Szalavat Julajev – AK Barsz Kazany 4:3 (hosszabbítás vége)
Szalavat Julajev
4:3 (1:0, 1:2,1:1,-1:0)
AK Barsz Kazany
hétfő 18.03.2013, 14:00 • Ufa-Arena, Ufa • KHL

A hatodik mérkőzésen sincs döntés, hogy melyik csapat lesz ott az elődöntőben, így következhet az utolsó, hetedik összecsapás.
    A mai találkozó beleillik a két csapat eddigi meccseibe, hiszen ma is, mint korábban szintén, végig kiegyenlített játékot láthattunk. A csapatok nagyon nem bírtak egymással, majd száz percre volt szükségük ahhoz, hogy eldöntsék a mai mérkőzést.
    A Szalavat végül, ha nyögvenyelősen is, de otthon tartotta a győzelmet, ezzel pedig egalizálta a párharc állását.
    Köszönöm a figyelmüket. (18:01:31)

95:50
    A Szalavat gólt szerzett! Ruchichka korcsolyázott el a kapu mellett, majd szépen passzolt BRENTA SOPELHEZ, aki nagyon bevágta a felsőbe.

Assziszt: Stefan Ruchichka

94:13
    Nikulin kapott egyet az arcába, de a játékvezető nem ítélt kiállítást.

93:45
    Teljes létszámban a hazaiak. Nem sikerült bevenni Tarkki kapuját.

93:00
    Járatják a vendégek a korongot, de lövés egyelőre nincs.

92:45
    Egy perc eltelt a kiállításból, igazából komolya helyzet nélkül, pedig az emberelőnyös helyzet nagy lehetőség a vendégeknek.

91:45
    Ruzhichka (Szalavat) kap két perces büntetést, miután szabálytalanul akadályozta meg Bodrovot, hogy a kapura vigye a korongot.

91:11
    Tereshchenko harcolt a semleges zónában nagyot.

90:00
    A vendégek továbbra is aktívabbak, de ez egyelőre gólban nem mutatkozik meg.

88:11
    Mintha fáradnának a csapatok, kevés a szép akció, inkább egyedül próbálják megoldani a helyzetet a játékosok. Most Lukojanov lőtte kapura a korongot, Tarkki védett.

87:15
    Kicsit úgy tűnik, hogy ha holnap reggelig játszanának a csapatok, akkor se születne újabb gól.

86:45
    Morozov vitte be szépen a korongot a palánk mellett, lövése eltalálta a kaput, Tarkki ismét a helyén.

85:10
    Musatov küzdött a korongért, lövésig végül nem jutott el.

84:33
    Mirnov harcolt nagyot a palánknál, végül el jutott lövésig, de Barulin a helyén volt.

83:12
    Sopel lő kapura, Barulin kicsit bizonytalanul, de végül összeszedi a korongot.

82:23
    Petrov megkerülve Tarkki kapuját lőtte volna el a korongot, ebben Kolcov akadályozta meg szabályosan.

81:30
    Aktívan kezdik a második hosszabbítást a vendégek.

80:45
    Morozov ment be a palánk mellett a Szalavat harmadába, lövése alig kerülte el a hazai kaput. nagy helyzet volt.

80:01
    Elkezdődött a második hosszabbítás.

80:00
    Érezhetően óvatosabban játszottak már a csapatok, itt már egy hiba is végzetes. Várjuk a folytatást.

80:00
    Az első hosszabbításnak vége.

79:00
    Egy perc maradt a harmadból.

78:45
    Lukojanov lőtte kapura, a Tarkkiról kijövő koronggal ismételhetett, de ebből se született gól.

77:12
    Zinovjev vitte be a korongot egyedül Filatovot nem vette észre a sarokban, és egyedül lőtte el. Az eredmény nem változott.

76:21
    Trubachov lőtte el szépen, Barulin a helyén volt.

75:07
    Teljes létszámban a vendégek.

74:36
    Kaygorodov sokáig tartotta a korongot a Barsz kapujánál, kereste a jobbnál jobb lehetőséget, végül elhalt az akció.

74:07
    Egy perc eltelt a kiállításból, pedig ez lehetőség a javából a hazaiaknak.

73:07
    Zacharchuk (Barsz) kap két perces büntetést veszélyes játékért.

72:12
    Morozov ment be a palánk mellett, lövése jócskán kapu fölé ment.

71:12
    Kolcov nézte ki magának a hosszú sarkot, de lövése mellé ment.

70:28
    Kicsit megnyugodott a játék, főleg a semleges zónában harcolnak a csapatok.

69:23
    Ezúttal Slepyshev nem talált magának partnert, ő se passzolt, mikor kellett volna.

68:28
    Ruzhichka korcsolyázott be a Barsz harmadába, de sokáig gondolkozott, hogy hova is passzoljon, pedig Filatov szabad volt. Érthetetlen.

68:00
    Kaygorodov lőtte el középról, Barulin biztosan fogta.

67:25
    Mirnov kerülte meg szépen a Barsz kapuját, majd Kolcovot kereste passzával, végül sikerült tisztázni a vendégeknek.

66:50
    Felváltva támadnak a csapatok, lövések is megvannak mind a két oldalon, de komoly helyzet a hosszabbításban még nem volt.

66:30
    Morozov kereste passzával Zaripovot.

66:18
    Pihlström korcsolyázott el a palánk mellett, majd kapura is lőtt. Barulin a helyén volt.

65:40
    Kapanen lövését szedi le Tarkki.

64:13
    Svitov volt a vendégek kapuja mögött, majd be is passzolta a korongot Slepyshevnek, de végül a Barsz tisztázott.

63:00
    Elmozdult a hazai kapu, szünet következik.

62:15
    Gluchov lőtte be a korongot Barulin kapujához, csapattárs nem volt ott.

61:02
    Filatov ad egy használható passzt Atyushovnak, aki el is lőtte, Barulin védett.

60:09
    A hazaiak támadtak először a hosszabbításban.

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Bár a harmadik harmadban jóval aktívabbak voltak a vendégek, ennek ellenére mind a két csapat 1-1 gólt szerzett, így következhet a hosszabbítás.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:51
    Nikulin kísérletét Tarkki szedi össze.

59:30
    A vendégek továbbra is aktívabbak, szeretnék most eldönteni a találkozót.

58:27
    Zacharchuk korcsolyázott be a palánk mellett a hazai harmadba, lövése elkerülte a kaput.

57:23
    Pesonen és Bodrov játszott szépen össze, majd a lövést Tarkki védte.

56:15
    Továbbra is a Barsz van inkább lendületben, aktívabbak a mérkőzésnek ebben a periódusában.

55:31
    Kapanen lőtt jó messziről kapura, mellé ment.

54:19
    A Kazany gólt szerzett!

Kiegyenlített a Barsz.
    Pesonen passzolt a korongot DIMITRIJ OBUCHOVHOZ, aki a kapunak háttal volt ugyan, de ahogy megfordulz azonnal lőtt is.
    Szép akció.

Assziszt: Yanne Pesonen

53:25
    Slepyshev lőtte be a Barsz harmadába a korongot, de ott nem volt csapattárs.

52:30
    Pesonen lőtte most el, Tarkki ezúttal is a helyén.

51:15
    Zaripov tesztelte Tarkki-t egy lövéssel, a hazaiak kapusa jól védett.

50:00
    Kereken tíz perc maradt hátra ahhoz, hogy a vendégek kiegyenlítsenek. A Szalavat biztosan nem fogja elkapkodni a támadásokat.

49:15
    Zherdev harcolt nagyot most a korongért a palánk mellett.

48:38
    Egy gyors támadást vezetett a Szalavat. Mirnov vitte el a korongot a palánk mellett, majd el is lőtte, végül Barulin összeszedi.

47:40
    Lukojanov lőtte be a hazai kapu elé a korongot, érkezett is két csapattárs, végül felszabadít a Szalavat.

46:30
    A vendégek egyre inkább aktívabbak, ami nem is csoda, hiszen fogy az idő és hátrányban vannak.

45:19
    Obuchov próbálkozását követően Tarkki szedi össze a korongot.

44:43
    Pihlström vitte be a korongot a palánk mellett, majd meg is kínálja Barulint, aki azért összeszedi a korongot.

43:09
    A Szalavat gólt szerzett!

A hazaiak voltak támadásban, Musatov vitte be a kapuhoz a korongot, miután lövésig nem jutott el, leteszi azt ALEXANDR STEPAVOVNAK, aki nem is hibázik.

Assziszt! Igor Musatov

42:45
    Petrov sokáig tartotta a palán mellett a korongot, de Tarkki elé belőtt korongja senkinek nem jó, ott nem volt csapattárs.

41:58
    Teljes létszámban a hazaiak.

41:30
    Medvedev lövi be tarkki kapujához a korongot, a hazaiak kapusa ugyan nem tudta összeszedni, de a vendégektől se volt ott senki.

40:58
    Egy perc eltelt a kiállításból, komoly helyzet nem volt.

40:32
    Stepanov lőtt egy emberest, de mellé ment.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Nagyon jó kis mérkőzést láthatunk, különösen a második harmad volt izgalmas. Minden megvolt, ami egy jó hokimeccshez kell. Gólok, szép akciók, jó lövések, nagy iram.
    Kiegyenlített a játék, apróságok fognak dönteni valamelyik csapat javára.

40:00

39:58
    Proshkin (Szalavat) kaptt két peces büntetést akadályozásért. Így a vendégek emberelőnyben kezdhetik a harmadik harmadot.

38:35
    A harmad végén inkább a védekezéssel vannak elfoglalva a csapatok, nem igazán kockáztatnak.

37:56

37:20
    Gluchov korcsolyázott be a Barsz harmadába, de passz nem érkezett hozzá.

36:56
    Egy perc eltelt a kiállításból, de eddig gyakorlatilag nem tudtak komoly helyzetet kialakítani a vendégek.

36:00
    Szünet a játékban.

35:56
    Kolcov (Szalavat) kap két perces büntetést bottal ütésért.

35:16
    Petrov szedi össze a korongot a semleges harmadba, majd kapura is tüzel, de mellé ment a lövés.

34:47

Kettő az egy ellen mentek a vendégek, Obuchov pontos átadásából
    YARKO IMMONEN a sarokba lőtte a korongot.

Assziszt: Dimitrij Obuchov

33:10
    Nikulin passzolt rosszul a hazaiak harmadában, pedig ebből még akár helyzet is lehetett volna.

32:45
    Slepyshev a palánk mellett korcsolyázott be a harmadba, majd azonnal kapura is lőtte a korongot, nem sokkal ment fölé.

31:30
    Stepanov korcsolyázott el a vendégek kapuja előtt.

30:46

KIRILL PETROV szép egyni akciójából szépítettek a vendégek. Megkerülte tarkki kapuját, majd közelről azonnal rálőtte a korongot, Tarkki nem sokat láthatott a dologból.

29:34
    Ruzhichka felelt egy lövéssel az előző támadásra. Barulin védett.

28:28
    Kuljash korcsolyázott el a palánk mellett a koronggal, belőtt korongjára viszont nem érkezett társ.

27:40
    Kettő az egy ellen mentek a vendégek, de Immonen hosszú passzt kapott, így az akciónak is vége lett. Pedig ebben megvolt a lehetőség a szépítésre.

26:30
    Zubarev kínálja meg Barulint egy lövéssel, a vendégek kapusa szépen maga elé teszi a korongot.

25:35
    Ebben a harmadban jóval aktívabbak a hazaiak, amit sikerült gólra is váltaniuk.

24:59

Hibáztak a vendégek, ezt váltották gólra a hazaiak. ALEXANDR STEPANOV szerzett korongot a semleges zónában, majd egyedül vihette kapura, és a felsőbe bombázott.

23:35
    Felszabadítottak a vendégek, kilőtték a korongot a saját harmadukból.

22:55
    Egy perc maradt a kiállításból.

22:38
    Hamar felálltak a hazaiak Barulin kapujánál, majd adogatás után Mirnov révén jött is a lövés, de fölé ment.

21:55
    Chomickij (Barsz) kap két peces büntetést akadályozásért. Ismét lehetőséget kapnak a hazaiak az előny növelésére.

21:45
    teljes létszámban a vendégek.

21:10
    Kolcov egy gyors támadás végén nem jut lövésig, keményen akadályozzák a vendégek, de az újabb kiállítás elmaradt.

20:45
    Még egy perc maradt hátra a kiállításból, védekeznek a vendégek.

20:10
    A hazaiak hozták el a korongot bedobás után.

20:01

Sportszerű, de kemény első harmadot láthattunk. A hazaik megszerezték a vezetést, de a játék ettől függetlenül kiegyenlített. A második harmadot a hazaik emberelőnyben kezdik, és még bőven lesz rá idejük, hogy növeljék az előnyüket. Meglátjuk, hogy ez sikerül-e nekik.
    Továbbra is maradjanak velünk.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:45
    Nikulin (Barsz) kap két perces büntetést akadályozásért.

19:11
    Zherdev a kapu mögül játszotta be Tarkki elé a korongot, a hazaik kapusa szépen összeszedte azt, az éppen ott ólálkodó Golubev elől.

18:40
    Igaz vezetnek a hazaiak, de a pályán kiegyenlített a küzdelem, egyik csapat se játszik alárendelt szerepet.

17:45
    A hazaik tartják a korongot a saját zónában.

16:30
    Morozov oldott meg ügyesen egy helyzetet. Tarkki kapujánál volt, majd egy szép csellel be is játszotta a kapu elé a korongot, végül a hazaiak felszabadítanak. Ez azért már helyzet volt.

15:58
    Slepyshev kerülte meg Barulin kapuját, de nem igazán tudott kinek passzolni.

14:22
    Kemény, de sportszerű eddig a találkozó.

13:31
    Mirnov szed össze egy korongot a semleges zónában, majd a belőtt korongja egyik csapattársának se jó.

12:33
    Zaripov nagyon eltalálta a korongot, alig centikkel ment el Tarkki kapujától.

11:16
    Svitov korcsolyázott el szélen, belőtte a korongot Barulin kapujához, de ott senki nem volt a csapattársak közül.

10:00
    Elég nagy az iram eddig a találkozón, talán a hazaiak valamivel aktívabbak.

09:17
    Pesonen korcsolyázott el a palán mellett, majd rá is tudja lőni. Tarkki semlegesíti a lövést.

08:30
    Zubarev volt üresen bent a harmadban, de nem érte el a passzt, így jöhetnek a vendégek.

07:58
    Slepyshev célozta meg a rövid sarkot, Barulin a helyén volt.

06:30
    Morozov volt bent a harmadban, túl sokat várt a passzal, pedig könnyen veszélyes akció lehetett volna.

05:27

Proshkin lőtt egy emberrest kapura, ezt még Barulin védte, de a kapusról kijövő korongra ALEXANDR SVITOV étrkezett pontosan, aki azonnal a kapuba vágta a korongot.

Assziszt. Vitalij Proshkin

04:25
    A saját harmadában járatja a korongot a Szalavat.

03:36
    Slepyshev és Bodrov harcolt a korongért, végül Slepyshev el tudta lőni, Barulin magabiztosan védte.

02:54
    Lukojanov volt Tarkki kapujánál, de lövésig nem jutott el.

02:05
    A hazaiak hibáztak középen, Korneyev nem volt elég határozott, pedig egészen Tarkki-ig vihette volna a korongot.

01:12
    Ruzhichka korcsolyázott be a Barsz harmadába, majd el is lőtte a korongot. Barulin védett. Megvan az első lövés a mérkőzésen.

00:10
    A bedobás után a vendégek jöhetnek.

00:01

Kezdősor:

Szalavat Julajev: Tarkki (Vasilevskij) - Blatak, Proshkin, Zubarev, Kolcov, Sopel, Atyushov, Isangulov - Ruzhichka, Zinovjev, Filatov - Pihlström, Kaygorodov, Mirnov - Trubachov, Svitov, Slepyshev - Stepanov, Gluchov, Musatov.

AK Barsz Kazany: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornejev, Kuljash, Medvedev, Chomickij, Zacharchuk, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Tereshchenko, Lukojanov, Petrov - Bodrov, Golubev, Zherdev.

Játékvezetők: Gofman, Ronn - Sheljanin, Sivov.

A KHL rájátszásában a legjobb négy közé jutásért már hatodik alkalommal találkozik egymással a Szalavat Julajev és az AK Barsz Kazany. Némileg meglepő, hogy a Barsz nem veszi könnyedén ezt az akadályt, igaz a párharc jelenlegi állása szerint 3:2-re vezet.
    Eddig minden találkozó nagyon szoros volt, valószínűsíthető hogy most se lesz másképp. Kiegyenlített, nagy csata várható, ahol apróságok fognak dönteni valamelyik csapat javára.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 6. Svitov (Proshkin), 25. Stepanov, 44. Stepanov (Musatov), 96. Sopel (Ruchichka) – 31. Petrov, 35. Immonen (Obuchov), 55. Obuchov (Pesonen)

Játékvezetők: Gofman, Ronn - Sheljanin, Sivov