Fehérvár AV19 – Orli Znojmo 2:1 (hosszabbítás vége)
Fehérvár AV19
2:1 (0:0, 1:0, 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
szerda 03.04.2013, 19:00 • Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • EBYSL

A 2012/13-as Erste Bank YoungStars League kiírását tehát a SAPA Fehérvár AV19 együttese nyerte meg! Gratulálunk nekik! (22:00:09)

Nem minden napi küzdelmet és izgalmakat hozott az EBSYL döntőjének 3. összecsapása. A rendes játékidőben egyik csapat sem tudott diadalmaskodni, így a döntés a hosszabbításra maradt, ahol végül is a magyarok egy emberelőnyös helyzetet kihasználva jutottak el a csúcsra!

79:27
    A Volán gólt szerzett!

GÓÓÓL! Óriási csatában győz a Sapa Fehérvár! 3 másodperccel a kiállítás letelte előtt VARGA ARNOLD távoli lövése utat talál Helešic mellett a Znojmo kapujába! Emberelőnyös találat! Ezzel a székesfehérvári csapat megnyeri az Erste Bank YoungStars League idei kiírását! Erre méltán lehetünk büszkék!

Asziszt nélküli találat

77:30
    Esély a fehérváriak előtt! Kastner (Znojmo) megy ki 2 percre

76:07
    Óriási Znojmo lehetőség! Špaček lőhet teljesen szabadon, a korong kis híján Rajna ketrecében köt ki!

73:32
    Nováček lövését hárítja Rajna, közel jártak a vendégek az üdvösséghez!

70:01
    Aki gólt üt, az megnyeri az Erste Bank YoungStars League idei kiírását, elképesztően izgalmas a bajnokság vége!

66:40
    Helešic védése után továbbra is 1:1 az állás!

64:59
    Kiegészül mindkét csapat, nem született találat a kiállítások alatt. Ismét 4 a 4 ellen néznek farkasszemet egymással a játékosok

62:59
    Páros kiállítás: Arany (Sapa) és Pelikán (Znojmo) mennek le 2 percre. 3 a 3 ellen a csapatok a jégen

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Vége a mérkőzésnek, és mivel a vendégek ki tudtak egyenlíteni, hosszabbítás következhet! Nagyon kiélezett az összecsapás, nehéz lenne megjósolni, melyik alakulat fog diadalmaskodni. Az EBSYL döntője tehát a legkiélezettebb körülmények között fog eldőlni!

59:05
    Még egy nagy helyzet a végére, de a Sapa Fehérvár nem tudja kiharcolni a győzelmet a rendes játékidőben!

50:24
    A Znojmo gólt szerzett!

GÓÓÓL! Egyenlít a Znojmo! MAREK ŠPACEK érkezik, és egalizál! Kezdhetik elölről a csapatok!

Gólpassz: Lukáš Nováček

45:58
    Pillók ugrik ki ziccerben, de Helešic meccsben tartja a vendégeket!

40:01

A második játékrészt is a vendégek kezdték jobban, ám a harmad vége megint csak a Sapa Fehérvár együttese számára sikerült jobban! Olyannyira, hogy Varga révén előnyből várhatják a záró felvonást! A Znojmonak 20 perce maradt, hogy válaszoljon a hazai gólra!

40:00

37:59

GÓÓÓL! Vezetnek a fehérváriak! NÉMETH ATTILA a második harmad vége előtt megszerzi a mérkőzés első gólját! Emberelőnyös találat!

Gólpassz: Varga Arnold és Tóth Gergő

37:13
    Jan Hobza (Znojmo) áll ki 2 percre

28:33
    Újabb lehetőség a Znojmo előtt: ezúttal Odenhal lőhet távolról, Rajna bravúrral hárít!

26:25
    Vald lő a kék vonalról, Müller próbál belekotorni a korongba, Rajna véd!

20:01

Nem hozott gólt az első harmad, így még minden kérdés nyitott a döntő 3. mérkőzésén! Az elején a Znojmo volt aktívabb, aztán a játékész vége felé már a fehérváriaknak volt több lehetőségük is a gólszerzésre. A mérkőzésen eddig egyetlen kiállítás volt, szerencsére ezt a vendégek nem tudták kihasználni!

20:00

18:37
    Újabb fehérvári lehetőség: most Izsák kerül tiszta lövőhelyzetbe, de Helešicet találja telibe a magyar játékos!

17:05
    Tóth játssza magát tisztára, egyedül van Helešic ellen, de nincs sok ideje a lövésre, a vendégek kapusa remekül zárja a szöget!

15:55
    Kiegészülnek a fehérváriak, az emberelőny alatt nem sikerült komoly helyzetet kialakítania a Znojmo csapatának

13:55
    Pillók (Sapa) megy ki 2 percre fogásért

06:11
    Hatalmas lehetőség a Znojmo előtt! Rajna véd egy lövést, a kipattanó Horák elé kerül, aki majdnem megszerzi a vezetést a vendégeknek!

03:47
    Nagy kavarodás a hazai kapu előtt, nyolc játékos is mozog Rajna előtt, de a hazai kapus szemmel tartja a korongot, sikerül hárítani!

00:01

Kezdősor:

SAPA Fehérvár AV19: Rajna (Bereneyi) – Arany, Reiter, Árkovics, Varga, Rusk, Korbuly, Krausz – Izsák, Tóth, Sárpátki – Pillók, Sofron, Németh – Füri, Pukli, Lengyel

Játékvezetők: .

Az első találkozót már lejátszották Magyarországon, ahol egy végletekig kiélezett mérkőzés után Németh hosszabbításban szerzett góljával a fehérvári alakulat kerekedett felül. A második meccs már sokkal egyértelműbb volt, a csehek 4:0-al küldték haza a magyarokat. A párharc 1-1-es állásról folytatódik!

A juniorok EBEL ligájának az EBSYL – nek a döntőjéhez érkeztünk, ahová a cseh Znojmo és a magyar SAPA Fehérvár AV19 verekedte be magát

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 38. Varga (Varga, Tóth), 80. Varga – 51. Špaček (Nováček)

HC LERAM Orli Znojmo: Helešic (Dočekal) – Koňařík, Tichý, Michalica, Hobza, Theimer, Odehnal, Hloupý, Bukáček – Müller, Kastner, Fusek – Telesz, Nahodil, Pelikán – Špaček, Nováček, Horák – Holub, Vald, Kacetl

Játékvezetők: Babic, Kincses, Gangel, Németh