Zenit – FC Basel 1:0 (vége) | FC Rubin Kazany – Levante 2:0 (hosszabbítás vége) | Internazionale – Tottenham Hotspur 4:1 (hosszabbítás vége)
Newcastle United – FK Anzsi Mahacskala 1:0 (vége) | S. S. Lazio – VfB Stuttgart 3:1 (vége) | Fenerbahçe – FC Viktoria Plzen 1:1 (vége)
Chelsea F.C. – FCSB 3:1 (vége) | Girondins Bordeaux – Benfica 2:3 (vége)
hosszabbítás vége
Internazionale
4:1 (1:0)
Tottenham Hotspur
csütörtök 14.03.2013, 19:00 • San Siro, Milano • Európa liga

Nagyon izgalmas mérkőzésen, idegenbeli góllal a Tottenham Hotspur jut tovább az Európa Ligában a negyeddöntőbe! Az Inter megérdemelten győzött ma 4:1-re még ilyen különbséggel is, az angolok továbbjutása viszont már nem ennyire egyértelműen jogos! Két teljesen ellentétes mérkőzést láthattunk, ebből most a Spurs jött ki jobban! (21:39:21)

122
    Felszabadítanak a vendégek

122
    Palacio beadását kifejelik az angolok

121
    Chivu szerel nagyon veszélyes helyzetben!

121
    2 perc lesz a ráadás

115
    5 perce maradt az olaszoknak, hogy lőjenek még egy gólt

111
    Ezzel a góllal összesítésben 4:4, de idegenben lőtt több góllal még mindig a Tottenham áll továbbjutásra

110
    Az Inter gólt szerzett!

GÓÓÓL! Visszajön a meccsbe az Inter! Cassano beadását RICKY ÁLVAREZ fejeli be az angolok kapujába!

108
    Utolsó hazai csere: Jonathan helyén Ranocchia folytatja

106
    Veszélytelen hazai sarokrúgást láthattunk

106
    Cassano okos lövését Friedel üti ki vetődve szögletre!

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

Adebayor gólja úgy néz ki eldönti a párharcot, az Internek 15 perce maradt, hogy 2 gólt szerezve kivívja a továbbjutást!

Befejeződött az 1.félid.hossz..

110
    Gallas fejeli ki Palacio beadását

109
    Gargano nem tudja rendesen átvenni Cassano labdáját, pedig nagy helyzetben lehetett volna a hazaiak játékosa!

109
    Dembelé ismét a pályán

109

108
    Palacio lövését Caulker üti szögletre!

107
    Dembelé áll ki sérülés miatt, nincs több cseréje az angoloknak, úgy látszik, emberhátrányban fogja befejezni a mérkőzést a Spurs

100
    Gargano lövi rá mérgében a reklámtáblára a labdát, kezdi elveszíteni a hitét az olasz csapat

98
    Nagyon nehéz helyzetben az olaszok, aki pedig mindent megtettek a mai mérkőzésen

97
    Összesítésben 4:3 a Tottenham javára, az Internek 2 gól kellene a továbbjutáshoz

96
    A Tottenham gólt szerzett!

GÓÓÓL! Szépít a Spurs! Handanovic még véd egy lövést, de a labdát középre üti ki, amire a leggyorsabban EMANUEL ADEBAYOR érkezik, és bepöcköli a labdát a hálóba!

94
    Nagyon nagy szerencséje az olaszoknak, hogy eddig még kapott gól nélkül állnak

93
    Gallas fejel teljesen üresen a hazai kapura, nem sokkal megy mellé a kísérlete, a kapus mozdulni sem tudott!

93
    A szögletet Vertonghen fejeli kapura, Handanovic hatalmas bravúrral ment szögletre!

92
    Parker passzát Lennon lőné a kapuba, de Zanetti becsúszva blokkolja a próbálkozást!

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Hihetetlen, de az Inter 3:0-ra megveri a Tottenham együttesét, így kiharcolja a 2x15 perces hosszabbítást! Itt már nehéz lenne megjósolni, melyik csapat fog továbbjutni, de a lélektani előny a hazaiaknál van!

Vége a második félidőnek.

93
    Jöhet a hosszabbítás

92
    Cambiasso hagyja ki a meccslabdát! Mi maradt ki!

92
    Lennon második csele már nem sikerül, jöhet az Internazionale

91
    Támadásban az Inter

90
    3 perc lesz a ráadás

85
    Naughton életerős lövését Handanovic óriási bravúrral üti szögletre!

84
    Friedel kezébe kerül a hazaiak fejese

84

83
    Támadásban az Inter!

82
    Palacio elől Lennon tud tisztázni, nagy helyzet volt!

76
    Összesítésben ezzel a góllal 3:3 az állás, ha ez marad a vége, jöhet a 2x15 perc hosszabbítás!

75

GÓÓÓL! Cassano lövi el a szabadrúgást, WILLIAM GALLASON irányt változtat a labda, ami becsorog a hosszú sarokba! Öngól!

68
    Zanetti kiszorított helyzetből, külsővel próbál meg gólt szerezni, de Friedel jól zárja a szöget!

64
    Palacio centerezését Friedel vetődve kaparintja meg, a hosszún már érkezett Cassano

62
    Picit tartja a labdát a Tottenham

61
    Cassano fejel fölé, kirúgással jöhet a Spurs

60
    Szabadrúgás az Inter javára, a tizenhatos csücskétől picit beljebb, a vonaltól jó 10 méterre

53
    Ezzel a góllal összesítésben 3:2 a Tottenham javára, de már csak 1 gól kell az Internek

52

GÓÓÓL! 2:0 az Internek! RODRIGO PALACIO ugrik ki a leshatáron, és a hazai támadó 12 méterről magabiztosan kihasználja a ziccerét!

51
    Adebayor megy le az alapvonalig, középre játszik, de Vertonghen nem találja el rendesen a labdát!

51
    Bedobással jöhet az Inter félpályától

50
    Sok a pontatlanság a csapatok játékában, de egyelőre ezt nem tudja egyik gárda sem kihasználni

46

Elég érdekes első félidőt láthattunk. 2:0 és 1:1 is nyugodtan lehetne az állás, viszont csak Cassano tudott betalálni, így összesítésben még mindig az angolok állnak jobban (3:1). Elég beszédes adat, hogy a vendégek már két sárgát is begyűjtöttek időhúzásért. Kíváncsian várjuk a második félidőt!

47
    Helyzet a másik oldalon is! Adebayor szerez labdát a tizenhatos előtt, majd finoman alányúl a labdának, de picit elméretezi a dolgot, és éppen fölé száll az emelése!

46
    Guarín kisodródik a bal oldalon, de egy remek csellel lövőhelyzetbe kerül, majd egyből tüzel is, Friedel védeni tud!

45

44
    Palacio kap remek labdát a tizenhatoson belül, kicsit kisodródik, így a középre tett labdája elérhetetlen a hosszún érkező Cassano számára

34
    2 perce nem ért Inter játékos a labdához

33
    Chivu fejel ki egy beívelt labdát, de nem tudnak felszabadítani a hazaiak

32
    Járatja a labdát az Inter a vendégek tizenhatosa előtt

31
    Támadásban az Inter, ám ha végig fut egy angol kontra, végleg eldőlhet a párharc

25
    Palacio ugrik ki a leshatárról, 17 méterről átemelné a kapust, a kapufáról azonban kipattan a labda! Óriási ziccer volt!

25
    Adebayor lő egészen rosszul a tizenhatoson belülről, igaz, nehezen kivitelezhető mozdulattal próbált eredményes lenni

24
    Palacio nem tudja bent tartani a labdát, bedobással jöhetnek az angolok

22
    Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Cambiasso centerez középre, de nem érkezik bent társ

22
    Handanovic vetődve védi Sigurdsson lövését!

21
    Összesítésben ezzel a góllal 3:1 a Spurs javára

20

GÓÓÓL! Vezet az Inter! Palacio kap remek labdát a jobb oldalon, ahonnan középre emel, a hosszún többen is érkeznek, közülük ANTONIO CASSANO tud fejelni, a földre pattintott labda utat talál a vendégek kapujába!

19
    Walker gyenge beadása után kirúgással jöhet az Internazionale

18
    Szabadrúgás a hazaiak javára a saját térfelükről

17
    Cassano tör be a tizenhatoson belülre, belép Gallas elé, aki felborítja, a játékvezető nem ítél büntetőt! Igaz, elég könnyen adta magát a hazai támadó, de kontakt volt a játékosok között!