Traktor Cseljabinszk – AK Barsz Kazany 3:2 (vége)
Traktor Cseljabinszk
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
AK Barsz Kazany
kedd 02.04.2013, 14:00 • Arena Traktor, Celjabinsk • KHL

Egy nagyon jó és izgalmas találkozót láthattunk. A csapatok nem cáfoltak rá az előzetes várakozásra, most is végig kiélezett csatát hozott az összecsapás. A Barsz sajnálhatja az első harmadot, akkor kicsit tompán játszottak, amire rá is ment a meccs. De még semmi nincs veszve számukra, ugyanis a mindent eldöntő hetedik mérkőzésen még javíthatnak.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (17:24:58)

60:00

59:34
    Veszélyes helyzet a Traktor kapujánál, végül sikerül a felszabadítás. Ezt megúszták a hazaiak.

59:15
    Barulin nélkül a kapuban. A Barsz mindent egy lapra tesz fel.

58:47
    Időkérés a Barsz részéről.

58:00
    Fogy az idő, de nagyon nyom a Barsz.

57:18
    Petrov lövése után támadt egy kis zavar a hazai kapunál.

56:00
    Négy perc maradt hátra a találkozóból, a hazaiak próbálják már kihúzni kapott gól nélkül, de még sok van hátra.

55:31
    Morozov játszik most elemében. Jó messziről lőtt, azonban Garnett most hárított.

54:32
    A Kazany gólt szerzett!

Nikulin passzolt pontosan ALEKSZEJ MOROZOVHOZ, aki lövésével izgalmassá tette a véghajrát. Garnett nem védhette, nagyon jól eltalált lövés volt.

Assziszt: Ilja Nikulin

53:11
    Kuznetsov szedi össze a korongot a semleges harmadban, majd el is veszíti azt.

52:17
    Petrov lőtt kapura, Garnett véd.

51:10
    Glinkin harcol egy nagyot a palánknál. Nem finomodnak a fiúk.

50:15
    Kifejezetten élvezetes a harmadik harmad, a Traktor nagyon jól játszik.

49:13
    Glinkin – Antipov összjáték, a lövés ezúttal elmarad.

48:38
    Kostitsyn lövi be a korongot a Barsz harmadába, ott azonban nincs csapattárs.

47:47
    Kapanen viszi be a harmadba a korongot, lövése Garnett kesztyűjéban.

46:04
    Antipov bolondította a vendégeket Barulin kapujánál, a végén azonban sikerül felszabadítani.

45:54
    A Traktor gólt szerzett!

Az elmúlt percek fölénye meghozta a gólt. Antipov kerülte meg Barulin kapuját, pontosan tette középre, ANDREJ POPOV pontosan érkezett, és koözelről védhetetlenül lőtt be.

Assziszt: Vladimir Antipov

45:10
    Nichushin lőtt egy emberest kapura, Barulin a helyén. Ez könnyen gól lehetett volna. Jól játszik a Traktor.

44:43
    Glinkin korcsolyázott el bal oldalon, a belőtt korongja viszont nem jó.

43:10
    A Traktor nagyon beszorítja most a Barsz együttesét.

42:30
    Zaripov nagyon jó lőtte el, garnett hatalamasat védett.

41:18
    Teljes létszámban a csapatok.

40:10
    A bedobás után a Traktor jöhet.

40:01

A második harmadban a Barsz játszott jobban, sikerült is a szépítés. A mérkőzés továbbra is teljesen nyílt, bármelyik csapat győzedelmeskedhet.
    Maradjanak továbbra is velünk.

40:00

39:18
    A páros kiállítás után a harmad végét várják már a játékosok.

38:43
    Golubev (Barsz) is megkapja a maga két percét durva játék miatt.

38:43
    Ryabykin (Traktor) kap két percet durvaságért.

38:08
    Teljes létszámban a hazaiak, ezt az emberelőnyt könnyen megúszták.

37:08
    Egy perc eltelt a kiállításból, de felállni se igazán tudtak a vendégek.

36:08
    Bulis (Traktor) megy ki két percre veszélyes játékért. Ezt kicsit könnyen befújta a játékvezető.

35:53
    Karpov kap egy használható korongot a Barsz harmadában, lövésig viszont már nem jut el.

34:30
    Kostitsyn lő kapura, majd a blokkolt korongot Nichushin teszi rá, de mellé megy.

33:11
    Folytatódik a játék.

33:10
    Reklámszünet.

32:28
    Petrov szembe a kapuval nem tudta bevenni Garnett kapuját. Ettől nagyobb helyzet azért nem sokszor lesz.

31:35
    A kazanyiak folytatják a nyomást, most éppen Medvedev próbálkozott lövéssel.

30:21
    Petrov korcsolyázott el bal oldalon a palánk mellett, belőtt korongja egyik társnak se használható.

29:34
    Továbbra is a Barsz dominálja ezt a harmadot, mintha a két gólos vezetésnél a Traktor elbízta volna magát.

28:28
    Zherdev Garnett kapujánál, majd Lukoyanovhoz passzolt, de itt már elhalt a támadás.

27:24

Góllá érett a Barsz fölénye a második harmadban. DENISZ GOLUBEV szépített, miután egy látványos támadás után Artem Lukoyanov passzát kapura lőtte.

Assziszt: Artem Lukoyanov

26:30
    Glinkin kerülte meg szépen Garnett kapuját, a középre lőtt korongját kivágják a hazaiak.

25:35
    Petrov szépíthetett volna, de Garnett védett. Ez bizony meleg volt a hazaiaknak. A kazanyiak kezdik fokozni a tempót.

24:31
    Elég kényelmesen folyik a játék, valószínűleg a Barsz kockáztatni nem akar még nagyon, a Traktor pedig a vezetés birtokában nyugodtan játszhat.

23:01
    Les. Bedobás után a Barsz hozza a korongot.

22:53
    Buli a hazai kapunál.

22:38
    Kostitsyn vitte be szépen a harmadba a korongot, majd elvesztette.

21:03
    Nikulin kerülte meg Garnett kapuját, lövését blokkolják.

20:10
    Bedobás után a Barsz hozhatja a korongot.

20:01

Jól kezdett a Traktor. Már a harmad elején jóval aktívabb volt ellenfelénél. Majd egy Barsz kiállítás után a vezetést is megszerezték, nem sokkal utána pedig növelni is tudták az előnyt.
    Eddig meggyőzőbb a Traktor játéka, a hazai csarnok nagy örömére.

20:00

19:44
    Úgy néz ki ez a néhány másodperc már teljes nyugalomban telik el.

19:11
    Nikulin lőtte be a korongot Garnett kapujához, Zaripovnak nem volt tökéletes a passz.

18:34
    Teljes létszámban a vendégek. Ezt az emberelőnyös helyzetet nem tudta most a Traktor kihasználni, pedig három gólos vezetéssel már tetemes előnyre tehetett volna szert.

17:34
    Egy perc eltelt a kiállításból, lövésig se jutottak el most a hazaiak.

17:09
    Emberelőnyben azonnal felállnak a hazaiak. A Barsz kilövi a korongot a harmadból.

16:34
    Zaripov (Barsz) megy ki két percre akadályozásért.

15:25
    Immonen korcsolyáz el szépen a palánk mellett, azonban a belőtt korongjára nem érkezik csapattárs.

14:17
    Medvedev jó messziről lőtte rá, a kaput el is találta, Garnett azonban a helyén.

13:22
    Vasilchenko korcsolyázott el a palánk mellett, majd lövésig is eljutott. Barulin volt a végállomás.

12:33
    A vendégek mintha nem pörögtek volna fel erre a mai találkozóra, eddig vérszegény a játékuk.

11:16
    Barulinnak megint védenie kellett. Glinkin veszélyeztett.

10:39

Jól kezdődik a mérkőzés a hazaiaknak, növelni tudják az előnyt. Karpov korcsolyázott el a palánknál, majd passzával helyzetet teremtett ANTON GLINKINNEK, aki nem is hibázott.

Assziszt: Maxim Karpov

09:48
    Teljes létszámban a Barsz.

09:17
    Morozov lővését kellett Garnettnek védenie.

08:48
    Bulis kerülte meg koronggal Barulin kapuját, mikor egy perc van még a kiállításból.

08:16

A Traktor hamar ki is használta az emberelőnyös helyzetet. Szépen felálltak Barulin kapujánál, járatták a korongot, majd JAN BULIS lőtte rá. Barulin nem sokat láthatott a lövésből.

Assziszt: Sztaniszlav Chistov

07:48
    Darzins (Barsz) kap két perces büntetést akasztásért.

06:30
    Nikulin szánta rá magát egy lövésre, és nem is volt rossz. Garnett azonban fogja a lövést.

06:01
    Folytatódik a mérkőzés.

06:00

05:14
    Kostitsyn – Yakutsenya összjáték Barulin előtt, végül felszabadítanak a vendégek. Mindenesetre ez már helyzetecske volt.

04:00
    A vendégek járatták a korongot a hazai kapunál, de lövésig nem jutottak el.

03:04
    Kostitsyn révén megvan az első lövés is. Barulin védett.

02:30
    A hazaiak kezdték támadóbban a mérkőzést.

02:05
    Bedobás Garnett kapujánál.

01:12
    A hazaiaknak a vereség a búcsút jelentené.

00:10
    Elkezdődött a párharc hatodik összecsapása. Az első bulit a hazaiak hozták el.

00:01

Kezdősor:

Traktor Cseljabinszk: Garnett – Quint, Ryabykin, Chistov, Bulis, Kuznetsov – Vasilchenko, V. Belov, Kontiola, Yakutsenya, Kostitsyn – Katichev, Razin, Andrei Popov, Glinkin, Antipov – Shinin, Nesterov, Osnovin, Nichushin, Karpov

AK Barsz Kazany: Barulin – Nikulin, Korneyev, Zaripov, Kapanen, Morozov – Kulyash, Medvedev, Pesonen, Immonen, Obuhov – Zaharchuk, Khomitsky, Tereshchenko, Darzins, Petrov – Yarullin, Lukoyanov, Golubev, Zherdev

Játékvezetők: .

Már a főcsoport döntőknél tartunk, ahol a Keleti Konferencia harmadik helyén végző Traktor Cseljabinsz, az első helyen playoff-ba jutó Barsz Kazany együttesét fogadja. A négy győzelemig tartó párharc állása 3:2 a Barsz javára, vagyis ha most nyerni tudnak a kazanyiak, akkor bejutnak a nagy döntőbe, ahol a Dinamo Moszkva lesz az ellenfél.
    Az eddigi öt találkozóból négy mérkőzés is hosszabbítás után dőlt el. Ez is mutatja, hogy mennyire egyforma erősségű csapatokról van szó. Meg lennénk lepve, ha ezúttal valamelyik együttes "simán" nyerne.
    Aki szereti a minőségi hokit annak mindenképpen, de másnak is bátran ajánljuk, hiszen az izgalom garantált.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk a mérkőzéshez!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 9. Bulis (Chistov), 11. Glinkin (Karpov), 46. Popov (Antipov) – 28. Golubev (Lukoyanov), 55. Morozov (Nikulin)