Kaposvári Rákóczi FC – Budapest Honvéd FC 1:2 (vége) | Paks – Diósgyőri VTK 1:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:2 (1:0)
Budapest Honvéd FC
péntek 12.04.2013, 17:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Annak ellenére, hogy vezetett a Kaposvár, a vendégek szerezték meg a győzelmet, ezzel együtt az értékes három pontot. A hazaiak bosszankodhatnak, hogy kiengedték kezükből az összecsapást, ráadásul tizenegyest is hibáztak. Igaz, a Honvédnak sem fújt be egy büntetőt a sípmester. A vendégek győzelme megérdemelt, megdolgoztak a sikerért.

Köszönöm a figyelmüket! (18:50:33)

90+3
    Vrucina lövése elsuhan a sorfal, de egyben a kapu mellett is!

90+2
    Közvetlenül a tizenhatoson kívül kap szabadrúgást a Kaposvár együttese. Nagy lehetőséghez jutott a hazai csapat!

90+2
    Két játékos is lesen a vendégeknél, szabadrúgás kifelé.

90+1
    Három perc lesz a ráadás.

90
    A rendes játékidő utolsó percén belül vagyunk.

89
    Lanzafame fekszik a fűben, ápolást láthatunk.

89
    Balázs lövését Lanzafame fogta biztosan.

89
    Nem sok ideje maradt a Kaposvárnak, kockáztatniuk kell.

88
    Kivédekezi a szögletrúgást a vendégcsapat.

88
    Szöglet a Kaposvár csapata javára.

87
    Jól védekezik a Honvéd csapata, biztos lábakon áll a védelme.

87
    Elpuskázott tizenegyes még nagyon fájhat a Kapsovárnak a későbbiekben.

86
    Jánvári helyett Vrucina a pályán.

85
    Támad a Kaposvár, egyenlíteni szeretnének.

84
    Baráthot kell ápolni, ha megsérül, tíz emberrel kell befejeznie a találkozót a vendégeknek.

83
    Baráth maradt lenn a földön a tizenhatoson belül, azonban a bíró a harmadik büntetőt már nem fúj be. Pedig ez tizenegyes volt!

82
    Lanzafame ezúttal a hosszú felső sarkot célozta meg, azonban a labda magasan kapu fölé száll.

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

79
    Oláh le, Haruna be.

79
    Vészesen fogy az idő a Kaposvár szemszögéből.

78
    Okuka újabb helyzete! Jó helyzetben keresztbe lőtte Kemenes kapuját!

77
    A vendégek elsősorban előnyük megtartására törekednek.

76
    Hatalmas helyzet maradt ki a Kaposvár oldalán! Safarivc beívelését követően Okuka fejelt ajtó-ablak helyzetben kapu mellé! Micsoda lehetőség volt!

76
    Szabadrúgás a hazaiak javára.

76
    Egyelőre nem tud újítani a Kaposvár együttese.

75
    Átengedi a támadás lehetőség a Honvéd az ellenfélnek.

75
    Tizenöt perc van hátra az első játékrészből.

74
    Lemegy Pedro, bejön Horváth.

73
    Kemenes kifogja Oláh büntetőjét!

72
    Tandia vágta fel Waltnert a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítél!

71
    A második félidőben a Kaposvár teljesen veszélytelen a vendégek kapujára.

70
    A szögletet követően Kemenes birtokában a labda.

69
    Szögletet rúghatnak a hazaiak. Ez lesz az első szögletrúgásuk.

68
    Kemenesnek kellett belepaskolnia a labdába, mert bizony a kapujába hullott volna.

67
    A Honvéd gólt szerzett!

Egy jól kivitelezett szabadrúgást követően DAVIDE LANZAFAME szabadrúgásból beveszi Hajdúch kapuját! A hazaiak kapusa már csak kapufára tudta tolni a labdát, ahonnét a hálóba vágódott a labda.

66
    Kovács is besárgult.

66
    Szabadrúgás a vendégcsapat javára.

66
    Könnyen elveszítik a labdát középpályán a hazaiak.

65
    A szöglet után sikerült felszabadítani a házigazdának.

65
    Szögletrúgás a Honvéd csapatának.

64
    Nagyot küzdenek a csapatok, nagy párharcok zajlanak a pályán.

63
    Mind a három cserelehetőségét kihasználta a vendégek mestere, Marco Rossi.

62
    Ikenne-King helyett Tandia a pályán.

61
    Góllá érett tehát a vendégek fölénye.

60

TCHAMI biztosan értékesített a megítélt büntetőt! Ezzel egyenlít a vendégcsapat.

59
    Lanzafame ellen követtek el szabálytalanságot a tizenhatoson belül! Befújja a játékvezető, tizenegyest kapnak a vendégek!

59
    Kemenes élt együtt a játékkal, jól jött ki a kapujából.

58
    Bobál esett el a tizenhatoson belül, azonban a bíró kifelé ítél szabadrúgást.

58
    Továbbra is tartja előnyét a hazai gárda.

57
    Hajdúch kirúgása elhagyja a játékteret, nem volt túl sikeres kirúgás.

56
    Nem értették meg egymást a kispestiek, oda az akció és a lehetőség.

55
    Lanzafame beadását Hajdúch ejtette ki a kezéből, de másodszorra javít a hazaiak kapusa.

54
    A Honvéd lecövekel ellenfele térfelén, de lövésig nem jutnak el.

53
    A csereként beállt Bobál került nagy helyzetbe, azonban a kapu helyett Hajdúch kapusba lövi a labdát!

52
    Támadásban a vendégcsapat, védekezni kényszeról a Kaposvár együttese.

51
    Közepes tempóban csordogál a mérkőzés.

50
    A szögletrúgás azonban nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

49
    A vendégcsapat szögletet harcolt ki.

47
    A hazaiak vezethették a második félidő első támadását.

46

46
    Délczeg helyett Bobál.

Jobban kezdték a mérkőzést a hazaiak, meg is szerezték az első negyedórában a vezetést. Ezután viszont teljesen leálltak, átengedték a területet és kezdeményezést a vendégeknek, akik azonban képtelenek voltak a jobbnál-jobb helyzetekből betalálni.

Maradjanak velünk!

45+1
    Egy percet hosszabbít a sípmester.

45
    Pedrót ápolják, Waltner egy karate mozdulattal rúgta vállon ellenfelét.

45
    Közeleg a félidő vége, nagyon úgy néz ki, hogy hazai előnnyel vonulnak pihenőre a csapatok.

44
    Baráth kap sárga lapot.

43
    A félidő második felében nagyon visszaesett a Kaposvár játéka, tulajdonképpen támadásokat nem is vezettek azóta.

42
    Waltner maradt lenn a gyepen Lovric szabálytalanságfát követően, de úgy látszik, hogy folytatni tudja.

41
    Ikenne-King, majd Nagy centerezett a jobb oldalról, de egyik próbálkozás sem rejtett veszélyt magában.

40
    Jól védekezik a kaposvári csapat, igaz feladta támadójátékát a hazai együttes.

39
    Folyamatosan próbálkozik a Honvéd csapata, eddig eredménytelenül.

38
    A hazaiak elsősorban előnyük megtartására koncentrálnak.

37
    Lanzafame lövését blokkolja a kaposvári védelem.

36
    Kissé leült a mérkőzés, alábbhagyott a tempó, a helyzet is kevesebb.

35
    Hajdúch birtokában a labda a szögletet követően.

35
    Szögletrúgást végezhet el a Honvéd együttese.

34
    Továbbra is a hazaiaknál az előny.

33
    Hidi helyett Ivancsics a pályán.

32
    A sárga lap ellenére eddig sportszerű a mérkőzés.

31
    Ignjatovics kapja a mérkőzés első sárga lapját.

30
    Egyelőre nincs szerencséje a kispestieknek, nagyon magukra húzzák az ellenfelet a kaposváriak.

29
    Aktívabbak a vendégek, mindenáron egyenlíteni szeretnének.

28
    Egy szép és látványos mozdulat! Lanzafame ollózott kapura, azonban Hajdúch biztosan védte az akrobatikus mutatványt.

27
    Támadásban a Honvéd, védekezik a hazai együttes.

26
    Nagy helyzet maradt ki a vendégek oldalán! Egy lecsorgó labda került Tchami elé, aki éles szögből eltéveszti a jobb alsó sarkot.

25
    Fokozza a tempót a Budapest Honvéd csapata.

24
    Jól tartja előnyét a vendéglátó.

23
    A vendégek olasz csatára elvész a hazai védők sűrűjében, nyert a túlerő.

22
    A találkozót a helyszínen mindössze 2000 néző követi figyelemmel.

20
    A félidő feléhez közelítünk lassan, a kispestiek egyelőre nem tudtak még újítani.

19
    Próbálkozik a Honvéd, de erőtlenek a támadásaik.

18
    A hazaiak szája íze szerint alakul eddig a találkozó.

17
    Lovric fejese méterekkel elkerülte a kaput.

16
    Nem érdemtelenül jutott vezetéshez a vendéglátó.

15
    Letelt az első tizenöt perc, eddig a Kaposvár akarata érvényedül.

14
    A Kaposvár gólt szerzett!

WALTNER RÓBERT a második nagy helyzetét már belövi, ezzel vezetést szerez a Kaposvár! Nem volt nehéz dolga a hazaiak csatárának, mivel egy Oláh-Pavlovics összjátékot követően két méterről kellett az üres kapuba passzolnia a labdát.

13
    Mezőnyben járatják a labdát a csapatok.

12
    Egyelőre jó iramú a találkozó, helyzetek is akadnak.

11
    Egy kontratámadást követően Waltner négy méterről fejelhetett, azonban Kemenes hatalmasat védett!

10
    Felváltva próbálkoznak a csapatok.

9
    Hidi bal oldali beadását után Tchami került helyzetbe, de a hazaiak szögletre mentettek.

8
    Utóbbi percekben aktívabban fociztak a hazaiak.

7
    Okuka beadását kivágja a vendégvédelem, oda a lehetőség.

6
    Hidi távoli lövése méterekkel szállt el a bal kapufa mellett.

5
    Jánvári kiugratása után Waltner lesre futott, így a játékvezető visszafújta az akciót.

4
    Támadásban a hazai együttes, védekezésre szorul a vendégcsapat.