Chelsea F.C. – Manchester United 1:0 (vége)
Chelsea Football Club
1:0 (0:0)
Manchester United
hétfő 01.04.2013, 13:30 • Stamford Bridge • FA Kupa

Meseszép találattal győz a Chelsea a Manchester United ellen, így a londoniak jutnak be az FA-kupa elődöntőjébe, ahol majd a Manchester City-vel nézhetnek farkasszemet. Érthetetlen módon, Demba Ba 49. percben szerzett gólja után a vendégek nem tudtak kellően felpörögni, még a cserék sem nagyon dobtak a vörös ördögök játékán. Mindent egybevetve, a hazaiak mai sikere megérdemelt volt! (15:24:05)

92
    A firssen beállt Moses remek csellel húzza el a labdát Ferdinand mellett, lövés helyett azonban tovább cselezne, ez lett a veszte

91
    Második Chelsea változtatás: Oscar le, Moses be

91
    Kirúgással jöhetnek a hazaiak

91
    4 perc lesz a ráadás

90
    Oscar is lapot kap

89
    Mata is besárgul, késett egy ütemet

89
    Tetszetős hazai akció végén Mata lövését védi De Gea!

88
    Evra beadását van Persie kapásból nagyon rosszul találja el! 7 méterre volt a kaputól, teljesen üresen próbálkozhatott!

86
    Demba Ba szabálytalankodik Smallinggal szemben, szabadrúgás kifelé

85
    Szabadrúgással jöhet a Chelsea közel az oldalvonalhoz, ezzel is értékes másodpercek telnek el

81
    Mata lapos lövése nem sokkal megy el a bal kapufa mellett!

80
    Tíz perce maradt a Manchester United-nek, hogy legalább a hosszabbítást kiharcolja

79
    Carrick lövését blokkolják, majd Jones esik el, a játékvezető nem fújja le az esetet

78
    Mata lő fölé a tizenhatoson belülről, talán jobban leszoríthatta volna a próbálkozását!

77
    Azpilicueta sárgul be, fölöslegesen szabálytalankodott a felező vonalnál

76
    Szabadrúgás a Chelsea javára, Welbeck volt szabálytalan Azpilicuetavall szemben

75
    Elégé lüktető a játék, az előnye ellenére a kékek nem állnak be védekezni, hanem igyekeznek még egy gólt szerezni

74
    Valencia lő jó 24 méterről, nem talál kaput a vendégek játékosa!

73
    Hazard lekészítése után Ramires lő futtában mellé

73
    Mata szögletét végül Jones vágja ki a mezőnybe

72
    Demba Ba harcol ki szögletet a londoniaknak!

71
    Jones ment bedobásra egy nagyon jó ütemben adott hazai kiugratást

70
    Giggs előre vágott labdáját Petr Cech kaparintja meg

68
    Oscar beadását megcsúsztatják a vörös mezesek, majd Mikel lő, de nagyon fölé száll a kísérlet

67
    Hazard lőhet ziccerben, nem sokat téved a hazaiak középpályása!

66
    Carrick vállalkozik egy csel után lövésre, valószínűleg lőtt már jobbat is pályafutása során

65
    Második United csere: Nani helyén a veterán Giggs folytatja

65
    Hernández (United) van lesen

64
    A gól óta teljesen megváltozott a mérkőzés képe, helyzetek itt is ott is, sokkal jobb a mérkőzés!

63
    Mata lő kiszorított helyzetből az oldalhálóba!

61
    Micsoda védés Petr Cech részéről! Welbeck beadását Hernández fejeli rá az ötösön belülről, a cseh kapus hatalmas bravúrral tolja a labdát szögletre!

58
    Mata ívelt passza nem jut el Ba-hoz, nagy nehezen tisztáznak a vendégek!

57
    Manchesteri kirúgással folytatódik a mérkőzés

56
    Valencia beadását Welbeck kézzel veszi le, de közben még szabálytalan is volt

55
    Nani 17 méteres lövését blokkolják a hazaiak!

54
    Cleverley gyűjti be a mérkőzés első lapját, Ramires volt a szenvedő fél

54
    Mata esik el, nagyon szeretett volna egy szabadrúgást, de a játékvezető kettő méterre állt az esettől

53
    Vajon mikor hozza be Ferguson van Persiet?

51
    Szabadrúgással jöhetnek a kékek a saját térfelükről

50
    Ez a gól nagyon jót tehet a mérkőzésnek

49
    Chelsea gólt szerzett!!

GÓÓÓL! Micsoda találattal vezet a Chelsea! Mata ível a tizenhatoson belülre, ahol érkezik DEMBA BA, és 11 méterről, estében, a levegőben úszva belekap a labdába, De Gea sóbálványként nézi végig, ahogy a labda behullik a hosszú sarokba!

48
    Demba Ba remek villanása sem eredményez gólt

47
    Nani lő a sorfalba!

46
    Nagyon jó helyről lőhet szabadrúgást a vendég együttes! A tizenhatos sarkától!

46

Nem esett gól az FA-kupa negyeddöntőjének újrajátszott mérkőzésén a Stamford Bridge-en az első félidőben. Az iramra nem lehet egy szavunk se, viszont a csapatok helyzetekkel már nem kényeztetnek el minket. Amennyiben döntetlen születne, úgy jöhet majd a 2x15 perc hosszabbítás, de még ne rohanjunk ennyire előre!

47
    De Gea húzza le a sarokrúgást

46
    Mikel tizenhatos vonaláról elengedett lövése vágódik szögletre!

46
    1 perc a ráadás

43
    Szabadrúgás a vendégek javára a kékek térfeléről, közben a manchesteriek büntetőt reklamálnak

42
    Kirúgással jöhetnek a vendégek, lassan letelik az első félidő

41
    Hernández lövését Cech védi bravúrral, a kapus valahogy még vissza tudott nyúlni lábbal, a kipattanóból pedig nem lesz veszély! Az eddigi legnagyobb lehetőség!

41
    De Gea egészen könnyedén húzza magához a labdát

40
    Szabadrúgással jöhet a Chelsea az alapvonal mellől, remek lehetőség a beívelésre

39
    Hazard kényszerítőzik Oscarral, majd tekerne a hosszú felsőbe, de nem jár sikerrel

38
    Nani távoli lövése nem sokkal megy a hosszú alsó mellé, de Petr Cech rajta volt a kísérleten!

37
    De Gea kezében landol a labda

36
    Hazard nagyon harcos, jöhet a Chelsea első szöglete!

36
    A vendégek játékosa már jobban, a lassítás alapján nem volt komolyabb ütés Mikel részéről

35
    Nani ütközik Mikellel, majd eljátssza a "nagy halált"

34
    Luiz kísérlete jócskán fölé száll, valószínűleg a labda már nincs is a stadionban

34
    Ígéretes helyről lőhet szabadrúgást a hazai csapat

33
    Demba Ba ötös sarkáról eleresztett lövését blokkolják a manchesteri védők!

32
    Ivanovic fülel le egy indítást, a társak Welbecket keresték volna

31
    Végre! De Gea védi lábbal Ba lapos lövését! Bedobás a Chelsea javára!

30
    Smalling fejeli haza a labdát, igazán komoly helyzetet nem jegyezhettünk fel az első fél óra elteltével

29
    Szabadrúgással jöhetnek a vörös ördögök, közel a félpályához

29
    Mata ad nagyon lassú labdát, így Valencia közbe tud lépni, pedig fellazult a vendégek védelme

28
    Cech öklöz ki egy beadást

27
    Hernández csúszik el lövés közben, így ez az akció sem eredményez kapura lövést!

26
    Cleverley élesen ad középre, Ivanovic tisztázni tud

25
    Mindkét edző megszervezhette a védelmeket, ugyanis nem nagyon láthatunk komolyabb helyzeteket

23
    Most a kékek védői passzolgatnak kényelmesen, igaz, egyik csapatnak sincs oka a rohanásra

22
    Sérülés miatt: Cole nem tudja folytatni, Bertrand veszi át a helyét

21
    Közben a hazaiak hátvédje, Ashley Cole sérül meg, valószínűleg meghúzódhatott

21
    Nani ígéretes helyzetben nagyon rossz megoldást választ!

19
    Kényelmesen passzolgat a manchesteri védősor

18
    Hernández remek sarkazása kicsit rövid Naninak

17
    Csöndesen folydogál a mérkőzés, egyelőre nem láthattunk komolyabb lehetőséget, bár az iramra nem lehet panaszunk

15
    Szabadrúgással a Manchester United javára, Luiz szabálytalankodott Welbeckkel szemben

15
    Nani beadása nagyon gyenge, Hazard viszont nem tud megindulni, mert Jones megakadályozta ebben szabálytalan eszközökkel