SBV Vitesse Arnhem – NAC Breda 3:0 (vége) | PEC Zwolle – RKC Waalwijk 1:1 (vége) | FC Twente – Roda JC Kerkrade 2:0 (vége)
Willem II Tilburg – PSV Eindhoven 1:3 (vége)
PEC Zwolle
1:1 (1:1)
RKC Waalwijk
szombat 06.04.2013, 19:45 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Eredivisie

A mérkőzés vége 1:1 – es döntetlen lett. A hazai csapat megérdemelte volna a győzelmet, mindent megmozgatott a gól érdekében, de ez most nekik nem jött össze. A Walwijk áldást mondhat, hogy nem kapott ki, gyatra teljesítményt nyújtottak. Mindkét csapat marad így ugyanannyi ponton, a táblázaton pedig egy pontot szerezve tudtak feljebb kapaszkodni. (21:49:04)

90+2
    Az utolsó esélyt is elszalasztotta a Zwolle, Bensont nem találják meg a labdával.

90+1
    Két perc a hosszabbítás.

90
    Megint a kapus húzza le.

89
    Egy hazai támadás újra, megint sarokrúgást hoznak ki belőle.

88
    Zoet kesztyűjében landol a beadás.

87
    Ismételhetnek, mivel újra az alapvonalon túlra száll a labda.

86
    Szöglet hazai részről.

85
    megint Benson lőhet, van Peppen az utolsó pillanatban tisztáz előtte, ha nem lett volna ott, valószinűleg most gólnak örülhetne a hazai publikum.

83
    Majdnem megszerzik a hazaiak a vezetést, Mokhtar beadására Benson érkezett, a kapus bravúrral véd, a kipattanót pedig Avdic küldi fölé!

82
    Gravenbeeket lehozza a hazai edző, Benson a helyén.

81
    Avdic próbált elmenni Boukhari mellett, nem sikerült, jön a Walwijk.

80
    10 perc van hátra a meccsből.

79
    A hazaiak sokkal jobban játszanak, megérdemelnék a győzelmet.

78
    Broerse durvaságért kap sárgát.

77
    Cserélnek a vendégek, lejön Jungschlager, Sneijder váltja.

75
    A Walwijk csak a labdákat rugdossa el a tizenhatosukból, semmit nem mutatnak támadásban.

74
    A tizenhatoson belül kezezést reklamálnak a hazaiak, a játékvezető mutatja, hogy mehet tovább.

73
    Ezután megint jönnek előre a hazaiak.

72
    Megnyugodnak a kedélyek, középpályán harcolnak a felek.

71
    A bal oldalról Klich ad be, Seymak kihagyja.

69
    Boukhari fejeli ki.

68
    Zwolle szöglet következik.

67
    Achenteh beadását az utolsó pillanatokban rúgta el a vendég védelem.

66
    Seymak már be is kapcsolódik a játékba, picit hosszan tolta meg a labdát.

64
    Az első hazai csere, Valpoortot Saymak váltja.

63
    Valpoort labdájára érkezett Gravenbeek, de lesen kapta.

61
    Boer ezt is kiüti.

60
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek.

59
    Avdic és Zoet harcol meg a labdáért, a kapu ugrik nagyobbat, és lehúzza.

58
    A vendégek gond nélkül kifejelték.

57
    A hazaiak szögletet harcoltak ki.

55
    Jozefzoon lő nagyon távolról, Boer fogja.

54
    Alacsony a meccs színvonala.

52
    A hazaiak mintha az öltözőben ragadtak volna, nem találják a helyüket.

50
    Boukhari ível középre, Boer kifut és megkaparintja.

49
    Úgy tűnik, hogy a szünet segített a vendégeknek, támadó felfogásban futottak ki a pályára.

48
    Ezután Boukhari fejel mellé.

47
    Jozefzoon bead Brabernak, a hazai védők szögletre tisztáznak.

46

Érdekes első játékrészt láttunk, gyors gólváltás a mérkőzés elején, majd Zwolle mezőnyfölény jellemezte ezt a 45 percet. A Walwick az első 10 percben lefocizta ellenfelét, de ezután felébredtek a hazaiak és a közönség is, ennek meg is lett az eredménye. Az egyenlítő gól után is a hazaiak voltak fölényben, nagyon érett már a második góljuk. Épp jókor jött a félidő a vendégeknek.

45
    Közeledik a félidő, már egyik csapat sem kockáztat.

43
    Klich lövését védi Zoet.

42
    Jobb a Zwolle, idők kérdése és megszerzik második góljukat.

41
    A hazai csapat labdázgat ellenfele térfelén.

40
    A vendégek behúzódnak saját térfelükre.

38
    Megint a hazaiak, Valpoort beívelése most Zoet kezében köt ki.

37
    A sarokrúgás ismét Mokhtart találja meg, csúnyán fölédurrant.

36
    Valpoort kísérlete után Zoet szögletre tisztáz.

35
    Mokhtar kapja a labdát a tizenhatosnál, végül elveszik tőle.

34
    A mérkőzés akadozik, kisebb faltok és pontatlanságok jellemzik.

33
    Lieder viszi előre a labdát, egy embert kicselezett, a másik már elvette tőle.

32
    Martina volt a vétkes, jogos a sárga is.

31
    Csúnya szabálytalanság a félpályánál.

30
    Gravenbeek beadását lehúzza Zoet.

28
    Avdic keresi a levegőbe Valpoortot, azonban ő lesen tartózkodott.

27
    Nagy nyomás alatt a vendégek.

26
    Van Peppen tisztáz, dobhatnak a hazaiak.

25
    Ramos keresi egy hosszú indítással csapattársát, de túl hosszú a passz.

23
    Azonban megint rákapcsolnak a vendégek.

22
    Fel is ébredt a hazai közönség, éltetni kezdik fiaikat.

21
    A Zwolle gólt szerzett!

Meg is bosszulta magát, hogy a vendégek visszavettek az iramból, nyomban kiegyenlít a Zwolle!
    Avdic találta meg YOUNESS MOKHTART, aki elfutott a labdával, majd kilőtte a felsőt! 1:1!

20
    Valpoort próbálja kicselezni védőjét, de szabálytalankodik, így elvesztik a hazaiak a labdát.

18
    Már nem jobb a Walwijk, kiegyenlített játékot láthatnak a nézők.

16
    A hazai Mokhtar küzd a jobb szélen, elveszti végül a labdát, a vendégek jönnek bedobással.

15
    Boer magabiztosan kijön kapujából és megfogja.

14
    A vendégek szöglethez jutnak a túloldalon.

13
    Zoet bokszolja ki a labdát.

12
    Braber szabálytalansága után a hazaiak jutnak pontrúgáshoz.

11
    Egy bal oldali beadást követően ugyancsak Jozefzoon fejelhetett, pár centimétert tévedett.

10
    Folytatódik a vendégek mezőnyfölénye.

9
    Nagyon aktív Jozefzoon, majdnem még egy gólt lő! Most viszont Boer kapus a helyén volt.

7
    A Waalwijk gólt szerzett!

Máris megszerzik a vezetést a vendégek! Nagy szerencsével FLORIAN JOZEFZOON talál a kapuba. Van Peppen beadására először Lieder érkezett, akinek lövése még kijön a kapusról, Jozefzoon is csak másodjára tudta a kapuba tuszkolni.

6
    Mokhtar marad a földön, a játékvezető sípja néma marad.

5
    Saját térfelükön adogatnak, keresik a megfelelő helyzetet.

4
    Hosszú idő után megkaparintják a hazaiak a játékszert.

3
    Megint Jozefzoon, most leiderhez passzol, aki nagy helyzetben elhagyja a labdát.

2
    A vendégektől Jozefzoon tör előre, de megállítják a védők.

1
    A Zwolle kezdte a meccset.

1

A mérkőzés pár percen belül kezdetét veszi, a játékosok már készenlétben várakoznak.

Kezdősor:

PEC Zwolle: Boer – van Polen, Lachman, Broerse, Achenteh – Valpoort, Pluim, Klich – Gravenbeek, Mokhtar, Avdić

RKC Waalwijk: Zoet – Martina, Drost, Ramos, van Peppen – Jungschläger, Duits, Braber – Jozefzoon, Lieder, Boukhari

Játékvezetők: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra.

A Eredivisieben a 29. fordulót rendezik meg ezen a hétvégén. Az egyik kisebb meccsen a Zwolle fogadja a Walwijkot.
    A Zwolle jó formában várhatja az összecsapást, kezd elkerülni a kieső helyekről, és három győzelmet illetve három vereséget produkáltak a közelmúltban.
    A Walwijk viszont szenved mostanában, két győzelem mellett négszer is vesztesen hagyták el a pályát a fiúk, és kezdenek lecsúszni a tabellán, és még kiesési gondjaik is lehetnek.
    A két csapatnak ugyanannyi pontja van, tehát ez egy igazi hat pontos találkozó lesz.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Gólok: 21. Mokhtar – 7. Jozefzoon

Lapok:   78. Broerse (ZWO) – 32. Martina (WAA)

PEC Zwolle: Boer – van Polen, Lachman, Broerse, Achenteh – Valpoort (64. Saymak), Pluim, Klich – Gravenbeek (82. Benson), Mokhtar, Avdić
    RKC Waalwijk: Zoet – Martina, Drost, Ramos, van Peppen – Jungschläger (77. Sneijder), Duits, Braber – Jozefzoon, Lieder, Boukhari

Játékvezetők: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra