Dab.Docler
2:7 (0:2, 1:5, 1:0)
Fehérvár AV19
szerda 27.03.2013, 19:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

1:0-ra nyeri a záró harmadot a Dab.Docler, de így sem tudja elkerülni a hazai gárda a nagy arányú vereséget! A Volán megérdemelten nyert ma, a játék minden elemében felülmúlta megyei riválisát. Az újvárosiak a holnapi bronzmeccsen a Fradival, míg a fehérváriak a döntőben a Miskolccal mérkőznek meg! (21:12:06)

60:00

59:39
    A Dunaújváros gólt szerzett!

GÓÓÓL! JOZEF MIHALIK kozmetikáz az eredményen, remek passzt kap Peterditől, lekezeli a korongot, majd kilövi a hosszú sarkot! 2:7!

Gólpassz: Peterdi Imre és Azari Zsolt

59:21
    Kiss Tamás véd még egyet az utolsó percben, buli jöhet a piros mezesek harmadából

53:27
    Kiss Tamás két hatalmas védést mutat be rövid időn belül! Novak és hajós próbálkoztak!

50:35
    Létszámazonosságnál is felállnak a vendégek!

49:52
    Tilos felszabadítás (Volán)

49:34
    Kiegészülnek a dunaújvárosiak

49:06
    Azari lő emberhátrányból, Rajna magabiztosan véd, de így a csapatok átköltöznek a fehérvári harmadba

48:26
    Bailey próbálkozik, de a lövése az egyik piros mezes bekkről felpattan, buli jöhet a hazai kapu előteréből

45:18
    Kiegészülnek a vendégek, marad az 1:7, a harmadik harmadban eddig még nem láthattunk gólt

45:15
    Hatalmas helyzet Galanisz előtt, nem sok kellett a 2. újvárosi gólhoz, de egy fehérvári bekk remekül nyúlt közbe!

44:45
    Felszabadítanak a fehér mezesek

43:40
    Emberhátrányból majdnem gólt ütnek a fehérváriak!

43:18
    Első hazai emberelőny: Hetényi (Volán) áll ki 2 percre fogásért

42:45
    Papp Viktor egészen közelről próbálkozhat, de Rajna bravúrral véd!

41:10
    Kiegészülnek a hazaiak

40:55
    Emberhátrányban majdnem gólt üt a Dab.Docler!

40:05
    Továbbra is emberelőnyben a fehérváriak, közben kapuscsere történt a hazaiaknál

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

Hatalmas fehérvári fölény, magabiztos, felszabadult játék, góleső a második harmad mérlege. A mérkőzés eldőlt, most már csak a gólarány kérdéses!

A Volán gólt szerzett!

GÓÓÓL! A végletekig kivárt a lövéssel FRANK BANHAM, szegény Sevela már a jégen feküdt kiszolgáltatottan, esélye nem volt a közelről jövő emelésre! 1:7!

Gólpassz: Sille Tamás és Tyler Metcalfe

38:21
    A fehér mezesek hozzák el a bulit, támadásban a fehérváriak!

38:20

37:51
    Hajós lövése megy el Sevela kapuja előtt

37:18

36:25

GÓÓÓL! Gyorsan válaszol a Volán! LADISLAV SIKORCIN egész egyszerűen közép távolról üt egy szép gólt! 1:6!

Gólpassz: Mihály Árpád és Benk András

35:59

GÓÓÓL! Szépít a Dab.Docler! Ez is potyagól! Rajna játssza ki rossz helyre a pakkot, PAPP VIKTOR szemfülesen kihasználja az adódó lehetőséget!

30:53
    Benk ziccerben találja magát, Sevela hatalmas bravúrral hárít!

30:07

GÓÓÓL! Hengerel a Volán! KOVÁCS CSABA senkitől sem zavartatva, fél fordulatból belövi az ötödik fehérvári gólt!

27:57
    Sevela véd sokadszorra, nagyon közel járt az 5. gólhoz a fehérvári alakulat!

27:45
    Érdekesség, hogy még nem volt kiállítás a mérkőzésen

27:14

26:25
    Nagy Richárd ment bevetődve hatalmasat!

26:12
    Rajna véd nagyot, Vaszjunyin nem tudja elhúzni a korongot ziccerben a vendégek kapusa mellett!

25:58
    Bedobás lesz a Volán kapuja elől

25:33
    Sofron lövése pattan át a piros mezesek kapuja fölött!

25:10
    Azari dobja támadásba a hazaiakat

24:28
    Les (Volán)

24:15
    Akinek eddig még nem volt egyértelmű, most biztossá vált: a fehérváriak jutnak a Magyar Kupa döntőjébe

23:06

GÓÓÓL! Hatalmas potya a mérkőzés 24. percében! ORBÁN ATTILA fonákkal beemeli a korongot a hazaiak kapuja elé, a korong egyszerűen kötényben elmegy Sevela lábai között!

22:33
    Magosi forgolódik ügyesen, majdnem lövési helyzetbe is kerül a vendégek játékosa!

21:05

GÓÓÓL! Újabb Volán gól! TYLER METCALFE viszi be a kapu elé a korongot, majd egészen közelről kapura lő, a pakk átjut Sevela testén, 0:3!

20:01

Nagyon erősen kezdett a székesfehérvári gárda, 5 perc alatt már 2:0 állt az eredményjelző táblán. A második bekapott gól után rögtön időt kért a hazaiak edzője, ez kicsit megnyugtatta az újvárosiakat, és a továbbiakban már nem nőtt a két együttes között a különbség. Várjuk a folytatást!

18:28
    Sevela véd egy egészen közelről eleresztett próbálkozást!

14:47
    Vas lő kapásból egy szépen kidolgozott akció végén, Sevela hárít!

11:04
    Peterdi tör be a fehérvári kapu mögé, de nem tud pontosan visszajátszani, blokkolnak a fehér mezesek

10:42
    Les (DAB), Peterdi volt figyelmetlen

10:18

09:40
    Les (DAB)

09:21
    Novak játszik középre, a korong kicsúszik Sevela mamutjáról, de a hazaiak szerencséjére piros mezes játékos ér először a pakkhoz

04:21

GÓÓÓL! Újabb Volán találat! TYLER METCALFE kap remek keresztpasszt, és mielőtt Sevela átérne a másik oldalra, kihasználja a kínálkozó lehetőséget a vendégek játékosa!

Gólpassz: Kyle Lee Bailey és Frank Banham

03:28

GÓÓÓL! Vezet a Volán! Korongot szereznek a fehér mezesek, majd Sikorcin középre teszi a korongot, érkezik MIHÁLY ÁRPÁD, aki kapásból hatalmas gólt üt a hazaiak kapujába!

Gólpassz: Ladislav Sikorcin

02:56
    Eddig a fehérváriak dominálják az összecsapást

02:01
    Sofron játszik Kovácshoz, aki kapásból lő, Sevela véd!

01:40
    Támadásban a Volán!

00:36
    Mihalik lő takarásból, magabiztosan véd a fehérvári kapus

00:07
    Megkezdődik az év talán legjobban várt hazai jégkorong mérkőzése, mindkét csapat a szokásos szerelésében lép ma jégre!

00:01

Jelenleg egy kisebb fajta ünneplés zajlik a jégen: a hazai közönség az újvárosi csapat MOL Liga győzelméért éltetik kedvenceiket

Kezdősor:

Dab.Docler: Sevela – Lindgren, Kiss D., Pavuk, Galanisz, Szappanos – Hüffner, Sabados, Vaszjunyin, Gröschl, Somogyi – Nagy R., Tőkési, Peterdi, Mihalik, Azari – Strenk, Papp Cs., Kiss Á., Virág, Papp V.

SAPA Fehérvár AV19: Rajna – Pratt, Durco, Bailey, Metcalfe, Banham – Horváth A., Sille, Sofron, Kovács Cs., Vas – Pozsgai, Tokaji, Benk, Mihály, Sikorcin – Hetényi, Orbán, Hajós, Novak, Magosi

Játékvezetők: Kincses Gergely, Druga Norbert – Martin Moravec, Slavomir Scensny.

Hosszú éveken keresztül a dunaújvárosi és a székesfehérvári alakulat uralta a magyar bajnokság, ám mióta a fehérváriak az EBEL-ben játszanak, nem sok lehetőség van a két Fejér megyei együttes összecsapására. Szerencsére itt van nekünk a Magyar Kupa, ahol már az elődöntőben összekerültek a csapatok. Igazi presztízscsata várható, ahol a döntőbe jutásra azért a kék-fehérek az esélyesebbek!

Szerdán játsszák a Magyar Kupa két elődöntőjét, melynek párosítása: Dab.Docler – SAPA Fehérvár AV19 illetve Miskolci Jegesmedvék – Ferencváros-ESMTK

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 36. Papp V., 60. Mihalik (Peterdi, Azari) – 4. Mihály (Sikorcin), 5. Metcalfe (Bailey, Banham), 22. Metcalfe (Banham), 24. Orbán, 31. Kovács Cs. (Vas), 37. Sikorcin (Mihály, Benk), 39. Banham (Sille, Metcalfe)

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Kiss D., Pavuk, Galanisz, Szappanos – Hüffner, Sabados, Vaszjunyin, Gröschl, Somogyi – Nagy R., Tőkési, Peterdi, Mihalik, Azari – Strenk, Papp Cs., Kiss Á., Virág, Papp V.

Játékvezetők: Kincses Gergely, Druga Norbert – Martin Moravec, Slavomir Scensny