0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Dab.Docler
péntek 22.03.2013, 17:30MOL Liga

Megszerezte a győzelmet, ezzel MAGYAR BAJNOKSÁGOT NYERT a DAB. DOCLER csapata.

Elsősorban jobb helyzetkihasználásuknak és koncentrációjuknak köszönhetik a mai sikert a vendégek. A végére a Csíkszereda összezuhant, így törvényszerű volt a vereség.

A Dunaújváros a bajnokság egészét figyelembe véve teljesen megérdemelten szerezte meg a bajnoki aranyat! A MOL Liga serlege tehát méltó helyre kerül. Ezúttal is gratulálunk a csapatnak!

Köszönöm a figyelmüket! (19:46:48)

60:00

59:59
    Kiss Á. (Dab. Docler) fogta az ellenfelét, így két percet kap, ami gyakorlatilag egyetlen másodperc lesz.

59:45
    Másodpercek választják el a Dunaújvárost a magyar bajnoki címtől.

59:00
    Egy perc van hátra az utolsó harmadból, egyben a mérkőzésből.

58:21
    A Dunaújváros gólt szerzett!

GRÖSCHL TAMÁS kihasználja a hazaiak dekoncentráltságát, ezzel négyre növeli a vendégek előnyét.

Gólpassz: Kiss Ákos

57:27
    Fadrny (Csíkszereda) is durva játék miatt áll ki két percre.

57:27
    Nagy R. (Dab. Docler) durvaságért korcsolyázik le két percre.

57:27

AZARI ZSOLT reagált leggyorsabban egy lecsorgó korongra a kapu előtt, ezzel gólra váltja csapata emberelőnyös helyzetét.

Gólpassz: Jozef Mihalik

57:00
    Végleg eldöntheti a mérkőzést a vendégcsapat, amennyiben kihasználja az emberelőnyét.

56:42
    Időkérés: HSC Csíkszereda.

56:42
    Szőcs (Csíkszereda) bottal lökés miatt ül majd két percet.

56:30
    Mintha már fejben kezdenék feladni a hazaiak, nem túl meggyőzően támadnak, ha egyáltalán támadást vezetnek.

56:00
    A vendégek irányítják a mérkőzést, minden az újvárosiak szája íze szerint alakul.

55:30
    Mezőnyben korcsolyáznak a felek, helyzetek nélkül.

55:00
    Öt perce van a Csíkszeredának, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát.

54:25
    Egyre közelebb a bajnoki címhez a Dab. Docler.

53:00
    Nem tud újítani a hazai együttes, feltűnően tompán játszanak.

52:30
    Vészesen fogy az idő, lassan kockáztatniuk kell a hazaiaknak.

51:00
    Kényelmesen tartja előnyét a vendégcsapat.

50:16
    Teljes létszámban a hazaiak.

49:00
    Eldöntheti a mérkőzést, egyben a döntőt a Dunaújváros.

48:16
    Becze (Csíkszereda) durvaság miatt kénytelen két percet pihenni.

48:00
    Rengeteg helyzetet szórnak el a hazaiak, nem tudnak ma hatékonyan hokizni.

47:30
    Fadrny hatalmas lehetőséget puskázott el, egyedül korcsolyázott Sevela kapusra, de a vendégek portása túljárt az eszén.

47:00
    Egyfolytában támad a házigazda, azonban eredmény nem párosul hozzá.

46:10
    Továbbra is támadásban a vendéglátó, beszorul a Dab. Docler.

45:36
    Kiegészültek a vendégek.

45:05
    Önfeláldozóan védekezik a Dunaújváros, semmi sem akar ma sikerülni a Csíkszeredának.

44:00
    Újabb nagy lehetőséget kapott a Csíkszereda. Vajon másodjára élni tudnak a hazaiak az emberelőnnyel?

43:36
    Azari (Dab. Docler) gáncsolás miatt áll ki két percre.

43:03
    Teljes létszámban a vendégcsapat.

42:00
    Egyelőre nem jár sikerrel a hazai emberelőny, nem tudnak nyomást gyakorolni a székelyek az újvárosiak kapujára.

41:30
    Lehet az utolsó igazi lehetőség, hogy felkapaszkodjon a hazai együttes.

41:03
    Két perces büntetésben részesül a Dab. Docler együttese, mivel túl sok játékos volt egyszerre a jégen. Pavuk korcsolyázik le két percre.

40:30
    Vajon szorossá tudja tenni a mérkőzést a hazai gárda?

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmad kiegyenlített játékot hozott. Volt ebben a játékrészben egy olyan peridus, mikor a dunaújvárosiak uralták a mérkőzést. Ezt a vendégeknek sikerült kihasználniuk, két gólt is ütöttek. Nagyon nehéz helyzetben a Csíkszereda.

Maradjanak velünk!

40:00

39:55
    Adorján kétszer próbálkozhatott, valamint Kmit előtt is nagy lehetőség adódott, de túlélte a nyomást a Dab. Docler.

39:30
    Ahelyett, hogy támadna a Csíkszereda, sokszor védekezni kényszerül.

39:00
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:30
    Jól tartja az előnyét a Dab. Docler, nem hagyja kibontakozni a házigazdát.

38:00
    Ebben a harmadban még két perc áll a hazaik rendelkezésére, hogy legalább szépítsenek.

37:30
    Vészesen fogy az idő, valamit ki kell találnia a vendéglátónak.

36:28
    Túlütés a vendégek részéről.

35:58
    Teljes létszámban a hazai együttes.

34:30
    Amennyiben gólt kap most a Csíkszereda, nagy valószínűséggel eldől a mérkőzés, egyben a döntő kimenetele is.

33:58
    Adorján (Csíkszereda) áll ki két percre, mivel bottal akasztott.

32:00
    Nehéz helyzetben a Csíkszereda, kétgólos hátrányt kell ledolgozniuk. Azonban nem lehetetlen küldetés.

30:19

PAPP VIKTOR góllal koronázza meg a Dunaújvárosiak elmúlt percek fölényét. Ezzel kétgólos előnyre tesz szert a vendégcsapat.

Gólpassz: Nagy Richárd és Virág Tamás

30:15
    Fokozza tempót a Dunaújváros, érzik, hogy el lehetne dönteni a mérkőzést.

30:00
    A rendes játékidő feléhez érkeztünk. Vajon most a mérkőzés felénél járunk? A válaszra még várnunk kell..

29:10
    Teljes létszámban a Dab. Docler gárdája.

28:10
    Eddig jól védekezik a vendégcsapat nem tudja folyamatos nyomás alá helyezni ellenfele kapuját a csíkszeredai együttes.

27:30
    Nagy lehetőség előtt a hazaik, kérdés, hogy élnek-e vele?

27:10
    Gröschl (Dab. Docler) botfogás miatt korcsolyázik le két percre.

27:00
    Kozuch kapuja előtt folyik a játék, beszorulnak a hazaiak.

26:10
    Most Kozuch kapusnak kell állandóan figyelnie, mert egy esetleges második vendégtalálat végképp eldönthetné a találkozót, egyben a döntő sorsát.

25:45
    Egyre többször jut el a vendégcsapat a hazaiak kapujához, önbizalmat, erő adott az újvárosiaknak a gól.

24:30
    Hiába játszott eddig meddő mezőnyfölényben a csíkszeredai csapat, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést.

23:55

Szinte a semmiből szerzi meg a vezetést a Dunaújváros! PAVUK ATTILA egy villámgyors kontratámadást követően kiegyenlít.

Gólpassz: Szappanos Dávid

24:00
    Mezőnyfölényben hokizik a székely csapat.

23:15
    Hurtaj lövését hárította Sevela kapus.

22:25
    Ebben a játékrészben is a hazaiak irányítanak eddig.

21:30
    Továbbra is nagy küzdelem folyik a jégen.

20:33
    Kiegészült a Csíkszereda.

20:15
    Még mindig tart a hazaiak emberhátránya.

20:01

Az első játékrészben nem láthattunk gólt. A hazaiak voltak aktívabbak és veszélyesebbek, több helyzetet dolgoztak ki, azonban nem sikerült betalálniuk. Teljesen nyílt az összecsapás.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:55
    Nagyon úgy néz ki, hogy gól nélkül vonulnak öltözőbe a játékosok.

19:00
    Egy perc van hátra az első harmadból.

18:58
    Azari lövését védte bravúrosan Kozuch.

18:33
    Szőcs (Csíkszereda) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

18:00
    Két perc van hátra az első harmadból.

17:37
    Lesállás a Csíkszereda oldalán.

17:00
    Támad a Csíkszereda, védekezik a Dunaújváros.

16:22
    Továbbra is támadásban a székyes együttes, mindenáron meg szeretnék szerezni a vezető találatot.

15:30
    Az utóbbi percekben hatalmas nyomást sikerült túlélnie a vendégcsapatnak.

15:06
    Kiegészült a Dunaújváros csapata.

14:20
    Micsoda tűzijáték Sevela kapuja előtt, három nagy helyzet is adódott a hazaiaknak, de egyikből sem született gól.

14:06
    Letelt a kiállítás fele, eddig Sevela meg tudta őrizni kapuját a góltól.

13:06
    Hüffner (Dab. Docler) korcsolyázik le két percre, mivel fogta az ellenfelet.

13:03
    Becze korcsolyázhatott Sevela kapusra, azonban nem tudott élni a lehetőséggel.

13:00
    Kiszabadult a szorításból a vendégcsapat, fellélegezhetnek egy kicsit.

12:30
    Aktívabbak, veszélyesebbek a hazaiak, azonban gólt még nem sikerült ütniük.

11:30
    Sevela kapusnak kell állandóan résen lennie.

10:25
    Továbbra is támad a Csíkszereda, a Dunaújváros csak a védekezésre koncentrál, egyelőre több nem futja erejükből.

10:00
    Letelt a harmad fele, gólt még nem láthattunk.

09:05
    Túlélte a kritikus időszakot a Dunaújváros, fokozniuk kell a vendégeknek a tempót, ha nem akarnak hátrányba kerülni.

08:15
    Javarészt a hazaiak kapuja előtt folyik a játék, beszorul a székely együttes.

07:00
    Utóbbi percekben inkább a hazaiak a veszélyesebb csapat.

06:30
    Megélénkült a játék, több a történés a jégen.

06:00
    Sevela kapust kínálta meg újfent Molnár Zsombor egy lökettel, de ezúttal is a helyén volt a vendégek portása.

05:10
    Túlütés a Dunaújvárosiak oldalán.

05:00
    Nem pörögtek még fel a csapatok, meglehetősen kényelmes a tempó.

04:15
    Felváltva vezetnek támadásokat a felek, eddig elég komótosan, eredménytelenül.

03:30
    Egyik csapat sem megy fejjel a falnak, óvatos hokit követhetünk szemmel.

02:45
    Mezőnyben jégkorongoznak a felek, helyzetek nélkül.

01:30
    Eddig egy-egy lehetőséget láttunk mindkét oldalon, de a kapusok jól reagáltak.

01:05
    A túloldalon Kozuch kapusnak is akadt védeni valója.

00:59
    A mérkőzés első helyzete Molnár Zsombor nevéhez fűződik, Sevela védte lövését.

00:01

Kezdősor:

HSC Csíkszereda: Kozuch (Ruczuj) – Papp Sz., Góga, Mihály, Hurtaj, Novak – Kósa, Kmit, Nagy I., Becze, Fadrny – Adorján, Bors, Molnár Zsolt, Tranca, Moldovan – Flinta, Molnár Zsombor, Szőcs

Dab.Docler: Sevela (Kiss) – Lindgren, Kiss D., Pavuk, Szappanos, Galanisz – Hüffner, Nagy R., Groschl, Virág, Vaszjunyin – Tőkési, Szabados, Mihalik, Azari – Strenk, Papp V., Somogyi, Kiss Á.

Játékvezetők: Varjú, Iliescu – Butucel, Gangel

Kedves Szurolók!

Folytatódik a MOL Liga döntője. A HSC Csíkszereda a Dab. Docler együttesét fogadja. A párharc jelenlegi állása 3:2 a dunaújvárosiaknak. A székely csapat nagy, egyben utolsól lehetőség előtt áll, mivel ha ma legyőzik ellenfelüket, úgy biztos a hetedik mérkőzésen dől el a döntő kimenetele. Ha azonban ma idegenben nyernek az újvárosiak, véde a dalnak.. A két csapat egymás elleni meccseit ismerve semmi sem elképzelhetetlen. Az izgalmak és szórakozás garantált!

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 24. Pavuk (Szappanos), 31. Papp V. (Nagy R., Virág), 58. Azari (Mihalik), 59. Gröschl (Kiss Á.)