Törökország
1:1 (0:0)
Magyarország
kedd 26.03.2013, 19:30 • Isztambul, Şükrü Saracoğlu Stadion • VB selejtező

Nem várta meg a játékvezető a 94. perc végét, lefújta a meccset így maradt az 1-1-es döntetlen, amivel Törökország esélyei a csoport második helyét illetően minimálisra csökkentek. A magyar válogatott a vártnál sokkal tompább teljesítményével is el tudott vinni egy pontot Isztambulból, a Fener' stadionjából, elsősorban a második válogatott fellépésén pályára lépő, ferencvárosi Böde Dániel remek helyzetfelismerésének köszönhetően!

Most már nagy valószínűséggel az őszi, Románia-Magyarország találkozón dől majd el a pótselejtezős helyezés kérdése!
    Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét! (21:25:17)

93
    Király Gábor kap sárgát mert a bíró szerint húzta az időt!

92
    Hamit Altintop lőtt nagyon sokkal fölé!

91
    Támadni már nemigen képes a magyar csapat, olyan nagyon a törökök sem...

90
    Még mindig döntetlen és 4 perc van még hátra mert ennyit hosszabbít a szerb játékvezető!

90
    Csere a Törökország-nél/nál: lemegy Nuri Sahin, bejön Kerim Koyunlu.

89
    Kádár felépült, visszajöhetett a pályára!

88
    Burak Yilmaz kapott sárgát mert felvágta Kádárt, amit a bíró nem fújt le, de Kádár Tamás a földön maradt és a török csatár reklamált!

87
    Dzsudzsák szögletét ütötte ki a török kapus.

86
    Hamit Altintop 20 méteres, középre tartó lövését biztosan védte Király!

85
    5 perc van már csak, vajon lesz -e döntés?

84
    Megint Király mentett nehéz szituációban a magyar kapu előtt.

82
    Most nagyon támadnak a törökök, a 8. szögetük jön.

81
    Csere a Törökország-nél/nál: lemegy Umut Bulu, bejön Mevlut Erdinc

80
    Mészáros tudott menteni Umut Bulut elől.

79
    Csere a Magyarország-nél/nál: lemegy Szalai, bejön Elek.

78
    Veszélyesek a cseréink; Guzmics is majdnem betalált!

77
    Böde majdnem megint gólt szerzett! Szalaitól kapta a labdát az FTC csatára, de végül a kapust találta el!

76
    Arda Turan beadásába az utolsó pillanatban tudott beleütni Király!

75
    Böde Dániel az iménti könyöklésért sárga lapot is kapott a szerb bírótól!

74
    Bekir Irtegün maradt a földön a Bödével történt összecsapása után!

73
    Közeledik a hajrá, vajon mi vár még ránk ezen az izgalmas vb selejtezőn?

72
    Magyarország gólt szerzett!
    Gólszerző BÖDE.

Böde Dániel első labdaérintésével kiegyenlített! Kádár bedobása után ügyetlenkedtek a török hátvédek, BÖDE DÁNIEL közéjük ugrott és a hálóba vágta a labdát! 1-1

71
    Csere a Törökország-nél/nál: lemegy Alper Potuk, bejön Hamit Altintop.

70
    A törököknél Hamit Altintop készülődik.

69
    Sahin beívelt szabadrúgását biztosan húzta le Király.

68
    Két erőcsatárral folytatja a magyar válogatott!

67
    Csere a Magyarország-nál: lemegy Hajnal, bejön Böde.

66
    Böde Dániel készül pályára lépni a mieinknél.

64
    Ahogy az várható volt nem tudta kapott gól nélkül kihúzni a magyar válogatott – vajon ki tud -e találni valamit Egervári kapitány?

63
    Törökország gólt szerzett, gólszerző: BÜRAK YILMAZ
    Arda Turan beadásából Burak Yilmaz fejelt a magyar kapuba – Király tehetetlen volt! 1-0 Törökország javára!

62
    Most sok a pontatlanság a török csapat támadójátékában.

61
    Hajnal beívelésénél csak nehezen szabadítottak fel a hazaiak.

60
    Bekir Irtegün kapott lapot lökésért.

59
    Selcuk Inan beívelt szabadrúgását hatástalanította a magyar kapus.

58
    Dzsudzsák kap sárgát reklamálásért.

57
    Hajnal futott lesre.

56
    A másik oldalon Burak Yilmaz elől Kádár tudott menteni.

55
    Dzsudzsák bal oldali beadása után Hajnal lábáról nagyon leperdült a labda.

55
    Mészáros tisztázott ügyesen Arda Turannal szemben.

54
    Burak Yilmaz lőtt sokkal fölé 18 méterről.

53
    Hajnal kerülhetett volna helyzetbe, már bent járt a török 16-oson belül, de végül szabálytalankodott.

52
    Hajnalnak túl hosszú volt Koman keresztlabdája.

51
    Továbbra is csak pillanatokig van a labda a magyar csapatnál, de egyelőre nincs újabb török gólszerzési lehetőség.

51
    Dzsuzsáknak is sok a védőfeladata – ez nem sok jót ígér.

50
    Szalai Ádám eddig reménytelenül harcol egyedül a török védelemmel.

49
    Sahin szabadrúgása eltekeredett Király kapuja előtt!

48
    Varga József kapott sárgát mert a bíró szerint fellökte Arda Turant.

47
    Vajon meg tudja -e tartani a döntetlent a magyar csapat? Vagy esetleg...

46
    Csere a Magyarország-nál: lemegy Korcsmár, bejön Guzmics.

46

Korcsmár Zsolt combja megsérült így Guzmics Richárd folytatja majd az Ő helyén!

Mindjárt folytatódik a mérkőzés, maradjanak velünk!

45 percnyi játék után 0-0 az állás ezen a rendkívül fontos vb selejtezőn. A magyar csapatnak eddig egy nagyobb gólszerzési lehetősége volt, de ahogy telt az idő a hazaiak egyre nagyobb fölénybe kerültek. Eddig kihúzta kapott gól nélkül a magyar válogatott, kérdés, hogy sikerül -e ez a meccs végéig is! A gólszerzés lehetősége nem igazán van benne eddig Egervári Sándor csapatának játékában!
    Vajon mit hoz a folytatás? Hamarosan kiderül. Tartsanak továbbra is velünk!

46
    Burak Yilmaz harcosan lerázta magáról Mészárost, de lövését Király magabiztosan védte!

45
    Gyakorlatilag csak a törököknél van a labda, 1 perc lesz az I. félidő ráadása!

44
    Selcuk Inan és Varga József csapott össze keményen, férfiasan!

43
    Királynak kellett megint nagyot védenie!

42
    Nagyon nagy fölénybe kerültek a törökök, levegőben lóg a vezető góljuk!

41
    Alper Potuk hatalmas ziccerben, jó cselek után keresztbe rúgta a magyar kapu előtt a labdát!

40
    Most nagy szerencséje volt a magyar csapatnak; fél percen belül előbb Varga hátáról pattant le Alper Potuk lövése, majd Burak Yilmaz 17 méteres ravasz lövése mellé ment.

39
    Most nagyon szorongatnak a törökök negyedik szögletük jön.

38
    Burak Yilmaz fejese meglehetősen gyengére sikeredett Arda Turan beadását követően.

37
    Vanczák talán lökött a 16-oson belül, de nincs 11-es.

37
    Eddig elég kevés az átütőerő a csapatok támadójátékában, de nagyon csúszik a talaj az eső miatt.

36
    Hajnal Tamás jelentem; játékra kész!

35
    Hajnalt kell ápolni mert egy szerencsétlen helyzetben nekiütközött a török kapusnak.

34
    Burak Yilmaz labdáját fogta Király Gábor.

33
    Most folyamatosan a törököknél van a labda, de helyzet nélkül.

32
    Legurítás után Selcuk Inan lövése lepattant a magyar sorfalról.

32
    Török szabadrúgás 35 méterről.

31
    A folyamatosan szemerkélő eső miatt nagyon csúszik a talaj, talán ezért nincs igazán folyamatos játék!

30
    Dzsuzsák lőtt futtából fölé, 23 méterről!

29
    Király lépett ki kapujából – biztosan szerezte meg a labdát.

27
    Dzsudzsák indulhatott volna meg a bal oldalon, de végül elpattant Tőle a labda.

26
    Arda Turan két magyar védőt is szépen kicselezett, de végül Korcsmár – nem kevésbé szépen – szerelte a 16-oson belül.

25
    Eddig Magyarországé a meccs legnagyobb helyzete.

24
    Szabadrúgást követően majdnem megszerezte a vezetést a magyar válogatott, előbb Vanczák fejesét védte Onur Kivrak majd lövését pedig a kapufa segítségével!

23
    Alper Potuk csavart 22 méterről, mellé.

21
    Varga labdáját biztosan ölelte magához Onur Kivrak a törökök kapusa.

20
    Arda Turan kezesése miatt magyar szabadrúgás kifelé.

19
    A törökök föleg középre beeröltetett labdákkal próbálkoznak, de ezt eddig könnyedén blokkolja a magyar védelem.

18
    Gökhan Gönül szöktette hosszan magát – oda lett a török lehetőség.

17
    Umut Bulut került nagy helyzetbe, de a Király kifutása miatt üresen hagyott kapu mellé lőtt!

16
    Eltelt az első negyedóra – komoly helyzet még nem volt.

15
    Selcuk Inan-nal szemben Pintér volt szabálytalan – szerencsére lap nélkül.

14
    Most egy ideje inkább a török térfélen zajlik a játék.

13
    Alper Potuk labdája kerülte el a magyar kaput.

12
    Sahin beadásából sem lett nagy veszély, de jöhet a sarokrúgás a másik oldalról.

11
    Arda Turan beívelését Kádár fülelte le. Jöhet a 2. török szöglet.

10
    Eddig sokkal többet van a labda a hazaiaknál, de igazi ziccer nélkül.

9
    Yilmaz lőtt Király ölébe, de már lest intett a szerb asszisztens.

8
    Vanczák volt szabálytalan Yilmazzal szemben.

7
    Burak Yilmazt állította meg a magyar védelem.

6
    Szalai lövését védte könnyedén Onur Kivrak.

5
    Hosszan szöktette magát a török fiú, odalett a helyzet.

4
    Pintér szabálytalansága miatt kifelé az ítélet.

3
    Az elején biztosan nagy török nyomás várható, ezt kellene valahogy kibírnia a magyar csapatnak!

2
    A sarokrúgás után Umut Bulut fejelt kapura – Király biztosan védett4

1
    Rögtön egy török szöglet jöhet.

1
    A tiszta fehérben játszó magyar csapat kezdte a játékot, pirosban a törökök.

1

Király és Arda Turan, a két csapatkapitány válsztott.

Szép számú magyar szurkoló kísérte el Isztambulba a nemzeti csapatot és természetesen ott van a díszpáholyban Csányi Sándor a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke is!

Kijöttek a csapatok, szólnak a himnuszok – előbb természetesen a magyar!

Megvannak a világbajnoki selejtező kezdőcsapatai. Abdullah Avci, a jelenlegi világranglistán, 45. helyen álló törökök szakvezetője a következő tizenegyet küldi pályára:
    Onur Kivrak– Gökhan Gönül, Semih Kaya, Bekir Irtegün, Haszan Ali Kaldirim – Nuri Sahin, Selcuk Inan – Arda Turan, Alper Potuk, Umut Bulut – Burak Yilmaz.
    Egervári Sándor az ugyanezen rangsorban pillanatnyilag 32. magyar válogatott szövetségi kapitányának kezdőcsapata:
    Király – Vanczák, Korcsmár, Mészáros, Kádár – Varga J., Pintér Á. – Koman, Hajnal, Dzsudzsák – Szalai

Az eddigi 12, hivatalos magyar-török válogatott mérkőzésen egy döntetlen mellett, hét magyar és négy török győzelem született, de Törökországban utoljára még 1984. április 4-én tudott nyerni a magyar csapat, igaz akkor 6-0-ra. Jó előjel Magyarországnak, hogy a délután rendezett U17-es EB selejtezőn a magyar fiatalok, nagyot hajrázva 3-2-re legyőzték Finnország korosztályos csapatát!
    Most már kevesebb mint egy óra és kezdődik a várva várt selejtező! Maradjanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:30 – kor kezdődik.

A vb selejtező csoport második helye szempontjából sorsdöntő mérkőzésen fogadja Törökország, Magyarországot. Az elmúlt hétvégén a törökök – ha nem is sziporkázva, de nyertek idegenben Andorra ellen, míg a magyar válogatott, egy hosszabbításban kapott góllal veszített pontokat, zárt kapus meccsen Románia ellen a Puskás stadionban. A két csapat között most 4 pont a különbség, a magyarok javára, köszönhetően elsősorban annak, hogy ősszel, Budapesten 3-1-re nyerni tudtak Szalaiék. A törökök számára ezen a mérkőzésen csak a győzelem elfogadható, ha versenyben akarnak maradni a pótselejtezős helyért, ráadásul – a hírek szerint – Abdullah Avci szövetségi kapitány állása is tétje lehet ennek a kvalifikációs meccsnek. Ugyanakkor a magyar válogatott számára akár egy döntetlen sem számítana tulajdonképpen rossz eredménynek, hiszen ezzel egy veszélyes riválissal szemben sikerülne megőrizni a 4 pontos előnyt!.
    Rendkívül érdekes és izgalmas mérkőzés várható tehát az isztambuli "pokolban" és Önök ennek minden rezdüléséről értesülhetnek, ha nyomon követik élő, szöveges közvetítésünket.
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok: 63. Yilmaz – 72. Böde

Lapok:   60. Irtegün (TUR), 88. Yilmaz (TUR) – 48. Varga (HUN), 58. Dzsudzsák (HUN), 75. Böde (HUN), 93. Király (HUN)

Törökország: Onur Kivrak– Gökhan Gönül, Semih Kaya, Bekir Irtegün, Haszan Ali Kaldirim – Nuri Sahin, Selcuk Inan – Arda Turan, Alper Potuk(Hamit Altintop 71.), Umut Bulut(Mevlut Erdinc 81.) – Burak Yilmaz.
    Magyarország: Király – Vanczák, Korcsmár(Guzmics szünetben), Mészáros, Kádár – Varga J., Pintér Á. – Koman, Hajnal(Böde 67.), Dzsudzsák – Szalai(Elek Á. 79.)

Játékvezetők: Milorad Mazsics (Risztics, Djurdjevics szerbek)

Nézőszám: 50 000