Tottenham Hotspur – FC Basel 2:2 (vége) | Fenerbahçe – S. S. Lazio 2:0 (vége) | Chelsea F.C. – FC Rubin Kazany 3:1 (vége)
Benfica – Newcastle United 3:1 (vége)
Tottenham Hotspur
2:2 (1:2)
FC Basel
csütörtök 04.04.2013, 21:05 • White Hart Lane, London • Európa liga

Sikerült az egyenlítés a hazai csapatnak. Jó volt a második félidő is, szép megoldásokat láthattunk, csak a vége felé kissé elfáradtak a csapatok, és az utolsó negyedórában egyik csapat sem kockáztatott. Megérdemelt eredmény, de teljesen nyitott a továbbjutás sorsa. (22:59:40)

90+4
    Bale ápolása ezekben a percekben. Hordágyon viszik le.

90+3
    Úgy néz ki, Bale megsérült.

90+3
    Friedel kapus hosszú kirúgása. Bale a földön fogja a lábát.

90+2
    Úgy néz ki hogy a Tottenham is elégedett az eredménnyel.

90+1
    Három perc hosszabbítás.

90
    A Tottenham térfelén folyik a játék, végre egy hosszú hazai indítás, de kicsorog a labda. Sommer kapus jöhet kirúgással.

89
    Bale bedobása

88
    Gallas szorul ápolásra. A hazai csapatnak már nincs csere lehetősége.

87
    Újabb lassú vendég támadást láthat a hazai közönség.

86
    Jól kontrolálja a meccs végét a Basel.

85
    Gallas kivágja a labdát, dobhatnak a vendégek

84
    Cserélnek a vendégek, Salah helyett Degen jön be.

83
    Stocker tálal El Nenny elé, aki csúnyán fölé lövi a labdát.

82
    Zoua kezezése a középpályán.

81
    Gyors vendég kontra. Salah gyenge lövését védi Friedel.

80
    A Tottenham még azért megpróbálja megszerezni a vezetést. Bale hosszú bedobása az ötösre, veszélyes helyzet volt.

78
    Gallas szabálytalankodik, sárga lapos volt, de a bíró nem húzta ki a sárgát. A második lett volna, és akkor piros…..

77
    Zoua 6 méterről a kapu mellé lövi a ziccert.

76
    Jól tartják a vendégek a labdát, fogy az idő az eredmény kiváló a bázeliaknak.

75
    Vendég bedobás következik a Tottenham térfelén.

74
    Passzolgatnak a vendégek a hazai tizenhatos előtt, Frei kerül végül lövőhelyzetbe.

73
    Stocker kiviszi a labdát, dobhat a Tottenham.

72
    Voser bombája jócskán a kapu fölé megy.

71
    Cserélnek a vendégek, Streller helyett Zoua jön be.

69
    Énekelget a hazai közönség, jó a meccs.

68
    Egy kisebb vendégnyomás most a hazai kapura. Stocker többször is veszélyt jelentett a hazai védelemre.

67
    Hazai bedobás következik

66
    A vendégek is cserélnek, Serey Die helyett Cabral jön be.

65
    Stocker szabadrúgását Friedel tolja ki szögletre. Veszélyes lövés volt.

64
    Parker szabálytalankodik és kap egy sárgát.

63
    Cserél a hazai csapat, Holtby helyett Dempsey jön be.

62
    Holtby kap Sigordssontól labdát és 15-ről mellé lövi.

61
    Jó a meccs, sok az esemény ezekben a percekben.

60
    Salah helyzet a másik oldalon. A kapu mellé lövi a ziccert.

58
    A Tottenham gólt szerzett!
    SIGURDSSON THOR bombájába még belelépnek és a kapus fölött beúszik a labda a hálóba.

57
    Cserél ahazai csapat Dawson jön be Ekotto helyére

56
    Naughton parádés bombáját húzta ki a sarokból Sommer kapus. Szép lövés, bravúros védés.

55
    A másik oldalon Tottenham szöglet

54
    Salah szépen megy el, beverekedi magát egész az ötösig, helyzetbe kerül. Friedel szépen véd lábbal.

53
    Stocker jó lövése levágódik a hazai védőkről

52
    Bale szögletét Streller fejeli ki.

51
    Támad a Tottenham, keresik a rést a Basel védelmében, egy szögletet sikerül kiharcolni a támadás végén.

50
    Salah kap jó indítást a jobboldalon, majd belekeveredik a cseleibe. Jöhet a hazai csapat.

49
    Holtby lövése megy ki a léc fölött a nézőtérre.

48
    Fabian Frei kap sárga lapot.

47
    Friedel kapus hosszú pontatlan kirúgása után dobhatnak a vendégek.

46
    A második félidőben a vendégeknél a kezdőrúgás.

46

Óvatosan kezdődött a mérkőzés, de ahogy telt az idő fokozódott az iram és a félidő végére nem győzték a nézők kapkodni a fejüket, annyi volt a gól és a gólhelyzet. Jó mérkőzést láthat a hazai közönség, és sok izgalom van még hátra ezen a meccsen.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Parker gyors indítását fogja Sommer kapus.

44
    Salah lövését védi bravúrral Friedel.

42
    Parker közelről a kapu mellé küldi a ziccert, egyenlítési lehetőség volt.

40
    ADEBAYOR EMMANUEL az ötösről íveli be a labdát a kapus felett a hálóba. A gólhelyzetet kavarodás előzte meg és többször is lepattant a hazaiak lövése a gól előtt.

39
    Sigurdsson harcolt keményen a labdáért a szögletzászlónál, de elvesztette a csatát.

38
    Sommer kapus biztos védése, egy gyenge hazai kísérlet után.

37
    Szétszórtan játszik a gólok utána hazai csapat.

36
    Stocker helyzetben, majdnem megvolt a harmadik gól.

34
    A Basel gólt szerzett!
    FABIAN FREI kap az ötös előtt egy pontos labdát a fejére és a bal alsóba küldi a labdát.

31
    Megérdemelte a Básel ezt a gólt mert bátran játszott eddig, és veszélyes kontrákkal többször is veszélyes volt Friedel kapusra.

30
    Friedel kapus kirúgása után megindul a Basel és előbb Streller jó helyzetben kapufára lövi a labdát, és a kipattanót VALENTIN STOCKER vissza küldi az üres kapuba.

29
    Gallas kap jogosan sárgát, keményen lépett oda az ellenfél lábára.

28
    Serey Die próbálkozott 40-ről, de jócskán mellé ment a lövés.

27
    Gyors vendég kontra, Salah lódul meg, de időben odalépnek a hazai védők.

26
    Holtby szöglete után Naughton veszélyes lövése épp hogy elmegy a kapufa mellet.

25
    Sigurdsson harcol ki egy szögletet.

24
    Cserél a Tottenham Lennon helyett Sigurdsson lép pályára.

23
    Továbbra is nagyon aktív a hazai csapat.

22
    Körbe passzolgatta a Tottenham a tizenhatost majd Bale beadta, és a vendégek kivágták a közönségbe a labdát.

21
    Az elmúlt egy két percben nyomást gyakorol a Tottenham a vendégek kapujára.

20
    Bale kap szép labdát a tizenhatos vonalán és jó helyzetben épp hogy a kapu mellé lövi a labdát.

19
    Holtby elfut a baloldalon, szépen csúszik be a vendégek védője.

18
    Gyengére sikeredett a szabadrúgás, Sommer kapus birtokában a labda.

17
    Ígéretes hazai szabadrúgás következik 16 ról Bale előadásában.

16
    Újabb Holtby akció, szép labdát kapott a baloldalon, de sajnos nem érte el, végül kirúgás a vendégek kapujától.

15
    Holtby szerez labdát a tizenhatosnál, de hárítanak a vendégek, több volt ebben a labdaszerzésben.

14
    Kiegyenlített mérkőzést láthat a londoni közönség. A Basel bátran játszik eddig.

13
    Bale keverget a z oldalvonalnál, de kicselezi magát a vonalon kívülre.

12
    Streller éles lövését védi Friedel, majd Steinhofer bombáz a kapu fölé.

11
    Schär ígéretes helyzetben lő, de levágódik a labda.

10
    Vertoghen az égbe rúgja ki a labdát, dobhat a Básel.

9
    Eddig helyzet és kapura lövés nélkül a meccs.

8
    Adebayor előtt rúgják ki a szögletzászlónál a labdát, dobhat a Tottenham.

7
    Bale kapott egy kiugratást, de veszélytelenül végződik az akció.

6
    Egyelőre lesétál a pályáról Gallas.

5
    Gallas rosszul esik, és sérülten fekszik a földön.

4
    Óvatos játék eddig mindkét csapattól.

3
    Salah próbál elfutni a jobboldalon, de megállítják. Kirúgás a hazai kaputól.

2
    Ekotto beadását kivágják a vendégek a tizenhatosból.

1
    A kezdőrúgást a Tottenham csapata végezte el.

1

Kezdősor:

Tottenham Hotspur: Friedel – Naughton, Gallas, Vertonghen, Ekotto – Dembélé, Parker – Lennon, Bale, Holtby – Adebayor.

FC Basel: Sommer – Steinhofer, Schär, Dragovic, Voser – El Nenny, Frei, Serey Die – Salah, Stocker – Streller.

Játékvezetők: Mazic – Ristic, Radojcic..

Londonban a White Hart Lane stadionban a Tottenham fogadja ma vendégül az első Európa-liga negyeddöntő mérkőzésen a Basel csapatát. A hazaiak az előző fordulóban, nagy csatában az Inter Milánó gárdáját búcsúztatták. A bázeliak épp úgy kiegyenlített csatában a Zenit Szentpétervárt.

A Basel meglepően jól szerepel az UEFA ligában. Nem lesz könnyű dolga ezen a kétmérkőzéses összecsapáson a Tottenham gárdájának, ha tovább akarnak jutni, mert ha a bázeliak tudják hozni eddigi teljesítményeiket, akkor nekik is minden esélyük megvan a továbbjutásra.

A hazai bajnokságokban az FC Basel listavezető, míg a Tottenham a harmadik helyet foglalja el a táblázaton. Mindkét csapat a legutóbbi meccsét megnyerte a hazai bajnokságban. Nehéz megtippelni a mai eredményt, de a hazaiaktól a szurkolók mindenképp győzelmet várnak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.