Szombathelyi Haladás – Fehérvár 0:1 (vége) | Lombard Pápa FC – Debreceni VSC 1:0 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
0:1 (0:1)
MOL Fehérvár FC
szerda 10.04.2013, 16:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Kedves Szurkolók!

A középmezőnyben tanyázó Haladás csapata a székesfehérvári Videotont fogadja. A vendégek amennyiben még nem mondtak le a bajnoki álmaikról, abban az esetben égetően fontos lenne számukra begyűjteni a három pontot. Már csak azért is, mert legutóbb Diósgyőrben hullajtották el a pontokat. A találkozó esélyese a vendégcsapat, azonban ne becsüljük le a szombathelyieket, akik bizonyára felszívják magukat a magyar kirakatcsapat ellen. A vendégek számára nem lesz sétagalopp a mérkőzés, azonban nem marad más választásuk, az európai kupaporondért pontot, pontokat kell szerezniük.

Jó szurkolást, jó szórakozást!

Kezdősor:

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Fehér, Tóth, Guzmics, Schimmer – Nagy, Kalász, Iszlai – Ugrai, Halmosi, Radó

Videoton FC: Bozsovics – Brachi, Caneira, Vinícius, Stopira – Gomes, Mitrovics – Gyurcsó, Kovács, Álvarez – Nikolics

Játékvezetők: Solymosi – Berettyán, Lémon – Kiss

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

2
    A hazaiak végezhetik el a mérkőzés első szögletét.

3
    Fehér fejelhetett a szögletrúgást követően, azonban fejese kapu fölé száll.

4
    Mezőnyben küzdenek a felek.

5
    Nikolics kapott szenzációs labdát, majd egyedül vezethette azt a kimozduló Rózsára, aki nagyon jó ütemben vetődött ki és még bele tudott érni a játékszerbe! Hatalmas helyzet volt!

6
    Nagy küzdelmet követhetünk nyomon a pályán, minden labdáért megharcolnak a felek.

8
    Ugrai rúgta fel a térfél közepén Caneirát, egyelőre lap nem jár még érte.

8
    Ápolás miatt áll a játék.

9
    Folytatódhat a küzdelem.

9
    Halmosi maradt a földön, Brachi rúgta fel.

9
    Brachi kap sárga lapot.

10
    Oda-oda lépnek egymásnak a felek, azonban durvának nem nevezhető a mérkőzés, reméljük így is marad.

11
    Közepes az iram, inkább a küzdelem, mintsem a látványosság dominál.

12
    Brachi szabadrúgásból Ugrait találta telibe, akit ápolni kell.

13
    Ugrai ápolása miatt áll a játék.

13
    Rövid szünet után folytatódhat a mérkőzés.

14
    Iszlai szabálytalankodott Kovács kárára, ez is lap lesz.

14
    Iszlai is besárgult.

15
    Eltelt az első negyed óra, nem kímélik egymást a felek, kemény belépőket látunk.

16
    Bozsovicsnak kellett együtt élnie a játékkal, Radó elől mentett.

17
    Újabb sérülés, Tóth szorul ápolásra, felrepedt a fejbőre.

18
    Sokszor kell a játékvezetőnek megszakítania a mérkőzést.

19
    Az első vendégszögletet Mitrovics végezhette el, teljesen veszélytelen volt.

20
    Halmosi bal oldali beadása Radó t találja meg, aki öt méterről képtelen betalálni! Ugrai ollózik, de jócskán a kapu mellé lövi a labdát.

21
    Próbálkoznak a csapatok, azonban a támadások befejezése pontatlan.

22
    Kiegyenlített küzdelmet láthatunk.

23
    A félidő felénél járunk, egyelőre gólnak még nem örülhettünk.

24
    A Haladás hosszú idő után második szögletét rúghatta, aminek végén Iszlai becsúszva alig lőtt kapu mellé.

25
    Támadásban a Videoton, védekezni kényszerül a hazai együttes.

26
    Kovács szánta rá magát egy lövésre, azonban a középre tartó labdát Rózsa magabiztosan védte.

27
    Felváltva próbálkoznak a felek, eddig eredménytelenül.

28
    Halmosi beadása után Ugrai öt méterről csúsztat kapu fölé.

29
    Utóbbi percekben aktívabb a vendégcsapat.

30
    Fél óra már mögöttünk van, egyelőre nem bír egymással a két fél.

31
    A hazai csapat megpróbálja lelassítani a játékot, így a dinamizmus sem dominál egyelőre a mérkőzésen.

32
    Főleg a két 16-os közötti küzdelmes játék dominál.

33
    A Vidi gólt szerzett!

Kovácstól kapott nagyon jó labdát ARTURO ÁLVAREZ, aki 14 méterről beveszi Rózsa kapuját! A salvadori támadó góljával vezet a Videoton!

34
    A vendégek aktivitása tehát gólt eredményezett.

35
    Tóth baloldali beadása a kapu tetején landol.

37
    Radó került nagy helyzetbe, azonban elügyetlenkedte a helyzetet.

38
    Gyurcsó próbálkozott 16 méterről, akinek lövése nem sokkal kerülte el Rózsa kapuját.

39
    Gomes lőtt kapura, a labda azonban kapu fölé szállt.

40
    Egyelőre nem tud újítani a hazai együttes.

42
    Brachi felívelt szabadrúgása után Gomes 6 méterről lőtt kapu mellé.

43
    Kézben tartja a mérkőzést a vendégcsapat.

44
    Nagyon úgy néz ki, hogy a vendégek vonulhatnak előnnyel szünetre.

45
    Az első félidő rendes játékidejének utolsó percéhez érkeztünk.

45+1
    Két perc lesz a ráadás.

45+2
    Nagy beadását Ugrai fejelte az ötösről éppen csak kapu fölé.

Az első félidő az esélyesebb vendégcsapat szája íze szerint alakult. A mérkőzést a hazaiak kezdték veszélyesebben, azonban az első negyedórát követően a vendégek vették át fokozatosan az irányítást, aminek gól lett a gyümölcse.

Maradjanak velünk!

46
    Kalász helyett Simon.

46

47
    Cserével próbálja felrázni együttesét Artner Tamás.

48
    Folytatódik a küzdelem, vajon tud újítani a hazai együttes?

49
    Nem változott a játék képe, hasonló a forgatókönyv, mint az első félidőben.

50
    A második játékrészben is a harcosság, küzdelem dominál.

51
    Még nem láthattunk gólhelyzetet a második játékrészben.

52
    Ugrai szép cselekkel tört be a büntetőterületen belülre, majd 15 méterről leadott lövése alig szállt kapu mellé.

53
    A helyzetei megvannak a hazaiaknak, azonban a hatékonyság igen pocsék.

54
    Fokozza a tempót a hazai együttes.

55
    Gomes kap sárgát.

56
    Egyelőre tartja előnyét a székesfehérvári gárda.

57
    Kontrával próbálkozott a vendégcspat, azonban Gyurcsót szerelni tudták.

58
    Jobban kitámadnak a hazaiak, ez lehetőséget kínál a vendégeknek a kontratámadások miatt.

59
    Halmosi 23 méterről megeresztett lökete jócskán elkerülte a hazaiak kapuját.

60
    Nem játszik rosszul a Haladás csapata, azonban képtelenek belőni a helyzeteiket, így pedig nehéz pontot, pontokat szerezni, ráadásul az a Videoton az ellenfél, amelyik általában kíméletlenül büntet.

61
    Tóth szorul ápolásra, mivel kötése újfent vérzik.

61
    Nagy esett el a Videoton büntetőterületén belül, azonban Solymosi továbbot int.

62
    Caneira szemfüles passza Alvareznek nem sokkal volt hosszabb a kelleténél.

63
    Valamit ki kell találnia a Haladásnak, mert fogytán az idő.

64
    A hazaiak szögletét Bozsovics biztosan húzza le a levegőből.

65
    Gyurcsó le, Juhász be.

66
    Cserével frissíti és stabilizálja csapatát a vendégek vezetőedzője, José Gomes.

67
    A második játékrész feléhez közeledünk, továbbra is a vendégek vezetnek.

68
    Radó ment el a bal szélen, Nagynak passzol vissza, aki 17 méterről nem találta el a kaput.

69
    Feltűnéen pontatlanul, dekoncentráltan fejezik be akcióikat a hazaiak.

70
    Nikolics helyett Torghelle.

72
    Nyilván a hazaiaknál is látunk még cserét, mivel egyelőre nem tudnak átlépni saját árnyékukon, a támadószekció pontatlanul teszi dolgát.

73
    A Haladás dicséretének szóljon, hogy több helyzetet dolgoztak ki, mint ellenfelük, egyetlen "apró" szépséghibája a dolognak, hogy nem lőtték be helyzeteiket.

73
    Nagy le, Andorka be.

74
    Álvarez helyett Paraiba.

75
    Negyedórája maradt a házigazdának, hogy valamit kitaláljon, nem lesz könnyű egy ilyen kompakt ellenféllel szemben.

76
    Stabil lábakon áll a Videoton védelme.

77
    Az utóbbi percekben eseménytelenül telik a mérkőzés, nem sok minden történik a pályán.

78
    Mezőnyfölényben játszik a hazai együttes.

80
    A vendégcsapatnak még helyzete sem volt a második játékrészben.

81
    Hiába alakított ki labdabirtoklási fölényt a vendégcsapat, ha ez eredményességgel nem párosul, nem sok értelme van.

82
    Jól működik ma a Videoton védelme, biztos lábakon állnak.

83
    Bozsovics sárgult be.

84
    A vendégek már az idővel is játszanak, ennek esett az imént "áldozatul" Bozsovics.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

86
    Mindent megtesznek a hazaiak az egyenlítés érdekében, egyelőre eredménytelenül.

87
    A Videoton most már javarészt csak az előny megtartására, a védekezésre összpontosít.

87
    Iszlai le, Gyurján be.

88
    Simon is besárgul.

89
    Most már kockáztatniuk kell a hazaiaknak, nincs mit veszíteniük.

90
    A rendes játékidő utolsó percéhez érkeztünk.

90+1
    3 perc lesz a ráadás.

90+2
    Nagyon úgy néz ki, hogy behúzza ezt a meccset Videoton.

Annak ellenére, hogy a Haladás volt ma aktívabb, birtokolta többet a labdát, a Videoton csapata szerezte meg a győzelmet. A hazaiak kapu előtt pontatlanok, bizonytalanok voltak, a vendégek pedig kíméletlenül kihasználták az adódó lehetőséget.

Köszönöm a figyelmüket!

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 33. Álvarez

Lapok:   14. Iszlai (HAL), 88. Simon (HAL) – 9. Brachi (VID), 55. Gomes (VID), 83. Bozsovics (VID)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Fehér, Tóth, Guzmics, Schimmer – Nagy (73. Andorka), Kalász (46.Simon), Iszlai (87. Gyurján) – Ugrai, Halmosi, Radó
    MOL Fehérvár FC: Bozsovics – Brachi, Caneira, Vinícius, Stopira – Gomes, Mitrovics – Gyurcsó (65. Juhász), Kovács, Álvarez (74. Paraiba)– Nikolics (70. Torghelle)