KHL
AK Barsz Kazany – Traktor Cseljabinszk 2:1 (hosszabbítás vége) | SZKA Szentpétervár – Dinamo Moszkva 2:4 (vége)
hosszabbítás vége
AK Barsz Kazany
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Traktor Cseljabinszk
szombat 23.03.2013, 14:00 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

Megérdemelten szerezte meg a győzelmet a hazai csapat, mivel a mérkőzés nagy részében jobban, aktívabban játszottak. A vendégek csak Garnett kapusnak köszönhetik, hogy nem dőlt el korábban a mérkőzés.

Köszönöm a figyelmüket! (16:43:54)

64:16
    A Kazany gólt szerzett!

KONSTANTIN KORNEYEV góljával megszerzi a győzelmet a házigazda! A hazaiak ezúttal is jól sáfárkodtak az emberelőnyös helyzettel, hatékonyan használták ki.

Assziszt nélküli találat.

63:37
    Razin (Traktor) gáncsolás miatt korcsolyázik le két percre.

62:50
    Zherdev nagy helyzetben nem tudott túljárni Garnett kapus eszén.

62:15
    Antipov löketénél védett Barulin.

61:35
    A túloldalon Barulin kapus vette birtokába a korongot, ezzel megnyugtatta társait.

60:27
    Garnett figyelmességét Morozov tesztelte egy lövéssel.

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Az első két harmadhoz képest unalmasra sikeredett az utolsó játékrész. Érdekes módon e játékrész első felében már a vendégek játszottak fölényben, második felében pedig az óvatosság dominált. Mivel nem történt döntés a rendes játékidőben, 20 perces hosszabbítás következik, míg valaki be nem talál. Ha ezután sem születik döntés, újabb húsz perc, mindaddig, míg valaki el nem dönti a találkozót.

58:01
    Kontiola passza után Kostitsyn teljesen egyedül vezethette a korongot Barulin-ra, de a hazaiak kapusa védeni tudott.

57:20
    Nem bírnak egymással a csapatok, nagyon úgy néz ki, hogy itt bizony hosszabbítás lesz.

56:54
    Ezúttal a les állítja meg a kazanyiak akcióját.

56:10
    Tilos felszabadítás a Kazany oldalán.

55:00
    Öt perc van hátra a találkozóból, valamit ki kell találniuk a csapatoknak, ha nem akarják a hosszabbításra hagyni a döntést.

54:10
    Immonen állt közel a gólszerzéshez, de ezúttal sem tudott túljárni Garnett kapus eszén.

53:15
    Kevesebb a helyzet, a veszélyes szituáció.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 11. Zaripov (Morozov, Nikulin), 65. Korneyev – 2. Kuznetsov (Bulis, Chistov)

AK Barsz Kazany: Barulin (Garipov) – Nikulin, Korneyev, Medvedev, Kulyash, Zakharchuk, Khomitsky, Yarullin – Zaripov, Kapanen, Morozov – Pesonen, Immonen, Obukhov – Tereshchenko, Lukoyanov, Petrov – Zherdev, Golubev, Bodrov
    Traktor Cseljabinszk: Garnett (Mezin) – Quint, Ryabykin, Vasilchenko, Belov, Razin, Katichev, Nesterov – Chistov, Bulis, Kuznetsov – Kostitsyn, Yakutsenya, Kontiola – Glinkin, Popov, Antipov – Lemtyugov, Dugin, Nichushkin – Karpov

Játékvezetők: Ravodin, Karabanov – Birin, Medvedev