Dinamo Moszkva – SZKA Szentpétervár 4:2 (vége)
kedd 26.03.2013, 16:30 • Luzsnyiki, Moszkva • KHL

A négy győzelemig tartó párharc állása: 3-0 a Dinamo Moszkva javára (18:55:03)

Kapura lövések: 23 illetve 29 lövés
    Emberelőnyös helyzet kihasználás: 2/0 illetve 3/0
    Kiállítások: 6 illetve 4 perc
    Buli elhozatal: 30 (54.5%) – 25 (45.5%)

A hazaiak ki tudtak egyenlíteni a harmad közepére, ám akkor megállt a tudomány, és legyünk őszinték, az SZKA közelebb állt 2:2 után a győzelemhez. Ám a siker mégis a moszkvaiaké lett, hiszen Kasyanchuk 5 másodperccel a vége előtt be tudott találni a vendégek kapujába, az utolsó gól pedig már üres kapura született! A szentpéterváriak ma a szimpatikus vesztes szerepét játszották el!

60:00

59:59
    A Dinamo gólt szerzett!

GÓÓÓL! Üres kapus góllal zárja le a mérkőzést a Dinamo! Soin hozza el a bulit, majd passzol YURY BABENKO-hoz, aki szinte bekorcsolyázik vele az üresen tátongó szentpétervári kapuba!

Gólpassz: Sergei Soin

59:56
    Üres a kapu a vendégeknél, 6 az 5 ellen a jégen az SZKA!

59:55
    Időkérés a vendégeknél

59:55

GÓÓÓL! 5 másodperccel a vége előtt megyneri a mérkőzést a Dinamo! Már mindenki a hosszabbításra készült, amikor KONSTANTIN KASYANCHUK eldönti az összecsapás sorsát!

Gólpassz: Andrei Mironov

59:01
    Utolsó perc, valószínűleg hosszabbítás lesz

58:01
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik, nyomnak a vendégek!

57:43
    Yeryomenko véd nagyot, majd rávetődik a korongra, buli a moszkvai kapu elől!

56:09
    Itt már egyik csapat sem fog túl sokat kockáztatni, lassan olyan időbe érünk, ami már gyakorlatilag beleszámít a hosszabbításba

56:03
    Tilos felszabadítás (SZKA)

55:06
    Yeryomenko van résen Panarin furfangos lövésénél!

54:25
    Ezhov lepkésében pihen meg a pakk, buli most a másik kapu előteréből

53:49
    Yeryomenko fog egy lövést, buli jöhet a hazai harmadból

53:28
    Mindkét csapat erőt gyűjt a hajrára, aki itt gólt szerez, nagy lépést tehet a győzelem felé

52:57
    Tilos felszabadítás (DINAMO)

51:30
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 2:2

50:11
    Yeryomenko sikeresen átér a hosszú oldalra, így ismét góltól menti meg a Dinamot!
    Gólok és gólpasszok: 41. Granak (Gorovikov, Kvapil), 49. Tsvetkov, 60. Kasyanchuk (Mironov), 60. Babenko (Soin) – 28. Tikhonov (Martensson), 34. Martensson (Dallman, Tikhonov)

Dinamo Moszkva: Yeryomenko – Granak, Novak, Gorovikov, Mosalyov, Kvapil – Jalasvaara, Derlyuk, Soin, Babenko, Konkov – Gorohov, Mironov, Tsvetkov, Kokarev, Volkov – Barantsev, Sopin, Shibayev, Kasyanchuk, Lukin
    SZKA Szentpétervár: Ezhov – Alexandrov, Dallman, Martensson, Tikhonov, Thoresen – Kalinin, Chudinov, Panarin, Varnakov, Ramstedt – Semenov, Pervyshin, Makarov, Kucheryavenko, Prucha – Berdyukov, Fedorov, Sigaryov, Artyukhin, Burdasov

Játékvezetők: Bulanov, Belov – Shihanov, Sivov