denisov lövése az akció végén, így oda a lehetőség!

61
    Jól megküldte a Brazil támadó, de fél méterrel fölé ment

60
    A kapuval szemből, nagyjából 22 méterről végezhet el szabadrúgást a Zenit. Hulk a labda mögött

58
    Nem tudták jól megjátszani a vendéglátók a szögletet, de beszorul a Basel a tizenhatosára

57
    Anyukov tette Witzel fejére a labdát a tizenhatos sarkáról, de szögletre tisztáztak Witzel elől

55
    Salah próbálta meg két hazai védő mellett elvinni a labdát. Az első mellett sikerült is, a második azonban jobb helyzetben volt, és kirúgta az alapvonalon túlra. Dobhat a Basel

54
    Anyukov vitte fel egészen az ötösig a labdát, majd kiszorított helyzetből mellé lőtt

53
    Hulk lőtte be középre a labdát, azonban megpattant a passz egy védőn, és így lett majdnem veszélyes!

51
    Próbálkoznak a vendégek gólt szerezni tíz emberrel is, egyelőre sikertelenül. Az viszont biztos, hogy sokkal támadóbb szellemben jöttek ki erre a félidőre mint azt előzőre

49
    Anyukov lőtt a tizenhatos széléről, épphogy csak fölé!

48
    Meccslabdát hibáztak a vendégek!! Salah ugratta ki két védő között zseniálisan El Elnenyt, aki teljesen tisztán vihette a hazai kapusra a labdát, de nem tudta ellőni mellette!!

46
    Rögtön veszélyes helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, Denisov kapta a labdát a tizenhatos szélénél, de fölé lőtt

46

Ezzel az eredménnyel még mindig a Basel áll továbbjutásra, egyet még szereznie kell a Zenitnek a hosszabbításhoz, viszont nem támadhatnak teljesen ki, ugyanis ha a vendégek valahogy betalálnak, már 3 újabb gólt kéne szerezniük a továbbjutáshoz.

Az első félidőben azt hiszem teljesítette a célját a Zenit, a két gólos hátrányból ledolgozott egyet, ráadásul a vendégek meg is fogyatkoztak egy játékossal, Diaz mindkét szabálytalansága után jogosan lett sárgával büntetve, így el kellett hagynia a pályát.

A játékot a Zenit irányította, időbe telt ugyan de úgy tűnik rájöttek a vendégek gyengéire, egyre több veszélyes helyzetet alakítottak ki. A Basel gyors kontrákkal, előreívelt labdákkal próbálkozott, de nem igazán sikerült ebből veszélyt teremteniük.

45
    Diaz buktatta Alvest elég csúnyán, a játékvezető pedig felmutatja neki második sárgáját, így mehet zuhanyozni!

45
    Veszélytelen a szöglet, a labda még a Zenitnél

45
    Hulk kapott egy ívelést a jobb szélen, Anyukovhoz tette be középre, aki közelről, jó helyzetből lőhetett, de blokkolni tudta egy vendég védő! Szöglet jöhet

43
    Ezúttal nem volt veszélyes a vendéglátók szöglete, de a labda már újra náluk

42
    Óriási lövés! Hulk végezte el a szabadrúgást és a rövid felsőt vette célba, de Sommer védeni tudott! Szöglet!

39
    Nagyszerű hazai összjáték után Kerzhakovot ugratták ki középen, de az utolsó pillanatban kitudta előle vágni a labdát egy védő

37
    Hulknak sikerült másodszorra nagy nehezen megvernie védőjét, beadását követően Shirokov lőtt a kapu mellé

34
    Diaz beadását Streller várta teljesen tisztán a büntetőpontnál, fejese azonban nem volt pontos, Zhevnov védeni tudta

34
    Szépen hozzák ki a vendégek a jobb szélen

32
    Hulk nagyszerűen készítette le a tizenhatos előtt álló Witselnek, akinek a lövése épphogy csak elkerülte Sommer kapuját!

32
    Kicsit felpezsdül a játék, Hulk indul meg a jobb szélen

30
    A Zenit gólt szerzett!

Megszerzi a vezetést a Zenit! Hulk szögletét Lombaerts csúsztatta meg, AXEL WITSEL pedig az ötösről a kapuba fejelt!