KHL
AK Barsz Kazany – Traktor Cseljabinszk 2:1 (hosszabbítás vége) | SZKA Szentpétervár – Dinamo Moszkva 2:4 (vége)
hosszabbítás vége
AK Barsz Kazany
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Traktor Cseljabinszk
szombat 23.03.2013, 14:00 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

Megérdemelten szerezte meg a győzelmet a hazai csapat, mivel a mérkőzés nagy részében jobban, aktívabban játszottak. A vendégek csak Garnett kapusnak köszönhetik, hogy nem dőlt el korábban a mérkőzés.

Köszönöm a figyelmüket! (16:43:54)

64:16
    A Kazany gólt szerzett!

KONSTANTIN KORNEYEV góljával megszerzi a győzelmet a házigazda! A hazaiak ezúttal is jól sáfárkodtak az emberelőnyös helyzettel, hatékonyan használták ki.

Assziszt nélküli találat.

63:37
    Razin (Traktor) gáncsolás miatt korcsolyázik le két percre.

62:50
    Zherdev nagy helyzetben nem tudott túljárni Garnett kapus eszén.

62:15
    Antipov löketénél védett Barulin.

61:35
    A túloldalon Barulin kapus vette birtokába a korongot, ezzel megnyugtatta társait.

60:27
    Garnett figyelmességét Morozov tesztelte egy lövéssel.

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Az első két harmadhoz képest unalmasra sikeredett az utolsó játékrész. Érdekes módon e játékrész első felében már a vendégek játszottak fölényben, második felében pedig az óvatosság dominált. Mivel nem történt döntés a rendes játékidőben, 20 perces hosszabbítás következik, míg valaki be nem talál. Ha ezután sem születik döntés, újabb húsz perc, mindaddig, míg valaki el nem dönti a találkozót.

58:01
    Kontiola passza után Kostitsyn teljesen egyedül vezethette a korongot Barulin-ra, de a hazaiak kapusa védeni tudott.

57:20
    Nem bírnak egymással a csapatok, nagyon úgy néz ki, hogy itt bizony hosszabbítás lesz.

56:54
    Ezúttal a les állítja meg a kazanyiak akcióját.

56:10
    Tilos felszabadítás a Kazany oldalán.

55:00
    Öt perc van hátra a találkozóból, valamit ki kell találniuk a csapatoknak, ha nem akarják a hosszabbításra hagyni a döntést.

54:10
    Immonen állt közel a gólszerzéshez, de ezúttal sem tudott túljárni Garnett kapus eszén.

53:15
    Kevesebb a helyzet, a veszélyes szituáció.

52:45
    Karpov próbálkozhatott, de nem jól találta el a korongot.

51:30
    Óvatosabban játszanak a felek, elsősorban a védekezésre koncentrálnak.

50:05
    Chistov-Quint akció útjában Barulin állt.

49:15
    Aktívabbak a vendégek, veszélyesebben hokiznak.

48:45
    Kontiola lövését hárította Barulin kapus.

48:05
    Yakutsenya próbálkozott, de nem járt sikerrel.

47:00
    Ebben a harmadban jobban hokizik a vendégcsapat.

46:25
    Nichushkin korcsolyázott veszélyesen, azonban elszalasztotta a lövést, oda a helyzet.

45:30
    Nagy küzdelem a jégen, továbbra is döntetlen az állás.

44:15
    Yakutsenya kínálta meg Barulint egy lökettel. Ezzel egy időben kiegészült a vendégcsapat.

43:15
    Ezidáig jól védekezik a vendéglátó.

42:15
    Pesonen (Ak BArsz) korcsolyázik le két percre.

40:30
    Mi mással, mint egy szenzációs Garnett védéssel kezdődne az utolsó harmad. Bodrov lövését hárította az amerikai kapus.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Annak ellenére, hogy néha majd fel borult a pálya, olyan nagy mezőnyfölényben hokiztak a hazaiak, ez a játékrész is döntetlent hozott. A hazaiak számtalan lehetőséget puskáztak el. Ez még vissza is üthet.

40:00

39:45
    Nagyon úgy néz ki, hogy ez a játékrész is döntetlennel zárul.

39:00
    A harmad utolsó percén belül vagyunk.

38:00
    Két perc múlva megszólal a duda, véget ér a második harmad.

37:45
    Medvedev lövésének útjában Garnett állt, meg sem lepődünk már ezen.

36:01
    Morozov riogatta az ellenfél kapuját, azonban lövésig nem jutott.

35:12
    Teljes létszámban a vendéglátó.

34:30
    Chistov próbálkozását hárítja Barulin. Nincs sok dolga a hazaiak kapusának , talán olykor egy kévét is megihatna a cserepadon.

34:00
    A vendégek emberelőnye meg sem látszik a pályán.

33:12
    Nikulin (AK Barsz) korcsolyázik le két percre, ezen kívül tíz perces személyi büntetést is kap.

32:00
    Kérdés, meddig bírja ezt a nyomást a vendégcsapat?

31:47
    Újfent Zherdev próbálkozott, de a kapuban egy bizonyos Garnett áll.

31:15
    Zherdev és Bodrov lövéseit védte a fantasztikusan védő Garnett.

30:00
    A rendes játékidő feléhez érkeztünk. Kérdés, lesz-e hosszabbítás?

29:00
    Vajon megbosszulja magát a hazaiak sok kihagyott helyzete?

28:50
    Teljes létszámban a házigazda.

28:10
    Barulin állja a sarat, jól védekeznek a hazaiak.

27:00
    Nagy lehetőséghez jut a vendégcsapat, emberelőnyben próbálkozhatnak, mivel egyenlő létszámban szinte esélyük sincs.

26:50
    Tereshchenko (AK Barsz) gáncsolás miatt kénytelen két percet pihenni.

26:25
    Hihetetlen mit védett megint Garnett! Bodrov, Nikulin, majd Lukoyanov próbálkozását is hatástalanította! Elképesztő mit művel a vendégek kapusa!

25:05
    Egy kis levegőhöz jut a vendégcsapat, azonban veszélyeztetni nem tudja ellenfele kapuját.

24:00
    Továbbra is a hazaiak irányítják a mérkőzést.

23:15
    Golubev szenzációs passzal ajándékozta meg Kapanen-t, aki farkasszemet nézhetett Garnett kapussal, de ezúttal is az amerikai győzött.

22:10
    Lukoyanov kétszer is próbálkozhatott, azonban Garnett a helyén volt.

20:25
    Kapanen riogatta Garnett kapust rögtön a harmad elején.

20:01

Annak ellenére, hogy végig jobban és veszélyesebben hokizott a hazai együttes, döntetlen a játékrész részeredménye. Nyílt a mérkőzés, bármi előfordulhat.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:37
    Kapanen próbálkozását hatástalanítja Garnett kapus.

19:15
    Nem sikerül lövőhelyzetet kialakítani a hazaiaknak.

19:00
    Megkezdődik a harmad utolsó perce.

18:45
    Vajon folytatódik a sorozat és ebből a kiállításból is gól születik?

18:23
    Kostitsyn (Traktor) kénytelen két percre lekorcsolyázni.

18:00
    Két perc van hátra az első harmadból.

17:13
    Morozov kínálta meg a Traktor kapusát egy lövéssel.

16:09
    Antipov-Pesonen-Kapanen trió veszélyeztette Garnett kapuját, de ebből sem születik gól.

15:00
    A hazaiak irányítják a mérkőzést, sokkal aktívabbak ellenfelüknél.

14:45
    Golubev-Bodrov akció végállomása a kitűnő formában védő Garnett hálóőr.

14:00
    Beszorulnak a vendégek, védekezni kényszerülnek.

13:27
    Újabb Garnett bravúrok, Morozov és Medvedev próbálkozott.

13:15
    Garnett kapus nem unatkozik, először Zaripov, majd Medvedev löketét kellett kitornáznia.

12:50
    Bulis lövése nem okozott gondot Barulin kapusnak.

11:49
    Petrov lökete éppen csak elkerülte Garnett kapuját.

10:19

Nikulin lőtt a kék vonalról, a löketébe DANIS ZARIPOV tette bele az ütőjét, a korong pedig a kapuban kötött ki. A Traktor szintén emberelőnyben talál be!

Gólpassz: Alexei Morozov és Ilya Nikulin

09:15
    Pesonen-Immonen akció után szenzációsan véd a Traktor kapusa!

09:07
    Kostitsyn (Traktor) akadályozás miatt áll ki két percre.

08:00
    Nagy harc a jégen, minden korongért megküzdenek a felek.

07:30
    A vendégek is eljutnak olykor a hazaiak kapujáig, de a gólon kívül igazi nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni.

06:22
    Zherdev próbálta meglepni Garnett kapust, de az amerikai a helyén volt.

05:20
    Tilos felszabadítás a kazanyiak oldalán.

04:00
    Utóbbi percekben aktívabb a házigazda.

03:35
    Lukoyanov tornáztatta meg Garnett kapust egy lövéssel.

02:30
    Támadásba lendülnek a hazaiak, egyenlíteni szeretnének.

01:54
    A Traktor gólt szerzett!

A vendégcsapat kihasználja az emberelőnyös helyzetet, ezzel EVGENY KUZNETSOV villámgyorsan megszerzi a vendégek vezető találatát.

Gólpassz: Jan Bulis és Stanislav Chistov

01:30
    Khomitsky (AK Barsz) fogta az ellenfelet, így kiáll két percre.

01:00
    Pesonen löketét Garnett hárította üggyel-bajjal.

00:30
    Lesállás a hazaiak oldalán.

00:20
    A vendégek vezethették a mérkőzés első támadását.

00:01

Kezdősor:

AK Barsz Kazany: Barulin (Garipov) – Nikulin, Korneyev, Medvedev, Kulyash, Zakharchuk, Khomitsky, Yarullin – Zaripov, Kapanen, Morozov – Pesonen, Immonen, Obukhov – Tereshchenko, Lukoyanov, Petrov – Zherdev, Golubev, Bodrov

Traktor Cseljabinszk: Garnett (Mezin) – Quint, Ryabykin, Vasilchenko, Belov, Razin, Katichev, Nesterov – Chistov, Bulis, Kuznetsov – Kostitsyn, Yakutsenya, Kontiola – Glinkin, Popov, Antipov – Lemtyugov, Dugin, Nichushkin – Karpov

Játékvezetők: Ravodin, Karabanov – Birin, Medvedev.

Kedves Szurkolók!

A KHL elődöntőjéhez érkeztünk. Az AK Barsz Kazany együttese a Traktor Cseljabinszk csapatát fogadja. A mérkőzés, egyben a párosíts esélyese a kazanyi gárda. Ugyan az előző fordulóban megkínlódott a Barsz a Szalavat Julajev együtteséve, ettől függetlenül meglepetés lenne, ha a Traktor Cseljabinszk jutna a döntőbe. Az alapszakasz összesített eredménye alapján a Barsz a második helyen végzett, míg a Traktor az ötödik pozíciót foglalta el. Így tehát valamivel esélyesebbek összességében a kazanyiak.

Jó szurkolást, jó szórakozást!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 11. Zaripov (Morozov, Nikulin), 65. Korneyev – 2. Kuznetsov (Bulis, Chistov)

Játékvezetők: Ravodin, Karabanov – Birin, Medvedev