Nijmegen EC – SC Heerenveen 1:3 (vége) | VVV Venlo – Heracles Almelo 0:2 (vége) | PSV Eindhoven – RKC Waalwijk 2:0 (vége)
HFC ADO Den Haag – SBV Vitesse Arnhem 0:4 (vége)
PSV Eindhoven
2:0 (1:0)
RKC Waalwijk
szombat 16.03.2013, 19:45 • Philips Stadion, Eindhoven • Eredivisie

A második félidő komolyabb helyzetek nélkül folyt le, de a PSV igy is tudta növelni előnyét, aminek tudatában már visszafogta magát. A vendégek ma ötlettelenül és halványan játszottak. A vége 2:0 a hazaiak továbbra is harcban az aranyért. (21:41:17)

90
    3 perc a hosszabitás.

86
    A játék most a félpályánál folyik, egyszer az egyik csapatnál a labda, másszor a másik csapatnál.

84
    A rohamok alább maradtak a csapatoktól, a vendégek úgyfest beletörődtek a vereségbe.

80
    Megkezdődött a hajrá.

79
    A hazaiaknak megfelel az eredmény, már csak hátul passzolgatnak.

75
    A vendég edző kihasználja az összes cserelehetőségét. Lieder helyén Chevalier.

75
    A labda a hazaiaknál, akik nem sietnek sehova.

73
    A vendégek is cserélnek Duits megy le és van Mosselveld jön be.

72
    A hazaiak cserélnek a megnyugtató előny után, az öreg harcos Toivonen helyén Depay.

70
    Gooooooool. WIJNALDUM duplázta meg a hazai előnyt.

69
    Eindhoven veszélyes akciója után, Zoet kapus jön kirúgással.

66
    Hatalmas vendég helyzet, Lieder került üresen helyzetbe Jozefzoon passza után, lágyan átemelt Waterman felett, de a labdát a levegőben a gólvonal előtt kifejelte az egyik hazai védő.

62
    A hazaiaknál Matavz helyén Locadia.

60
    Kezd feszültebb hangulat lenni, a hazai játékosok egyre többet szabálytalankodnak.

60
    Csere a vendégeknél, Boukhari helyén Denzel Slager.

59
    A játékos újra jól van a játék folytatódik.

58
    A Waalwijk hátvédjét kell ápolni egy fejpárbaj után.

55
    A PSV próbálkozott átlövéssel, de kegyetlenül rossz próbálkozás volt.

51
    A labdát megszerezte egy pillanatra a Waalwijk, de a félpályánál rögtön elveszitette.

49
    A PSV próbálkozik előre törni.

47
    A második félidő úg folytatódik, mint ahogy az első abbamaradt. A labda újra a PSV játékosainál.

46

Az egész első félidőt a PSV csapata uralta, a vendégek csak elvétve jutottak a labdához. A hazaiak nem tudták kihasználni helyzeteiket és csak egy 11 segitségével szerezték meg a vezetést. Maradjanak velünk a szünet után folytatjuk a meccset.

45
    1 perc.

45
    Pillanatokon belül megtudjuk mennyi lesz a hosszabitás.

44
    Zoet rúgta fel a labdát, de egyik vendég játékos se fejelte el azt.

40
    Megkezdődik az első félidő hajrája.

39
    A PSV megint helyzetben, de a kaput nem találták el. Vajon beigazolódik a Ha nem adsz, kapsz szólás?

37
    A vendégek próbálkoztak egy beiveléssel, de a hazai kapus Waterman gond nélkül lehúzta.

36
    Zoet tolt ki egy lövést szögletre.

34
    A vendégeknek nincs más választásuk mint kivagdalni a labdát a saját 16 elől.

32
    Watermant is megtornáztatták végre, Lieder veszélyeztetet a vendégektől.

31
    PSV sok helyzetet dolgoz ki, de nem tud túljárni Zoet eszén.

29
    Újabb nagy PSV helyzet, két lövésből kétszer háritott Zoet kapus.

27
    Matavz hatalmas helyzetben maga vihetek Zoet kapusra a labdát. De mellédurrantott nagyon.

23
    A PSV akcióját lesen megállitották.

21
    A kapusoknak hosszú ideje nem volt dolguk, a PSV játékosai megpróbálnak gyors kombinációkkal eljutni a vendég kapuhoz, a Waalwijk játékosai egyenlőre veszélytelenek.

19
    A játék most a félpályánál folyik a labda hosszú idő után a vendégeknél.

16
    A Waalwijk játékosai felszabaditják a kapujukat, de a labda újra a hazaiaknál.

15
    Toivonen fejelt kapura egy beadás után, de nem találta el a kaput.

13
    A szögletet az egyik vendég védő kifejelte, a labda Strootmanhoz került aki kapura lőtt, de pontatlan volt.

13
    Újabb szöglet a hazaiaknak.

11
    A labda továbbra is az eindhoveniaknál, kombinálgatnak, de Zoet kapuja nincs igazán veszélyben.

8
    A hazaiak végezhettek el szögletet.

6
    Goool. A hazaiak büntetőhöz jutottak, amit MERTENS kegyetlenül be is vágott a kapu jobb oldalába.

5
    Szankció kiszabására került sor.

4
    A hazaiak beszoritják a vendégeket.

2
    A hazaiak alakitották ki az első emlitésre méltó helyzetet, de a lövés nagyon gyenge volt.

2
    A mai meccsen a PSV csapata piros-fehér, mig a Waalwijk csapata fekete mezben lép pályára.

1

Kezdősor:

PSV Eindhoven: Waterman - Bouma, Marcelo, Willems, Hutchinson - van Bommel, Strootman, Mertens, Wijnaldum - Toivonen, Matavž

RKC Waalwijk: Zoet - Drost, van Peppen, Guy Ramos, Martina - Braber, Duits, Sneijder, Boukhari, Jozefzoon - Lieder

Játékvezetők: Wegereef - Lobbert, van Zuilen.

A mai meccs két nagyon különböző helyzetben lévő csapatról szól. Mindkét csapatnak szüksége van a pontokra.

Az RKC Waalwijk csapata a 14. helyen szerénykedik a 26 gyűjtött pontjával 6 győztes, 8 döntetlen és 12 vesztes mérkőzés után. Összesen 27 gólt lőttek és 34 gólt kaptak.

A PSV Eindhoven csapata a liga 2. helyén tartózkodik és csatában van a bajnoki cimért. Eddig 53 pontot sikerült összegyűjteniük 17 győztes 2 döntetlen és 7 vesztes meccsből. 81 lőtt és 29 kapott góljuk van, ami nagyon impozáns mérleg. A házi gólkirály Wijnaldum.

Jó estét kivánok minden focikedvelőnek. Ma este a Holland Eredivisie 27. fordulójából tekinthetünk meg egy mérkőzést, amelyen a PSV Eindhoven csapata fogadja a RKC Waalwijk csapatát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.