Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:4 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 4:3 (hosszabbítás vége)
Avangard Omszk
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Traktor Cseljabinszk
szombat 16.03.2013, 11:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

A mai győzelmével az elődöntőben a Traktor. Igazából az Avangardnak ott ment el a mai mérkőzés, hogy nem tudták kihasználni az emberelőnyös helyzeteket. Ellenben a Traktor mind a két előnyét kihasználta.
    A mérkőzés első harmadában pedig nem úgy tűnt, hogy ilyen sima lesz a vége. Az eredmény annyiban csalóka, hogy a mérkőzés közel nem volt olyan sima, mint ahogy azt az eredmény sejteti.
    Ezt a párharcot a Traktor 4:1-re megnyerte, ott van a legjobb négyben.
    Köszönöm a figyelmüket. (13:16:37)

60:00

59:00
    Egy perc maradt hátra a mérkőzésből.

58:36
    A Traktor gólt szerzett!

Korongszerzés után Bulis és JEVGENIJ KUZNECOV vitte a korongot, átjátszották a védőt, majd Kuznecov az üres kapuba lőtte a korongot.

Assziszt: Jan Bulis

58:00
    Időkérés után felállnak a hazaiak, járatják a korongot.

57:30
    Üres a hazai kapu.

57:24
    Teljes létszámban a vendégek.

56:50
    Frolov megkerülve a kaput lőtte el a korongot, de Garnett eszén ma nem tudnak túljárni.

56:24
    Utolsó lehetőség a hazaiknál, ha ezt az emberelőnyös helyzetet se használják ki, biztos a vereség.

55:24
    Yegor Dugin (Traktor) kap két perces büntetést akasztásért.

54:34
    Kuznecov ugrott ki a védők mellett, egyedül vihette a korongot Ramora, végül az eredmény nem változott.

53:26
    A vendégek lassítják, tördelik a játékot. Egyértelműen már az idővel is játszanak.

52:30
    A Traktor könnyedén járatja a korongot a saját harmadában, Ők már ma megtették, amit megkövetelt a haza.

51:00
    Kevesebb, mint tíz perc maradt a mérkőzésből.

50:03
    Popov lőtt egy egészségest, lövése nem sokkal kerülte el Garnett kapuját.

49:15
    Zaborsky és Kalinin vitték a korongot, de a kettő a kettő ellenes helyzetet nem tudták gólra váltani.

48:38
    Most jól járatta meg a korongot az Avangard, a szépítés mégse sikerült.

47:47
    Ivanov vihette egyedül Garnettre a korongot, de ő ahelyett, hogy megpróbálta volna mellette ellőni, tovább passzolt. A passzal pedig meghalt a támadás.

46:19
    Telejs létszámban a vendégek. A hazaiak nem tudják kihasználni az emberelőnyös helyzeteket.

55:19
    Egy perc eltelt a kiállításból. Ha most még esetleg ütne egyet az Avangard, akkor izgalmas lehetne a végjáték.

44:19
    Razin (Traktor) kap két perces büntetést akadályozásért.

43:10
    Támadnak-támadnak a hazaiak, de mintha ők is éreznék, hogy hármat már nem ütnek ennek a Traktornak jó tizenöt perc alatt.

42:45
    A vendégek passzolgatnak elég kényelmesen, igaz nekik már nem sürgős. A kapuban Garnett pedig a ma is jó napot fogott ki, ez még inkább megnyugtatja a Traktort.

41:48
    Ivanov vitte be a korongot a harmadba, lövését Garnett védte.

40:10
    Bedobás után a Traktor jöhet.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Az első harmadban, de a másodig harmad elején is jobban játszott az Avangard, jóval aktívabbak voltak, mint a vendégek. Ennek ellenére hármat is vágott a Traktor a második harmadban. Igaz, Ramo az első gólban vastagon benne volt. Húsz perc maradt a hazaiaknak arra, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. Nagy kérdés, hogy ez sikerül-e nekik.
    Maradjanak velünk továbbra is.

40:00

39:03
    Teljes létszámban a hazaiak. A Traktor most is jól használta ki az emberelőnyös helyzetet.

37:49

Kantiola húzogatott Ramo kapuja mögöt, majd bepasszolta a korongot MAKXIM JAKUCENJANAK, aki azonnal a hosszúba lőtt. Szépen használták ki a vendégek az emberelőnyös helyzetet.

Assziszt: Petri Kontiola

37:03
    Rossz csere miatt 2 perces büntetést kapott a hazai csapat. Volkov (Avangard) tölti le a két perces büntetést.

36:23
    Teljes létszámban a hazaiak.

35:34

Chistov korcsolyázott a palánk mellett, majd egy hosszú passzt adott JAN BULISNAK, aki azonnal a rövid sarokba vágta a korongot

Assziszt: Sztaniszlav Chistov és Vjacseszlav Belov

34:23
    Perezhogin (Avangard) kap két perces büntetést. Kézzel tartotta fel ellenfelét.

33:50
    Chistov korcsolyázott el a palánk mellett, használható korongot nem tudott kinek adni.

32:41
    Teljes létszámban a vendégek. A hazaik nem tudtak élni az emberelőnyös helyzettel.

31:41
    A hazaiaknak itt a lehetőség az egyenlítésre, szépen fel is álltak Garnett kapujánál, lövés eddig nincs.

30:41
    Bulis( Traktor) kap két perces büntetést akadályozásért.

29:34
    Eddig végig aktívabbak voltak a hazaiak, mégis a Traktor szerzett vezetést.

27:25
    Zaborsky lövését Garnett szedte össze.

26:54
    Perezhogin a középső harmadból vitte be a korongot a harmadba, majd passzával megtalálta Popovot, aki rá is lőtte, de Garnetten nem tudtak kifogni.

25:11
    Quint próbálkozott meg egy lövéssel.

24:42

Dugin szélről vitte Ramo kapujára a korongot, a hazai kapus kijött, Dugin pedig bepasszolta a korongot MAXIM KARPOVNAK, aki az üres kapuba bombázta azt. Szép akció volt.

Assziszt: Sztaniszlav Chistov, Egor Dugin

23:01
    Pivcakin lőtt kapura, de a társak közül senki nem volt ott.

22:10
    Kuznecov és csapattársai a hazai kapunál járatták a korongot, végül az Avangard védői felszabadítottak.

21:00
    Perezhogin ment el a palán mellett, viszont nem tudott kinek paaszolni, nem volt szabad csapattárs.

20:10
    Bedobás után a hazaiak jöhetnek.

20:01

Sportszerű, de kemény játékot láthattunk az első harmadban. Az Avangard ragadta magához e kezdeményezést, amit az egész harmadban meg is tartott. Jóval aktívabbak a hazaiak, a Traktor meglepően tompa volt a harmadban. Meglátjuk, hogy a vendégek fel tudnak-e pörögni a továbbiakban.
    Maradjanak velünk.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:44
    Kuznecov korcsolyázott be szépen a harmadba, Volkov végül megakadályozta az akciót.

19:11
    Egyik kapunál se alakult ki veszély, a csapatok felváltva támadnak. Sok a pontatlan és eladott korong most.

18:00
    A harmad utolsó perceit nagyon megnyomja az Avangard.

17:45
    Megint létszámfölényes akciót vezettek a hazaiak, de még jó lövés se lett belőle.

16:06
    Zaborsky volt Garnett kapujánál, korong nem ért el hozzá.

15:20
    Dugin ment be szépen a harmadba, de lövését végül blokkolják a hazaiak.

14:11
    Három a kettő ellen támadt az Avangard, Kuryanov kapuhoz belőtt korongjára viszont nem érkezett csapattárs.

13:04
    Teljes létszámban a Traktor. Megúszták az emberhátrányos perceket.

13:02
    Pivcakin lövése megy mellé.

12:04
    Szépen felálltak a hazaiak, jól járatják a korongot, de lövésig nem igazán jutnak el.

11:04
    Kontiola (Traktor) kap két perces büntetést akasztásért.

10:11
    Perezhogin lőtt kapura, Garnett védett.

09:25
    Frolov - Zaborsky összjáték a Traktor harmadában, végül jöhetnek a vendégek.

08:30
    Az már most megállapítható, hogy a hazaiak aktívabban kezdték a mérkőzést. Hogy aztán ennek lesz-e eredménye, azt a későbbiekben meglátjuk.

07:00
    Nichushkin ment be a harmadba, de nem kapott használható korongot.

06:25
    Kuparinen lőtte el emberesen a korongot, Garnett szépen védett. Garnett úgy tűnik ott folytatja a védéseket, ahol a múlt mérkőzésen abbahagyta.

05:32
    Perezhogin korcsolyázott el szépen a palánk mellett, a kapura tartó lövése senkinek nem volt jó, a lövés kevéssel ment mellé.

04:08
    A vendégek nyugodtan járatják a korongot a saját harmadukban.

03:04
    Az Avangard támadott , Puyacs volt a sarokban, aki el is lőtte. Garnett védett.

02:25
    Nichushkin korcsolyázott el szépen a palánk mellett, de a belőtt korongjára senki nem érkezik a társak közül.

01:12
    Kuznecov kapott egy használható korongot, majd a kaput megkerülve már a mérkőzés elején tesztelte Ramo kapust.

00:10
    Buli után jöhetnek a hazaiak.

00:01

Kezdősor:

Avangard Omszk: Ramo (Reizhvik) - Valentenko, Belov, Ljamin, Puyacs, Salmela, Pivcakin, Gusev - Popov, Frolov, Perezhogin - Volkov, Ivanov, Kuryanov - Syomin, Kalinin, Zaborsky - Taratuchin, Pervushin, Kuparinen - Zherebcov

Traktor Cseljabinszk: Garnett (Mezin) - Quint, Rjabykin, Vasilchenko, Belov V., Razin, Katichov, Nesterov - Bulis, Chistov, Kuznecov - Kosticyn, Jakucenja, Kontiola - Glinkin, Antipov, Popov A. - Dugin, Lemyugov, Nichushkin - Karpov.

Játékvezetők: Kadyrov, Odins - Lazarev, Sadovnikov.

A rájátszás mai mérkőzése már az ötödik összecsapás lesz a két csapat között, a négy győzelemig tartó párharcban. A Traktor már ma bebiztosíthatja a továbbjutását, hiszen 3:1 arányban a cseljabinszkiek vezetnek. Ugyanakkor pont a legutolsó találkozót tudta megnyerni az Avangard, ráadásul idegenben. És ettől jobb doppingszert nem nagyon tudunk elképzelni, arról nem is beszélve, hogy most az Avangard Omszk játszik otthon.
    Tavaly a döntőig jutó hazai csapatot emellett az is lelkesíti, hogy az elmúlt évben a Gagarin-kupáért játszott párharcukat bizony ők nyerték. Viszont a Traktornak pedig karnyújtásnyira van az elődöntőbe kerülés.
    Ilyen előzményekkel nem lehet megjósolni a mérkőzés esélyesét, bármelyik csapat sikerrel veheti ezt az akadályt. Ettől lesz izgalmas a találkozó.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk, tartsanak velünk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 11:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 25. Karpov (Chistov, Dugin), 36. Bulis (Chistov, Belov), 38. Jakucenja (Kantiola), 59. Kuznecov (Bulis)

Játékvezetők: Kadyrov, Odins - Lazarev, Sadovnikov