Werder Bremen – FC Schalke 04 0:2 (vége) | Borussia M'gladbach – SpVgg Greuther Fürth 1:0 (vége) | Borussia Dortmund – FC Augsburg 4:2 (vége)
Bayer Leverkusen – VfL Wolfsburg 1:1 (vége) | Hamburger SV – SC Freiburg 0:1 (vége)
Borussia M'gladbach
1:0 (0:0)
SpVgg Greuther Fürth
szombat 06.04.2013, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Bundesliga

Nem túl magas színvonalú mérkőzésen, a majd félórányit emberelőnyben játszó Borussia Mönchengladbach együttese 1:0 arányban kiszenvedte a győzelmet, amiben azért nagy szerepe van a vendégek kapusának is. A Fürth értelem szerűen marad az utolsó, míg a hazaiak ezzel a sikerrel átmenetileg feljönnek a 6. pozícióba! (17:22:33)

92
    Azemi is besárgul, durván lépett oda ellenfelének

91
    A csereként beállt Azemi fejel fölé, lehet hogy ez volt az utolsó helyzete a vendégeknek

91
    2 perc lesz a ráadás

90
    Wendt ad haza egy labdát a félpályáról, a hazai nézőknek nem igazán tetszik a megmozdulás

88
    Vészesen fogy a Fürth ideje

87
    A hazaiak is kihasználják az utolsó cseréjüket: Herrmann helyén Daems folytathatja az utolsó percekre

87
    Átmenetileg felszabadul a hazaiak kapuja

86
    Beszorul a Gladbach, a vendégeknek még emberhátrányban is kockáztatniuk kell az egyenlítés érdekében

79
    Arango lövését védi bravúrral a vendégek kapusa!

78
    Második hazai csere: Younes le, Hanke be

78
    Sobiech is besárgul a vendégeknél

78
    Hatalmas egyenlítési lehetőség marad ki Stegen bravúrral védi Sararer közeli lövését!

76
    Nagyon jókor jött a hazaiak számára a találat

74
    A Mönchengladbach gólt szerzett!

GÓÓÓL! Vezetnek a hazaiak! Wendt remek centerezését LUUK DE JONG passzolja 7 méterről az üres kapuba, hiszen a vendégek kapusa érthetetlen módon kijött a beadásra!

74
    Második vendég csere: Djurdjic le, Nehrig be

74
    Csere a Borussia Mönchengladbach-nél/nál: lemegy Marx, bejön Xhaka.

72
    Az utolsó passz volt pontatlan hazai oldalon, ziccer lehetett volna Arango előtt!

71
    Szabadrúgás kifelé (les), jöhet a Borussia

70
    Érthetetlen módon bezorulnak a hazaiak

69
    Óriási helyzet marad ki: Prib lövését Wendt blokkolja a gólvonal előtt! Majdnem emberhátrányos gól született!

67
    Nagyon nagy butaságot követett el a fürthi játékos, a félpályánál értelmetlenül szabálytalankodott. Így viszont a hazaiak bő fél órát emberelőnyben játszhatnak!

66
    Zimmermann 5 percen belül megkapja második sárgáját, mehet zuhanyozni a vendégek védője

66
    Egy önfeláldozó belevetődés után jöhetnek a hazaiak, azért ez a mérkőzés még egyáltalán nincsen lefutva

60
    Petsos végzi el a szabadrúgást, először a sorfalba, majd jócskán mellé lő a vendégek játékosa

59
    Szabadrúgás jó helyről a vendégek javára

58
    Petsos lő 18-ról nem sokkal a hazai kapu mellé, ez eddig a távoli lövések mérkőzése!

56
    Első csere a vendégeknél: Mavraj helyén Kleine folytatja

56
    Ritka alkalom: beszorulnak a hazaiak

55
    Vendég kontra végén Durdic lő 19-ről nem sokkal mellé!

54
    Még nagyobb ziccer: de Jong ugrik ki ziccerben, de nagyon rosszul találja el a labdát, így Hesl lábbal hárítani tud!

53
    A meccs eddigi legnagyobb lehetősége: Younes tör be majdnem az ötös vonaláig a bal oldalról, majd megcélozza a hosszú felsőt, a tekerése nagyon kevéssel megy csak fölé!

51
    Sobiech szabálytalan de Jonggal szemben, jöhetnek a fehér mezesek

50
    Herrmann kap remek labdát, kissé kiszorított helyzetből fölé lő!

47
    Veszélyes beívelés a hazai oldalról, úgy látszik, a Mönchengladbach ott folytatja, ahol a félidő előtt abbahagyta

46

Gól nélküli döntetlenre állnak a csapatok 45 percnyi játékot követően a Borussia Park-ban. A félidő nagy részében a Mönchengladbach dominált, a hazaiak jórészt távoli lövésekkel operáltak, amik eddig nem hozták meg a kívánt eredményt. A Greuther Fürth inkább a kontrákra épít, és a vendégeknek már több veszélyes akciójuk is végigfutott, meglátjuk, a mérkőzés végén melyik taktika kerül ki győztesen!

46
    Jantschke látványos ollózása inkább volt szép, mint eredményes

45
    Arango lövése megy mellé, ám mivel beleért egy vendég játékos, szöglet lesz belőle

44
    Veszélyes fürthi akció: Prib ad be az alapvonalról, középpen többen is lemaradnak a labdájáról!

38
    Egyre jobban átveszi az irányítást a Borussia!

34
    Arango kap remek kiugratást, majd még tovább játszaná a labdát a hazai középpályás, de ez a megmozdulása nem jár eredménnyel

33
    Herrmann lő mellé 22 méterről, kirúgással jöhetnek a fekete mezesek!