AK Barsz Kazany – Traktor Cseljabinszk 1:2 (vége)
AK Barsz Kazany
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Traktor Cseljabinszk
csütörtök 04.04.2013, 17:00 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

Hatalmas csatában nyert a Traktor Cseljabinszk, ezzel együtt pedig a döntőbe jutott, ahol a Dinamo Moszkva lesz az ellenfele. Nagyot küzdöttek a csapatok, mindkét együttest dicséret illeti. A hazaiaknál megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet, mintha el lettek volna ma átkozva. Nagyon nagy fordulatokat élhettünk át a mai meccsen. Amikor már úgy nézett ki, hogy megússzák a vendégek, a vége előtt egyenlített a házigazda, majd mikor már biztosak voltunk a hosszabbításban, értek el gólt a vendégek. A hoki minden szépsége benne volt ebben a mérkőzésben.

Köszönöm a figyelmüket! (19:15:56)

60:00

59:50
    Kétségbeesetten jönnek előre a hazaiak, de már nagyon kevés az idejük.

59:42
    Zakcharchuk előtt adódott nagy lehetőség, de a kapuban Garnett áll, ami ma egy életbiztosítással ér fel.

59:31
    A hazaiak kapus nélkül játszanak!

59:31
    Időkérés: AK Barsz Kazany.

59:31
    A Traktor gólt szerzett!

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Micsoda válasz!!! ANDREI KOSTITSYN lehet eldönti a mérkőzést, egyben a továbbjutást is! Nagyon fontos gólt üt a vendégjátékos!

Assziszt: Petri Kontiola és Maxim Yakutsenya

59:00
    Megkezdődik a harmadik játékrész utolsó perce is.

58:30
    Óriásit küzdenek a csapatok, bármelyik jut a döntőbe, megérdemli.

58:00
    Két perc van hátra a harmadik harmadból.

57:24
    Teljes létszámban a vendégcsapat.

56:00
    Nagy lehetőség kapujában a házigazda, amennyiben sikerülne emberelőnyben betalálnia, valószínű megtörné a Traktor együttesét.

55:24
    Chistov (Traktor) bottal akasztás miatt kiáll két percre.

54:08
    A Kazany gólt szerzett!

Na végre! JANNE PESONEN kiegyenlít! Hatalmas öröm a hazaiaknál a pályán, a nézőtéren egyaránt!

Gólpassz: Dmitry Obukhov és Jarkko Immonen

53:00
    Nagy nyomás alatt a vendégcsapat, vajon meddig bírják? Ki lehet ezt a végéig húzni?

52:30
    Jobbnál-jobb helyzetekből sem tud betalálni a hazai csapat, mintha el lennének átkozva.

51:30
    Tisztán játszanak a csapatok, ebben a harmadban még nem láttunk kiállítást.

50:20
    Hosszabb idő után támadtak a vendégek, Yakutsenya lövését védte Barulin.

50:00
    A záró harmad feléhez érkeztünk, a sok hazai helyzet ellenére még mindig a vendégek vezetnek.

49:30
    A hazai csapat irányít, azonban ők állnak vesztésre.

48:40
    Hihetetlen, mit hagyott ki Immonen! Kétszer próbálkozhatott, mi több, másodjára már Garnett feküdt, de úgy sem sikerült betalálnia.

48:15
    Valamit ki kell találnia a házigazdának, ugyanis vészesen fogy az idejük.

47:00
    Ugyan akadnak helyzeteik a hazaiaknak, de jól tarja előnyét a vendégcsapat

46:42
    Kavarodás alakult ki Garnett kapus előtt, de megúszták a vendégek.

45:45
    Chistov riogatta a kazanyiak védelmét.

45:00
    Egyelőre nem találja az ellenszert ellenfelére a Kazany.

44:00
    Lukoyanov Medvedev-hez továbbította a korongot, aki képtelen volt betalálni Garnett kapujába.

43:15
    Mennek előre a vendéglátók, egyenlíteni szeretnének.

42:30
    Aktívabban, veszélyesebben kezdték a záró harmadot a hazaiak.

41:49
    Tereshchenko lőtt, azonban pontatlanul tette.

40:55
    Kapanen álompasszal jutalmazta meg a teljesen üresen álló Zaripov-ot, aki azonban képtelen volt túljárni Garnett eszén. Nagy helyzet volt!

40:17
    Tilos felszabadítás a hazaiak oldalán.

40:01

A második játékrészben sikerült a vendégeknek gólt ütniük és ez egy ilyen kiélezett, kevés gólt hozó mérkőzésen a folytatásban még jól jöhet. Nem beszélve arról, hogy előnnyel vonulhatnak a vendégek pihenőre, ami lélektani szempontból is sokat jelent. Azonban még nyílt a mérkőzés, bármi megtörténhet.

Maradjanak velünk!

40:00

39:45
    Úgy néz ki, hogy a vendégek vonulhatnak előnnyel pihenőre.

39:00
    Megkezdődik a második játékrész utolsó perce.

38:30
    A hazaiak mindenképpen egyenlíteni szeretnének a szünetig, nem mindegy, milyen eredménnyel vonulnak pihenőre.

38:07
    Hatalmas kavarodás Garnett kapuja előtt, kis híján, hogy Zherdev egalizált.

38:00
    Két perc van hátra a második harmadból.

37:25
    Lukoyanov lövését hatástalanított a vendégek amerikai kapusa.

36:15
    Minden korongért megküzdenek a felek, óriási a tét.

35:00
    A vendég egyelőre jól őrzik előnyüket.

33:30
    Tereshchenko próbálkozásánál kellett nyújtózkodnia Garnett kapusnak.

32:40
    Popov átadása után Nichushkin egyedól találta magát Barulin kapussal szemben, de a hazaiak portása hárítani tudott. Akár már kettővel vezethetne a vendégcsapat!

32:00
    Feldobta a gól a vendégeket, továbbra is támadásban maradtak.

31:18

Végre megtört a jég! VLADIMIR ANTIPOV megszerzi a mérkőzés, egyben a vendégek első találatát, ezzel vezetést szerez a vendégcsapat.

Gólpassz: Deron Quint és Andrei Kostitsyn

30:50
    Kiegészült a Traktor csapata.

30:00
    Fél óra mögöttünk van. Vajon a mérkőzés felénél járunk most vagy csupán a rendes játékidő feléhez érkeztünk? Később erre a kérdésre választ kapunk.

29:24
    Korneyev (AK Barsz) bottal akasztás miatt ül két percig.

28:50
    Bulis (Traktor) bottal ütés miatt pihen majd két percig.

27:30
    Yakutsenya lövését hárítja nagy barvúrral Barulin.

27:05
    Garnett nem tudta hol a korong, mielőtt Tereshchenko az üres kapuba juttatta volna a korongot, Kostitsyn az utolsó pillanatban menteni tudott!

27:18
    Kiegészültek a kazanyiak.

26:30
    A vendégek jól tartják magukat emberhátrányban.

25:18
    Belov (Traktor) bottal ütés miatt kénytelen két percre lekorcsolyázni.

25:00
    Már eltelt öt perc a második játákrészéből is, de még mindig 0:0-ás részeredmény áll az eredményjelzőn.

21:59
    Egy perc már letelt a kiállításból, azonban a vendégek nem tudnak mit kezdeni az emberelőnnyel.

20:59
    Morozov (AK Barsz) gáncsolás miatt kiáll két percre.

20:45
    Chistov lőtt, Barulin védett.

20:01

Egy nagyon küzdelmes első harmadot tudhatunk magunk mögött. A játék kiegyenlített, egyelőre nem bírnak egymással a csapatok, ahogy azt sejteni lehetett. Nagy küzdelem várható a folytatásban is.

20:00

19:50
    Nagyon úgy néz ki, hogy nem talál már ebben a harmadban be senki.

19:00
    Az utolsó percen belül az első harmadban.

18:30
    Továbbra sem jegyezhetünk fel találatot, egyébként is a kevés gól jellemző e két csapat találkozóira.

18:00
    Két perc van hátra az első harmadból.

17:30
    Khomitsky tornáztatta meg Garnett kapust.

17:02
    Kiegészült a vendégcsapat.

16:02
    A kiállítás első fele letelt, a hazaiak szempontjából eredménytelenül.

15:02
    Kostitsyn (Traktor) korcsolyázik le két percre akadályozásért.

13:45
    Újabb nagy Barulin védések. Előbb Nikulin, majd Kuznetsov löketét védte a hazaiak portása.

13:00
    Jól teljesít eddig mindkét kapus, magabiztosan védenek.

12:30
    Sportszerű az összecsapás, kiállítást még nem láthattunk.

12:10
    Obukhov-tól kapott Pesonen nagy átadást, kétszer is próbálkozhatott, de nem tudta bevenni Garnett kapuját.

11:59
    Tereshchenko tette próbára Garnett kapust, aki kiállta a próbát.

10:50
    Zaripov Garnett kapust találta telibe.

10:30
    Mezőnyben küzdenek a csapatok.

10:00
    Letelt az első harmad fele, gólnak még nem örülhettünk.

09:15
    Garnett kapuját veszélyeztette Obukhov.

08:50
    Yakutsenya kínálta meg Barulin-t egy lökettel.

08:00
    Felváltva támadnak a felek.

07:30
    Túlütés a vendégek oldalán.

07:00
    Nyomás alá került a vendégcsapat, fokozza a tempót a házigazda.

06:30
    Eddig jóval több dolga akadt Barulin kapusnak, mint kollégájának.

06:00
    Bodrov tüzelt Garnett kapuja fölé.

05:05
    Az Obukhov-Korneyev-Pesonen akció megizzasztotta a vendégek védelmét, gól azonban most sem született.

05:00
    Nagy küzdelmet követhetünk nyomon a jégen.

04:35
    Yakutsenya-Kontiola páros riogatta Barulin kapust, azonban nagyobb baj nem lett a hazaiak szempontjából.

03:05
    Zaripov veszélyeztetett, itt az első igaz gólhelyzet. Megúszták a vendégek.

03:00
    Aktívabban kezdtek a vendégek.

02:11
    Antipov tüzelt, Barulin védett.

01:20
    Lukoyanov szánta rá magát egy lövésre, azonban lökete magasan a kapu fölé szállt.

00:30
    A mérkőzés első támadást a kazanyiak vezethették, azonban mégis a Traktor veszélyeztetett először. Barulin elkönyvelhette az első sikeres védését.

00:01

Kezdősor:

AK Barsz Kazany: Barulin (Garipov) – Nikulin, Korneyev, Kulyash, Medvedev, Zakharchuk, Khomitsky, Yarullin – Zaripov, Kapanen, Morozov – Pesonen, Immonen, Obukhov – Tereshchenko, Lukoyanov, Petrov – Bodrov, Golubev, Zherdev

Traktor Cseljabinszk: Garnett (Fokin) – Quint, Ryabykin, Vasilchenko, Belov, Katichev, Razin, Shinin, Nesterov – Chistov, Bulis, Kuznetsov – Kontiola, Yakutsenya, Kostitsyn – Popov, Nichushkin, Antipov – Lemtyugov, Glinkin, Karpov

Játékvezetők: Gofman, Ronn – Shelyanin, Sivov

Kedves Hokibarátok!

Igazi hokicsemegét kínálunk ma estére. Egy végletekig kiélezett párosítás ér ma véget. Hogy ki jut a döntőbe? Szinte megjósolhatatlan. 3:3 a párharc állása jelenleg. A Traktor együttese szinte a sírból, 1:3-as állásról egyenlítette ki a két fél küzdelmét úgy, hogy először idegenben kellett bravúrosan nyerniük, majd otthon adatott meg a lehetőség, hogy kiegyenlítsék az egymás elleni mérkőzéseket. Most azonban újra a kazanyiak játszanak otthon, így egy hajszállal esélyesebbek a döntőbe jutásra. Nagyon nagy meccs elé nézünk. Kiegyenlített, szoros mérkőzésre számítunk.

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 55. Pesonen (Obukhov, Immonen) – 32. Antipov (Quint, Kostitsyn), 60. Kostitsyn (Kontiola, Yakutsenya)