Everton FC – Manchester City 2:0 (vége) | Swansea City – Arsenal FC 0:2 (vége) | Stoke City – West Bromwich Albion 0:0 (vége)
Southampton FC – Liverpool F.C. 3:1 (vége) | Aston Villa FC – Queens Park Rangers 3:2 (vége) | Manchester United – Reading FC 1:0 (vége)
Aston Villa FC
3:2 (1:1)
Queens Park Rangers
szombat 16.03.2013, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Barclays Premier League

Változatos, fordulatos mérkőzés volt, igazi kiesési rangadó.

Az Aston Villa szerencsésen egyenlített kevéssel a szünet előtt, mert addig a QPR jobban játszott.

A második játékrészben a hazaiak mozgósítottak nagyobb erőket győzelem érdekében, így összességében megérdemelten nyertek.

Az Aston Villa ezzel fontos lépést tett a kiesés elkerülése felé, míg az utolsó helyezett QPR egyre nagyobb bajba kerül. (17:58:54)

95
    Még előreívelnek a QPR védői, majd Jenas indítaná Bosingwát, de hosszú a labda

94
    A szöglet veszélytelen

94
    Townsend lő kapura 28 méterről, szögletre pattan a labdája

Pár perce maradt a QPR-nak, hogy egyenlítsen, de ezen a meccsen minden lehetséges

92
    Agbonlahor cselezget a baloldali szögletzászlónál, szerelik, majd szabálytalankodik

90
    5 perc a hosszabbítás

89
    Taarabt nagy cselekkel hozza magát lövőhelyzetbe, de blokkolják a védők a labdáját

88
    Hoilett rúgja fel Vlaart a Villa 16-osától nem messze, villan a sárga neki is

87
    Csere a Queens Park Rangers-nél/nál: lemegy Park, bejön Mackie.

87
    Westwood szögletét Benteke fejeli mellé, de megpattan egy védőn, az újabb szöglet veszélytelen

85
    Agbonlahor ad be jobbról, Hill vágja ki az ötösről

84
    Csere a Aston Villa FC-nél/nál: lemegy Bowery, bejön Weimann.

82
    Hoilett nagyszerű beadását Remy 6 méterről a földre fejeli, onnan kevéssel pattan a kapu fölé a labda

81
    Az Aston Villa gólt szerzett!
    Weimann szép csel után az alapvonalról tálal a középen érkező CHRISTIAN BENTEKE elé, aki 12 méterről lő a kapu közepébe! 3:2

76
    A vendégek adogatnak a Villa 16-osa előtt, Townsend lövi el a labdát a jobb sarok mellé

73
    A QPR gólt szerzett!
    Park a 16-os vonaláról teszi vissza lövésre a labdát, ANDROS TOWNSEND küldi kapura, megpattan egy védőn, így vágódik Guzan kapujának bal alsó sarkába

66
    Csere a Queens Park Rangers-nél/nál: lemegy Da Silva, bejön Taarabt.

65
    Lowton szép kényszerítő után lő kevéssel a jobb sarok mellé

63
    Remy lövi középre a labdát a 16-os oldalvonaláról, kivágja Clark

62
    Benteke lövése veszélytelen

Egy órányi játék után az Ason Villa áll győzelemre, a második félidőben valóban sokat tettek ezért

59
    Egy szöglet utáni kipattanó labdát Bannan tálal ANDREAS WEIMANN elé, aki lefordul a védőjéről a 16-os vonalán, és a bal alsó sarokba lő! 2:1

58
    Csere a Aston Villa FC-nél/nál: lemegy Sylla, bejön N'Zogbia.

58
    Benteke gyönyörű cselekkel tör be a 16-oson belülre, szerelik, Bennett ível át a hosszú sarokra, Weimann fölé fejel

56
    Benteke lő 20 méterről, magasan fölé

54
    A szögletre rosszul mozdul Cesar, de szerencséjére kicsúsztatják a védői, az ismétlést már könnyedén húzza le a brazil kapus

53
    Agbonlahor harcol ki szögletet a jobb oldalon

51
    Lowton céltalanul előrevágott labdáját ügyetlenkedi taccsra Da Silva

50
    A mérkőzés képe alapján a csapatok leginkább kikapni nem szeretnének, kevés az igazi helyzet

47
    Remyt kell ápolni egy ütközés után

46
    Csere a Queens Park Rangers-nél/nál: lemegy Zamora, bejön Hoilett.

46

Az első félidőben veszélyesebben támadott a QPR, nagy helyzeteket hagytak ki, de a vezetést egy szép akció végén meg tudták szerezni.

A hosszabbításban még egy kapufát is sikerült lőniük szabadrúgásból, de rá egy percre, csúnya kapushiba után egyenlített az Aston Villa.

48
    A félidő hosszabbításában a csattanó: Lowton ível a kapu elé jobbról, Julio Cesar késlekedik a kijövetellel, így GABRIEL AGBONLAHOR az ötösön felugorva könnyedén csúsztat a kapu jobb oldalába! 1:1

47
    Samba lerántásáért ítél szabadrúgást a bíró 25 méterre a kaputól a bal oldalon, Bosingwa küld gyönyörű lövést Guzan kapujára, a jobb kapufán csattan a labda!

46
    Weimann reklamálásért kap sárgát

45
    3 perc a hosszabbítás

45
    Beívelést fejel le Samba, Park lő kapura, lepattan a védőkről a labda

Pár perc van hátra, nem úgy tűnik, hogy az Aston Villa nagy dolgokra lenne még képes

38
    Remy a balösszekötő helyéről, 22 méterről csavar a bal felső sarokra, Guzan szögletre tolja a labdát

31
    Townsend kígyózik át a védelmen, de kiszorított helyzetből tud csak lőni, fölé megy a labdája

58
    Sylla ível be jobbról, kifejelik ezt is a védők, sokra nem mennek ezekkel e beadásokkal a hazaiak

Az Aston Villa támad, de nagyon meddő a fölényük

A harmadik helyzetét értékesíti a QPR, nehéz helyzetbe sodorva ezzel a hazaiakat

23
    Zamora kap jó indítást a balösszekötő helyén, szabadon lőhet kapura, Guzan lábbal hárít bravúrral, de JERMAINE JENAS elé kerül a labda, ő pedig 7 méterről a kapu közepébe passzol! 0:1

21
    Baker mégsem tudja folytatni a játékot, súlyosabb a fejsérülése, Bennett a helyén