Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:4 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 4:3 (hosszabbítás vége)
Avangard Omszk
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Traktor Cseljabinszk
szombat 16.03.2013, 11:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

A mai győzelmével az elődöntőben a Traktor. Igazából az Avangardnak ott ment el a mai mérkőzés, hogy nem tudták kihasználni az emberelőnyös helyzeteket. Ellenben a Traktor mind a két előnyét kihasználta.
    A mérkőzés első harmadában pedig nem úgy tűnt, hogy ilyen sima lesz a vége. Az eredmény annyiban csalóka, hogy a mérkőzés közel nem volt olyan sima, mint ahogy azt az eredmény sejteti.
    Ezt a párharcot a Traktor 4:1-re megnyerte, ott van a legjobb négyben.
    Köszönöm a figyelmüket. (13:16:37)

60:00

59:00
    Egy perc maradt hátra a mérkőzésből.

58:36
    A Traktor gólt szerzett!

Korongszerzés után Bulis és JEVGENIJ KUZNECOV vitte a korongot, átjátszották a védőt, majd Kuznecov az üres kapuba lőtte a korongot.

Assziszt: Jan Bulis

58:00
    Időkérés után felállnak a hazaiak, járatják a korongot.

57:30
    Üres a hazai kapu.

57:24
    Teljes létszámban a vendégek.

56:50
    Frolov megkerülve a kaput lőtte el a korongot, de Garnett eszén ma nem tudnak túljárni.

56:24
    Utolsó lehetőség a hazaiknál, ha ezt az emberelőnyös helyzetet se használják ki, biztos a vereség.

55:24
    Yegor Dugin (Traktor) kap két perces büntetést akasztásért.

54:34
    Kuznecov ugrott ki a védők mellett, egyedül vihette a korongot Ramora, végül az eredmény nem változott.

53:26
    A vendégek lassítják, tördelik a játékot. Egyértelműen már az idővel is játszanak.

52:30
    A Traktor könnyedén járatja a korongot a saját harmadában, Ők már ma megtették, amit megkövetelt a haza.

51:00
    Kevesebb, mint tíz perc maradt a mérkőzésből.

50:03
    Popov lőtt egy egészségest, lövése nem sokkal kerülte el Garnett kapuját.

49:15
    Zaborsky és Kalinin vitték a korongot, de a kettő a kettő ellenes helyzetet nem tudták gólra váltani.

48:38
    Most jól járatta meg a korongot az Avangard, a szépítés mégse sikerült.

47:47
    Ivanov vihette egyedül Garnettre a korongot, de ő ahelyett, hogy megpróbálta volna mellette ellőni, tovább passzolt. A passzal pedig meghalt a támadás.

46:19
    Telejs létszámban a vendégek. A hazaiak nem tudják kihasználni az emberelőnyös helyzeteket.

55:19
    Egy perc eltelt a kiállításból. Ha most még esetleg ütne egyet az Avangard, akkor izgalmas lehetne a végjáték.

Gólok és gólpasszok: 25. Karpov (Chistov, Dugin), 36. Bulis (Chistov, Belov), 38. Jakucenja (Kantiola), 59. Kuznecov (Bulis)

Avangard Omszk: Ramo (Reizhvik) - Valentenko, Belov, Ljamin, Puyacs, Salmela, Pivcakin, Gusev - Popov, Frolov, Perezhogin - Volkov, Ivanov, Kuryanov - Syomin, Kalinin, Zaborsky - Taratuchin, Pervushin, Kuparinen - Zherebcov
    Traktor Cseljabinszk: Garnett (Mezin) - Quint, Rjabykin, Vasilchenko, Belov V., Razin, Katichov, Nesterov - Bulis, Chistov, Kuznecov - Kosticyn, Jakucenja, Kontiola - Glinkin, Antipov, Popov A. - Dugin, Lemyugov, Nichushkin - Karpov.

Játékvezetők: Kadyrov, Odins - Lazarev, Sadovnikov