Pécsi MFC
1:2 (1:0)
MOL Fehérvár FC
vasárnap 24.03.2013, 18:00 • PMFC Stadion, pécs • Magyar Ligakupa

Az első félidőben remekül játszó Pécs 1-0-ás félidő után nem tudta megőrizni a vezetést, a második félidőre feljavuló Videoton fordítani tudott, így kettős győzelemmel jutott a Liga kupa döntőjébe! (19:56:59)

93
    Witrédi kapura lőtte a szabadrúgást, de Tujvel könnyedén fogta a labdát.

93
    Még egy szabadrúgás a Pécsnek, Causisot rántották le.

92
    Nikolics 17-es számú meze elszakadt, de csak a 18-as számú tartalékot tudta felhúzni helyette.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90
    A Vidi gólt szerzett!

MITROVIC jól vette észre, hogy Dibusz kint áll a kapujából és 20 méterről átemelte felette a labdát.
    Vezet a Videoton.

89
    Wittrédi beadását Causic a combjával akarta maga elé tenni, de elpattant tőle, Tujvel fogta a labdát.

88
    Grumic sarokkal próbálta indítani Wittrédit, de kiment a labda.
    Tujvel 1 perc alat akarja elvégezni a kirúgást.

87
    Csere a Videoton FC-nél: lemegy Oliveira, bejön Molnár.

86
    A Pécs mintha feladta volna, labdához sem jutnak az utóbbi percekben.

85
    A vendégek kényelmesen passzolgatnak hátul, a hazaiak nem jutnak labdához.

84
    Szabadrúgás balról a tizenhatostól 2 méterre a vendégeknek, a beadást szerencsésen kifejelik a labdát.

83
    Ahogy várhattuk, megfogta a bekapott gól a Pécsieket, a Videoton szépen tartja a labdát.

82
    Fodor beadása inkább kapuralövés lett, de ez csemege volt Tujvelnek.

81
    Grumic kisodródott egy indítás után a tizenhatos szélére, és el is vesztette a labdát.

80
    Wittrédi jó beadását meg tudja csúsztatni Grumic, de Tujvel fogta a labdát.

79
    Csere a Pécsi MFC-nél: lemegy Akassou, bejön dr. Horváth Zs..

78
    A beadás Wittréditől nem volt jó, kifejelték a védők.

78
    Szabadrúgás a Pécsnek a szögletzászló mellől.

77
    Grumic egyedül indult volna a középkezdés után, de megállította a második védő.

76

Egyenlít a Videoton!
    NIKOLICS remek labdát kapott, majd Dibusz mellett kilőtte a jobb felsőt.

75
    Grumic kapott szabadrúgást a félpályánál.

74
    Grumic a tizenhatosról oldalra tette volna a labdát, de Caneira kezére pattant, a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

73
    Csere a Pécsi MFC-nél/nál: lemegy Simon, bejön Horváth.

72
    Gomes könyöklésért kapott sárgát.

71
    Márvárt jó indítást kapott a jobb szélen, de utolérték a védők, beadását pedig Grumic 10 méterről fölé ollzóta.

70
    Wittrédinek nem segítettek, így három védővel szemben elvesztette a labdát.

69
    Csere a Videoton FC-nél: lemegy Alvarez, bejön Pareiba.

68
    Márkvárt mentett jól a tizenhatosnál ismét, de Simon az indításra már lesről lépett vissza.

67
    Simnnal szabálytalankodtak, szabadrúgás 40 méterről a Pécsnek.
    Wittrédi beadását kiöklözte Tujvel a mezőnybe.

66
    Grumic Simonnal játszott össze, majd Kollernek tették lövésre a labdát, de pont Tujvelt találta telibe a lövés.

65
    Márkvárt centikkel, de lesen volt Simon indítása után.

64
    Csere a Videoton FC-nél: lemegy Uros, bejön Mitrovic.

63
    Nikolics jól mozgott üresbe, a labdát jól vette át, de Dibusz bravúrral védett.

62
    Tóth indítása volt hosszú, kirúgás a Pécsnek.

61
    Kicsit beszorul a Pécs, a Vendégek a saját térfelükre szorítják őket.

60
    Wittrédi Simontól jól kapta vissza a labdát, de a tizenhatos sarkáról a lövése elakad Caneirában.

59
    Dibusznak kellett kilépnie, 20 méterről szabadított fel Nikolics elől.

58
    Kicsit több hibával játszanak a hazaiak a második félidőben, ez kedvez a vendégeknek.

57
    Márkvárt harcolt ki szögletet, a hazaiaknak, Wittrédi adja be, de a rövid saroknál kifejelik a védők.

56
    Brachi felépült, folytathatja a játékot.

55
    Balogh adja be a szabadrúgást, bent kifejelik a védők, de Brachi maradt lent a földön, ápolni kell.

54
    Márkvártot rúgta meg Stopira, sárgát kapott érte.

53
    Brachi jól adott be balról, de Márkvárt kivágta a labdát a tizenhatos vonalánál.

52
    Grumic harcolt ki szögletet a hazaiaknak, Wittrédi adja be a labdát.
    Hosszú lett a beadás, a védők kifejelték.

51
    Wittrédi balról próbált beadni, de a védők kirúgták a mezőnybe a labdát.

50
    Nikolics felé egy indítás, de hosszú lett, kirúgás a Pécsnek.

49
    Akassou maradt a földön egy ütközés után, de szerencsére nem kellett ápolni.

48
    Nikolics volt lesen a vendégektől.

47
    Wittrédi adta be a szögletet, Causic fejese kicsit gyenge lett, Tujvel fogta.

46
    Wittrédi jó beadását a védők fejelték szögletre.

46
    A félidőben cserélt a Pécs, Zeljkovic helyére a fiatal Márkvárt állt be.

A Videoton indította útjára a labdát a második félidőben.

46

Remek első félidőt láthattunk a hűvös időben, sokat támad a PMFC, meg is szerezte a vezetést Koller pompás góljával.
    A Videoton a kontrákra épít, de eddig kevés sikerrel, a második félidőre lehet , hogy változtatnak.
    A Pécsnek nehéz dolga lesz a második félidőben mert ha nagyon kitámad , egy Videoton találat nagyon visszavetheti őket.
    Hasonlóan jó folytatást várunk, mint az első játékrészben.

45
    A Pécs tartja a labdát a középpályán, nem lesz hosszabbítás az első félidőben.

44
    Szöglet a Pécsnek: Wittrédi beadását kifejelik, a kontrával indul a Vidi de Akassou remekül mentett Alvarez elől.

43
    Grumic középről jobbra vitte a labdát a tizenhatosnál, beadását Akassou fejelte fölé 11 méterről.

42
    Nikolics volt lesen, szabadrúgás a hazaiaknak.

41
    Simon ha elvállalja, akár vezethetne is a Pécs!

41
    Simon a kontrából egyedül vihette a labdát Tujvelre, de középre gurított, Nagy Olivér azonban a védője szorításában mellérúgta a labdát.

40
    A vendégszögletet kifejelték a védők.

40
    Nikolic a tizenhatoson belül jól vette le a labdát, de Balogh jól mentett .

39
    Simon szabálytalankodott Brachival, szabadrúgás kifelé a Vidinek.

38
    Kollert lökték fel, szabadrúgás a hazaiaknak a félpályáról.

37
    Most Grumic adott be jobbról, Simon csak belepiszkálni tudott a labdába, de nem ment a kapu felé a játékszer.

36
    Grumic volt szabálytalan a vendég tizenhatosnál, a hazaiak vitatják az ítéletet.

35
    Nagy Olivér volt harcos, megszerezte Stopirától a labdát, beadását Grumic centikkel lőtte mellé!

34
    Ismét egy pécsi szabálytalanság, Tóth Balázst lökte fel Wittrédi.

33
    Akassou lökte el Gomest, szabadrúgás a félpályáról a vendégeknek.

32
    Koller remekül vitte fel a labdát a középpályán, de fellökték, az az előnyszabály után Nagy Olivér lőtt a kapu mellé, lecsúszott a lábáról a labda.

32
    Simon volt lesen Grumic indítása után.

31
    Fodor határozottan szerelte Stopirát, bedobás a vendégeknek.

30
    Zeljkovic a szabadrúgással, a beadást Tujvel öklözte ki, de Koller már lesen állt előtte, szabadrúgás kifelé.

29
    Wittrédi beadását kirúgták a védők, majd Akassout lökték fel a kipattanónál.

28
    Wittrédi jó labdát kapott a bal szélen, befelé húzott , majd lövése szögletre vágódott.

27
    Akassou picit lökte Stopirát, szabadrúgás a vendégeknek a kezdőkörből.

26
    Fodor keresztezett jól, szöglet a vendégeknek:
    kisszögletet próbált a Vidi, majd a visszagurításnál Stopira lesen volt.

25
    Koller indítani akarta Simont de rövid lett a labda.

24
    Zeljkoviot lökte fel Oliveira, szabadrúgás a hazaiaknak a saját tizenhatosuktól.

23
    A VIDI indult a bal szélen, de Akassou jól mentett az alapvonalnál.

22
    Szöglet a hazaiaknak, Wittrédi adta be, a vendégek ismét szögletre fejeltek.
    Az ismétlést már a mezőnybe fejelték a vendégvédők.

21
    Koller és Wittrédi játszott össze, de Koller most nem jutott lövéshez, így balra passzolta a labdát.

20
    Oliveiráról is bedobásra ment, már hozhatja a Pécs labdát.

19
    Nagy csínbe adta a labdát Fodornak, aki bedobásra mentett a vendégek elől.

18
    Igyekszik a Vidi, szögletet rúghatnak:
    Akassou rúgta ki a rövidről a beadott labdát.

17
    A Pécs gólt szerzett!

KOLLER bomba a Fehérvári kapuban!
    Simon szerelése uán Akassou nem tudta ellőni a labdát, de jó lett Kollernak aki 20-ról kilőtte a jobb felsőt!

16
    Simon jól ment el a bal szélen , fellökni sem tudták, de a beadását elrúgták a védők.

15
    Zeljkovic és Alvarez is kakaskodásért kapott sárgát.

14
    Alvarez jó labdát kapott a tizenhatoson belül Fodor szépen szerelte, majd Alvarez megrúgta Fodort.

13
    Fodor szerelte Stopirát, de a játékvezető szabálytalannak látta, szabadrúgás a vendégeknek a kezdőkörnél.

12
    A Pécs máris válaszolt, Nagy Olivér jobbról tört be a tizenhatosra, de lövése szögletre pattant.
    Zeljkovic eztán nagyon rosszul adta be a szögletet, a rövid saroknál kiment.

11
    Causic becsúszása után Nikolic elé pattant a labda, majd beadta, Oliveira 5 méterről pedig Dibuszba lőtte a labdát.

10
    Szabadrúgást harcol ki Akassou, 35 méterre a kaputól.
    Zeljkovic lövése felpattant a sorfalról, a labdát utána Grumic fejelte jócskán mellé.

9
    Grumic lesről indult, szabadrúgás a vendégeknek.

8
    Nagy Olivér jól ment el a jobb szélen de beadása nem jutott el Grumicig, kifejelték a védők, az ismétlést pedig Wittrédi a védőkbe rúgta.

7
    Szabadrúgás a Videotonnak jobbról, 35 méterről.
    Brachi beadását Grumic kifejeli a tizenhatosról.

6
    Wittrédi beadása csúszott el a fejek felett, a másik oldalról Nagy Olivér beadását pedig kifejelték.

5
    Grumic jó indítást kapott , de kisodródott kicsit balra, majd középre adása levágódott egy védőről. A pécsiek kezezést reklamáltak.

4
    Szabadrúgás a vendégeknek a kezdőkörből, Koller volt szabálytalan.

3
    Simon ütközött Tóthhal, lent maradt a földön, de nem sérült meg.

2
    Grumic próbálkozott egy lövéssel , de megpattant, szöglet a Pécsnek.
    Nagy Olivér visszagurította a szögletet a középpályára, de onnan az előreívelés hosszú lett.

1
    Wittrédi volt lesen a PMFC-ből.

1
    A PMFC kezdte az első félidőt.

1

A csapatok most vonulnak ki a pályára, hónak már nyoma sincs, remek munkát végeztek az önkéntesek.
    A mérkőzés hamarosan kezdődik!

Nyilvánosságra hozták a kezdőcsapatokat:
    PMFC:
    Dibusz – Fodor, Balogh, Causic, Zeljkovic -Akassou, Koller, Wittrédi, Nagy – Simon, Grumic

VIDEOTON:
    Tujvel – Brachi, Szekeres, Caneira, Stopira – Gomes, Oliveira, Uros, Tóth, Alvarez – Nikolic

Ma délelőtt a szurkolókat kérte a PMFC segítségül egy kis hólapátolásra, mert gépekkel nem tudtak a pályára hajtani.
    A pálya így már hómentes és minden segítő kézpár egy belépővel lett gazdagabb a ma esti mérkőzésre!

Ismét megérkezett a hóesés Pécsre is, ez megnehezíti majd a csapatok dolgát, reméljük a talaj bírni fogja a megpróbáltatásokat.
    Az időjárás nem a legalkalmasabb a futballra!

A Liga kupa elődöntőjének visszavágója következik ma a PMFC-Videoton mérkőzéssel.
    Az első mérkőzést a Videoton nyerte 3-1 arányban, így a pécsieknek még az idegenben lőtt góllal maradt egy kis reményük a mai visszavágóra.
    A hazai gárda várhatólag nagy rohamokkal kezdi a mérkőzést a vendégek pedig valószínűleg a kontrákkal fogják meglepni a pécsi védelmet. Jó mérkőzés van kilátásban, reméljük sok góllal tarkítva!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Kolarics László

Gólok: 17. Koller – 76. Nikolics, 90. Mitrovic

Lapok:   15. Zeljkovic (PMFC) – 15. Alvarez (VID), 54. Stopira (VID), 72. Gomes (VID)

Pécsi MFC: Dibusz – Fodor, Balogh, Causic, Zeljkovic(46.Márkvárt) -Akassou(79.dr. Horváth Zs.), Koller, Wittrédi, Nagy – Simon(73.Horváth A.), Grumic
    MOL Fehérvár FC: Tujvel – Brachi, Szekeres, Caneira, Stopira – Gomes, Oliveira(87.Molnár), Uros(64.Mitrovic), Tóth, Alvarez(69.Pareiba) – Nikolic

Játékvezetők: Erdős József – Szpisják Zsolt, Király Krisztián – tj.:Kispál Róbert