FC Rubin Kazany – Chelsea F.C. 3:2 (vége) | Newcastle United – Benfica 1:1 (vége) | S. S. Lazio – Fenerbahçe 1:1 (vége)
FC Basel – Tottenham Hotspur 2:2 (4:1 bűnt. vége)
FC Rubin Kazany
3:2 (0:1)
Chelsea Football Club
csütörtök 11.04.2013, 18:00 • Stadion Luzhniki, Moszkva • Európa liga

Kétszer is vezetett a Chelsea de sikerült megfordítania a meccset a Rubinnak, de a továbbjutást a Chelsea szerezte meg 5-4-es összesítéssel.
    Az első félidő után sokkal jobb második következett, sok fordulattal és izgalommal, de igazából a Chelsea továbbjutása nem forgott veszélyben. (19:53:37)

92
    Oscar egy kontra végén 16 méterről kapura emelt, de Ryzhikov fogta a labdát.

91
    Csere a Chelsea Football Club-nél/nál: lemegy Lampard, bejön Ivanovic.

90
    Három perc a hosszabbítás.

89
    Oscar kapott sárgát lerántásért.

88
    Szöglet a Kazanynak : Dyadyun fejelte kapu felé a labdát, de nem volt elég erős, Luiz elrúgta a labdát.

87
    Elfáradt a végére a Rubin, lehet látni a játékosokon.

85
    Torrest rúgta fel Marcano, sárga lap lett a jutalma.

84
    Szöglet ismét a vendégeknek, de hátragurítják, húzzák az időt.

83
    Ryazantsev lőtt ismét kapura 20 méterről, jobbról, de csak az oldalhálót találta el.

82
    Azpilicueta szögletét kifejelték a védők, a Rubiné a labda.

82
    Szöglet a Chelseanek, ők is átértek a másik kapuhoz végre.

81
    Rondon fejelt kapura 5 méterről Ryazantsev beadásából, de Cech fogta a labdát!

80
    Terrynek kellett mentenie Rondon beadása után.

79
    Ryazantsev lőtt mellé a tizenhatos jobb sarkáról, Cechnek nem kellett védenie.

77
    Tovább nyom a Rubin, de nem tud egyelőre újabb helyzetet kialakítani.

76
    Csere a Chelsea Football Club-nél/nál: lemegy Benayoun, bejön Oscar.

75
    Mose indul egy Chelsea kontrával, de 20-ról nagyon fölé lőtte a labdát.

74
    A Kazany gólt szerzett!
    NATCHO a jobb felsőbe vágta a labdát a balra vetődő Cech mellett.Vezet a Rubin!

72
    Tizenegyeshez jut a Rubin Kazany!
    Ryazantsevet buktatta a tizenhatoson belül Benayoun.

71
    Csere a FC Rubin Kazany-nél/nál: lemegy Kasaev, bejön Ryazantsev.

70
    A Chelsea erőssen beállt bekkelni, összesítésben tetemes az előnyük így is.

69
    Torres felé egy indítás, de figyelnek rá a hazai védők.

68
    Eremenko volt szabálytalan Luizzal, szabadrúgás kifelé a vendégeknek.

66
    Az utóbbi tíz perc a hazaiaké, beszorítják a vendégeket a félpályájukra.

65
    Próbál támadni a Rubin, de a Chelsea nem egyszerű falat!

64
    Csere a FC Rubin Kazany-nél/nál: lemegy Orbaiz, bejön Dyadyun.

63
    Szabadrúgás a hazaiaknak: Marcano felé az előre ívelés, de kifejelik a védők, majd Eremenko beadását Marcano csúsztatta mellé!

62
    Talán maradt még ereje a Rubinnak a győzelem megszerzésére!

60
    KARADENIZ egyenlít a Kazanynak ismét, Kasaev adta be jól a labdát.

59
    Csere a Chelsea Football Club-nél: lemegy Ramires, bejön Mikel.

59
    Ramires lőtt kapura 20 méterről, de eltörte a labdát, nagyon mellé ment.

58
    Hátul passzolgat kényelmesen a Chelsea.

57
    Talán már a hazaiak is úgy érzik, hogy eldőlt a továbbjutás.

56
    Megint belelkesedett a Rubin és megint gólt kapott.

54
    Chelsea gólt szerzett!!
    MOSES remek passzt kapott Ramirestől egy kényszerítő után, majd 14 méterről kilőtte a jobb sarkot. Ismét vezet a Chelsea.

54
    Orbaiz lőt mellé 18 méterről, Cechnek nem volt dolga a lövéssel.

52
    Karadeniz lőtt a tizenhatos bal sarkáról kapura, de Terryben elakadt a labda.

51
    Felcsillant a remény a hazaiak előtt!

50
    A Rubin szögletét MARCANO fejelte a kapuba 8 méterről, Luiz mellől, Cech tehetetlen volt.
    Egyenlít a Kazany!

49
    Terry mentett önfeláldozóan Rondon elől.

48
    Szabadrúgás a Chelseanek a saját tizenhatosa elől, mert Benayount fellökte Eremenko.

47
    Folytatja a két csapat a birkózást a pályán , nincs szép játék eddig.

46
    Torres kapott egyet az arcára Navastól véletlenül, de a maszkja megvédte.

A Rubin Kazany indította útjára a labdát a második félidőben.

46

Csere a félidőben az FC Rubin Kazanynál: lemegy Kuzmin, bejön Kaleshin.

A labdabirtoklásban eddig jobb a Kazany 54-46 % az eloszlás.
    Hatszor lőtt kapu felé a Rubin, de csak kettő volt ami el is találta, a Chelsea pedig háromból háromszor eltalálta.

Nagy lendülettel vetette bele magát a mérkőzésbe a Rubin Kazany, de Torres 4. percben szerzett gólja hamar szertefoszlatta az álmaikat.
    A Chelsea szépen járatja a labdát, játssza a saját játékát, a Rubinnak csak fellángolásai voltak, de nem sikerült nekik még az egyenlítés sem .
    A második félidőre még várhatunk hazai rohamokat, reméljük több gól is esik még a mérkőzésen.

45
    Orbaiz remekül ugrott ki Eremenko passzából, és jobbról 14 méterről ellőtte Cech mellett a labdát, de ez is mellé ment.

45
    Nem lesz hosszabbítás az első félidőben.

44
    Eremenko 22 méteres lövését blokkolta Luiz, ebből a lövésből sem lett komoly veszély.

42
    Lampard volt szabálytalan, szabadrúgás a hazaiaknak.

40
    Kényelmesen adogat a Chelsea, várják az alkalmat mikor tudják indítani Torrest.

38
    Luiz jobb szélen adott labdája hosszú lett Torresnek, jöhet bedobással a Rubin.

37
    Körbelőtték a vendégkaput, de vagy Luizban akadt el a labda, vagy Terry fejelte el, de végül Cech kezében landolt.

36
    Ansaldi beadása nagyon mély lett, kirúgás a Chelseanek.

35
    Erőtlenek a hazai támadások, ebből egy gól sem lesz, nemhogy négy ami kellene a hosszabbítás kiharcolásához.

33
    Eremenko a tizenhatos sarkáról próbálkozott lövéssel de Cech ezt is könnyedén fogta.

31
    Moses jól ment el a bal széle, de rosszul adott be, Navas felszabadított Torres elől.

30
    Rondon Orbaiz paszzát felpörgette, de kiment a labda így az alapvonalon túlra, méterekkel a kapu mellett.

29
    Orbaiz kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, de nem volt szándékos ezért nem ítélt büntetőt a játékvezető.

28
    Lampard jutott fejelési lehetőséghez a tizenhatoson belül, de pont Ryzhikov kezébe fejelte a labdát.

27
    Eremenko beadása balról értékelhetetlen. Kirúgás a Chelseanek.

26
    Benayoun kapott egyet a bokájára, szabadrúgás a vendégeknek.

25
    Eremenko lőtt kapura, de Cech fogta a labdát.

24
    Nem ez lesz a forduló meccse, ezt már lehet érezni a játékon.

22
    Natcho passzolt Eremenko háta mögé, bedobás a félpályáról a Chelseanek.

21
    Rondon lőtt kapura a tizenhatos sarkáról, de mellé ment a labda.

19
    Tanácstalan a Rubin jól állt fel a vendégvédelem.

18
    Torres felé szállt ismét egy indítás, de most jól őrizte őt Navas, a csatár hátrafelé kellett, hogy passzoljon.

16
    Moses lőtt kapura 24 méterről futtában, de Ryzhikov fogta a labdát.

15
    Lampard beadását Marcano fejelte ki, de közben már Torres lesen volt, szabadrúgás kifelé.

14
    Szabadrúgás a Chelseanek, balról, 30 méterről.

13
    Elvesztette a lendületét máris a Rubin, lehet érezni , hogy a korai gól megfogta őket.

12
    Ramires adta be a labdát Benayoun pedig csak továbbcsúsztatta, nem tudta a kapu felé fejelni.

11
    A Rubin most ugyanúgy mint a vendégek nemrég, körbeadogatják a középpályát.

10
    Benayoun bedobásából Moses adja be középre a labdát, de végül is mellé száll.

9
    Jól tartja a középpályán a labdát a Chelsea, lassan eljutnak a kapu elé is.

8
    Torres a mai meccsen is fekete maszkkal az arcán játszik, Ő a Chelsea Zorroja.

7
    Nehéz helyzetben a Kazany, de támadnak tovább, nem adják fel.

6
    Natcho próbálkozott egy lövéssel 30 méterről, de jócskán fölé ment a labda.

5
    Túlságosan elkezdett támadni a hazai csapat, ennek hamar megitták a levét, felelőtlenek voltak a védekezésben.

4
    TORRES remek labdával lépett ki Navas mellett és a kifutó Ryzhnikov felett 25 méterről a kapuba emelte a labdát.

3
    Nagy helyzet a Rubinnak, Karadeniz passzából Rondon találta telibe cechet 14 méterről.

2
    Beyanoun passzolt jól Torres felé, de a spanyol csatárt megelőzte Navas és szerelte.

1
    A Chelsea kezdte az első félidőt.

1

Hazai pályán játszik, de csak papíron a Rubin, mert a moszkvai Luzhniki stadionban játsszák a meccset.
    Legutóbb is ezen a pályán használta ki a pályaválasztó jogát a Kazany, a nézőszám akkor sajnos csapnivalóra sikeredett.

Az Európa Liga negyeddöntőjének egyik visszavágója a mai Rubin Kazany – Chelsea összecsapás.
    Az első mérkőzésen a Chelsea 3-1-re nyert hazai pályán, ezzel nehéz helyzetbe hozva a Rubint, az oroszokat csak az vigasztalhatja, hogy idegenben lőttek egy gólt.
    A hétvégi meccseken a Chelsea nyert a Sunderland elleni bajnokin, míg a Kazany csak egy 0-0-ás döntetlent játszott hazája bajnokságában a Kuban otthonában.
    A Kazany hazai pályán még okozhat meglepetést a Chelseanak, reméljük izgalmas mérkőzést játszik a két csapat!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Kolarics László

Gólok: 50. Marcano, 60. Karadeniz, 74. Natcho – 4. Torres, 54. Moses

Lapok:   85. Marcano (RKA) – 89. Oscar (CFC)

FC Rubin Kazany: Ryzhikov – Kuzmin(A szünetben, Kaleshin), Marcano, Navas, Ansaldi – Karadeniz, Orbaiz(64.Dyadyun), Eremenko, Natcho, Kasaev(71.Ryazantsev) – Rondón
    Chelsea Football Club: Cech – Azpilicueta, Terry, Luiz, Ferreira – Moses, Ramires(59.Mikel), Aké, Benayoun(76.Oscar) – Lampard(91.Ivanovic) – Torres

Játékvezetők: Firat Aydinus – Serkan Ok, Aleks Tascıoglu

Első meccs: Chelsea F.C. - FC Rubin Kazany 3:1