Magyarország
2:2 (1:0)
Románia
péntek 22.03.2013, 20:30VB selejtező

Nehéz ilyenkor bármit mondani. Kihagytuk a második félidőben a helyzeteket, mi irányítottuk a játékot, erre döntetlen a vége. Rettenetesen csalódottak lehetünk. Néhány másodperccel a vége előtt egyenlítettek a románok.
    Jövő héten Isztambulba utazik a magyar válogatott, tartsanak akkor is velünk.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak. (22:25:41)

90+3
    Románia gólt szerzett!

Egy perccel a vége előtt gólt kaptunk. Összefutott két magyar játékos, ebből kaptuk a gólt. Ennél bosszantóbb dolgot nem tudok elképzelni. CHIPCIU a gólszerző.

90+1
    Király vetődött rá a labdára, másfél perc marat hátra. Kicsit meg kellene tartani a labdát.

90
    Dzsudzsák helyett Halmosi a pályán.

90
    Mutu a labda mögött. Jaj... Pont középre ment a labda. Király védte.

89
    Szabadrúgáshoz jutnak a románok 28 méterre a kaputól.

88
    Beszorulunk teljesen, a románok szögletet rúghatnak.

87
    Chiriches vágta fel Kovácsot, teljesen jogos a sárga lap.

86
    Pintiliit közben Alexandru Chipciu váltja.

86
    Koman rúgja Radura a labdát, dobhatunk.

85
    Öt perc maradt hátra, hosszú lesz ez az öt perc..

84
    Most már az idővel is játszunk. Bedobással jöhetünk.

83
    Most beszorulunk, támadnak a románok.

82
    Kirúgással jöhetünk, miután Király elegánsan átlépte a labdát.

81
    Szalai ment el a jobb oldalon, végül beleléptek a beadásba.

81
    A kezdőkörből végezhetünk el szabadrúgást.

80
    Kovács István a pályán Hajnal Tamás helyett.

80
    Mutu bal oldali beadása a kapu fölé ment.

79
    A beívelt szabadot Király szépen húzta le.

78
    Vanczák kaszálta el Mutut, szabaddal jöhet a román válogatott 34 méterre a kaputól.

77
    A szabadrúgást könnyedén kifejelték a románok.

77
    Szabadrúgást kaptunk a tizenhatos sarkától öt méterre.

76
    Komant vágják fel dühből. Elmaradt a sárga.

75
    Negyed óra maradt a találkozóból, fiúk ezt már ki kell bírni.

74
    Mutu sárgult be.

73
    Mutu szabálytalankodott Mészárossal szemben.

73
    Dorin Goian szabálytalankodik Szalai ellen, majd reklamál. Sárga

73
    Megint vezetünk, jaj de jó ezt kimondani.

71
    Magyarország gólt szerzett!

GÓÓÓÓÓÓL! Nem estünk össze, és pár perccel később ismét vezetünk. DZSUDZSÁK BALÁZS rúgta be a bal sarokba higgadtan a büntetőt.

71
    Grozav le, Raul Rusescu be.

70
    Büntetőt kapunk mi is. Jaj istenem csak be kell lőni.

70
    Hajnal rúghat szögletet.

69
    Ez a gól nem volt benne a mérkőzésben. A második félidőben momentumuk nem volt a románoknak.

68

MUTU rúgta be a büntetőt.

67
    Büntetőt kaptak a románok! Az akció egyébként lesről indult, maga a büntető már jogosnak mondható.

67
    Torje le, Alexandru Maxim váltja.

66
    Goian szabálytalankodott a kezdőkörben, szabaddal jöhetünk.

65
    Hajnaltól vették el a labdát a román tizenhatosnál, nehéz eldönteni, hogy szabályos volt-e a szerelés vagy nem.

64
    Szalai Ádám mit hagyott ki!! Ádám az ilyeneket nem szoktad kihagyni. Pintér jobb oldali beadására Szalai érkezett az ötösre teljesen egyedül, de mellé fejelt.

64
    Varga szerzett labdát a középpályán.

63
    Jobban játszunk a második félidőben, mint a románok. Csak el ne kiabáljam.

62
    Chiriches adja haza a labdát Pintér elől.

61
    Dzsudzsák bal lábas lövése az oldal hálót érintette. Nagyon jó lövés volt.

60
    Goian támaszkodott Szalaira, szabadrúgással jöhetünk.

60
    Hajnal lábára tartottak rá, szabadrúgás Magyarország javára.

59
    Szöglet után kirúgással jöhetnek a románok.

58
    Szabics Imre helyett Varga a pályán. Megerősítjük ezzel a középpályát.

57
    Dzsudzsák vitte volna el a labdát mellel, feltartották, de a német bíró megint nem fújt! Hééé, sporttárs, nagyobb figyelmet kérünk.

56
    A románok járatják a labdát a tizenhatosunk előtt.

55
    Mi játszunk most jobban, kicsit felpörgettük a játékot.

54
    Pintilii vágta fel Pintért, a sárga lap elmaradt.

53
    Hééééé!!!! Játékvezető Úr!!!! Hol maradt a síp? Szabicsot vágták fel a tizenhatos vonalán, miközben egyedül tört kapura.

52
    Támadtak a románok, a labda Király kezében.

51
    A szabadrúgást könnyedén kifejelik a románok.

50
    Vanczákot vágták fel a középpályán, szabaddal jöhetünk.

48
    Szalai felé ment egy indítást, de a román játékos kedvezőbb pozícióban volt, így oda lett a támadás.

47
    A középpályán tarjuk a labdát, majd dobással jöhetünk.

48
    Jaj... Kimaradt a helyzetünk! Szabics adta be jobb oldalról a labdát, Szalai szépen fordult le, de a román kapus védte a lövést. Igaz már nem sok erő volt a lövésben.

47
    Csere nem volt a szünetben, reméljük hátul stabilabbak leszünk.

46
    A magyarok kezdték a második félidőt.

46

Vanczák Vilmos góljával ugyan vezetünk a félidőben, de hátul, főleg a belső posztokon nagyon sebezhetőek vagyunk. Ezt kell valahogy megoldani a szünetben. Több alkalommal is csak a szerencse miatt nem született román gól, igaz nekünk is volt kimaradt helyzet. Na, csak így maradjon az eredmény.
    Maradjanak továbbra is velünk!

45
    Lesen akad meg a román támadás. Hosszabbítás nincs.

44
    Bedobással jöhetünk a román kapunál.

43
    Megint kimaradt egy hatalmas román helyzet. Továbbra is sebezhetőek vagyunk sajnos hátul.

42
    Továbbra is életveszélyes a hátsó sorunk. Szabadrúgást rúghatnak a románok sajnos elég jó helyről.

41
    De kár! Dzsudzsák jobb oldali beadást Hajnal rúgta kapásból Mutu blokkolta.

40
    Hajnalt buktatják a kezdőkörben, szabadrúgással jöhetünk.

39
    Mit csinálunk hátul??? Egervárinak lesz dolga a szünetben, mert hátul nagyon nem úgy játszunk, mint ahogy kellene. Mutu fordult le könnyedén, lövését Király szerencsére védte.

38
    Megint helyzetünk volt! Dzsudzsák beívelt labdáját Szalai fejelte fölé.

37
    Dobhat a magyar válogatott a román kapunál.

36
    Szabics lesen volt, a románok rúghatnak szabadot.

36
    Tíz perc maradt hátra az első félidőből.

35
    Hát mit csinálunk hátul! Addig ügyetlenkedtünk megint, míg veszélyes helyzet alakult ki a magyar kapunál, szerencsére kipattant a labda a román játékosról.

34
    Pintér veszített labdát a középpályán.

33
    Beívelés után fejes kapura, de Király leszedte a levegőből.

32
    Mekkora helyzetünk volt! És milyen szépen játszottuk ki! Szalai lőtt 16-18 méterről kapásból, alig centikkel ment mellé. De kár!

31
    Dzsudzsák kereste Szabicsot labdával, de megelőzték Szabicsot.

30
    Grozav kapott egy hosszú indítást, szerencsére kivitte a labdát.

29
    Megint engedtük lőni a románokat 16-18 méterről. Király védte, de veszélyes volt ez is.

28
    A románok veszekszenek egymással, ez jó nekünk... csak idegeskedjenek tőlünk.

28
    Mi rúghatunk szabadrúgást, Dzsudzsák rúgta be, de könnyen kifejelték a románok.

27
    Torjétől vesszük el szabályosan a labdát, a román lent marad a gyepen.

26
    A középpályán jut szabadrúgáshoz a román válogatott.

26
    Betömörülnek a románok, felállt védelemmel kellene valamit kezdeni.

25
    Bedobással jöhetünk a románok térfeléről.

24
    A románok igyekeznek letámadni, kijjebb jöttek.

23
    Kádár cselezgetett hátul, az embernek a szívét veszélyeztetve.

22
    Szabadrúgással jöhetünk, Király rúgja előre a labdát.

20
    A románok vezetnek támadást bal oldalon, de lekapcsoljuk őket, bedobás a magyarok javára.

19
    Megvan a vezetés, kicsit nyugodjunk meg. Továbbra is idegesek vagyunk a pályán.

18
    Fordulásból viszont Dzsudzsák növelhette volna az előnyt egy jó lövéssel.

18
    Huuu. Addig örülünk, míg hátul Mészáros meg Király majdnem összehozott egy gólt.

16

GÓÓÓÓÓL! Emberek!!!! Vezetünk!!!! Hajrá magyarok!
    Hajnal rúgta be a szabdrúgást középre, VANCZÁK VILMOS gyönyörűen emelkedett magasra, és pontosan a kapu jobb sarkába fejelt.

16
    Dzsudzsák lábára tartottak rá, szabaddal jöhetünk.

16
    Torje kapott egy indítást, szerencsére nem érte el.

15
    Idegesek vagyunk. Fiúk nyugodjunk meg!

14
    Kádár passzol rosszul, bedobással jöhetnek a románok.

13
    Mészáros kíséri ki a labdát. jöhetünk előre.

12
    Tatarusanu rúgja mezőnybe a labdát.

11
    Románok rúgják előre a labdát, de már mi jöhetünk.

10
    Huu... Veszélyes lövés Király kapujára. Szerencsére kapusunk magabiztosan fogta. Erre oda kell figyelni, ne engedjük lőni őket.

9
    A románok húzogatnak a középpályán.

9
    Megvolt az első távoli kísérletünk is, Pintér próbálkozott messziről. Mellé ment a labda.

8
    Most jól tartjuk a románok térfelén a labdát.

7
    Körülbelül 40 méterről jár a szabad.

7
    Szöglet után ismét szabadrúgással jöhetünk.

6
    Dzsudzsák rúgja be a szabadot, a románok szögletre fejelik ki.

6
    Szalai került a földre, szabadrúgással jöhetünk.

5
    A mieink térfelén folyik eddig a játék.

4
    A két csapat elmúlt öt találkozóján mindig vendégsiker született 0:10-es gólkülönbséggel, pont itt van az idő ezen változtatni.

3
    Mutu szögletét sikerül kifejelni.

3
    Az első szögletet a románok rúghatják. Fiúk figyeljetek!

2
    Jobb oldalon támadnak a magyarok, majd a románok oldalvonalon kívülre rúgják a labdát.

2
    Király Gábor teszi előre a labdát.

1
    Nagyon furcsa az üres stadion, de a képernyők előtt több millió ember drukkol a magyar válogatottnak.

1
    A románok kezdték a találkozót.

1

Ilyenkor szokott 40 ezer ember üvölteni, most síri csend a pályán.

A két csapat már a pályán, most éppen a magyar himnuszt halljuk.

„A hazai pálya előnyét akkor is szeretnénk érvényre juttatni, ha a közönséget kénytelenek leszünk nélkülözni. A játékosok hozzáállását úgy látom az edzéseken, a közös megbeszéléseken, hogy nagyon kiélezett helyzetben vannak, mindenki átérzi, mekkora felelőssége van, nemcsak a válogatottal, hanem az egész magyar labdarúgással szemben is. Úgyhogy szeretnénk bravúrosan szerepelni. Nyilván egy ilyen fegyelmezett csapattal szemben, mint a román, nehéz lesz eredményesnek lenni, de meggyőződésem, hogy a támadó harmadban meglévő képességeink mentén erre megvan az esélye a csapatnak, és ezt sikerül is érvényre juttatnunk” – mondta a mérkőzés előtt Egervári Sándor, szövetségi kapitányunk.

Kezdősor:

Magyarország: Király – Vanczák, Korcsmár, Mészáros N., Kádár – Koman, Pintér Á., Hajnal, Dzsudzsák – Szabics – Szalai.

Románia: Tatarusanu – Tamas, Chiriches, Goian, Radu – Bourceanu, Pintilii – Torje, Grozav, B. Stancu – Mutu

Játékvezetők: Wolfgang Stark.

Zárt kapuk mögött fogadja péntek este a Puskás Ferenc Stadionban a magyar labdarúgó-válogatott Romániát. A vb-selejtező D csoportjában mind Magyarország, mind Románia eddig négy mérkőzés után 9-9 ponttal áll. A vendégek, ha nem is képviselnek olyan játékerőt, mint az 1990-es években, de ma is egy rendkívül szervezett, masszív válogatottról van szó, ráadásul a magyarok ellen mindig felszívják magukat. Viszont, ahogy Dzsudzsák is fogalmazott, ez a magyar csapat már nem remeg meg. És nem is szabad megremegni, hiszen ha versenybe akarunk maradni, akkor hazai pályán meg kell verni a románokat.
    Tipikusan háromesélyes mérkőzés, bármelyik együttes megszerezheti a három pontot. Ha a stadionban nem is drukkolhatunk a magyar válogatottnak, de péntek este határon innen és határon túl, a televízió képernyője mögül minden magyar ember Magyarországért szurkol.
    Szurkoljunk együtt a magyar válogatottnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok: 16. Vanczák, 71. Dzsudzsák (bünt.) – 68. Mutu (bünt.), 90+3. Chipciu

Lapok:   73. Goian (ROM), 74. Mutu (ROM), 87. Chiriches (ROM)

Magyarország: Király – Vanczák, Korcsmár, Mészáros N., Kádár – Koman, Pintér Á., Hajnal (80. Kovács) Dzsudzsák (90. Halmosi) – Szabics (58. Varga) – Szalai.
    Románia: Tatarusanu – Tamas, Chiriches, Goian, Radu – Bourceanu, Pintilii (86. Chipciu) – Torje (67. Maxim), Grozav (71. Rusescu), B. Stancu – Mutu

Játékvezetők: Wolfgang Stark