Dinamo Moszkva – SZKA Szentpétervár 5:1 (vége)
hétfő 01.04.2013, 17:30 • Luzsnyiki, Moszkva • KHL

Kapura lövések: 20 illetve 21 lövés
    Emberelőnyös helyzet kihasználás: 5/1 illetve 4/0
    Kiállítások: 8 illetve 10 perc
    Buli elhozatal: 31 (50%) – 31 (50%) (19:59:23)

Teljesen megérdemelten győz a Dinamo Moszkva, és jut be a KHL nagy döntőjébe, ahol majd az AK Barsz Kazany – Traktor párharc továbbjutójával vívhat meg a Gagarin Kupa elnyeréséért! A szentpéterváriak sem szégyenkezhetnek, ezt a nagyon erős moszkvai csapatot tudták megszorongatni, ám végül a jobbik együttes jutott tovább, 4-2-es összesítéssel!

58:21
    Újabb Ezhov védés! Buli következik a vendégek kapuja elől!

58:03
    Ezhov véd nagyot, a kipattanó ne kerül a hazaiakhoz!

58:01
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik

57:30
    Egy veszélyes vendég próbálkozás emberhátrányban, de nem talál kaput a kísérlet!

56:19
    Emberelőnyben a hazaiak: Kalinin (SZKA) áll ki 2 percre gáncsolásért

55:11
    A Dinamo gólt szerzett!

GÓÓÓL! Ahogyan az várható volt, kihasználja az üres kapus helyzetet a hazai csapat! SERGEI KONKOV lép ki, és nincs nehéz dolga a hazaiak játékosának!

52:55
    Üres a vendégek kapuja 6 a 4 ellen a jégen az SZKA!

52:55
    Most még is egy veszélyes helyzet, de Yeryomenko hárít!

52:30
    Egyszerűen még felállni sem tudnak a szentpéterváriak a hazai harmadban

51:53
    Ezhov nagyon messzire elhagyja a kapuját, majdnem ráfáznak a vendégek!

51:23
    Gorovikok (Dinamo) ül le 2 percre akadályozásért

50:00
    Érdekesség, hogy Kvapil 3 gólja mellett Jakub Petruzalek már a 3. gólpasszát jegyezte az imént

49:10
    A hazai közönség már elkezdte az ünneplést, ők is érzik, hogy a Dinamot ma nem lehet megszorongatni

48:45
    A vendég játékosok arcát elnézve, mintha már beletörődtek volna a kiesésbe

48:31

GÓÓÓL! Eldől a továbbjutás kérdése! MAREK KVAPIL kap álomszerű indítást, egyedül, ziccerben törhet Ezhov kapujára, és a hazaiak játékosa szép cselt követően belövi csapata negyedik, önmaga harmadik gólját! A Dinamo jut a KHL nagy döntőjébe!

Gólpassz: Jakub Petruzalek

47:11
    Tsvetkov indul meg a koronggal, de a centerezését blokkolják a vendégek

46:04
    Hatalmas helyzet, Yeryomenko ismét a helyén, kiválóan véd a hazaiak hálóőre!

44:56
    A moszkvaiak hozzák el a bulit

44:53

43:52
    Les (SZKA), próbálkoznak becsülettel a vendégek

43:02
    Szép játék végén Tihonov lapos lövését védi Yeryomenko!

42:45
    Tilos felszabadítás (Dinamo), a buli a hazaiak kapuja elől jöhet

41:53
    Nagy a nyomás a Dinamo kapuján, a szentpéterváriak mindent egy lapra feltéve rohamoznak!

41:19
    Yeryomenkonak kétszer is védenie kell, de egyik sem volt komoly lehetőség

41:00
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 3:1, hiába álltak fel ebben az egy percben a vendégek, nem sikerült kapura lőniük!

Buli elhozatal: 23 (51%) – 22 (49%)

A második 20 perc már sokkal jobb játékot hozott, a kilátogató nézők láthattak 4 gólt, ráadásul olyan eloszlásban, aminek a többség nagyon örül. A Dinamo egy harmadnyira van a KHL nagy döntőjétől, és habár a SZKA már produkált ebben a csarnokban egy hatalmas feltámadást, nem sok esély mutatkozik rá, hogy a moszkvaiak ezt még egyszer végignézzék! Ne felejtsük el, az SZKA 1 percig emberelőnyben játszik még a harmadik harmad elején!

36:43

GÓÓÓL! Emberelőnyös találattal állítja vissza a két gólos különbséget a Dinamo! ILYA GOROKOV kerül helyzetbe, aki innen nem tud hibázni!

Az SZKA gólt szerzett!

GÓÓÓL! Szépítenek a vendégek! Fedorov tör a kapura, ziccerét még védi Yeryomenko, ám a kipattanó a nagy rössel érkező EVGENY ARTYUKHIN elé kerül, aki azonnal reagál, 2:1!

Gólpassz: Fyodor Fedorov

33:59
    Most Yeryomenko tenyerel rá a pakkra, a csapatok átköltöznek a moszkvai ketrec előterébe

32:05
    Újabb nagy helyzet marad ki a hazai kapu előtt!

29:42
    Szépítési lehetőség a vendégek előtt: Makarov kap remek korongot, de ziccerben nem tud gólt ütni!

29:17
    A vendégek blokkjában akad el az újabb hazai lövés, Babenko próbálkozott

28:30
    Nagyon nehéz helyzetben a vendégek, akik eddig nem játszottak alárendelt szerepet a mérkőzésen. A gól után a vendégek időt kértek

28:02

GÓÓÓL! 3 perc alatt kettőt vágnak a hazaiak! Soin passzol hanyagul, fonákkal MAREK KVAPIL elé, aki állítgatás nélkül, laposan, kötényt üt Ezhovnak! Kvapil duplázik!

Gólpassz: Sergei Soin és Jakub Petruzalek

27:33
    Hatalmas ütközés a vendégek kapuja mögött, a játékvezetők sípja néma marad

26:41
    Innentől kezdve, amennyiben az SZKA nem szerez gólt, kiesik a rájátszásból, hatalmas nyomás tehát a vendégeken!

25:05

GÓÓÓL! Vezetnek a moszkvaiak! MAREK KVAPIL ugrik ki a jobb oldalon, lövést imitál, a vendégek kapusa felveszi a védő pozíciót, de a hazai játékos nem lő, megkerüli a kaput, és szemfülesen bekotorja a pakkot az üres kapuba! Ezhov és Dallman is hiába vetődött!

24:33
    Kiegészülnek a vendégek

24:07
    Yeryomenko lepkésében a pakk, buli jöhet a hazai kapu elől, így lassan lejár a kiállítás

20:54
    Nagy lövés a kék vonalról, Ezhov bravúrral véd!

20:01

Kapura lövések: 6 illetve 8 lövés
    Emberelőnyös helyzet kihasználás: 1/0 illetve 1/0
    Kiállítások: 2 illetve 2 perc
    Buli elhozatal: 12 (46%) – 14 (54%)

Nem hozott gólt az első 20 perc a Nyugati Konferencia döntőjének 6. összecsapásán, ám a harmad végére eléggé elszabadultak az indulatok. Igazán nagy helyzetekben nem bővelkedtünk, persze azért így sem unatkozhattunk, elég nagy az iram a jégen. Ha ma nyer a Dinamo, akkor 4-2-es összesítéssel bejut a nagy döntőbe!

20:00

19:56
    Yeryomenko valósággal rávetődik a korongra, majd újra lökdösődés alakul ki, jókor fog jönni a szünet!

19:25
    Újra megy a játék, Fedorovot durva játékért ki kellett volna állítani

19:21
    Hatalmas ütközés a palánk mellett a vendégek harmadában, Fedorov (SZKA) nagyon alattomos volt, elszabadulnak az indulatok

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik

18:11
    Tilos felszabadítás (SZKA), eléggé töredezetté vált most a játék, így a harmad végére

17:50
    Les (Dinamo)

17:13
    Beszorulnak a hazaiak

16:24
    Ezhovról jön ki egy távoli, palánk mellől eleresztett lövés. Nem volt egyszerű dolga a vendégek hálóőrének, ugyanis ketten álltak előtte

16:11
    Elhozza a bulit a hazai alakulat, majd Kokarev lövését védi Ezhov!

16:00

15:47
    Les (SZKA), a buli a hazai harmad elől jöhet

14:39
    Granak lő a blokkba, így Ezhovnak nem kell közbeavatkoznia

14:21
    Makarov lőhet tiszta helyzetből, de nem találja el a moszkvaiak kapuját!

13:40
    Panarin korcsolyázik el a hazai kapu mögött a fordulatból középre tett korongja azonban elakad Yeryomenkoban

13:24
    Újabb tilos felszabadítás a moszkvaiaktól

11:42

11:06
    Ezhovnak kétszer is védenie kell, ha felpörgeti a játékot a Dinamo, akkor bármikor helyzetbe tudnak kerülni a kék mezesek!